Ovo si preskocio, zar ne? Mislim da treba da se osvrnemo!

Quote Originally Posted by Vladika Vasilije kaže

Ова земља називаше се раније јединственим именом Зета, а то име јој је дато по ријеци званој Зета, која извире на сјеверу наврх те земље Зете и тече према југу. Насупрот ње са истока тече друга ријека Морача, између Црне Горе и Брђана, и улива се у ријеку Зету испод Вртограда, гдје се родио Диоклитијан <Диоклецијан> и гдје је саградио велики град, назвавши га по своме имену Диоклитија <Дукља> тада је овој земљи умјесто Зета дато име Диоклитијанска земља. Овај град је касније Симеон Немања разорио, о чему ће послије бити речено
Dakle, Dragan Šoć je rekao nasim Svetosavcima da nijesmo od Dukljana, oni su mu naravno povjerovali, jer ubogi crnogorski istoricari i nacionalni radnici ne umiju da odgovore, srpsko Dragance Soce kaze da to nema veze sa nama, a veliki Vladika Vasilije jos 1756. poziva se na Duklju i Zetu kad pise o istoriji Crne Gore!

U danasnje vrijeme, u XX vijeku pronadjeni su mnogi dokumenti (Srbi su ih uglavnom pronasli) koji govore o Dukljanima - Vojislavljevicima.

Jedan drugi politicar, Vojvoda Andrija, uci crnogorske Svetosavce istoriji, tako sto ih pomocu svteosavskih doskocica uci kako Nemanja nije mogao napisati Duklju jer je rodjen u njoj.
Medjutim veliki Vladika Vasilije jos 1756. pise kako je Nemanja R A Z O R I O Duklju, sto se danas naravno slažu svi istoričari i srpski i svi ostali.
RAZORIO dakle, uništio, MAČEM osvojio.

Kome vjerujete srskom Dragančetu Šoću i Vojvodi Andriji, ili Vladici Vasiliju svim današnjim istoričarima?
Ko vam formira svijest?

Ovo si bio preskočio, ne čini li ti se da ako izvadiš neki isječak, ne čini li ti se da sa njim ovđe nećeš ništa što želiš dokazati.
Možda bi u nekoj kafani uspio, ali, na www. si, ovđe ti trebaju DOKAZI.