Ima i drugi deo.Tj odgovor.
Printable View
Ima i drugi deo.Tj odgovor.
http://www.vijesti.me/sport/fk-jedin...b-clanak-82709 evo ti i odg :D pogledaj ti taj nivo,tu je u pitanje nivo djece u osnovnoj skoli...
Aahahhahahahah ovo je nenormalno valjda je neka agencija kupila ugovor za Beciraja 300000 eura sa pravom 30% od narednog transfera i Buducnost umjesto da je uzela sad 1 200 000 je uzela 4 puta manje.
Nesto ne bih da vjerujemu ovo ali s obzirom kakvi su nam mozgovi u klub ne bi me cudilo.
A to se radi redovno, kad klubu baš trebaju pare a ne očekuju neki brz transfer. Prodaju buduću zaradu, tj. uzmu manje pare odma umjesto neke veće u budućnosti, ako se igrač proda.
S obzirom na trenutnu situaciju u Budućnost, uopšte ne sumnjam da je procenat prodat.
Pa evo ti za ovoga Kojasevica je slicna stvar.Da je prosao probu u ovaj klub dje je bio ne bi Buducnost dobila pare nego Sarajevo, njegov prosli klub.
A čuš kako, ne bi se ni znalo da ovaj nije prešo neđe.
Uzeli pare i zdravo. Vjerovatno su mislili da se neće saznat za ovu 30% klauzulu.
Sad su na potezu navijači, bar ja mislim tako.
Isplatise li im se ikad one pare za Burza ?
A kome da isplate,oni su Zvijezdu na sud Uefi dali zbog 80 iljada za Vesovica a ne daj Boze neke vece pare?
Ipak buducnosti ide 30 posto. Prodali su oni nekoj agenciji taj udio u Becovom transferu ali sreca u nesreci je sto ta menadzerska agencije nije uplatila pare , tako da udio u becovom transferu idu Buducnosti..
OD TRANSFERA REPREZENTATIVCA CRNE GORE U HOFENHAJM, PROFITIRAĆE I PODGORIČANI
Budućnost dobija 1,2 miliona eura za Bećiraj
Bećiraj će, po svemu sudeći, nastaviti meteorski uspon u karijeri. Prije samo četiri godine sada već 24-godišnji napadač bio je amater u klubu Besa iz Peći, a u Budućnost je stigao na probu
Ukoliko Fatos Bećiraj zaista ode iz Dinama u Hofenhajm za četiri miliona eura, a hrvatski mediji pišu da je posao završen, veliki dobitnik u transferu mogla bi da bude Budućnost.
Prilikom prelaska Bećiraja u Dinamo prije dvije godine, tadašnji sportski direktor Budućnosti Vlado Bulatović dogovorio je sa gazdom Dinama Zdravkom Mamićem procenat od njegove naredne prodaje.
Uz 400 hiljada eura, koje je Dinamo uplatio na račun najvećeg crnogorskog kluba, dogovoreno je da Budućnosti pripadne čak 30 odsto od narednog Bećirajevog transfera.
To znači da bi podgorički klub mogao da zaradi nevjerovatnih milion i 200 hiljada eura ukoliko Hofenhajm zaista plati Dinamu četiri miliona eura, a priča se da je cifra baš tolika.
Zamalo da pare odu na Djevičanska ostrva
I priča ne bi bila toliko zanimljiva da u njoj ne postiji jedna “spletka”, karakteristična za poslovanje crnogorskog kluba u posljednjoj deceniji.
Budućnost je, naime, prije otprilike pola godine, kada je bila u velikom finansijskom problemu (iako ni sada ne stoji puno bolje), odlučila da prihvati ponudu jedne menadžerske agencije, čije je sjedište na Djevičanskim ostrvima, da proda sva prava na procenat od naredne Bećirajave prodaje, i to za mnogo manju sumu od one koju bi mogla da prihoduje ukoliko se transfer u Hofenhajm zaista realizuje.
Iako o tome nema potvrde, priča se da se radi o cifri od 250 hiljada eura - skoro pet puta manjoj od one koju će Podgoričani dobiti ako Hofenhajm plati Dinamu četiri miliona eura.
Da li je ugovor o prenosu prava potpisan, ili pregovori još nisu završeni, tek menadžerska agencija koja je željela procenat od Bećirajeve naredne prodaje nije uplatila novac na račun Budućnosti, što znači da je šansa da podgorički klub ostvari milionsku zaradu sasvim realna.
Ako su pregovori sa agencijom bili u poodmakloj fazi, sreća je za Budućnost što nisu realizovani. Jasno, bolje je 1,2 miliona, nego 250 hiljada.
Budućnost je i imala sreću što Dinamo nije iskoristio opciju da do određenog roka uplati Budućnosti dodatnih 500 hiljada eura, čime opcija “30 odsto” ne bi bila aktivirana.
Zagrebčani su po dogovoru mogli da biraju - ili dodatnih pola miliona Budućnosti, ili procenat od naredne prodaje. Izabrali su ovo drugo, očito da su pogriješili.
Čak i ako se posao sa Hofenhajmom ne realizuje, čini se da je samo pitanje vremena kada će Zdravko Mamić, veliki majstor da kupi jeftino, a proda skupo, unovčiti Bećirajeve golove.
Crnogorski reprezentativac bio je prošle sezone najbolji strijelac hrvatskog šampionata, u kojem je Dinamo osvojio duplu krunu, a postigao je i prvi gol za „modre” u Ligi šampiona, protiv Real Madrida, na stadionu „Santjago Bernabeu”.
Stigao je na probu 2008. godine
Bećiraj će, po svemu sudeći, nastaviti meteorski uspon u karijeri.
Prije samo četiri godine sada već 24-godišnji napadač bio je amater u klubu Besa iz Peći, a u Budućnost je stigao na probu.
Doveo ga je nekadašnji igrač Sutjeske Mihtar Rama, u dogovoru sa sekretarom Budućnosti Mladenom Tomaševićem.
Nakon samo jednog kontrolnog meča na Starom aerodromu tadašnji trener Branko Babić, te direktori Žarko Vukčević i Mojaš Radonjić podigli su palac gore, a Bećiraj za kratko vrijeme postao ljubimac navijača i ostavio neizbrisiv trag pod Goricom.
KO koga odje jebee,recite vi meni?
Izvor: Dnevne novine (jučerašnji broj)
TRANSFER U NAJAVI
Genk dolazi po Golubovića
Brzonogi ofanzivac Budućnosti nalazi se na meti Belgijanaca
Ni Admir Adrović, ni Dragan Bošković, već Radivoje Golubović - brzonogi ofanzivac je prva lasta koja bi mogla da napusti plavo jato, te odleti u veliki klub. Golubović se, prema saznanjima našeg lista, nalazi na meti belgijskog Genka!
Kako smo čuli delegacija iz Belgije na čelu sa sportskim direktorom Ginterom Jakobsom je na putu ka Podgorici i odlučni su u namjeri da u Belgiju povedu Golubovića.
Navodno, Genk će “plavima” ponuditi 150.000 eura, što bi trebalo da zadovolji čelnike Budućnosti.
Da podsjetimo - mladi reprezentativac Crne Gore je u zimskom prelaznom roku bio blizu prelaska u izraelsku Hapoel Ber Ševu, ali konačan dogovor nije sklopljen. Jednostavno, dvije strane se nijesu našle na istim talasnim dužinama. Pored Hapoela, Golubović je bio na probi u turskoj Bursi, ali tamo ni on, ni Adrović nijesu uspjeli da se nametnu.
Golubović je igrač Budućnosti, trenira svakodnevno, priprema se za meč sa Slaskom u 2. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, koji je na programu 18 . jula pod Goricom. Brzonogi ofanzivac je prošle sezone u Budućnosti imao ulogu džokera - postigao je osam golova, od kojih su neki bili presudni za osvajanje prvog mjesta.
http://dnevne.me/
Ovo bi bilo dobro budući da Budućnost odavno ne računa na njega, ali mi je teško povjerovat da će se transfer ostvariti imajući u vidu sva negativna iskustva dosad.
Sutjeska-Grbalj 1:0 prijateljska. Nijesu loshe igrali, prvo poluvrijeme, drugo tu i tamo. Uglavnom omladinci. I shto me je najvishe obradovalo, oko 500 ljudi na zapad da gleda prijateljsku.
Kakav mi SF gledamo i zivimo.Cus Golubovic koji ne umije potrcat da predje u Genk.AJ pomozi Boze.
Taj golub je strasan igrac,sto je pokazao u vise navrata(i strasan momak),s klupe je dobijao na kasicicu a dao 8 golova...Tako daj Boze da predje u Genk da napreduje malo...
Nemoguće je bolje iskoristit mizernu minutažu kakvu je on imao. Čak sam se našalio da bi trebalo da igra špica jer je pravi podvig za toliko malo minuta dat 8 golova. Najveća bi fora bila da pređe u Genk i da tamo bude standardan a nije mogao u našoj prsloj ligi. Naravno, daleko smo od takvog scenarija, ali bi to bio vrhunac rukovodstva Budućnosti. Nikako ne mogu zaboravit što napraviše Mugoši koji je zbog njih izgubio godinu dana. A ko je umjesto njega igrao? Stari Radonjić od čijeg se sada transfera Budućnost obogatila za tačno 0 (slovima nula) eura. Isti iznos je zarađen i za Kojaševića. Forsirali su se oni kojima je Budućnost bila neka prelazna varijanta dok se ne snađu. Baš lijepo od kluba što čini ljudima, ali kakve koristi ima od toga ako ti igrači, budući da nijesu vezani ugovorom, mogu lagano otići. A koliko se prošle godine nudilo za Mugošu? 500 000. Možda je to za njih sića, ali nesporno da je veće od 0. Tada je bio omladinski reprezentativac, dali mu kapitensku traku i što napraviše? A interesuje me što će bit sa Adrovićem, tj hoće li nać klub po njegovoj mjeri jer on misli da je u situaciji da bira pa me ne bi začudilo da završi kao Petar Vukčević i to bi bila još jedna u nizu propalih investicija. No, kako su se potrudili da sve upropaste dobro i prođosmo. Ako bude tog Bećovog transfera u Hoffenheim te pare što bi legle bi bila čista slučajnost jer su se i to potrudili da upropaste, ali srećom bezuspješno.
Pa u Buducnost je uvijek bilo tako,poznat klub da unisti talenta...sto se tice Mugose kad ga vec pomenu i kad nije igrao imao je ponude u 4-5 dobrih klubova,al oni ga nisu pustili s pricom seljackom,idu radonjic,adrovic i boskovic pa se racuna na tebe,dal ce tako biti,vidjecemo, al jesu li se mogle pare uzet od njega jesu i to bas lagano...
Sutjeska-Celik Zenica 0:0
Koja su moguća nova pojačanja u Sutjesku ?
OD Mitra Mirica do Marka Scepanovica, samo da me tajo ne cuje.
Nema tu srece. Opet ce biti stara prica. Ja necu vise ni da komentarisem ni da idem na stadion, jer ne mogu da se nerviram. Sve su slagali, opet nemaju para, kasne im plate, pa isplate dio, pa se sve nesto muti... Dolazi do toga da neko unutar svlacionice krade kopacke iz vise navrata... O pojacanjima necu ni da govorim, dovode likove iz shnj liga, koji su potpuno nespremni na probe, nashe omladince guraju u drugi plan. Mali Radojicic koji je dao gol protiv Grblja, i bio jedan od najboljih na treninzima nije ni poveden na pripreme i oce sad da uzme papire i ide. Ista situacija je sa Jaredicem i Ostojicem, sve momci iz ove sampionske generacije omladinaca. Bukvalno se vataju veze ko ce da ide na pripreme, i ko ce da ostane u klubu, a neki su vec odrstanjeni. I Celik kasni sa platama, Ranko je samo par igraca isplatio ugovore, ostale je sve zaebao. Bojic je sad otisao, pred drugo kolo kvalifikacija, kapiten, sve vam je jasno. Uglavnom, gadi mi se na sve to, vec godinama prateci topice prve lige, svake godine ista prica. Sprdnja obicna od lige, od Buducnosti i Sutjeske preko svih ostalih. Svi namjestaju, svi imaju negativne finansijske bilanse, a savez i sudije su tek za pricu. Ne znam sta treba desi, da bi neko konacno neshto preduzeo? Uglavnom, cirkus, sramota i bruka za sve koji se bave ili vole fudbal u Crnoj Gori.
Shta su slagali, izvini? Jesu li prije 2 dana igrachi primili skoro sve plate+premije? Pojedini su izashli na 1000+ eura. A koliko je momaka iz te shampionske generacije otishlo na pripreme? Imash spisak pa fino pogledaj.
Eto, ni Dado Vukovic nije otishao na pripreme, tu je vec par godina, ali kad momak ne zna, ne zna. A Gaga zna, bolje i od mene i od tebe shto pishemo odje po forumu ko mozhe, a ko ne mozhe da igra i ko je kakav igrach. Muka mi je vishe od pricha nikshickih i hejtera, ako si toliko nervozan ili shta vec ne morash ovoliki post da ispishesh i da popljujesh sve shto ovi ljudi rade, a konachno se skupila ekipa u taj mrtvi klub koja oce da pomjeri stvari sa mrtve tachke, a ne iskompleksirani starci shto chekaju da se ode na pripreme ne bi li promijenili sve brave na stadion.
Nenad Brnovic pred potpisivanjem ugovora inache. Shushnjar i Tatar se prikljuchuju pripremama sjutra ili preksjutra.
Protiv Gage nemam nista, on je najkorektniji tamo. Ali nema srece kad jedan Delicak gura svoje i izbaca neke sa spiska za pripreme. Sto je Jakov na spisku poslije godinu dana neigranja a mali Radojicic nije? Ako mi das jedno logicno objasnjenje, ja cu izbrisati post.
Je li Boja stvarno pošo iz Čelika?
Mozhda zato shto je Jakov najbolje odigrao utakmicu protiv Grblja, ne rachunajuci Jovovica i Gila.
A bgm to ce bit ono ulozilo se prve godine i onda to je to...
Ma ja mislim da nije nista strasno jer ipak Boja ima 35 punih komada.Mozda je nezgodan ovaj sad momenat ali sta ce on vise.Moga bi sigurno odigrat jos jednu sezonu dobro ali vjerovatno nije htio da se vozi autobusom.
Može Boja lagano još bar godinu dana u ovoj truloj ligi. On je trebao da odigra ove kvalifikacije i da ode, ali evo čuh da nije dočekao Metalurg. Sad, nije 100% provjerena informacija, pošto više ne znaš od smrdljivih nikšićana šta je tačno, a šta nije.
Pa normalno da se nije povuka nego mu nesto nije bilo po volji i dovidjenja prijatno.
Sto se radi u ove nase klubove,ne zna se ko pije a ko placa,srecom sto nam nije jaca liga i sto nema para u nju inace bi i pucnjave bilo :D
Izgleda će mi komšo sa autobusa na ženidbu... :D
Cijelu godinu se ceka da se podje na neko euro gostovanje,da se makne malo iz cg, i sad se ovo desava,pfffff
http://www.vijesti.me/sport/susnjar-...u-clanak-84117
Susnjar se opet vratio , ali izgleda opet polusezonu samo bar tako u interviju se vidi... Ne bi bilo lose da uzmemo Medjedovica slobodan je igrac a za nasu ligu on je igrac koji pravi razliku....
Bojic u Mogrenu
Bozo Markovic u Baru. Zna li neko kad se tacno zavrsava prelazni rok?
http://dnevne.me/
Jučerašnji broj
TRANSFER
Adrović ide u Regenzburg
Adrović odlazi u Kruz Azul, Adrović blizu Žiline, Las Palmas poslao ponudu za Adrovića - Admir Adrović je tokom ljeta tri puta bio na izlaznim vratima Budućnosti. Ali, do transfera nije došlo. Međutim, “plavi” su čekali pravu ponudu, a ona je (sve su prilike) stigla iz Njemačke - novi učesnik “Cvajte” Jan Regenzburg će ugrabiti najboljeg strijelca Budućnosti prošle sezone.
Kako Dnevne novine saznaju Admir Adrović danas putuje u Njemačku - tamo ga čeka uovor sa Regenzburgom, novi drugovi, dres... A, Adrogol prije predstavljanja mora samo da prođe ljekarske preglede. Ako sve bude u redu, bivši mladi reprezentativac Crne Gore će potpisati ugovor sa novim drugoligašem.
Regenzburg je prošle godine kao trećeplasirani prošao kroz cilj Treće lige, a to mu je omogućilo učešće sljedeće godine u “Cvajti”.
Njemci su tokom cijele prošle sezone pratili Adrovićeve partije, a imali su i svoje izaslanike na utakmicama protiv Slaska u kvalifikacijama za Ligu šampiona, gdje je Budućnost briljirala...
SRĐA, ĐIĐO...
Ali, na put ne ide samo Adrović - napadač Srđan Radonjić sjutra (utorak) putuje za Kuvajt, kako bi se pridružio novom klubu - Kazmi. Kuvajćane je nedavno preuzeo bivši trener Budućnosti Miodrag Radulović, a njemu će pomagati Nebojša Jovović (bivši sportski direktor Budućnosti), te Darko Lubarda koji će raditi sa golmanima.
Radonjić je definitivno bivši napadač Budućnosti, Adrović je na pravom putu da to postane, a njihovim koracima bi mogao kapiten Nikola Vukčević! Popularni Điđo je odigrao briljantno utakmice sa Slaskom u kvalifikacijama za Ligu šampiona, što nije promaklo emisarima belgijskog Anderlehta. Kako smo čuli slavni belgijski klub će danas zvanično poslati ponudu na adresu Budućnosti za talentovanog Điđa, pa će vrh kluba o
Odučiti šta i kako...
AGOVIĆ, GOLUBOVIĆ...
Put Belgije (Genka, DN prve pisale o tome) se mogao otisnuti prvo Radivoje Golubović, pa onda i golman Jasmin Agović, ali kako sada stvari stoje od njihovih transfera u Genk neće biti ništa. Kako smo čuli Agoviću je bio spreman predugovor, ali vrh kluba je odbio da ga proda. I Genk, je za sada, odustao... Da podjsetimo - plavi su ranije odbili Beršot, sa kojim je Risto Radunović sve bio dogovorio.
"Kako smo čuli Agoviću je bio spreman predugovor, ali vrh kluba je odbio da ga proda. I Genk, je za sada, odustao..."
Ovo je neka zajebancija??
Tip je mrtvi konj, nikad nista nije odbranio. Ne pamtim nijednu njegovu odbranu. Refleks je misaona rijec...
Zbog ovihstvari nisam navijao da se prodje Slask. Pa kad se bar jednom doceka Evropa da se ne razmislja koga ceka odlazak u drugi klub, nakon prvog meca, ovaj put...