Naravno da nećeš reći godine i odgovoriti na pitanje.
Naravno da će biti malo ludila, i na kraju nova tema
Ukratko Dejtonski sporazum je bio 1995.
Ako gledaš istoriju Coca Cola se puni u Hadžićima od 1975 godine. To je 20. Godina prije Dejtona.
Ako gledaš kupovinu desila se sredinom 1999 godine. Dakle 5 godina poslije Dejtona.
Takođe je Cica Cola napravila nov proizvodni centar sredinom 2000 godine.
Kupljen je na tenderu za oko 5 miliona maraka (danas bi to bilo oko 10 miliona)
Uloženo je u modernizaciju oko 26 miliona maraka. Danas je to oko 50 miliona maraka.
Da bi napravili taj centar uložili su oko 13 miliona maraka. Danas je to 25 miliona.
Novac je pošao Kantonu Sarajevo kao i za plate radnika koji nijesu primali iste godinama.
Napravljen je proizvodno-distributivnog centra od 20.000 kvadratnih metara. Ogroman dio ovog novca završio je kod domaćih građevinskih firmi koje su radile na projektu tokom 1999. i 2000.
Zahvaljujući tome što je najveći dio novca otišao u samu gradnju i opremu, ta investicija je trajno ostala u Hadžićima u vidu jednog od najmodernijih industrijskih kompleksa u državi.
I ti pišeš o tome, spajaš Dejton i možda jednu od najboljih finansijskih injekcija u BiH tada.
Napravili su i neki bunar 2002 godine. Uložili grdne pare da bi se ta voda izvlačila.
Nešto smo noćas naučili, a u nastavku novi spin i nova tema bez ispravnih podataka. Idemo!
Living on the EDGE side
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Bookmarks