Page 28 of 30 FirstFirst ... 1824252627282930 LastLast
Results 676 to 700 of 732

Thread: EU, euro, integracija....

  1. #676
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    15,657
    Thanks Thanks Given 
    6,202
    Thanks Thanks Received 
    5,826
    Thanked in
    3,374 Posts

    Default

    A neka si ti razjasnio ja sam vec umislio da su rim beograd bukurest podijelili hrvatsku u tamo nekoj historiji...

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  2. #677
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,963
    Thanks Thanks Given 
    24,084
    Thanks Thanks Received 
    9,934
    Thanked in
    7,431 Posts

    Default

    A oće li Francuska ako Moldavija uđe u EU da im prizna da su oni kolijevka vina?
    Sorry Gruzija je još starija na temu.Hoće li i njima?

    Poslano sa mog M2101K7AG koristeći Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 08-09-25 at 19:05.

  3. #678
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    5,892
    Thanks Thanks Given 
    4,805
    Thanks Thanks Received 
    5,595
    Thanked in
    2,762 Posts

    Default

    Za evropsku političku perspektivu Moldavije i Gruzije pogledati mapu da bi se utvrdile razlike, za enološka pitanja viđeti sa extravagancom ili jonijem čiji je nivo ekpertize neprikosnoven
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  4. #679
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,963
    Thanks Thanks Given 
    24,084
    Thanks Thanks Received 
    9,934
    Thanked in
    7,431 Posts

    Default

    Bez loše namjere ili skretanja sa teme mislim da je i hrana tema koju kroji politika posebno kad uđeš u tako veliki sistem.
    Zanimljiva je recimo svađa između Slovenije i Hrvatske na te teme i tužakanje u Brisel,kao i Hrvatske i Italije oko Prošeka.
    O nivelisanju oko pravilnika primjene juče spomenuh to na drugoj temi pitanje koliko je naš sistem spreman da nešto implementira i još bitnije prilagodi podneblju.
    I to su ozbiljne teme,no hajd nek bude samo za razmišljanje da ne ulazim u detalje.

  5. #680
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    5,892
    Thanks Thanks Given 
    4,805
    Thanks Thanks Received 
    5,595
    Thanked in
    2,762 Posts

    Default

    https://www.luxtimes.lu/europeanunio.../95763900.html


    Suddenly the most surprising moment of the speech follows: “We must revive hope and show that EU accession is realistic and tangible,” Frieden said. “With this in mind, let’s set a clearer timetable. For example, it is time to finalise the negotiations and decide on Montenegro's accession next year.” Admitting the small Balkan country in 2026 - no one has ever called for this as clearly as Frieden.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  6. The Following User Says Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  7. #681
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    5,892
    Thanks Thanks Given 
    4,805
    Thanks Thanks Received 
    5,595
    Thanked in
    2,762 Posts

    Default

    1. Da li je država Crna Gora vaša Država?
    2. Da li Država Crna Gora pripada Euro-bloku država?

    Ovo su pitanja na koje ćete odgovarat u onome što slijedi. Krajnja, odredišna, i zapravo jedina pitanja, od svih pitanja, koja će morati da dobiju svoj konačni odgovor u bliskom vremenu ispred nas.
    Ona su zapravo oduvijek dva jedina prava pitanja, samo smo mi spori đaci. I imamo mnogo učitelja, tuđih i domaćih, koji zapravo žele da ih ne naučimo, pa nas upravljaju neđe drugo. Đe njima trebamo, a ne sebi. I svojoj đeci. I njihovoj.

    Potpuno će nevažno bit koje ste vjere, nacije, ideologije, i politike. Zato što to u stvari i jeste nevažno. To nisu stvari koje vam određuju živote. Država jeste.

    Da su nam ti učitelji što valjali, i da im nisu druge namjere bile, naučili bi nas da Petar I na Martiniće i Kruse nije čuvao ni crnogorstvo, ni srpstvo, ni vjeru, ni politiku. Oružan, i u svjetovno obučen, u svoju i u našu krv okupan, čuvao je teritoriju i narod koji joj pripada, čuvao im je pravo, i Slobodu. Da nas oplemeni, obogati, oslobodi, opravi, da nam poslije da Zakon, i Upravu, i Organizaciju. Naše. To se zove Država.
    Naučili bi nas da je isto uradio Danilo I na Grahovac. Ujedinio nas da se tučemo, 1 na 4, za pravo, slobodu, za ognjišta svoja (nećete vjerovat, nisu nam valjali učitelji pa to nismo naučili, a ognjište je tad, kao što bi vazda trebalo da bude, bilo jedina svetinja). Za Državu da se tučemo , i umiremo. Ali i, najbitnije, živimo. Da nam da zakone, ljudska pravila, regule, norme. Da nam da škole. Kao niko prije njega, i malo ko poslije njega. Naučili bi nas i da nije silovao žene po Bjelopavlića pa zato poginuo, naučili bi nas i da tada bit austrofil umjesto rusofila nije grijeh, no pamet. Možda bi nas čak naučili i da je u Srbiju bio jedan isto takav, Knez Mihailo se zvao, i da su isti u suštini bili, prosvetni i napredni, i da su zato isto završili.
    Tek nećete vjerovat, jer vam oni učitelji ne žele tako, ali Danila I su u našoj istoriji nadmašili samo oni što na noć 13.07.1941. nisu spavali, no su oružje u ruke uzeli. Jer ni oni nisu to činjeli zbog vjere, nacije, ideologije, i politike. No opet za pravo i slobodu. Za Državu. Kojoj su poslije dali prosvete i napretka više no iko drugi. A tek mnogo više od svih poslije njih.
    Naučili bi nas da pažljivo pročitamo one memoare Vuković Gavra Vojvode, što ostavljah na literature, i da iz njih vidimo da se 1875-1875 nisu naši tukli ni za Karađorđevića Petra I, kojem su barjake palili i poslanike tukli i ubijali, ni za Nikolu I Petrovića, kojem su zbilja imali što zamjerit. Ni za vjeru, ni za naciju. No opet za pravo, čast, i Slobodu. Za Državu.
    I ovo nije politika. No fakti.

    Pa da se vratimo na početak. I da se vratimo na kraj.

    A prejednostavno je, napokon, i bogu hvala, sve. Na ona dva pitanja gore ćemo se prebrojat.
    Oni kojih ima manje će poštovat one kojih ima više.
    Oni kojih ima više će poštovat one kojih ima manje.
    Jer su i jedni i drugi legitimni, s pravom, i jednaku slobodu imaju.
    Jer su im Ognjišta u, i na istu zemlju. Jer samo skupa jedni s drugima mogu, a da dobru valjaju.

    I jer bi bilo što drugo bilo maloumnost i ludilo.

    Pa se spremite da se ostavite i nacija, i vjera, i idelogija, i politika. I da se sobom pozabavite. Jer mu je došlo vrijeme.

    Wow, koji sam poeta, viđi što na Politike pišem

    Ali vas nisam slagao. Pripamtite.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  8. The Following 2 Users Say Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  9. #682
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,834
    Thanks Thanks Given 
    61
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    194 Posts

    Default

    Govoris o drzavi kao o necem totalno neorganskom. A o narodu kao o grupi zombija. Steta je sto nisi bio u sklopu NATO misije u Avganistanu. Pa da objasnish Pashtunima gdje grijese. I naravno teznja ka Eldoradu kojem je najvece dostignuce Ausvic. Ili Izrael kako god. Ovako se ni Sovjetski Savez nije ponasao. Mozda Maova Kina. Fali nam znaci jedna Kulturna revolucija u Crnoj Gori. Ali obrnuta.
    Polinezija gospodo.

  10. #683
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,963
    Thanks Thanks Given 
    24,084
    Thanks Thanks Received 
    9,934
    Thanked in
    7,431 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by biljaneta View Post
    Govoris o drzavi kao o necem totalno neorganskom. A o narodu kao o grupi zombija. Steta je sto nisi bio u sklopu NATO misije u Avganistanu. Pa da objasnish Pashtunima gdje grijese. I naravno teznja ka Eldoradu kojem je najvece dostignuce Ausvic. Ili Izrael kako god. Ovako se ni Sovjetski Savez nije ponasao. Mozda Maova Kina. Fali nam znaci jedna Kulturna revolucija u Crnoj Gori. Ali obrnuta.
    A ti si bit će bila u misiji u Afganistan.

  11. #684
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    15,162
    Thanks Thanks Given 
    2,018
    Thanks Thanks Received 
    6,237
    Thanked in
    2,905 Posts

    Default

    Zatvorili smo 12 poglavlja:
    3 – Pravo osnivanja preduzeća i sloboda pružanja usluga
    4 – Sloboda kretanja kapitala
    5 – Javne nabavke
    6 – Privredno pravo
    7 – Pravo intelektualne svojine

    10 – Informatičko društvo i mediji
    11 – Poljoprivreda i ruralni razvoj
    13 – Ribarstvo
    20 – Preduzetništvo i industrijska politika
    25 – Nauka i istraživanje
    26 – Obrazovanje i kultura
    30 – Vanjski odnosi

    Ima ih ukupno 33 (još 21)



    Sent from my Motorola 8400

  12. The Following 2 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


  13. #685
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    9,069
    Thanks Thanks Given 
    1,019
    Thanks Thanks Received 
    4,110
    Thanked in
    2,315 Posts

    Default

    Занимљива је, али и објективно небитна чињеница да смо претекли и Исланд, који је прије него што је одустао од чланства затворио 11 поглавља.
    Мада није искључено да у будућности наставе ЕУ интеграције, обзиром на расположење јавности.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  14. #686
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    9,069
    Thanks Thanks Given 
    1,019
    Thanks Thanks Received 
    4,110
    Thanked in
    2,315 Posts

    Default

    Следеће седмице међувладина конференција, затвара се још једно поглавље.
    Надам се само једна у низу ове године.

    https://www.vijesti.me/v/792324?utm_..._share_counter
    Last edited by BAR; 22-01-26 at 14:38.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  15. The Following 2 Users Say Thank You to BAR For This Useful Post:


  16. #687
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    29,211
    Thanks Thanks Given 
    5,039
    Thanks Thanks Received 
    12,404
    Thanked in
    6,711 Posts

    Default

    s obzirom da je trump utulio evropsku uniju i sveo je na totalnu nebitnu organizaciju ovo sve ne vrijedi realno ni 5 centi. da zemlje evropske unije drže do sebe ni u snu ne bi pomislile da se cimaju oko primanja andrije mandića u istu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    „Najveća tragedija u mom životu je smrt Ane Karenjine.“ - Dovlatov

  17. #688
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    9,069
    Thanks Thanks Given 
    1,019
    Thanks Thanks Received 
    4,110
    Thanked in
    2,315 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    s obzirom da je trump utulio evropsku uniju i sveo je na totalnu nebitnu organizaciju ovo sve ne vrijedi realno ni 5 centi. da zemlje evropske unije drže do sebe ni u snu ne bi pomislile da se cimaju oko primanja andrije mandića u istu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ако мене питаш било је одер веј араунд.

    Трамп имао жељу да купи Гренланд у потпуности, па су му из ЕУ, и то конкрерно Французи (и Макрон и десна и лијева опозиција) сложно рекли да тако неће ићи, суспендовали трговинске споразуме, послали му берзу у црвено, па је морао да обајшњава и да коригује жеље.

    ЕУ мора много још да ради, чак и доста савјета Трампових да прихвати, али ЕУ је озбиљна организација озбиљних држава, и мјесто гдје се данас живи најбоље и најквалитетније на свијету.

    А тамо нам је мјесто.

    Е сад мене не тангира много што ће и Кољеницу и кољеничаре примити у ЕУ заједно са нама.Имај у виду, да иако су то углавном ретардирани, болесни, или просто накриво насађени људи, ипак су то наши суграђани, рођаци, чланови породице.Не можемо без њих тамо, па дако оздраве.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  18. #689
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    20,268
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    8,657
    Thanked in
    3,826 Posts

    Default

    Prije će njihova bolest oštetit sve nas nego što će oni ozdravit.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  19. The Following User Says Thank You to NHM For This Useful Post:


  20. #690
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    29,211
    Thanks Thanks Given 
    5,039
    Thanks Thanks Received 
    12,404
    Thanked in
    6,711 Posts

    Default EU, euro, integracija....

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    ЕУ мора много још да ради, чак и доста савјета Трампових да прихвати, али ЕУ је озбиљна организација озбиљних држава, и мјесто гдје се данас живи најбоље и најквалитетније на свијету.
    trump je doslovno učinio svu eu smiješnom. ne znam baš kolko su to ozbiljne države ako je tamo neko odlučio da recimo ona četnička kasaba koju neko zove nikšić postane nekakva prEstonica nekakve kulture. za nas su svakako sve one nedostižne u svakom smislu.

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    А тамо нам је мјесто.
    nije. nama je mjesto odje dje smo. rupa od svijeta i rang afričkih plemena.


    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Е сад мене не тангира много што ће и Кољеницу и кољеничаре примити у ЕУ заједно са нама.Имај у виду, да иако су то углавном ретардирани, болесни, или просто накриво насађени људи, ипак су то наши суграђани, рођаци, чланови породице.Не можемо без њих тамо, па дако оздраве.
    oni ovi državu ne priznaju niti je gledaju ka svoju. javno kažu da je njihova država zvanična i jedina Srbija. svaki glasač dfa Crnu Goru mrzi i pobili bi sve Crnogorce da im može bit. to ti je nekih 35% naroda odje. jer 10% glasača evrope sad i bošnjačke stranke misle isto ka dfovci. može se vrlo lako bez njih. neka ih u opoziciji. no, eto. brzo će manda Ustav mijenjat sa ervinom pa kad budu dolazili autobusi iz Banja Luke da glasaju i odredjuju sudbinu ove države ne znam baš da li će biti ovako.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by outline; 22-01-26 at 19:01.
    „Najveća tragedija u mom životu je smrt Ane Karenjine.“ - Dovlatov

  21. #691
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    9,069
    Thanks Thanks Given 
    1,019
    Thanks Thanks Received 
    4,110
    Thanked in
    2,315 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Следеће седмице међувладина конференција, затвара се још једно поглавље.
    Надам се само једна у низу ове године.

    https://www.vijesti.me/v/792324?utm_..._share_counter
    Следећа 17. марта.Поглавље 21.

    https://www.cdm.me/politika/crna-gor...redinom-marta/
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  22. #692
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    15,162
    Thanks Thanks Given 
    2,018
    Thanks Thanks Received 
    6,237
    Thanked in
    2,905 Posts

    Default

    Zatvorili smo 13 poglavlja:
    3 – Pravo osnivanja preduzeća i sloboda pružanja usluga
    4 – Sloboda kretanja kapitala
    5 – Javne nabavke
    6 – Privredno pravo
    7 – Pravo intelektualne svojine
    10 – Informatičko društvo i mediji
    11 – Poljoprivreda i ruralni razvoj
    13 – Ribarstvo
    20 – Preduzetništvo i industrijska politika
    21 – Transevropske mreže
    25 – Nauka i istraživanje
    26 – Obrazovanje i kultura
    30 – Vanjski odnosi

    Ima ih ukupno 33 (još 20)

  23. #693
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    9,069
    Thanks Thanks Given 
    1,019
    Thanks Thanks Received 
    4,110
    Thanked in
    2,315 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Zatvorili smo 13 poglavlja:
    3 – Pravo osnivanja preduzeća i sloboda pružanja usluga
    4 – Sloboda kretanja kapitala
    5 – Javne nabavke
    6 – Privredno pravo
    7 – Pravo intelektualne svojine
    10 – Informatičko društvo i mediji
    11 – Poljoprivreda i ruralni razvoj
    13 – Ribarstvo
    20 – Preduzetništvo i industrijska politika
    21 – Transevropske mreže
    25 – Nauka i istraživanje
    26 – Obrazovanje i kultura
    30 – Vanjski odnosi

    Ima ih ukupno 33 (još 20)
    И поглавље 32. затворено у марту, укупно 14.

    Дато зелено свјетло за формирање радне групе за израду пруступног уговора.

    Амбасадор ЕУ у ЦГ најавио да би до љета требало да се затворе још четири поглавља, па би за јесен преостало још 15 поглавља, што би било изводљиво затворити, рецимо из два или три пут.

    Вјероватно ће се ствари убрзати ако Исланд на референдуму у августу одлучи да настави ЕУ интеграције, односно могли би заједно да одемо на ратификацију, што би нам додатно помогло код ратификације у Француској.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  24. #694
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    15,162
    Thanks Thanks Given 
    2,018
    Thanks Thanks Received 
    6,237
    Thanked in
    2,905 Posts

    Default

    Samit ,,Evropska unija - zapadni Balkan" će se održati 5. juna 2026 god. Očekuju se predstavnici svih 27 EU država + EU zvaničnici + predstavnici država zapadnog Balkana. Sve u svemu 35+ delegacija (svaka delegacija bar 15 ljudi) sa 600+ ljudi (minimum) koji će najverovatnije doći preko aerodroma Tivat (zbog raznih mjera bezbjednosti ne savetuje se putovanje taj tan). Ovaj samit (najveći diplomatski skup u istoriji Crne Gore) će ujedno biti i direktna podrška pristupu CG ka EU.

  25. #695
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    15,162
    Thanks Thanks Given 
    2,018
    Thanks Thanks Received 
    6,237
    Thanked in
    2,905 Posts

    Default

    Evo da ostane zapisano, predstavnici sledećih država bi trebalo da budu prisutni na samitu u Tivtu danas (abecednim redom):
    - Albanija
    - Austrija (EU)
    - Belgija (EU)
    - Bosna i Hercegovina
    - Bugarska ((EU)
    - Crna Gora
    - Češka (EU)
    - Danska (EU)
    - Estonija (EU)
    - Finska (EU)
    - Francuska (EU)
    - Grčka (EU)
    - Gruzija
    - Holandija (EU)
    - Hrvatska (EU)
    - Irska (EU)
    - Italija (EU)
    - Kipar (EU)
    - Kosovo
    - Letonija (EU)
    - Litvanija (EU)
    - Luksemburg ((EU)
    - Mađarska (EU)
    - Malta (EU)
    - Moldavija
    - Njemačka (EU)
    - Poljska (EU)
    - Portugalija (EU)
    - Rumunija (EU)
    - Slovačka (EU)
    - Slovenija (EU)
    - Sjeverna Makedonija
    - Španija (EU)
    - Srbija
    - Švedska (EU)
    - Turska
    - Ukrajina

    Ukupno 37 + nekoliko delegacija koje predstavljaju EU institucije ukupno 42 delegacije.

  26. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


  27. #696
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    9,069
    Thanks Thanks Given 
    1,019
    Thanks Thanks Received 
    4,110
    Thanked in
    2,315 Posts

    Default

    Затворена још два поглавља, 2 и 28, чиме је укупно затворено 16/33 поглавља.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  28. #697
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,769
    Thanks Thanks Given 
    9,188
    Thanks Thanks Received 
    6,639
    Thanked in
    2,604 Posts

    Default

    Zatvoreno poglavlje zastita potrosaca i zdravlja

    A gasi igricu

    Dajte utovarite nas da se ne sprdamo

    Sent from my SM-F766B using Tapatalk

  29. The Following 2 Users Say Thank You to kaemSe For This Useful Post:


  30. #698
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    11,936
    Thanks Thanks Given 
    19,028
    Thanks Thanks Received 
    8,872
    Thanked in
    4,311 Posts

    Default

    Utovareni i svezani smo mi odavno, no ni na onaj krevet-kolica ne umijemo ležat mirno. Svaki čas nam ispane noga, ruka...

    Sent from my 24090RA29G using Tapatalk

  31. The Following User Says Thank You to joni For This Useful Post:


  32. #699
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,963
    Thanks Thanks Given 
    24,084
    Thanks Thanks Received 
    9,934
    Thanked in
    7,431 Posts

    Default

    Gledam ovu fotku..ka da se radi o super Mario igrici a ne nečem ozbiljnom.

    Nisam vjerovala da ću ovo ikada reći ali sve više mi je obična forma bez ikakve suštine i EU i njihov međunarodni sud...Ipak ih je USA pregazila.



    Poslano sa mog SM-A566B koristeći Tapatalk

  33. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  34. #700
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    9,069
    Thanks Thanks Given 
    1,019
    Thanks Thanks Received 
    4,110
    Thanked in
    2,315 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Zatvoreno poglavlje zastita potrosaca i zdravlja

    A gasi igricu

    Dajte utovarite nas da se ne sprdamo

    Sent from my SM-F766B using Tapatalk
    Само појашњење.

    Током преговора се углавном договарају законски оквири, рокови за усвајање истих и прелазни периоди за примјену, можда неке заштитне мјере.

    Примјена свега што сад преговарамо ће у пракси потрајати, односно затворено поглавље не значи да смо аутоматски дошли на стандард ЕУ.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  35. The Following 3 Users Say Thank You to BAR For This Useful Post:


Page 28 of 30 FirstFirst ... 1824252627282930 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Euro<26
    By Zhukov in forum Sve i svašta
    Replies: 11
    Last Post: 01-10-10, 12:27
  2. Integracija BT
    By Bugi in forum Hardware
    Replies: 10
    Last Post: 17-12-08, 22:57
  3. Euro 2008
    By Vukasin Micunovic in forum Ostali sportovi
    Replies: 1
    Last Post: 22-11-07, 11:53
  4. Euro<26
    By Mojsije in forum Centralni
    Replies: 10
    Last Post: 21-08-07, 01:20
  5. Euro 26
    By Lilith in forum Sve i svašta
    Replies: 25
    Last Post: 06-04-06, 20:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •