Page 9 of 271 FirstFirst ... 56789101112131959109 ... LastLast
Results 201 to 225 of 6751

Thread: iPhone (Helpdesk)

  1. #201
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    HN
    Posts
    465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shpaka View Post
    Ima li kakvo rijesenje za unlock 3G modela sa bootloaderom 5.09?
    Nesto kao turbo sim i sl. U njemu je 3.1 i na zalost ne moze biti koriste kao phone.
    Ima li sanse?
    Thx!
    Moze da se otkljuca ali za sad samo preko mac-a pwnage tool ako je na 3.1

  2. #202
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    797
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    1.da li je to provjereno ili su samo glasine u pitanju
    2.da li ce moci unlock za 5.09 bootloader?
    Last edited by shpaka; 01-10-09 at 17:30.

  3. #203
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,053
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jancker View Post
    Moze da se otkljuca ali za sad samo preko mac-a pwnage tool ako je na 3.1
    ne moze da se otkljuca, ako je modem od 3.1 verzije mozes da se slikas, Pwnage tool radi samo jailbreak za 3G i nikad nije radio unlock za isti. radi jailbreak i unlock samo za 2G iPhone

  4. #204
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,460
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    985
    Thanked in
    583 Posts

    Default

    Koja je verzija u t-com telefone, 3.0 il 3.1?

  5. #205
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,053
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mitro View Post
    Koja je verzija u t-com telefone, 3.0 il 3.1?
    u 3G mahom 2.2 ili 2.2.1 a u 3GS 3.0, sem ako nisu dobili nove ture telefona

  6. #206
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    12,845
    Thanks Thanks Given 
    1,681
    Thanks Thanks Received 
    583
    Thanked in
    436 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    Evo i jedne novosti za one koji nisu znali http://www.iphone-srbija.com/iblog/1...cija-za-iphone

    iGO My Way - Prva prava GPS navigacija

    ja sam skinuo sa www.appulo.us iz tri dijela 1.4gb komplet program i cijela evropa je podrzana i radi ok

    http://appulo.us/appdb/?page=viewapp&id=10318
    58558 2009-08-05 06:27:23 Néo.Z IPA 2shared.com 58559 2009-08-05 06:27:23 Néo.Z IPA 2shared.com 58560 2009-08-05 06:27:23 Néo.Z IPA 2shared.com

    ovo je pas za rar datoteku jer na appulo ne pishe pass pa sam se ja malo ubijao trazeci i na kraj ga nashao
    Password: BG_iPhone
    Ima na torrentima kompletan ipa file...

  7. #207
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    12,845
    Thanks Thanks Given 
    1,681
    Thanks Thanks Received 
    583
    Thanked in
    436 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mitro View Post
    Koja je verzija u t-com telefone, 3.0 il 3.1?
    Koja god da je mozes odmah bez problema da ga nadogradis na 3.1, samo instaliras iTunes i odradis upgrade

    Uputstvo: http://www.t-mobile.me/iphone/update.html

  8. #208
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,460
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    985
    Thanked in
    583 Posts

    Default

    Samo jos da bude telefona
    Da nemas vijesti kad ce stizat taj djaolji 3gs, vec duze ga nema po poslovnicama al ga zato reklamiraju vise od mjesec dana.

  9. #209
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    97
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sale View Post
    Koja god da je mozes odmah bez problema da ga nadogradis na 3.1, samo instaliras iTunes i odradis upgrade

    Uputstvo: http://www.t-mobile.me/iphone/update.html
    Nemoj coveku da zakljucas iPhone!!!!!!!!!
    Ukoliko svoj iPhone "podignete" na verziju 3.1, moracete da sacekate novo resenje za otkljucavanje.... nadam se i brzo eheh
    A to moze da potraje...... Tako da je vrlo bitno da ne uradite update preko iTunes-a!

  10. #210
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,460
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    985
    Thanked in
    583 Posts

    Default

    Kolko sam u toku, javljaju se neka rjesenja. No dobro, tel. se i dalje koristi normalno. Problem je ako ga dobavljas iz strane zemlje zakljucanog sa v3.1, tad sa njim slobodno u fioku. Cak je i restore onemogucen bez na 3.1... zvek zivi, bori se apple svim snagama protiv mladjanih hakera. A sami su tako pocinjali...

  11. #211
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,483
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    4,447
    Thanked in
    2,611 Posts

    Wink

    Quote Originally Posted by Livera View Post
    Nemoj coveku da zakljucas iPhone!!!!!!!!!
    Ukoliko svoj iPhone "podignete" na verziju 3.1, moracete da sacekate novo resenje za otkljucavanje.... nadam se i brzo eheh
    A to moze da potraje...... Tako da je vrlo bitno da ne uradite update preko iTunes-a!
    Da ali ako ga je kupi opreko T-Mobile -a i koristi karticu T-mobilea zašto da ga ne updatuje ?
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  12. #212
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    97
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mitro View Post
    Kolko sam u toku, javljaju se neka rjesenja. No dobro, tel. se i dalje koristi normalno. Problem je ako ga dobavljas iz strane zemlje zakljucanog sa v3.1, tad sa njim slobodno u fioku. Cak je i restore onemogucen bez na 3.1... zvek zivi, bori se apple svim snagama protiv mladjanih hakera. A sami su tako pocinjali...
    Podigni ti verziju na 3.1 pa ces resiti problem Nije problem iz strane zemlje vec verzija 3.1 i nikako upgrade!!! poz.

  13. #213
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,460
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    985
    Thanked in
    583 Posts

    Default

    Da ali ako ga je kupi opreko T-Mobile -a i koristi karticu T-mobilea zašto da ga ne updatuje ?
    Tacno tako. Mislim da je glupo kupit iphone preko t-com a ne uzet jedan od onih paketa(najvise zbog neta).
    Al imaju 2 procesa 'otkljucavanja' - prvi jailbreak je otkljucavanje telefona(otvaraju se nove mogucnosti, jer je apple uveo neke zabrane na aplikacije, kustomizaciju telefona i sl.), dok je drugi proces otkljucavanje mreze(tel. moze da se koristi na drugim mrezama). To je nesto poput dekodiranja telefona. Verzija 3.1 onemogucava obije operacije, obzirom da jos nije provaljen metod za provaljivanje. Najgore je za ljude koji su tel. nabavili preko nekog iz inostranstva, i odradili update. Uz neke nove metode koje su malo komplikovane i nedovoljno provjerene, svoje ajfone mogu u najboljoj ruci da koriste ko ipod touch.

  14. #214
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    97
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Da ali ako ga je kupi opreko T-Mobile -a i koristi karticu T-mobilea zašto da ga ne updatuje ?
    Nek Proba... ehehheh pa ces ti da ga otkljucas!
    Kad nesto ne moze ne moze, ne za sada!!!




  15. #215
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,483
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    4,447
    Thanked in
    2,611 Posts

    Default

    Ako ne želi da koristi Cydia ili Icy why not?

    Livera čovjek koristi 67 karticu i uzeo je telefon preko T-mobile -a. Jes da ih ne volim ali mislim da bi trebalo da updateuje svako svoj regularni telefon. I ako dobiješ i-Pod touch (u šta nema šanse jer je regularno kupljen u poslovnici) imaš fino reklamaciju i briga te boli.

    Druga je stvar što je svakom potrebna Cydia :devil:
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  16. #216
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,460
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    985
    Thanked in
    583 Posts

    Default

    Livera,u cemu je fora? Ako je tel. kupljen preko nacionalne mreze u okviru koje se koristi, onda ne bi trebalo da bude problema nakon apdejta. Osim toga, ako moras da uradis restore(telefon zabudali isl.), itunes ne dozvoljava nista drugo do 3.1. Mada bi ga valjalo jailbreak-ovat, greota je kad vidis sto sve dobijas time.

  17. #217
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    97
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mitro View Post
    Livera,u cemu je fora? Ako je tel. kupljen preko nacionalne mreze u okviru koje se koristi, onda ne bi trebalo da bude problema nakon apdejta. Osim toga, ako moras da uradis restore(telefon zabudali isl.), itunes ne dozvoljava nista drugo do 3.1. Mada bi ga valjalo jailbreak-ovat, greota je kad vidis sto sve dobijas time.
    Fora je u tome sto ces zakljucati mob!!!!
    Imam 10tak mobilnih sa T-Coma koji cekaju na kljuc
    Ja ti lijepo kazem uradi upgrade pa se javi!! ajd sad poz... ovo je postalo lupanje u prazno!!! Uvjeri se uradi apdejt pa ce ti to namirit T COM!!! hahaha

  18. #218
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,907
    Thanks Thanks Given 
    930
    Thanks Thanks Received 
    1,312
    Thanked in
    624 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Livera View Post
    Fora je u tome sto ces zakljucati mob!!!!
    Imam 10tak mobilnih sa T-Coma koji cekaju na kljuc
    Ja ti lijepo kazem uradi upgrade pa se javi!! ajd sad poz... ovo je postalo lupanje u prazno!!! Uvjeri se uradi apdejt pa ce ti to namirit T COM!!! hahaha
    Pazi ja ne znam u cemu je problem
    Ako ja koristim T-Mobile i kupim tel. kod njih a u njega 3.1 ne vidim nidje problem ako sve jedno koristim njihovu mrezu , ovo je zeznuto za one koji bi da koriste svoj tel na druge mreze a ovako nema nikakve veze ...

    mada ja svejedno nebih radio update 3.1 dok ne izadje unlock , jer svejedno taj 3.1 ne donosi neke specijalne promjene
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  19. #219
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    12,845
    Thanks Thanks Given 
    1,681
    Thanks Thanks Received 
    583
    Thanked in
    436 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Livera View Post
    Nemoj coveku da zakljucas iPhone!!!!!!!!!
    Ukoliko svoj iPhone "podignete" na verziju 3.1, moracete da sacekate novo resenje za otkljucavanje.... nadam se i brzo eheh
    A to moze da potraje...... Tako da je vrlo bitno da ne uradite update preko iTunes-a!
    Stvarno mi nije jasno zasto komplikujes? Imam 3.1 sa sve cydia/installous i sve radi bez ikakvih problema...

  20. #220
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Bar
    Posts
    1,488
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    Evo i jedne novosti za one koji nisu znali http://www.iphone-srbija.com/iblog/1...cija-za-iphone

    iGO My Way - Prva prava GPS navigacija

    ja sam skinuo sa www.appulo.us iz tri dijela 1.4gb komplet program i cijela evropa je podrzana i radi ok

    http://appulo.us/appdb/?page=viewapp&id=10318
    58558 2009-08-05 06:27:23 Néo.Z IPA 2shared.com 58559 2009-08-05 06:27:23 Néo.Z IPA 2shared.com 58560 2009-08-05 06:27:23 Néo.Z IPA 2shared.com

    ovo je pas za rar datoteku jer na appulo ne pishe pass pa sam se ja malo ubijao trazeci i na kraj ga nashao
    Password: BG_iPhone
    Druze Stivi , prvo pozdrav ,

    A sada mi reci , moze li ova aplikacija da se instalira na ovaj moj IPhone koji sam uzeo preko T-mobile , i nisam mu radio jailbreak....taka' ga nisam...:-?

    Znaci sve fabricki podeseno , softver 3.0...

    Ako moze , je li se otvaraju jedan-po-jedan od ovih fajlova sto sam skinuo sa 2shared ?

  21. #221
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    12,845
    Thanks Thanks Given 
    1,681
    Thanks Thanks Received 
    583
    Thanked in
    436 Posts

    Default

    Ne moze, moras da ga jbkujes, dodas source, instaliras appsync na 3.0/3.1 (zavisno koju verziju imas) i skines ipa file sa tom aplikacijom... dodas ga kroz itunes i odardis sync Rekao sam da imas jedan IPA file na torrentima.
    Last edited by Sale; 05-10-09 at 16:45.

  22. #222
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,907
    Thanks Thanks Given 
    930
    Thanks Thanks Received 
    1,312
    Thanked in
    624 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GuGi View Post
    Druze Stivi , prvo pozdrav ,

    A sada mi reci , moze li ova aplikacija da se instalira na ovaj moj IPhone koji sam uzeo preko T-mobile , i nisam mu radio jailbreak....taka' ga nisam...:-?

    Znaci sve fabricki podeseno , softver 3.0...

    Ako moze , je li se otvaraju jedan-po-jedan od ovih fajlova sto sam skinuo sa 2shared ?
    Dobar Dan !

    Moras prvo odraditi jailbreak i instalirati AppSync for OS 3.0 (patch za ckrekovane aplikacije) , da bi mogao instalirati iGO i ostale aplikacije koje su krekovane


    Kad odradish jailbreak tek onda dobijash prave mogucnosti i iskoriscenje iphonea

    lagan ti je postupak samo prati upustva

    http://www.isrbija.net/showthread.php?t=2827
    http://www.isrbija.net/showthread.php?t=2680

    ujedno ces moci da koristish bilo koju karticu u svom fonu

    a za AppSync , dodaj samo u Cydiu ovaj source http://cydia.hackulo.us i nacices odmah da instalirash AppSync
    Last edited by Stivi; 05-10-09 at 16:58.
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  23. #223
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,460
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    985
    Thanked in
    583 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Livera View Post
    Fora je u tome sto ces zakljucati mob!!!!
    Imam 10tak mobilnih sa T-Coma koji cekaju na kljuc
    Ja ti lijepo kazem uradi upgrade pa se javi!! ajd sad poz... ovo je postalo lupanje u prazno!!! Uvjeri se uradi apdejt pa ce ti to namirit T COM!!! hahaha
    Prvo da nabavim tel.
    Update ne bih radio, al samo kazem da mi je nelogicno ovo sto pricas(da se iphone kupljen regularno preko t-com na ciju se mrezu i koristi, zakljuca nakon apdejta.) Mada mi je sumnjivo ovo odlaganje dobavke novih 3gs, moguce da ima neki problem..

    Sale, jesi to jailbreak-ova iphone na 3.1 te imas cydia??
    Last edited by Mitro; 05-10-09 at 18:17.

  24. #224
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,907
    Thanks Thanks Given 
    930
    Thanks Thanks Received 
    1,312
    Thanked in
    624 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mitro View Post
    Prvo da nabavim tel.
    Update ne bih radio, al samo kazem da mi je nelogicno ovo sto pricas(da se iphone kupljen regularno preko t-com na ciju se mrezu i koristi, zakljuca nakon apdejta.) Mada mi je sumnjivo ovo odlaganje dobavke novih 3gs, moguce da ima neki problem..

    Sale, jesi to jailbreak-ova iphone na 3.1 te imas cydia??
    ma vjerovatno cekaju telefone sa 3.1 , ista stvar kao i sa 3G , prva ruka je bila 2.1 (koji su svi otkljucali) , a sledeca isporuka 3.0 za koju nije bilo metoda za otkljucavanje (mada je brzo nakon toga i probijen 3.0)
    Last edited by Stivi; 05-10-09 at 18:29.
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  25. #225
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    5,068
    Thanks Thanks Given 
    524
    Thanks Thanks Received 
    496
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Da razjasnim: svi iPhone-i koji se mogu nabaviti kod T-Mobile su zakljucani na T-Mobile s tim sto se nekim metodama mogu otkljucati ali ako se uradi update na 3.1 i upgrade-uje se baseband (dio softvera telefona zaduzen za radio) a takav telefon se za sad ne moze otkljucati pa se moze koristiti samo na T-Mobile mrezi.
    www.jaredic.com
    ˙˙pǝlloɹ sɹǝsnoɹʇ ʎɯ ɟo sɯoʇʇoq ǝɥʇ ǝɹɐʍ plnoɥs ı 'plo ʍoɹƃ ı 'plo ʍoɹƃ ı

Page 9 of 271 FirstFirst ... 56789101112131959109 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ANDROID(Helpdesk)
    By be_original in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 380
    Last Post: 28-06-13, 13:30
  2. BlackBerry (HelpDesk)
    By Stivi in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 16
    Last Post: 04-09-10, 16:12
  3. Replies: 77
    Last Post: 20-08-07, 02:43
  4. Helpdesk - help!
    By Jocker in forum Internet
    Replies: 14
    Last Post: 15-12-05, 21:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •