3 doktora u Norveškoj mlađa od 50 godina dobila opasno zgrušavanje krvi od AZ vakcine, jedan umro
https://sciencenorway.no/covid19/nor...accine/1830510
Printable View
3 doktora u Norveškoj mlađa od 50 godina dobila opasno zgrušavanje krvi od AZ vakcine, jedan umro
https://sciencenorway.no/covid19/nor...accine/1830510
Baš ohrabrujuće
https://i.postimg.cc/pVc7T5PP/Screen...318-192843.jpg
Dalje EMA veli, AZ je sigurna ali ima nekih nesigurnosti [emoji848]
https://i.postimg.cc/c4WfY006/Screen...318-193253.jpg
https://www.index.hr/mobile/clanak.a...dex_tid=101730
tapatalk
A further, detailed review into five UK reports of a very rare and specific type of blood clot in the cerebral veins (sinus vein thrombosis) occurring together with lowered platelets (thrombocytopenia) is ongoing. This has been reported in less than 1 in a million people vaccinated so far in the UK, and can also occur naturally – a causal association with the vaccine has not been established.
u UK, manje od 1 u milion. Ovo je sa sajta njihovog regulatora. Manje od 1 na milion.
Thanks za info. Ima smisla donekle. :)
Za UK znam preko klijenata, par drugova i poznanstava tamo da je London bio, iako u lockdownu, u totalnom "free for all modu" sto se tice okupljanja po stanovima.
Za AZ se mogu kladiti da je samo pitanje dana kada ce vecina reci kako je ok (sto ne znaci da jeste) al' ce planirana steta vec biti nanijeta. Znaci 100% sam siguran u to, al' eto, vidjet cemo.
mRNA vaccines spur lymph nodes for longer-term protection; COVID-19 test accuracy may vary by time of day
https://www.reuters.com/article/us-h...sYAsWZIgExxvJU
neka ta priča, ove mRNK vakcine su anatema na ovom forumu.
Sad će te većina demantovati, držimo se bijelog luka i ovo će proći.
22 iz holandskog staračkog doma umrlo u roku od jedne sedmice nakon vakcinacije
https://twitter.com/VernersViews/sta...53024557776899
Nakon prve doze - što znači da nisu bili u potpunosti vakcinisani, a samim tim ni zaštićeni. U svakom slučaju, vakcina nije uzrok, a možda ni virus kod svih, jer se radi o starim i onemoćalim licima.
pa e, ne umiru od korone, ali umiru od vakcine
Vakcina počinje da djeluje, to jest tijelo počinje da proizvodi antitijela otprilike 2 mjeseca od prvog vakcinisanja
Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
Procitaj ovo jos jednom i zamisli da se ne radi o vakcini vec o COVID19.
Statistika vec pokazuje da smrtnost raste ako se vakcinisu ljudi koji su slabijeg imuniteta ili ne daj Boze ljudi koji su vec zarazeni virusom. Nije iskljuceno da je to i ovdje slucaj, al' treba da se postavi pitanje dal' su ljudi uopste pregledani i testirani prije vakcine (vjerovatno ne jer se to prakticno nigdje, na zalost, ne radi).
Svakako - ne isključujem nijednu mogućnost, ali ipak gledam da se vodim onim što zvanično kažu institucije. U svakom slučaju, ne mogu se izvoditi zaključci na osnovu nekoliko slučajeva, jer je za tako nešto potrebna mnogo šira slika.
Jel ovo generalno mišljenje da Sputnjik V nije za starije od 76 ili preporuka pojedinih doktora?
https://nova.rs/zabava/vlasta-velisa...kom-je-stanju/
tapatalk
https://www.vijesti.me/vijesti/drust...ljadu-gradjana
Vlada je saopštila da je u prethodna dva dana protiv Kovida-19 vakcinisano skoro 800 građana starijih od 80 godina.
Kazali su da će narednih dana biti aktivni svi punktovi predviđeni za vakcinaciju, što, kako su naveli, znači da će biti vakcinisano hiljadu i više građana dnevno.
Od 20. februara, kada je počela kampanja imunizacije, prvu dozu je, prema podacima sa Vladine platforme covidodgovor.me, primilo 6.837 građana, a obje doze njih 461.
27 god. medicinska sestra..greote
https://www.usnews.com/news/us/artic...l-centres-tass
Zašto ljudi pljuju po našem zdravstvu kad smo ispred mnogo zemalja kada je smrtnost od Covida u pitanju.
Kod nas umire svaki 72 covid pozitivni a na primjer u sloveniji svaki 52 u USA svaki 55 Brazil svaki 41 francuska svaki 45 italija svaki 32.
Hrvatska svaki 44ti.
Srbija je bolja svaki 111 covid pozitivni umre.
Zar to ne govori koliko smo iznad mnogih u svijetu.
Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Zato što se može bolje i zato što nas brazilski zdravstveni sistem ne tangira da bi pljuvali njega.
Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
Moj stari od 77 primio juče Sinofarm, nema apsolutno nikakvih reakcija. Za 3 nedelje revakcinacija.
Inače čujem za neke primjere starih (u Srbiji) da su primili i revakcinu ali da su se razboljeli.
Izgleda da je džaba i vakcina, jednostavno imunitet kod starih toliko oslabi da nema mogućnosti stvaranja antitijela.
zato sam mišljenja da bi smo trebali mi mlađi da se najprije vakcinišemo kako bi se spriječila transmisija sa nas mlađih na njih starije.
Ali fora je u tome što se vakcinama ne sprečava transmisija. One samo štite od simptoma i u najvećem dijelu hospitalizacije.
Dodupe, postoje neke indicije da bi vakcine mogle i spriječiti širenje, ali su ispitivanja još uvijek u ranoj fazi.
sprečava se ali ne potpuno, u Izraelu je drastično opao broj zaraženih nakon vakcinacije
Iz iskustva, nemojte da ih prevari vakcina i pomisao da su sigurni, Sinofarm najsporije stvara antitela.
Ima indicija da se slabije razvija kod starijih muskaraca, i npr UAE razmisljaju o trecoj dozi.
Dakle, jaaako oprezno, nemojte ljudi da se opuste i onda kazu u pm sto dobih vakcinu.
Evo sad poslednje da Sinofarm cak 4 nedelje posle druge doze dostize maksimum, pa vi izraxunajte, od prve vakcine do maximuma je skoro 2 meseca
zato sto ne djeluje odmah
Juce u Izrael je bilo 611 zarazenih.
Vecinom si naveo zemlje (cast izuzetcima) koje nemaju gore rezultate. Mijesas babe i zabe - u slucaju preminulih je jedino vazan broj preminulih u odnosnu na totalnu populaciju zemlje jer jedino taj metric pokazuje u kakvom je stanju zdravstveni sistem (ne mislim dal' je los ili dobar, vec dal' je "prebukiran" ili nije).
Povecamo broj testiranih = veci broj pozitivnih (ovo se kod nas pokazalo veoma, veoma tacnim) = po tvome smo u sve boljoj i boljoj situaciji jer u odnosu na broj pozitivnih imamo manje preminulih.
Ili da ti uprostim maksimalno... Ne testiraju se svi koji imaju koronu ali velika vecina preminulih su testirani.
No ajd, vjerovatno statistiku nikad iole ozbiljnije nisi koristio da bi shvatio zasto je to tako. Mi smo medju najgore pozicioniranim zemljama po broju preminulih i to je surova realnost.