Page 6 of 25 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast
Results 126 to 150 of 617

Thread: Pojam Srbin narod je smatrao za vjerski pojam, SRBIN=PRAVOSLAVNI - izvori/dokumenta

  1. #126
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Ne naziva je Ćipur elitom, vec svaki normalan covjekm zove najobrazovaniji i rukovodeći sloj društva - ELITOM.
    To sto si ti prvi put u zivotu od Ćipura čuo za taj termin, to je vrlo tužno.

    ELITA nije smatrala da je srpstvo=pravoslavlje, ELITA je plasirala, zavaljivala NARODU pričicu kako je srpstvo narodnost.
    NAROD to decenijama i decenijama nije mogao da shvati.

    NAROD nije mogao da shvati kako može biti jedan Crnogorac iz ratničke kulture, folklora, običaja ..., isto što i jedan Srbin iz ratarske kulture.

    Kao što svi znamo, Crnogorci se nikada nijesu složili da pristanu da budu Srbi, kako ih je ELITA nagovarala

    Srpski narod, kako ga ti vidiš, ne postoji.
    Postoje samo srpski narodi.
    Cipure , ma zavjera protiv Crne Gore 100%
    Crnogorci nemaju sto da se slazu znaju dobro ko su i sto su ostavljeno im je u amanet od predaka od pradjedova , djedova i oceva.

    Onija Cipure za koje ti velis e su nas sve prevarili , posrbili itd.

    Za tebe su oni falsifikatori jer su iz srca govorili da su srbi a tebe se kosa dize na glavu kad cujes sto srpsko......

    No pronaces ti tvoju istinu u CKL'u

    Da srpski narod ne postoji ali zato za "crnogorki" ima fundamentalnih dokaza , jel tako .... ha ha ha
    Blago onima kojima KPJ stvori naciju , u*tasa himnu napisa a crkvu DPS napravi !

    Zbilja ti nemaju ni nasta da se ponose nako na zadnjih 15 godina .....

    Ja takvima nebih ni dao da zbore o crnogorskoj istoriji jel je fakticki i nemaju !
    Last edited by sniper; 10-05-07 at 12:14.

  2. #127
    Join Date
    May 2007
    Posts
    2,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Veoma lako ce se rjesiti ovaj spor izmedju Crnogoraca i Srba!
    Na sledecem popisu ,svi Crnogorci koji bastine tradicionalne vrijednosti,oko 20%,dovoljno je da predju u Srbe i problem je rjesen!
    To su Crnogorci koji postuju crnogorsko primorsku-mitropoliju i srpski jezik!
    Konstantno im objasnjavamo da se moraju distancirati od dukljanskih Crnogoraca jer u suprotnom Dukljani nezasluzenu prisvajaju sebi jos 20% Crnogoraca koji nemaju nikakve veze za njihovim crnogorstvom!
    Pa onda kazu nas ima 44% a vas 32%!
    Nije tacno !
    Vas ,takvih Crnogoraca sa (Romima,Muslimanima,Hrvatima) ima najvise 25% i to ce se vidjeti na sledecem popisu!

    OVO VAM GOVORI CRNOGORAC KOJI VISE NE ZELI DA GA POISTOVJECUJU CA CRNOGORCIMA KOJI NJEGUJU VRIJEDNOSTI(CPC I CRNOGORSKI JEZIK)!
    Libertas

  3. #128
    Join Date
    May 2007
    Posts
    2,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Crnogorac koji je vec sada Srbin i koji ce se tako pisati na sledecem popisu!
    Libertas

  4. #129
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Подгорица
    Posts
    170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Поштовани Sinisam,
    ја не видим ни један једини разлог због чега би се Ви одрицали славног црногорског имена, само због тога што сте свјесни да неко покушава да подвали фалсификате и да обмане народ неким небулозама.

    Ако неки Црногорац жели да повјерује да има дукљански коријен, нека је са срећом. Зашто би Ви због тога њему препуштали право на црногорско име?

    Милсим, ја Вас разумијем, као Србин, али сматрам да нема потребе, јер неће довијека трајати ова фалсификовања и подметања.

    Будите Црногорац, који не жели да прича црногорским језиком, ако ништа друго, више ћете излуђивати заговорнике дукљанства, него било који Србин.

    Поздрав
    Најгоре је - бити између.

    Слава је - бити изнад.

  5. #130
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default Prvo da znaš što znači etnonim SRBIN, i sa srećom da ga nosiš!

    Quote Originally Posted by sinisam View Post
    Veoma lako ce se rjesiti ovaj spor izmedju Crnogoraca i Srba!
    Na sledecem popisu ,svi Crnogorci koji bastine tradicionalne vrijednosti,oko 20%,dovoljno je da predju u Srbe i problem je rjesen!
    To su Crnogorci koji postuju crnogorsko primorsku-mitropoliju i srpski jezik!
    Konstantno im objasnjavamo da se moraju distancirati od dukljanskih Crnogoraca jer u suprotnom Dukljani nezasluzenu prisvajaju sebi jos 20% Crnogoraca koji nemaju nikakve veze za njihovim crnogorstvom!
    Pa onda kazu nas ima 44% a vas 32%!
    Nije tacno !
    Vas ,takvih Crnogoraca sa (Romima,Muslimanima,Hrvatima) ima najvise 25% i to ce se vidjeti na sledecem popisu!

    OVO VAM GOVORI CRNOGORAC KOJI VISE NE ZELI DA GA POISTOVJECUJU CA CRNOGORCIMA KOJI NJEGUJU VRIJEDNOSTI(CPC I CRNOGORSKI JEZIK)!
    OK

    to je tvoja stvar, odrekni se oca, đeda, prađeda i proglasi se za Srbina.
    TReba samo da znaš da riječ Srbin potiče, vrlo jednostavno, od latinske riječi

    SERVUS = SLUGA, ROB

    Dakle,

    SERVI = SRBI,
    SERVIA = SRBIJA

    Ako hoćeš da se poistovjetiš sa narodom koji je većinu svoje istorije odrobaovao, niko ti ne brani!
    Prihvatićeš srpske vrijednosti: turskog vezira Marka Kraljevića, srpsku pitu i sarmu, srpsku Marakanu, srpsku Novu Godinu, srpsku kafu ... to će biti tvoje vrijednosti i bićeš ponosan na njih!

    Duhovnik će ti biti Risto Ćirov koji ti je za oca i đeda rekao da su kopilad, da su debelocrevci.
    To će biti tvoj duhovnik i to je tvoja stvar.

    Sve je to tvoja stvar i pravo.

    Što se Duklje tiče, evo karta iz neke srpske knjige, ovđe su ti preci živjeli, i moji i tvoji.

    Karta iz neke srpske knjige - DRŽAVA DUKLjA, XI vijek

    A ovako su Vizantinci (Grci) zvali tvoje i moje pretke, pa viđi ko laže Risto Ćirov i Dragan Šoć, ili Vizantinci!

    Kekavmen o tome kako je dukljanski knez Vojislav zarobio vizantijskog stratega u Dubrovniku (poslije 1042)

    Nićifor Vrijenij: "Dukljani i Hrvati zlostavljaše Ilirik" (1072)

    Nićifor Vrijenij opisuje njegovu borbu protiv Dukljana i Hrvata (1072 - 1075)


    Vizantijski pjesnik Teodor Prodrom pominje Dukljane (1150)

  6. #131
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    570
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Gluposti

    Ciste su gluposti da Srbin=Pravoslavac u Crnoj Gori.

    1. Da je to istina, ne bi Crnogorci razdvajali i koristili "pravoslavno" i "srpsko" odvojeno - rekli bi samo 'srpsko'

    2. Da je to istina, ne bi Crnogorci brojne katolike i muslimane smatrali i zvali Srbima (niti bi oni sebe smatrali i zvali tako).

  7. #132
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Slavic View Post
    Ciste su gluposti da Srbin=Pravoslavac u Crnoj Gori.

    1. Da je to istina, ne bi Crnogorci razdvajali i koristili "pravoslavno" i "srpsko" odvojeno - rekli bi samo 'srpsko'

    2. Da je to istina, ne bi Crnogorci brojne katolike i muslimane smatrali i zvali Srbima (niti bi oni sebe smatrali i zvali tako).
    Govoriš o sadašnjosti ili prošlosti?
    Sada kad je ugrađena svijest da je Srbin kod nas (kobajagi) etnički pojam, ili govoriš o prošlosti, hoćeš reći da narod nije smatrao da je Srbin vjerski termin? Pazi, ovo je podforum ISTORIJA, a ne sadašnjost.
    Ovi ljudi koje sam naveo da to tvrde, svi lažu, a ti govoriš istinu?


    Ili si ovđe da spamuješ?
    Last edited by Ćipur; 07-06-07 at 16:56.

  8. #133
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    570
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Govoriš o sadašnjosti ili prošlosti?
    Sada kad je ugrađena svijest da je Srbin kod nas (kobajagi) etnički pojam, ili govoriš o prošlosti, hoćeš reći da narod nije smatrao da je Srbin vjerski termin? Pazi, ovo je podforum ISTORIJA, a ne sadašnjost.
    Ovi ljudi koje sam naveo da to tvrde, svi lažu, a ti govoriš istinu?


    Ili si ovđe da spamuješ?
    Govorim o povijesti.

    Da, hocu. Ne bi inace Crnogorci zvali brojne katolike i muslimane Srbima, jer ti ljudi nijesu bili pravoslavci

    I ne bi narod govorio za sebe da je "Pravoslavac" i "Srbin", vec samo Srbin.

    Tako ta teorijska skola Pravoslava=Srbin pada u vodi jer ne stoji na dobrim nogama.

    ----

    1. Sveti Petar cetinjski je smatrao Dubrovcane (koji su sebe, izgleda, i tako smatrali tada) Srbima i zvao ih je u pomoc za vrijeme svojih planova o obnovi Srpskoga carstva, cija bi prijestonica bio Dubrovnik.

    2. Udzbenik iz III razreda osnovnih skola 1895. godine:

    Људи живе у кућама. Гдје се више кућа налази у близини, зове се село или варош. Од више села постаје племе. Неколико племена састављају нахију, а више нахија државу.
    Ми живимо у држави која се зове Књажевина Црна Гора и то је наша домовина, којом влада Књаз. Њу састављају десет нахија.
    Около свакога села или вароши налази се: или брдо, или ријека, или равница, а тако исто и у племену и у нахији; а све што се налази у њима, то се налази и у држави, јер се држава на њих саставља.
    Свако село, племе и нахија има своју границу. Па тако и наша домовина Књажевина Црна Гора има границе свога земљишта.
    Сви људи, који живе у нашој домовини, јесу Срби, већином православне вјере, а има их мало римокатоличке и мухамеданске.
    Сваки Србин у Црној Гори треба да искрено и свесрдно љуби своју слободну домовину - Црну Гору и свога Књаза, који се очински стара о њој и о нама; па зато треба да је сваки научи и позна, и да је сваки од непријатеља чува, више него свој живот.

    3. Procitaj dramu Husein-beg Gradascevic knjaza/kralja Nikole:
    "Но владико, црногорски орле,
    забораву сада да предамо
    наше свађе, наше размирице,
    па да сложно, орле, изидемо
    и још једном на поље Косово.
    Ту да наше старе покајемо
    или да нас нема на свијету.
    Ти си, орле, хришћанлуку глава,
    сав хришћанлук за тобом ће поћи,
    а нас што је тридес'т капетана
    седам паша, стотина бегова
    и хиљада још кољеновића
    са Бошњака шездест хиљада,
    што вјерује свеца Мухамеда,
    све ће изаћ' на поље Косово.
    Биће наша, акобогда, рука.
    Шумадија и Стара Србија
    њима ће се придружит', владико.
    Нас ће Срба, кад се саставимо
    бити близу седам милијуна;

    јаки ћемо бити и здружени
    да се на дом никог не бојимо.
    А да нам је чистија работа
    и братскија наше заједнице
    готови смо теби опремити
    с главе таман дванаест Бошњака,
    све кућића и оџаковића;
    шиљемо ти Крупу капетана,
    Соколића и Топаловића
    и с Острошца два Беширевића,
    с Пари-брода Хаџи-Пашић-бега,
    из Лијевна Фирдус капетана
    и Кедића Муја и Ахмета
    и Османа-бега Видајића,
    и с Кулена два Кулиновића,
    а у тебе иштемо, Владико,
    да нам спремиш твојега синовца
    самосама Петровић Данила,
    што нараста уз твоје кољено;
    момче младо, смјело и одлучно,
    те га "Сабља - зову - Душанова".
    Испред свијех и за све главаре,
    за све паше и све капетане -
    ја, Хусеин Гардашчевић, пишем
    и у име све Босне позивам
    да у братско коло с нама ступиш,
    тебе, брате, црногорски орле!"

    "Нашем досту, нашем племенику,
    црногорском господару Раду,
    поздрав братски од свијех Бошњака.
    О владико, црногорски орле,
    ка' ти нико од нашег племена
    не зна судбу несрећних Србаља,

    што их тјера има пет вјекова
    откад руке Стамбола млакавог
    отворише јату Османову
    грдну стругу и пут направише.
    Над потоком брзога Босфора
    зло јутро је Европи свануло,
    а најгоре Србу и Бугару.
    Османлије узеше нам царство
    и њине нас сабље исјекоше,
    наше старе вјером превјерише,
    друге опет у ропство узеше -
    све пропаде и све расрби се.
    Наше славно утрну се царство,
    сем вас нешто смијелијех Срба
    при Ловћену и при Дурмитору
    и при Кому и врху Румије.

    И ту не би доста Османлији,
    но нам браћи твојој превјереној
    у рз таче за хајтер Латина:
    хоће да му предамо оружје;
    хоће да нам Османлије суде;
    хоће рухо друго да носимо:
    хоће адет нови да узмемо;
    хоће Швабе да сад од нас граде;
    хоће Босна да није бошњачка.
    Ал' крв српска у нама јуначка

    пролиће се, ал' то бити неће ... "

    4. Petar II Petrovic Njegos je u Cetinju, 1834. napisao: "Srbin Srbima na casti zahvaljuje". On (Srbin) Njegos pise rimokatolickim trgovcima Lumburdicima u Kotoru:
    Како одох из слободних горах,
    мишљах у њих Српство оставити,
    а међ' туђим уљести народом,
    ком обичај ни језика не знам:
    вјера друга, царство, миса друга;
    мишљах презрен ка и крвник бити
    ради вјере - свијета неслоге.
    Но ја сасвим другојаче нађем:
    бих дочекан у Котору красно
    у српскојзи кући Лумбардића.

    Ту три дана ка у тренућ прошли
    правом чашћу и весељем српским;
    док четврти, на уранак сунца,
    конте Јосиф из Доброте дође
    са његова два мила синовца,
    два синовца како двије виле.
    Тек се стасмо, братски с' изљубисмо,
    питасмо се за живот и здравље,
    и у говор дуг искрено српски
    сташе сва три конта говорити:
    "Воља нам је, стари пријатељу,
    да нам кућу пођеш видијети
    (не ђе друго веће у Доброту)
    са свом браћом која су ти овђе,
    нашом браћом храбрим Црногорцма."

    Ми без молбе, како Црногорци,
    из ријечи на ноге скочисмо,
    три четири лађе напунисмо;
    њини момци одвезу нас брзо.
    Ми одмаха, тридест и четири,
    у бијелу двору њиховоме
    божу помоћ њима назовемо,
    они нама: "С добром срећом дошли!"
    Загрле нас као своју браћу
    и сједну нас у позлатне стоце,
    пак одмаха кафу и ракију;
    кад исписмо кафу са ракијом,
    све нас зовну за сто благовати.
    За њ весело и дуго сјеђесмо
    частећи се сваком ђаконијом,
    јошт за сваком друго пијућ вино,
    у њ спомињућ царе и ћесаре
    који добра српском роду жуде,
    пак и слобод црногорског гњ'језда,

    а за здравље један другом, зна се.
    Пошто ти се мушки напијемо
    и весело српски исмијемо,

    конте Јосиф и два му синовца
    начну опет од свег срца молит
    да сви код њих ноћит останемо,
    а и даље колико нам воља
    ка у правог Црногорца кућу.
    Ми с грохотом и с потресом двора:
    "Бисмо, конти, божја ви је вјера,
    за неђељу, мање ни сахата!
    Ко би бјежа од оваквог добра
    и од таквог братског пријатељства?
    Ал' нам прост'те, јер немамо када:
    брод нас чека, а вјетар је за нас.
    Него збогом и фала ви на част!"
    Онђена се братски изгрлимо,
    готово се с плачем раздвојимо.
    Ми к својему намјерену путу,
    с пријатељма растасмо се т'јелом,
    али душом нигда ни довијек.
    О, ви Срби, свуд ли српствујете,
    дужност чојства праву испуњате!
    Српствуј ђелом, вјеруј што вјерујеш:
    лактом вјере глупост чојка мјери,
    а озбиљност ђелом и врлином!
    Last edited by Slavic; 07-06-07 at 17:32. Reason: dodajem

  9. #134
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Slavic View Post
    Govorim o povijesti.

    Da, hocu. Ne bi inace Crnogorci zvali brojne katolike i muslimane Srbima, jer ti ljudi nijesu bili pravoslavci

    I ne bi narod govorio za sebe da je "Pravoslavac" i "Srbin", vec samo Srbin.

    Tako ta teorijska skola Pravoslava=Srbin pada u vodi jer ne stoji na dobrim nogama.
    OK svi ovi IZVORI lažu, dakle Rovinski, Holeček, Matavulj, Stojan Novaković ... samo ti govoriš istinu! :hardrock:
    Dobro!
    E sad nam pokaži đe su to Crnogorci katolike i muslimane zvali Srbima?
    Ili hoćeš da ti vjerujemo na časnu riječ? :blah:

  10. #135
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    570
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    OK svi ovi IZVORI lažu, dakle Rovinski, Holeček, Matavulj, Stojan Novaković ... samo ti govoriš istinu! :hardrock:
    Dobro!
    E sad nam pokaži đe su to Crnogorci katolike i muslimane zvali Srbima?
    Ili hoćeš da ti vjerujemo na časnu riječ? :blah:
    Pa ja pokazo...

    Koliko vidim ti si samo pokazao nekoliko citata raznih ljudi (koji nijesu Crnogorci) sto su nekad nesto rekli sto se moze smatrati dvosmisleno, u vrlo mnogo slucajeva nemajuci veze s Crnogorcima il' lose protumaceno.

    Ja sam ti pokazao direktno sto su Crnogorci mislili, i to nedvosmisleno.

    Jope' ponavljam: zasto bi razlikovali "Ja sam pravoslavac" i "Ja sam Srbin", ako je to ustvari isto. Primjerice, ne bi nitko rekao za sebe "Ja sam Ortodoksan" i "ja sam pravoslavan" u isto vrijeme ;D
    Last edited by Slavic; 07-06-07 at 17:50. Reason: jos nesto

  11. #136
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Slavic View Post
    Pa ja pokazo...

    Pobro, ako nijesi primjetio, ja sam u naslovu stavio da je NAROD smatrao da je pojam SRBIN vjerski pojam, NAROD, nijesam napisao što je ELITA smatrala.

    Ovakav je naslov
    Pojam Srbin narod je smatrao za vjerski pojam, SRBIN=PRAVOSLAVNI - izvori/dokumenta


    Ja ne sporim da je pravoslavna ELITA na Balkanu, zavaljivala pričicu narodu da je Srbin etnički termin, ne sporim da je u 19. vijeku Srbe ijekavce izmislio Vuk Karadžić, ali pobro IZVORI koje sam naveo, navode razmišljanja NARODA u vezi termina SRBIN, ne ELITE.

    Ako uopšte znaš, što je narod, a što elita?:blah:

  12. #137
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

  13. #138
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    570
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Srbofobija?

    Ne razumijem zasto svoje fakte baziras na par recenica koje se mogu dvosmisleno razumjeti. Ja, ja ne tumacim povijest (ili historiju, kako god 'oces) tako. Ja citam knjige, i uvazavam pravilo koje se zove reliable sources. Za mene je povijest nauk, a ne pricice za djecu izvucene iz nekoliko recenica.

    Interesuje samo sto su ti Srbi toliko lose ucinili pa da ih toliko mnogo neopisivo i razdrezljivo mrzis. I zao mi je mnogo.

  14. #139
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Slavic View Post
    I Crnogorstvo je politicka ideologija, daleko novija od srpstva i jugoslavenstva.
    Ovdje ima istine, ali Crnogorci su 1000 puta prirodnija nacija od srpske, od ovih danasnjih Srba, koji su sastavljeni od potpuno razlicitih naroda.

    Milion nema, jer dosada niti jednog nijesi pokazao.
    Pa ja ti pokzah cini mi se dva programa po kojima su napravljeni Srbi ijekavci, ti ih precuta?:blah:


    Eh, pitam se ondak koji su to Srbi zivili u Duklji, Paganiji, Raskoj, Travunji s Konavlima i Bosni. :hardrock:

    Nikoji naravno, neki mitski, pominju se u jednom izvoru (NE I U DUKLjI) i poslije ih nema vjekovima.

  15. #140
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    570
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Ovdje ima istine, ali Crnogorci su 1000 puta prirodnija nacija od srpske, od ovih danasnjih Srba, koji su sastavljeni od potpuno razlicitih naroda.



    Pa ja ti pokzah cini mi se dva programa po kojima su napravljeni Srbi ijekavci, ti ih precuta?:blah:





    Nikoji naravno, neki mitski, pominju se u jednom izvoru (NE I U DUKLjI) i poslije ih nema vjekovima.
    Ne postoji "prirodnije" nacije. Zazalis u Eugenetiku i nacizam.


    Zato sto nijesu postojali ne-ijekavski Srbi. SVI Srbi su govorili ijekavicom. Ekavica je novonastali mutant (a inace istocno od Drine i Tare jedva da su postojali Srbi, oni su kasnije taj narod asimilirali, kao sto su i Makedonce).

    Postoje milioni izvora. De Administrando Imperio nije "mitski" (mozda Ljetopis popa Dukljanina jest), ali bezrboj drugih izvora ima. Carica Ana, Kekavmen, Skilica... no najbitnije je da su i vladari zvali svoje podanike Srbima. Primjerice po bosanskome banu Mateju Ninoslavu zitelji Bosne su Srbi.

  16. #141
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Zato sto nijesu postojali ne-ijekavski Srbi. SVI Srbi su govorili ijekavicom. Ekavica je novonastali mutant (a inace istocno od Drine i Tare jedva da su postojali Srbi, oni su kasnije taj narod asimilirali, kao sto su i Makedonce).

    Postoje milioni izvora. De Administrando Imperio nije "mitski" (mozda Ljetopis popa Dukljanina jest), ali bezrboj drugih izvora ima. Carica Ana, Kekavmen, Skilica... no najbitnije je da su i vladari zvali svoje podanike Srbima. Primjerice po bosanskome banu Mateju Ninoslavu zitelji Bosne su Srbi.
    Prazna prica bez icega, snovi i fantazije, budalastine je lako nabrckati.

    Quote Originally Posted by Slavic View Post
    Ne postoji "prirodnije" nacije. Zazalis u Eugenetiku i nacizam..
    Postoji itekako!
    Svi danasnji Crnogorci su nosili crnogorsku nosnju i crnogorsku kapu ....
    A Recimo nacionalni Srbin Kninjanin/Zadranin/Šibenčanin i nacionalni Srbi Vranjanci/Nišlije/Piroćanci :lolblue: pa bliži su Škoti i Norvežani od njih !!! Mnogo bliži, po kulturi, porijeklu ...!

    Kakve veze imaju jedan Desnica ili Tesla i jedan Pogašarević ili Kokorecković.
    Imaju dvije samo zajedničke stvari: religiju i jezik Vuka Karadžića. I NIŠTA DRUGO.

  17. #142
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    570
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Prazna prica bez icega, snovi i fantazije, budalastine je lako nabrckati.



    Postoji itekako!
    Svi danasnji Crnogorci su nosili crnogorsku nosnju i crnogorsku kapu ....
    A Recimo nacionalni Srbin Kninjanin/Zadranin/Šibenčanin i nacionalni Srbi Vranjanci/Nišlije/Piroćanci :lolblue: pa bliži su Škoti i Norvežani od njih !!! Mnogo bliži, po kulturi, porijeklu ...!

    Kakve veze imaju jedan Desnica ili Tesla i jedan Pogašarević ili Kokorecković.
    Imaju dvije samo zajedničke stvari: religiju i jezik Vuka Karadžića. I NIŠTA DRUGO.
    Nema tu nikakve "prazne" price. Jesi li svjestan da bih tako istao mogao reci za tvoje tvrdnje? Imaj medjusobnog razumijevanja u konverzaciji.

    Super, mogao bih i ja da se bavim negiranjem nacije, pa da dokazem da su Crnogorci izmisljotina nastala ili 1. 1945. ili 2. krajem 15. tj. u 16. stoljecu (ovo drugo i jest istina).

  18. #143
    Join Date
    May 2007
    Posts
    17
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    svaka nacija je "izmisljena"
    nacija je politicka kategorija
    odje pricamo o narodima. crnogorski narod je istorijska cinjenica.

  19. #144
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    570
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mikota View Post
    svaka nacija je "izmisljena"
    nacija je politicka kategorija
    odje pricamo o narodima. crnogorski narod je istorijska cinjenica.
    ...pa i hrvatski, a bogami i srpski.

  20. #145
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Slavic View Post
    srpski.
    Istorijski srpski narod u ovom obliku, ne postoji. Postoje samo srpski narodi.

    Quote Originally Posted by Slavic View Post
    Nema tu nikakve "prazne" price. Jesi li svjestan da bih tako istao mogao reci za tvoje tvrdnje? Imaj medjusobnog razumijevanja u konverzaciji.

    Super, mogao bih i ja da se bavim negiranjem nacije, pa da dokazem da su Crnogorci izmisljotina nastala ili 1. 1945. ili 2. krajem 15. tj. u 16. stoljecu (ovo drugo i jest istina).

    Prazna priča, ti i ne sporiš ovo dolje, pa da ti ponovim, da se dobro osvijestiš.

    Svi danasnji Crnogorci su nosili crnogorsku nosnju i crnogorsku kapu, imaju iste obicaje, jezik i kulturu ....

    A Recimo nacionalni Srbin Kninjanin/Zadranin/Šibenčanin i nacionalni Srbi Vranjanci/Nišlije/Piroćanci :lolblue: , pa bliži su Škoti i Norvežani od njih !!! Mnogo bliži, po kulturi, porijeklu ...!

    Kakve veze imaju jedan Desnica ili Tesla i jedan Pogačarević ili Kokorecković.
    Imaju dvije samo zajedničke stvari: religiju i jezik Vuka Karadžića. I NIŠTA DRUGO.
    Last edited by Ćipur; 07-06-07 at 23:51.

  21. #146
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    570
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve se svodi na pitanje je li narod smatrao Srbin iskljucivo kao vjerski pojam - sto sam dokazao da nije tocno.

  22. #147
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

  23. #148
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Ljubljana
    Posts
    407
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Crnogorski narod se nije složio da se posrbi.
    Nekad narod odbaci ideologiju elite, kao što je crnogorski narod odbacio ideologiju Njegoševu, i dijelom Nikolinu.
    Kad je crnogorski narod odbacio ideologiju Njegosa??

    Kad se narod (vecina naroda), ne slaze ideoloski sa svojim elitom, ona uzme i smeni tu elitu (tz.revolucija). Jel tako! Ja ne vidim da se crnogorski narod (vecinski) napravio reveoluciju i smenio dinastiju koja se predstavljala kao Srpska i na vlast doveo cistu Crnogorsku dinastiju. Jel tako!?


    Mozda danas ti i tebi slicni danas odbacuju ideologuju Njegosa. A to, pobro moj, nije relevantno da bi se teza "crnogorski narod je odbacio ideologiju Njegosa" prihvatila kao istinita!


    Ponavljam!

    NAROD predstavlja ELITA!
    ELITU bira NAROD!

    Boj ne bije svijetlo oruzije,već boj bije lobi u američkom kongresu.....

  24. #149
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RHCP View Post
    Kad je crnogorski narod odbacio ideologiju Njegosa??
    1918. i 19141. - 1945.
    Receno je Njegosu: "Zli naš Njego, nema ništa od Velike Srbadije, nećemo je"!!!
    Pa mu je to opet rečeno 21. maja 2006.

    OK ???
    :blah:

    Kad se narod (vecina naroda), ne slaze ideoloski sa svojim elitom, ona uzme i smeni tu elitu (tz.revolucija). Jel tako! Ja ne vidim da se crnogorski narod (vecinski) napravio reveoluciju i smenio dinastiju koja se predstavljala kao Srpska i na vlast doveo cistu Crnogorsku dinastiju. Jel tako!?
    Dva puta su oruzjem Crnogorci se borili protiv velikosrpstva 1918. i 1941.-1945.
    Zar ne, ili imas neku istoriju svetosavku iz rukava? :blah:

    OK ???

    :blah:

  25. #150
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,235
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    1918. i 19141. - 1945.
    Receno je Njegosu: "Zli naš Njego, nema ništa od Velike Srbadije, nećemo je"!!!
    Pa mu je to opet rečeno 21. maja 2006.

    OK ???
    :blah:



    Dva puta su oruzjem Crnogorci se borili protiv velikosrpstva 1918. i 1941.-1945.
    Zar ne, ili imas neku istoriju svetosavku iz rukava? :blah:

    OK ???

    :blah:
    Против великосрпства!? "Зли Њего!?":lolblue:

    Само реци да ли је било шта измишљено из књиге чувеног зеленаша Новице Радовића и ко га је стрељао?
    http://www.njegos.org/past/radovic.htm

Page 6 of 25 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 22
    Last Post: 02-08-10, 16:09

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •