Page 253 of 285 FirstFirst ... 153203243249250251252253254255256257263 ... LastLast
Results 6,301 to 6,325 of 7117

Thread: ✦ ☛ Danas na tanjiru ☚ ✦ [FOTO]

  1. #6301
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    1,663
    Thanks Thanks Given 
    244
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    535 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Na sto načina, kako mi kad dođe, i što pri sebi imam

    Najmiliji mi je i najjednostavniji-

    Pola čeri u komadu (onaj duguljasti, ne okrugli, ima više kiselosti), pola neki domaći kvrgavi napole ili četvrtine (najbolji oni što vuku na ljubičasto), u pleh, po njima par čenova češnjaka na krupno, preliveno sa malo maslinovog, na 180 u rernu 20-30min, normalni to poslije oljušte ja ne

    Glavica nekog mekog crnog luka oprženo na maslinovo (nikako ne držat ulje na tiganj, ogorčaće će, no se prvo tiganj lijepo zagrije, i kako sipaš ulje odma za njim ide luk), malo šargarepe rendane, kad uprži dodaš onaj paradajz, dodaš malo vode (meni još ljepše pileće supe), kad ukuva malo ublendaš štapnim, poslije samo lagano dodaješ tečnost kako ti odgovara, začinjavaš po volji, i kuvaš dok ti miris i ukus ne dođu na ono što voliš.

    Meni tu obavezno pred kraj kuvanja dođe malo neutralne pavlake i kockica maslaca, a od začina bosiljak, papar, i lovor su obavezni.
    mora malo šećera isto da ubije kiselinu paradajza.

  2. #6302
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    5,224
    Thanks Thanks Given 
    62
    Thanks Thanks Received 
    1,484
    Thanked in
    995 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NotRobot View Post
    mora malo šećera isto da ubije kiselinu paradajza.
    Paradajz nema kisjelinu brate, nije valjda da to radis paradajzu.

  3. #6303
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    1,663
    Thanks Thanks Given 
    244
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    535 Posts

    Default

    Poslušaj me, nećeš se izgubiti.

  4. The Following User Says Thank You to NotRobot For This Useful Post:


  5. #6304
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,816
    Thanks Thanks Given 
    24,033
    Thanks Thanks Received 
    9,894
    Thanked in
    7,402 Posts

    Default

    Naravno da paradajz ima ne kiselinu no više kiselina đe dominiraju jabučna i limunska.
    Optimalan pH pri branju u zavisnosti od sorte mu se kreće cca 5.5.

    Opet stvar je ukusa umjesto šećera meni je bolja varijanta ovoga što je Buva napisao.

  6. #6305
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,483
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    4,447
    Thanked in
    2,611 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    i što je jaretine ispod sača (i keks torte) satro u one nekadašnej Hanove u Golubovce... nikad mu neću zaboravit
    Uuu dobro se sjeti ovoga

    Poslato sa pisaće mašine S24 x2

    ............ ¯\_(ツ )_/¯............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  7. The Following User Says Thank You to Bugi For This Useful Post:


  8. #6306
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,822
    Thanks Thanks Given 
    2,462
    Thanks Thanks Received 
    1,165
    Thanked in
    549 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Mocarela/aćeto balsamico/maslinovo ulje i bijeli luk.



    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk

  9. The Following 2 Users Say Thank You to DJuzla For This Useful Post:


  10. #6307
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,816
    Thanks Thanks Given 
    24,033
    Thanks Thanks Received 
    9,894
    Thanked in
    7,402 Posts

    Default

    Hahaha to za snek.

    Girice i



    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk

  11. #6308
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    5,892
    Thanks Thanks Given 
    4,805
    Thanks Thanks Received 
    5,595
    Thanked in
    2,762 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NotRobot View Post
    mora malo šećera isto da ubije kiselinu paradajza.
    Quote Originally Posted by Zhuangzi View Post
    Paradajz nema kisjelinu brate, nije valjda da to radis paradajzu.
    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Naravno da paradajz ima ne kiselinu no više kiselina đe dominiraju jabučna i limunska.
    Optimalan pH pri branju u zavisnosti od sorte mu se kreće cca 5.5.

    Opet stvar je ukusa umjesto šećera meni je bolja varijanta ovoga što je Buva napisao.

    Potpuno se slažem sa svima

    Paradajz čorbu ponajviše volim zato što je onako lijepo kisela, naročito za ljeto paše. Za ove što to manje tako vole, stavim mrvu pavlake neutralne i maslaca, umiri je skroz, a i da joj baš onu najfiniju strukturu krem čorbe. Kad oću da je okrenem mrvu na pitomo-slatko, umjesto kašičice šećera dodam joj kašiku džema od šipurka.

    Uglavnom, svi smo u pravu, i kuhinja je jedino mjesto istinske i stvarne demokratije koja je kroz istoriju postojala i postojaće
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  12. The Following 2 Users Say Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  13. #6309
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,816
    Thanks Thanks Given 
    24,033
    Thanks Thanks Received 
    9,894
    Thanked in
    7,402 Posts

    Default

    Meni se isto baš zbog te kiselosti sviđa doduše znam u restoranu u teleću čorbu da dodam aćeto tečni daleko mi je onda ljepša.

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk

  14. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  15. #6310
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    6,603
    Thanks Thanks Given 
    1,670
    Thanks Thanks Received 
    2,644
    Thanked in
    1,198 Posts

    Default

    Blitva, punjene lignje, crni rizot i file svjeze tune




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. The Following 5 Users Say Thank You to retype_htc For This Useful Post:


  17. #6311
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    5,224
    Thanks Thanks Given 
    62
    Thanks Thanks Received 
    1,484
    Thanked in
    995 Posts

    Default

    Kako su nabrekle cime su punjene?

  18. #6312
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    5,892
    Thanks Thanks Given 
    4,805
    Thanks Thanks Received 
    5,595
    Thanked in
    2,762 Posts

    Default




    Ovo može i na Šta vas čini srećnim Teletina je definitivno najteža jednostavnost ikad za naučit, ali se zbilja isplati
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  19. The Following 3 Users Say Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  20. #6313
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    1,663
    Thanks Thanks Given 
    244
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    535 Posts

    Default

    Potamote se, nije čudo što je u obliku krune:


  21. The Following 2 Users Say Thank You to NotRobot For This Useful Post:


  22. #6314
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    43,049
    Thanks Thanks Given 
    4,958
    Thanks Thanks Received 
    8,920
    Thanked in
    4,309 Posts

    Default

    Na dan za pasulj ja pohovala tikvice. I predobro je.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  23. The Following User Says Thank You to goozica For This Useful Post:


  24. #6315
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    5,892
    Thanks Thanks Given 
    4,805
    Thanks Thanks Received 
    5,595
    Thanked in
    2,762 Posts

    Default






    Danas sve oni najdomaćiji gosti (oni što i pjate za sobom operu prije no što doma odu), pa pojednostavljeno i prosto prigano Ma je ovaj brancinčić s vrha tako svjež bio (ladno sam ga živog jutros našo) da su ga raznijeli u dva minuta, a za ovu lampugu ispod mi niko nije vjerovao da je lampuga, i da može jednaka brancinu bit. Ahahahahahaha, reko sam im da, ako je ikad neđe sretnu skroz frešku, slobodno donesu, rado ću im pokazat što joj treba uradit da bude
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  25. The Following 2 Users Say Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  26. #6316
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,816
    Thanks Thanks Given 
    24,033
    Thanks Thanks Received 
    9,894
    Thanked in
    7,402 Posts

    Default

    Ćevapi urolani u pršutu uz malidžano ajvar dok se kuca juneća supa.Od rebara.



    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk

  27. The Following 2 Users Say Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  28. #6317
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,816
    Thanks Thanks Given 
    24,033
    Thanks Thanks Received 
    9,894
    Thanked in
    7,402 Posts

    Default

    Pileći bataci u slatko/kiselom sosu uz Vrganj i rotkvice.





    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk

  29. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  30. #6318
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    5,892
    Thanks Thanks Given 
    4,805
    Thanks Thanks Received 
    5,595
    Thanked in
    2,762 Posts

    Default








    Rijetko ih jedem, jer su mi baš rijetko đe po volji. I doma ih rijetko činim, jer se rijetko nalazi baš sve što volim da u njih ima. A malo su i dusa za činjet, pa i zato ponekad eskiviram


    Za dobar ćevap, meni po zakonu ide


    Junetina, nije mrznuta, komad od vrata, komad od plećke, prošarano. Jagnjetina, komadić od buta. Malo jagnjećeg loja (ovaj je od maramice, mekši).
    4-5 čena češnjaka, sitno shječeno, u po' čaše kisele vode (rada bolja od miloša, jača), da odstoji na toplo 15-20min, pa u meso.
    Neka graju baščaršlije kolko oće, malo papra, malo slatke aleve, mrva tučene ljute. Nije ni Leskovac za bačit


    Izmiješano dobro, odstoji 10min. Opet isto izmiješano, opet da isto odstoji. Opet, opet. Tri puta dosta na ovu temperaturu. Ovo će meso ''zagrijat'', i tako ga ubrzat, da ne mora stojat 4-5 ura. Od toga odradi svoje, sa onom vodom od luka. I ovo je sušta suština dobrog ćevapa.


    Onda kesa, pa tuča. Iz dva puta po 5-10min, udrit, gnječit, snagom, ovo nije za milovanje (@joni, čekam neku adekvatnu mrsnu dosjetku na ovo).


    Da odstoji još uru, pa u ćevape. Ako i nema potrebne tehnike i sprava, ona bočica od po' litra 'jane' (meka zaobljena plastika, najbolje paše) će završit poso. Malo samo nauljit ruke dok se oblikuju završno, da ljepše legnu na vatru.


    Bah. Bukov ćumur, bogu hvala. A kad je crveni meteo alarm ko danas, i gril tiganj će valjat. Lijepo zagrijan, bez ulja, naravno.


    Lepinje, otvorene na sredinu, premazane sa malo jake juneće supe, u rernu na 160C, par minuta, da isuše i uhrskaju.


    Mlad kajmak, meki crni luk, i bar po deset komada unutra (da me ne smaraju da opet one lepinje činim). Od domaćeg kishjelog, sve do grčkog jogurta, sve može. Samo je kola zabranjena


    I onda onaj Ferhatović sa onom njegovom peticom može samo da mu bude krivo
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  31. The Following 2 Users Say Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  32. #6319
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,816
    Thanks Thanks Given 
    24,033
    Thanks Thanks Received 
    9,894
    Thanked in
    7,402 Posts

    Default

    Sve to izgleda super bez ironije no se ja nešto razmišljam ako im paše ovako da se urolaju u pršut kakva bi kombinacija bila tek sa sirom i neutralnom pavlakom.
    Slanina bi definitivno bolje legla no što da se čini.
    Ono mrzi me ovih dana i da živim a ne da tražim šnite slanine na Pjacu.Pa što se nađe u friz.



    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk

  33. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  34. #6320
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    5,892
    Thanks Thanks Given 
    4,805
    Thanks Thanks Received 
    5,595
    Thanked in
    2,762 Posts

    Default



    Uspomene od juče


    I današnji dan, čudan skroz









    Jedan najbliži što ga imam, došo jutros da mi saopšti da ima đeojku već po' godine I još sam prvi kojem saopštava I da dolazi s njom na večeru. I da dolaze njeni mama, tata, sa sve tetkom


    Od šoka sam odma vatru krenuo da nalažem Kokoška u komad na spec. način, pančeta svježa u začine, domaće pljeskavice ljute, malo kobasice, file punjen kajmakom i goveđom pršutom, i ova rebarca, mhhh najposebnija su tu, marinirana pa onda opet u med, senf, češnjak, i par tajni, a na kraj idu pečena na kajmak.

    Meni od svega bude najslađi onaj domaći hleb iz Mege u krugove, premazan maslacem pa opečen.

    A ovaj će garantovano da se zamakne, bolje da sam mu gajbu piva uzeo
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  35. The Following 2 Users Say Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  36. #6321
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    12,781
    Thanks Thanks Given 
    26,049
    Thanks Thanks Received 
    8,371
    Thanked in
    4,113 Posts

    Default

    Vikend je

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  37. The Following 10 Users Say Thank You to extravaganca For This Useful Post:


  38. #6322
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    5,892
    Thanks Thanks Given 
    4,805
    Thanks Thanks Received 
    5,595
    Thanked in
    2,762 Posts

    Default

    Znači... ovo ti je ladno zločin protiv čovječnosti
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  39. The Following 2 Users Say Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  40. #6323
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,816
    Thanks Thanks Given 
    24,033
    Thanks Thanks Received 
    9,894
    Thanked in
    7,402 Posts

    Default

    Knedlice sa šljivama.





    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk

  41. The Following 3 Users Say Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  42. #6324
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    20,910
    Thanks Thanks Given 
    2,892
    Thanks Thanks Received 
    3,497
    Thanked in
    1,568 Posts

    Default

    Jeo bih ti ovo

    Sent from my BVL-N49 using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  43. The Following User Says Thank You to no-mercy For This Useful Post:


  44. #6325
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,816
    Thanks Thanks Given 
    24,033
    Thanks Thanks Received 
    9,894
    Thanked in
    7,402 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Jeo bih ti ovo

    Sent from my BVL-N49 using Tapatalk
    A smrčak ne bi?

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk

Page 253 of 285 FirstFirst ... 153203243249250251252253254255256257263 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Info Ide li ko danas za BG????
    By aresMD in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 23-01-15, 19:04
  2. Replies: 17
    Last Post: 10-02-14, 07:29
  3. Danas je...
    By Raquel in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 12
    Last Post: 15-07-13, 23:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •