Page 26 of 442 FirstFirst ... 162223242526272829303676126 ... LastLast
Results 626 to 650 of 11038

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2023]

  1. #626
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    9,066
    Thanks Thanks Given 
    1,018
    Thanks Thanks Received 
    4,104
    Thanked in
    2,313 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Не знам како си тако сигуран да је измишљена?

    Ово сам већ постављао мислим, јер сам са остојом имао расправу кад је први пут шира јавност у цг чула пјесму, снимљена је касета/плоча 1987 са изворном пјесмама у изведби четворице гуслара.



    Види се букет националистичких пјесма типа дапчевићу друже пеко, љубио сам у земану, синоћ сам те сањо мила и слично.

    А турци из спужа нису потиснути до 1878 године, било је доста раје у тој околини.
    Да баш комбинација пјесама у духу осме седнице и АБ револуције.Потпуно одговара том времену.

    Територија од Главе Зете па све са Мартинића је 1796. ослобођена.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  2. The Following User Says Thank You to BAR For This Useful Post:


  3. #627
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    9,066
    Thanks Thanks Given 
    1,018
    Thanks Thanks Received 
    4,104
    Thanked in
    2,313 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Laik View Post
    Leleču turci, kukaju bule. Čisto da se ne skrnavi tekst divne pjesme. A to je li po istinitom događaju ili ne, to je manje bitno, najbolje sad da se leleče i kuka oko jedne pjesme...
    Fino kaza najbolji srpski gradonačelnik: nekima je žao što smo se oslobodili turaka.
    Само да се зна ко је ослобађао од Турака, а ко био турска раја.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  4. The Following User Says Thank You to BAR For This Useful Post:


  5. #628
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,748
    Thanks Thanks Given 
    452
    Thanks Thanks Received 
    2,928
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Nijesam pratio detaljno ovaj slucaj. Ako sam dobro razumio, zene-sudije sticu pravo da idu u penziju sa 64 godina, a za muskarce je taj limit 66 godina. Tu su dvije bitne stvari: da li se radi o pravu koje zene mogu da traze sa 64 godine, ili moraju po sili zakona da idu u penziju kad navrse 64 godine? Ako je ovo drugo, onda se radi o diskriminaciji po osnovu pola i to je suprotno izricitim odredbama prava EU. O tome postoji i sudska praksa, i to ne Evropskog suda za ljudska prava, kako pogresno navodi Kovac, vec Evropskog suda pravde (European Court of Justice) koji ima drugaciju nadleznost. Iako formalno pravo EU ne obavezuje Crnu Goru, jedna od obaveza Crne Gore kao kandidata za clanstvo u EU jeste da postuje odredbe prava EU (to je jedan od uslova tzv"kopenhagenskih kriterijuma"). Ako sam dobro razumio Ustav, sudiji prestaje funkcija funkcija sudije kad ispuni uslove za starosnu funkciju, ali to ne znaci automatski penzionisanje; samo prestanak funkcije sudije. Ako je Sudski savjet, u kojem su bili i ministar Kovac i SDT Novovic, donio odluku da se radi ne samo o prestanku funkcije, vec i penzionisanju, napravljena je greska. Ako je Upravni sud donio odluku da se sudija Vujanovic vrati na mjesto sudije, napravljena je greska. Ona moze da se vrati u Vrhovni sud, ali ne kao sudija.
    Upravo to. Problem je u tome sto sutkinje u stvari ne idu u penziju. Samo im prestaje sudska funkcija kad ispune uslove za ostvarivanje prava na penziju. Sto znaci da imaju pravo da se zaposle na neko drugo radno mjesto i da rade do 66. godine kao i muskarci. Naravno, u praksi se to nikad nece desiti, i ja ne sumnjam da se radi o diskriminaciji, ali sumnjam u to da Upravni sud moze da se bavi ovim pitanjima na ovakav nacin. Ovo je tema za Ustavni sud.
    Last edited by VanjaTheMan; 15-01-23 at 09:20.
    My stomach was making the rumblies - that only hands would satisfy.

  6. #629
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    5,892
    Thanks Thanks Given 
    4,805
    Thanks Thanks Received 
    5,595
    Thanked in
    2,762 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Odluka Upravnog suda jeste prilicno skandalozna. Nema niceg okvirnog ustavnoj odredbi prema kojoj sudiji prestaje funkcija kada ispuni uslove za ostvarivanje prava na starosnu penziju. Odredba je kristalno jasna. To sto je diskriminatorna prema zenama je drugi problem koji se ne rjesava na ovakav nacin.

    Ako bi da trazis problem u izjavama Kovaca, onda ga trazi u tome da bi zbog jedne odluke jednog suda da trazi odgovornost nosilaca svih pravosudnih funkcija, sto je besmislica. I naravno, problem je i u njegovom licemjerju jer je ranije trazio da se postuju odluke Upravnog suda, kad su mu odgovarale. Ali to ne znaci da nije u pravu za ovu odluku. I corava kokoska nekad zrno ubode.
    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    https://www.cdm.me/hronika/kovac-ska...ane-vujanovic/

    ...... sa pozicije vrha izvršne vlasti, ovako otvoreno miješa i pokušava da utiče na odluke sudske vlasti. Od koje je Ustavom i Zakonom upućen da sklanja ruke.

    ........
    Pa tu sam ga i tražio.
    Samom sudskom odlukom se nisam bavio, no njegovim direktnim miješanjem u rad sudske vlasti. Koje nije besmislica, kao što kažeš, nego stvar za onaj organ koji je direktno zadužen da štiti štiti Ustav, kao što isto tako potpuno tačno kažeš.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  7. #630
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,690
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Upravo to. Problem je u tome sto sutkinje u stvari ne idu u penziju. Samo im prestaje sudska funkcija kad ispune uslove za ostvarivanje prava na penziju. Sto znaci da imaju pravo da se zaposle na neko drugo radno mjesto i da rade do 66. godine kao i muskarci. Naravno, u praksi se to nikad nece desiti, i ja ne sumnjam da se radi o diskriminaciji, ali sumnjam u to da Upravni sud moze da se bavi ovim pitanjima na ovakav nacin. Ovo je tema za Ustavni sud.
    Upravni sud ne moze mijenjati zakon, vec mora postupati po njemu, makar zakon bio diskriminatorski. Ta sporna odreda Zakona o penzijskom osiguranju je nesumnjivo suprotna propisima EU, ali to treba da rijesi Ustavni sud. Upravnom sudu su ruke vezane onim sto pise u zakonu.

  8. #631
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    5,892
    Thanks Thanks Given 
    4,805
    Thanks Thanks Received 
    5,595
    Thanked in
    2,762 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Khm khm....elem
    Mašiš poentu. Ja kažem da ti, Vanja, ja, možemo da se bavimo odlukama bilo kojeg suda koliko hoćemo, o svome vremenu, htijenju, i znanju.
    Ministar pravde ne može, ne na ovaj način. Jer mu to Ustav ne dopušta.
    Za ovu odluku postoji pravni lijek, pa kad ga jednom primjene, viđećemo epilog.

    Mašiš poentu jer i ja mislim, identično kao Vanja i slično kao ti, da ovo nije ispravna odluka, jer ona nije pripadala Upravnom sudu, već se nalazi u domenu odlučivanja o ustavnim pravima.

    A o izjavi jednog ministra pravde kako će sudije na odgovornost zbog odlučivanja koje mu se ne dopada, umjesto da odluke gura dalje u pravnu provjeru kako to zakon nalaže, ne treba ni trošiti riječi.
    Poimanje ustavnosti, zakonitosti, pravde, koje je time iskazao, je apsolutističko, diktatorsko, razbojničko, do te mjere da nije za osudu, no za smjenu.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  9. #632
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,520
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    288
    Thanked in
    170 Posts

    Default

    Neka se vrati kao pisar ili obezbedjenje

  10. #633
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,733
    Thanks Thanks Given 
    9,154
    Thanks Thanks Received 
    6,612
    Thanked in
    2,589 Posts

    Default

    Lijepo stivo...poucno prije svega

    https://www.vijesti.me/kolumne/63893...-jednoj-drzavi

  11. The Following 4 Users Say Thank You to kaemSe For This Useful Post:


  12. #634
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,502
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,084
    Thanked in
    1,594 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Mašiš poentu. Ja kažem da ti, Vanja, ja, možemo da se bavimo odlukama bilo kojeg suda koliko hoćemo, o svome vremenu, htijenju, i znanju.
    Ministar pravde ne može, ne na ovaj način. Jer mu to Ustav ne dopušta.
    Za ovu odluku postoji pravni lijek, pa kad ga jednom primjene, viđećemo epilog.

    Mašiš poentu jer i ja mislim, identično kao Vanja i slično kao ti, da ovo nije ispravna odluka, jer ona nije pripadala Upravnom sudu, već se nalazi u domenu odlučivanja o ustavnim pravima.

    A o izjavi jednog ministra pravde kako će sudije na odgovornost zbog odlučivanja koje mu se ne dopada, umjesto da odluke gura dalje u pravnu provjeru kako to zakon nalaže, ne treba ni trošiti riječi.
    Poimanje ustavnosti, zakonitosti, pravde, koje je time iskazao, je apsolutističko, diktatorsko, razbojničko, do te mjere da nije za osudu, no za smjenu.
    Ajde da preskocim pravnu stranu te odluke i da ga prebacimo na cisto politicki teren , jer ovo jeste po mom vidjenju cisto politicka presuda.
    Upravni sud je upravo prekrsio svoja ovlascenja i preuzeo na sebe ulogu dva organa. Ustavnog suda i Evropskog suda.
    Jer tumaci ustav kao "eto moze a ne mora", a sa druge strane preuzima na sebe tumacenje sta bi Evropski sud presudio.
    Mi nemamo aglosaksonsko pravo, jer bi se skratio broj sudjenja za 80%.
    Problem je sto nemamo US pa sudije ne mogu da idu na dalju istancu. Ili mogu na ES ali je proces predugacak sa sansom da se vrati lokalnom pravosudju.
    Tako da se primjenjuje politicki performans cuvara Ustava DPS i kako ga on vidi.
    Pravi se slika za sve glasace da DPS je i dalje jak igrac koji kontrolise pravosudje u susret predstojecim izborima. Salju poruku da i dalje mogu da rade sto ima padne na pamet i da mogu da saviju bilo koju zakonsku i ustavnu normu prema svojoj volji, sto je jako bitno u predstojecim izborima.
    Daje signal da ce te sudije odlucivati o slucajevima pojedinih tajkuna pa da ne dodju u poziciju da se predomisle i daju pare za kampanju oponentima.
    Daje signal snage i straha kolebljivim biracima.
    I onda dodjes ti i kazes da Kovac treba da postuje ustav. A zasto bi morao, kad sudije su rekle da je to rastegljiva kategorija. I danas imamo ofanzivu Raska i DPS sa istom temom koju pominjes. Jer se mora prebaciti fokus sa apsulutnog skandala, na drugu stranu
    I u klasicnom DPS maniru, njihovi poslanici preskacu skandaloznu odluku suda koja je nezakonita na 101 nacin a fokusiraju se na onoga koji je rekao lopovu da je lopov, jer kao sud jos nije rekao svoju odluku. A sud koji treba da kaze tu odluku nece je reci jos godinu. Za to vrijeme se zavrsi posao, a po starom DPS maniru niko ne osporava sve odluke koje ce Svetlana da donese.
    Ako mislis odakle mi taj stav, evo vidis da niko ne pominje odluke Jovanica. U normalnoj zemlji ako bi bio osudjen, svaka odluka koju je donio trebala bi biti ponistena. Kod nas....desice se nikad
    Last edited by Hell Raiser; 15-01-23 at 11:05.

  13. #635
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,862
    Thanks Thanks Given 
    1,082
    Thanks Thanks Received 
    1,450
    Thanked in
    725 Posts

    Default

    Da li je Upravni sud prekrsio ovlascenja ukoliko je tuzba uperena protiv upravnog akta prema pouci o pravnom sredstvu a nije iskljuceno vodjenje upravnog spora i ne postoje razlozi za odbijanje tuzbe iz procesnih razloga?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #636
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,868
    Thanks Thanks Given 
    2,310
    Thanks Thanks Received 
    5,860
    Thanked in
    2,041 Posts

    Default

    I u regionu se uzgajaju divni naraštaji, u srećne zemlje bi se đeca oduzimala debilnim roditeljima.

    https://www.index.hr/mobile/tag/1040...orderby=latest

  15. The Following User Says Thank You to remark For This Useful Post:


  16. #637
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    29,211
    Thanks Thanks Given 
    5,039
    Thanks Thanks Received 
    12,404
    Thanked in
    6,711 Posts

    Default

    jbg, roditelji rasli 90tih u vrijeme Sloba, Franja i ostalih oslobodioca od zlog komunizma

    Jedina si za slobodu, Ti ostala srpskom rodu
    „Najveća tragedija u mom životu je smrt Ane Karenjine.“ - Dovlatov

  17. #638
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,690
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shaneman View Post
    Da li je Upravni sud prekrsio ovlascenja ukoliko je tuzba uperena protiv upravnog akta prema pouci o pravnom sredstvu a nije iskljuceno vodjenje upravnog spora i ne postoje razlozi za odbijanje tuzbe iz procesnih razloga?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ovaj slucaj me zaintrigirao pa sam potrazio presudu Upravnog suda i nasao je odje:
    https://sudovi.me/uscg/odluka/504326

    Presuda sadrzi neke elemente koji bacaju drugacije svijetlo na slucaj. Izmedju ostalog, Upravni sud se poziva na Clan 8 Ustava koji zabranjuje svaki vid diskriminacije, kao i Evropsku konvenciju o ljudskim pravima koja izricito zabranjuje diskriminacija po osnovu pola (Crna Gora je ratifikovala ovu konvenciju), kao i na presude Evropskog suda pravde koje su zauzele stav da su odlukama o drugacijem tretmanu musakaraca i zena prekrseno pravo EU (citirani sucaj Poljske je slican ovom slucaju iz CG). Tacno je da Ustav predvidja da sudijama prestaje funkcija kad steknu pravo da idu u penziju, a da Zakon propisuje da zene sticu pravo na starosnu penziju sa 64 godine starosti. Upravni sud je zauzeo stav da je ta odredba zakona suprotna clanu 8 Ustava i Konvenciji o ljudskim pravima i da se ne moze primijeniti jer je diskriminatorska. Nijesam strucnjak za konkretnu materiju, pa tu ostavljam rezervu, ne mogu da tvrdim da li je (ili nije) Upravni sud presao granicu svoje nadleznosti. U svakom slucaju, presuda Upravnog suda nije skandalozna i jako je dobro obrazlozena.

  18. #639
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,474
    Thanks Thanks Given 
    112
    Thanks Thanks Received 
    1,847
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Da ne bude da se samo bavimo jednom stranom i da se braca sa foruma zbog toga osjecaju nelagodno cisto da osudim nevjerovatni idiotizam koji se desio i Sarajevu. Sto je najtragicnije je da se sve zbilo na djecjem turniru gdje su prvo djeca iz Splita navijala sa 'ubij, ubij Srbina' da bi potom huligani iz Sarajeva napali roditelje djece u hotelu pokusavajuci da im otmu baner djecjeg kluba u fudbalu na kojem pise Zvezdara. Dakle, ovo je debilizam bez presedana a da ne govorimo da se nesto takvo desilo u Beogradu da bi grmio cijeli region a sto vjerujem i nema sanse da se desi u Beogradu jer on nije nikad nije bio takav grad mada se u ovim smutnim vremenima sve pokvarilo tako da me nista vise ne bi iznenadilo.


    https://www.politika.rs/sr/clanak/53...ent-u-sarajevu

  19. The Following 6 Users Say Thank You to Rodion Romanovich For This Useful Post:


  20. #640
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,502
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,084
    Thanked in
    1,594 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Upravni sud je zauzeo stav da je ta odredba zakona suprotna clanu 8 Ustava i Konvenciji o ljudskim pravima i da se ne moze primijeniti jer je diskriminatorska.
    Bas ti nista nije cudno u ovoj recenici?
    Nego da pitam. Ako sjutra DIK zauzme stav da su izbori u PG zavrseni i pozove se na stavku zakona da OIK mora da proglasi rezultate za 15 dana, tako da se PG skupstina raspusta.....
    Hoce li to biti da je odluka dobro obrzalozena ili ce biti skandalozno krsenje ustava
    Retoricko pitanje

  21. The Following 2 Users Say Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  22. #641
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    15,614
    Thanks Thanks Given 
    6,177
    Thanks Thanks Received 
    5,814
    Thanked in
    3,364 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    I u regionu se uzgajaju divni naraštaji, u srećne zemlje bi se đeca oduzimala debilnim roditeljima.

    https://www.index.hr/mobile/tag/1040...orderby=latest
    to je stav evropske unije

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  23. #642
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    29,211
    Thanks Thanks Given 
    5,039
    Thanks Thanks Received 
    12,404
    Thanked in
    6,711 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Da ne bude da se samo bavimo jednom stranom i da se braca sa foruma zbog toga osjecaju nelagodno cisto da osudim nevjerovatni idiotizam koji se desio i Sarajevu. Sto je najtragicnije je da se sve zbilo na djecjem turniru gdje su prvo djeca iz Splita navijala sa 'ubij, ubij Srbina' da bi potom huligani iz Sarajeva napali roditelje djece u hotelu pokusavajuci da im otmu baner djecjeg kluba u fudbalu na kojem pise Zvezdara. Dakle, ovo je debilizam bez presedana a da ne govorimo da se nesto takvo desilo u Beogradu da bi grmio cijeli region a sto vjerujem i nema sanse da se desi u Beogradu jer on nije nikad nije bio takav grad mada se u ovim smutnim vremenima sve pokvarilo tako da me nista vise ne bi iznenadilo.


    https://www.politika.rs/sr/clanak/53...ent-u-sarajevu
    zamisli ti te roditelje koji su naučili svoju đecu iz Splita da viču poruke mržnje usmjerene ka svojim vršnjacima iz Beograda? jbt, đeca po desetak godinu uzvikuju onakve stvari. neko ih je morao naučiti, jer nisu oni sami tek tako to krenuli da rade. dječiji turnir koriste za sijanje mržnje i napade na roditelje, to samo može ođe. al političari su ljude napunili mržnjom i rezultate vidimo. a što se tiče Beograda, nažalost i on je dosta uništen zahvaljući SNSu. pa tako momci u crnom brane nekakav crtež najvećeg ratnog zločinca Evrope od '45 ili smećara Draže na ovamo a uništavaju Pekića. pa i kod nas toga imaš. onaj je htio ulicu po imenu pomenutog zločinca a imaš murale sa likom kolaboranta koji se brani. to je matrica dobro poznata

    Jedina si za slobodu, Ti ostala srpskom rodu
    „Najveća tragedija u mom životu je smrt Ane Karenjine.“ - Dovlatov

  24. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  25. #643
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,862
    Thanks Thanks Given 
    1,082
    Thanks Thanks Received 
    1,450
    Thanked in
    725 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Bas ti nista nije cudno u ovoj recenici?
    Nego da pitam. Ako sjutra DIK zauzme stav da su izbori u PG zavrseni i pozove se na stavku zakona da OIK mora da proglasi rezultate za 15 dana, tako da se PG skupstina raspusta.....
    Hoce li to biti da je odluka dobro obrzalozena ili ce biti skandalozno krsenje ustava
    Retoricko pitanje
    Upravni sud nije cijenio ustavnost sporne odredbe Zakona o PIO, sto mu nije ni u nadleznosti. Upravni sud je u presudi ponistio oduku Sudskog savjeta.
    Sudovi, pa i Upravni sud, u skladu sa clanom 118 Ustava Crne Gore sudi na osnovu Ustava, zakona i potvrdjenih i objavljenih medjunarodnih ugovora, a u vezi clana 9 Ustava Crne Gore koji, izmedju ostalog, propisuje da potvrdjeni i oblavljeni medjunarodni ugovori imaju primat nad domacim zakonodavstvom i jeposredno se primjenjuju kada odnose uredjuju drukcije od unutrasnjeg zakonodavstva.
    Da li je, u smisu citiranih odredbi a kao funkcionalno i mjesno nadlezan sud, Ustavni sud prekoracio svoja ovlascenja?
    OIK nije sud pa nije odgovarajuci primjer.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  26. #644
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    5,892
    Thanks Thanks Given 
    4,805
    Thanks Thanks Received 
    5,595
    Thanked in
    2,762 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Ajde da preskocim pravnu stranu te odluke i da ga prebacimo na cisto politicki teren , jer ovo jeste po mom vidjenju cisto politicka presuda.
    Upravni sud je upravo prekrsio svoja ovlascenja i preuzeo na sebe ulogu dva organa. Ustavnog suda i Evropskog suda.
    Jer tumaci ustav kao "eto moze a ne mora", a sa druge strane preuzima na sebe tumacenje sta bi Evropski sud presudio.
    Mi nemamo aglosaksonsko pravo, jer bi se skratio broj sudjenja za 80%.
    Problem je sto nemamo US pa sudije ne mogu da idu na dalju istancu. Ili mogu na ES ali je proces predugacak sa sansom da se vrati lokalnom pravosudju.
    Tako da se primjenjuje politicki performans cuvara Ustava DPS i kako ga on vidi.
    Pravi se slika za sve glasace da DPS je i dalje jak igrac koji kontrolise pravosudje u susret predstojecim izborima. Salju poruku da i dalje mogu da rade sto ima padne na pamet i da mogu da saviju bilo koju zakonsku i ustavnu normu prema svojoj volji, sto je jako bitno u predstojecim izborima.
    Daje signal da ce te sudije odlucivati o slucajevima pojedinih tajkuna pa da ne dodju u poziciju da se predomisle i daju pare za kampanju oponentima.
    Daje signal snage i straha kolebljivim biracima.
    I onda dodjes ti i kazes da Kovac treba da postuje ustav. A zasto bi morao, kad sudije su rekle da je to rastegljiva kategorija. I danas imamo ofanzivu Raska i DPS sa istom temom koju pominjes. Jer se mora prebaciti fokus sa apsulutnog skandala, na drugu stranu
    I u klasicnom DPS maniru, njihovi poslanici preskacu skandaloznu odluku suda koja je nezakonita na 101 nacin a fokusiraju se na onoga koji je rekao lopovu da je lopov, jer kao sud jos nije rekao svoju odluku. A sud koji treba da kaze tu odluku nece je reci jos godinu. Za to vrijeme se zavrsi posao, a po starom DPS maniru niko ne osporava sve odluke koje ce Svetlana da donese.
    Ako mislis odakle mi taj stav, evo vidis da niko ne pominje odluke Jovanica. U normalnoj zemlji ako bi bio osudjen, svaka odluka koju je donio trebala bi biti ponistena. Kod nas....desice se nikad
    Ova odluka Upravnog suda je sve osim politička, i definitivno je prava pravna poslastica za onog koga to istinski zanima. I prilično sam siguran da će se jednog dana izučavati, sa obrazovnog stanovišta, jer upućuje na sistem rješavanja nekih pitanja koja mi još uvijek nemamo riješena, i daje predobar teren za formiranje standardne prakse.

    Što se tiče pravnih lijekova, to nema veze ni sa Ustavnim sudom CG, ni sa bilo kojim evropskim sudom (pravde ili ljudskih prava), no ide na Vrhovni.

    Što se tiče Kovača, čoek krši Ustav, mali mi je poso što ima i drugih takvih, svima im je mjesto u istoj korpi za škartiranje. Toliko je jednostavno. I to je sve što sam na početku i rekao.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  27. #645
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    29,211
    Thanks Thanks Given 
    5,039
    Thanks Thanks Received 
    12,404
    Thanked in
    6,711 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...rne-gore-sa-eu

    Ministarka vanjskih poslova Slovenije Tanja Fajon, saopštila je večeras u Skupštini Crne Gore da ako aktuelni, šesti pokušaj izbora sudija Ustavnog suda (US) ne uspije, postoji velika opasnost da se zaustave pristupni pregovori Crne Gore sa EU.
    sad bih potpisao da ih neće izabrati

    тапаталк
    „Najveća tragedija u mom životu je smrt Ane Karenjine.“ - Dovlatov

  28. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  29. #646
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    5,892
    Thanks Thanks Given 
    4,805
    Thanks Thanks Received 
    5,595
    Thanked in
    2,762 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shaneman View Post
    Da li je Upravni sud prekrsio ovlascenja ukoliko je tuzba uperena protiv upravnog akta prema pouci o pravnom sredstvu a nije iskljuceno vodjenje upravnog spora i ne postoje razlozi za odbijanje tuzbe iz procesnih razloga?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Shaneman View Post
    Upravni sud nije cijenio ustavnost sporne odredbe Zakona o PIO, sto mu nije ni u nadleznosti. Upravni sud je u presudi ponistio oduku Sudskog savjeta.
    Sudovi, pa i Upravni sud, u skladu sa clanom 118 Ustava Crne Gore sudi na osnovu Ustava, zakona i potvrdjenih i objavljenih medjunarodnih ugovora, a u vezi clana 9 Ustava Crne Gore koji, izmedju ostalog, propisuje da potvrdjeni i oblavljeni medjunarodni ugovori imaju primat nad domacim zakonodavstvom i jeposredno se primjenjuju kada odnose uredjuju drukcije od unutrasnjeg zakonodavstva.
    Da li je, u smisu citiranih odredbi a kao funkcionalno i mjesno nadlezan sud, Ustavni sud prekoracio svoja ovlascenja?
    OIK nije sud pa nije odgovarajuci primjer.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    U tom smislu, član 121 stav 2 Ustava, po mišljenju ovog suda, ne može se posmatrati izolovano od opštih ustavnih načela, konkretno članova 8 i 18 Ustava i njegova primjena ih ne može derogirati.
    Ovime je otišao dominantni dio obrazloženja.

    Takođe, u potencijalno kvalitetnom osnovu u vezi čl.48, tačka7 Zakona, tužilja je navela predmet (Pudarić....) iz domena zaštite izbornih prava, što ga diskvalifikuje iz primjenjivosti.

    Konačno, nije osporeno da je Sudski savjet rješavao po imperativnoj ustavnoj normi, čime su sami isključili i materijalnu povredu prava.

    Po meni, biće krajnje zanimljivo gledati nastavak. Naravno, slijedi političko zagađivanje suštine, ali svakako i da će nas jednog dana ishod dovesti do nauka kako se šta usklađuje i sa čime, pa da ćemo možda jednom gledati i kvalitetnije prakse.
    Last edited by Buva+gacce; 15-01-23 at 19:23.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  30. #647
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    17,944
    Thanks Thanks Given 
    8,682
    Thanks Thanks Received 
    3,843
    Thanked in
    2,291 Posts

  31. The Following User Says Thank You to AL no1 For This Useful Post:


  32. #648
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    29,211
    Thanks Thanks Given 
    5,039
    Thanks Thanks Received 
    12,404
    Thanked in
    6,711 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...onskih-prilika

    ne zna se broj radnika koji su df, demokrate i svi naši novi ubačili u sve ove firme i ljudi ne UMIJU da poprave kvar. prije neki dan u Njegoševu ista stvar bila, par kafana bilo bez struje skoro vas dan. kad su došli da vide đe je problem, zbunili se jer nisu mogli nać razlog

    тапаталк
    „Najveća tragedija u mom životu je smrt Ane Karenjine.“ - Dovlatov

  33. #649
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    MNE-SRB-NL
    Posts
    4,264
    Thanks Thanks Given 
    237
    Thanks Thanks Received 
    127
    Thanked in
    73 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...onskih-prilika

    ne zna se broj radnika koji su df, demokrate i svi naši novi ubačili u sve ove firme i ljudi ne UMIJU da poprave kvar. prije neki dan u Njegoševu ista stvar bila, par kafana bilo bez struje skoro vas dan. kad su došli da vide đe je problem, zbunili se jer nisu mogli nać razlog

    тапаталк
    Pa trebaju kolege koje su već tu radili da ih obuče
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  34. #650
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,748
    Thanks Thanks Given 
    452
    Thanks Thanks Received 
    2,928
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpellStealer View Post
    Pa trebaju kolege koje su već tu radili da ih obuče
    Kako su zaposleni na poslovima gdje se ocekuje da znaju da rade sa strujom, ako ne znaju da rade sa strujom?

    I zasto bi neko obucavao nesposobne partijske uhljebe? Da bi sjutra kad neminovno dodje do smanjivanja broja radnika, njega kuci poslali jer uhljeb mora da ostane?
    My stomach was making the rumblies - that only hands would satisfy.

Page 26 of 442 FirstFirst ... 162223242526272829303676126 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Premier League 2022/2023
    By miovrag in forum Fudbal
    Replies: 213
    Last Post: 19-08-23, 22:38
  2. 2022/2023 NBA Season
    By miha in forum Košarka
    Replies: 2802
    Last Post: 30-06-23, 11:26
  3. Iz raznih medija [Edicija 2022]
    By Kliker17 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 14336
    Last Post: 01-01-23, 10:50
  4. Iz raznih medija [Edicija 2021]
    By Ben Dover in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13556
    Last Post: 03-01-22, 09:56
  5. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •