Ne naziva je Ćipur elitom, vec svaki normalan covjekm zove najobrazovaniji i rukovodeći sloj društva - ELITOM.
To sto si ti prvi put u zivotu od Ćipura čuo za taj termin, to je vrlo tužno.
ELITA nije smatrala da je srpstvo=pravoslavlje, ELITA je plasirala, zavaljivala NARODU pričicu kako je srpstvo narodnost.
NAROD to decenijama i decenijama nije mogao da shvati.
NAROD nije mogao da shvati kako može biti jedan Crnogorac iz ratničke kulture, folklora, običaja ..., isto što i jedan Srbin iz ratarske kulture.
Kao što svi znamo, Crnogorci se nikada nijesu složili da pristanu da budu Srbi, kako ih je ELITA nagovarala
Srpski narod, kako ga ti vidiš, ne postoji.
Postoje samo srpski narodi.






Reply With Quote
Bookmarks