Tako je za brdjane a i zna se za Klimente albance da su se svim siliama trudili da razdvoje katunjane i klimente ,pa se desilo i raseljavanje klimenta a i katunjana u Gacko i po Bosni oko 2000 ljudi ... a i nadjoh jedan muhamedovsko vidjenje historije tako da cu i to ubaciti na forum kasnije... inace kakvi su uslovi bili kod katunjana tu se četovanje istaklo kao uspjesna privredna djelatnost tu nije pomagao ni car ni sultan 200km od crne gore su u strahu prolazili ili ka danas moderni Huti...
Bosnjacki extremisti su prozvali Crnogorce lijenje jer zive od napadanja na neduzne i ne placaju porez ,od svih plemena samo katunjani u tome prednjace .
Evropa je iznjedrila četiri, po svojim karakteristikama najblaže rečeno, čudna naroda. Crnogorci, Sicilijanci, Korzikanci i Baskijci su sabijeni u bespuću uglavnom sačuvali svoju osobenost, ujedno nepovjerljivost i netrpeljivost. I danas, gdje god da žive kompaktni su međusobno, a prema drugima agresivni i bezobzirni jer ne biraju sredstva da dođu do svojih ciljeva. Plemenski način života, krvna osveta, ne susretanje sa drugačijim od sebe i pasivnošću kraja uvjetovana borba za opstanak, napravili su od Crnogoraca vlasnike jako loših osobina. Lijenost, nerad, hajdučija radi pljačke i lukavstvo su im dugo bile, a po ovom njihovom ratnom pohodu sudeći i ostale, glavne karakteristike. Treba napomenuti da zbog izolovanosti stanovništvo Crne Gore nije ginulo učestvujući u ratovima niti umiralo od kuge, stravične smrtne pošasti srednjevjekovnog vremena, a imalo je ogroman natalitet.
Sent from my SM-A546B using Tapatalk





Reply With Quote
Bookmarks