View Poll Results: Da li ćete dobrovoljno primiti vakcinu protiv koronavirusa?

Voters
198. You may not vote on this poll
  • Da, apsolutno! To je jedina razumna odluka, svaka dalja diskusija je – izlišna

    55 27.78%
  • Da, pod uslovom da je ta vakcina odobrena za primjenu u EU tj. nije varijanta za zemlje 3. svijeta

    62 31.31%
  • Ne, nemam povjerenja u efikasnost prebrzo razvijene vakcine/ nepoznati dugoročni efekti po zdravlje

    50 25.25%
  • Ne, nisam pristalica vakcinisanja generalno, kao vida zaštite od bolesti

    20 10.10%
  • Ne znam. Lomim se oko odluke

    11 5.56%
Page 24 of 175 FirstFirst ... 142021222324252627283474124 ... LastLast
Results 576 to 600 of 4371

Thread: [COVID] Vakcine i tok pandemije [opšta diskusija]

  1. #576
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    2,030
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    265
    Thanked in
    143 Posts

    Default

    Vakcina počinje da djeluje, to jest tijelo počinje da proizvodi antitijela otprilike 2 mjeseca od prvog vakcinisanja

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  2. #577
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    47,145
    Thanks Thanks Given 
    3,181
    Thanks Thanks Received 
    3,222
    Thanked in
    1,560 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Nakon prve doze - što znači da nisu bili u potpunosti vakcinisani, a samim tim ni zaštićeni. U svakom slučaju, vakcina nije uzrok, a možda ni virus kod svih, jer se radi o starim i onemoćalim licima.
    naravno da nije vakcina uzrok, ali kad ja kažem ovo što sam ti boldovao onda skočite na mene kao da sam ih lično strijeljao
    She is only here to annoy herself!

  3. #578
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    4,448
    Thanks Thanks Given 
    408
    Thanks Thanks Received 
    1,308
    Thanked in
    885 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    a možda ni virus kod svih, jer se radi o starim i onemoćalim licima.
    Procitaj ovo jos jednom i zamisli da se ne radi o vakcini vec o COVID19.

    Statistika vec pokazuje da smrtnost raste ako se vakcinisu ljudi koji su slabijeg imuniteta ili ne daj Boze ljudi koji su vec zarazeni virusom. Nije iskljuceno da je to i ovdje slucaj, al' treba da se postavi pitanje dal' su ljudi uopste pregledani i testirani prije vakcine (vjerovatno ne jer se to prakticno nigdje, na zalost, ne radi).

  4. #579
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,163
    Thanks Thanks Given 
    666
    Thanks Thanks Received 
    693
    Thanked in
    341 Posts

    Default

    Svakako - ne isključujem nijednu mogućnost, ali ipak gledam da se vodim onim što zvanično kažu institucije. U svakom slučaju, ne mogu se izvoditi zaključci na osnovu nekoliko slučajeva, jer je za tako nešto potrebna mnogo šira slika.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  5. #580
    Join Date
    May 2009
    Posts
    24,263
    Thanks Thanks Given 
    1,413
    Thanks Thanks Received 
    5,570
    Thanked in
    2,609 Posts

    Default

    Jel ovo generalno mišljenje da Sputnjik V nije za starije od 76 ili preporuka pojedinih doktora?

    https://nova.rs/zabava/vlasta-velisa...kom-je-stanju/

    tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

  6. #581
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    4,448
    Thanks Thanks Given 
    408
    Thanks Thanks Received 
    1,308
    Thanked in
    885 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Jel ovo generalno mišljenje da Sputnjik V nije za starije od 76 ili preporuka pojedinih doktora?

    https://nova.rs/zabava/vlasta-velisa...kom-je-stanju/

    tapatalk
    Ako se ne varam Sputnik nije ni prosao klinicka testiranja na ljudima starijim od, pazi sad, 60 godina. :>

  7. #582
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    29,211
    Thanks Thanks Given 
    5,039
    Thanks Thanks Received 
    12,404
    Thanked in
    6,711 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...ljadu-gradjana

    Vlada je saopštila da je u prethodna dva dana protiv Kovida-19 vakcinisano skoro 800 građana starijih od 80 godina.
    Kazali su da će narednih dana biti aktivni svi punktovi predviđeni za vakcinaciju, što, kako su naveli, znači da će biti vakcinisano hiljadu i više građana dnevno.

    Od 20. februara, kada je počela kampanja imunizacije, prvu dozu je, prema podacima sa Vladine platforme covidodgovor.me, primilo 6.837 građana, a obje doze njih 461.
    „Najveća tragedija u mom životu je smrt Ane Karenjine.“ - Dovlatov

  8. #583
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    47,145
    Thanks Thanks Given 
    3,181
    Thanks Thanks Received 
    3,222
    Thanked in
    1,560 Posts

    Default

    27 god. medicinska sestra..greote

    https://www.usnews.com/news/us/artic...l-centres-tass
    She is only here to annoy herself!

  9. #584
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,955
    Thanks Thanks Given 
    348
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    65 Posts

    Default

    Zašto ljudi pljuju po našem zdravstvu kad smo ispred mnogo zemalja kada je smrtnost od Covida u pitanju.
    Kod nas umire svaki 72 covid pozitivni a na primjer u sloveniji svaki 52 u USA svaki 55 Brazil svaki 41 francuska svaki 45 italija svaki 32.
    Hrvatska svaki 44ti.
    Srbija je bolja svaki 111 covid pozitivni umre.
    Zar to ne govori koliko smo iznad mnogih u svijetu.

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  10. #585
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,478
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    4,446
    Thanked in
    2,610 Posts

    Default

    Zato što se može bolje i zato što nas brazilski zdravstveni sistem ne tangira da bi pljuvali njega.

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  11. #586
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,840
    Thanks Thanks Given 
    307
    Thanks Thanks Received 
    272
    Thanked in
    163 Posts

    Default

    Moj stari od 77 primio juče Sinofarm, nema apsolutno nikakvih reakcija. Za 3 nedelje revakcinacija.

    Inače čujem za neke primjere starih (u Srbiji) da su primili i revakcinu ali da su se razboljeli.
    Izgleda da je džaba i vakcina, jednostavno imunitet kod starih toliko oslabi da nema mogućnosti stvaranja antitijela.

    zato sam mišljenja da bi smo trebali mi mlađi da se najprije vakcinišemo kako bi se spriječila transmisija sa nas mlađih na njih starije.

  12. #587
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,163
    Thanks Thanks Given 
    666
    Thanks Thanks Received 
    693
    Thanked in
    341 Posts

    Default

    Ali fora je u tome što se vakcinama ne sprečava transmisija. One samo štite od simptoma i u najvećem dijelu hospitalizacije.

    Dodupe, postoje neke indicije da bi vakcine mogle i spriječiti širenje, ali su ispitivanja još uvijek u ranoj fazi.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  13. #588
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    47,145
    Thanks Thanks Given 
    3,181
    Thanks Thanks Received 
    3,222
    Thanked in
    1,560 Posts

    Default

    sprečava se ali ne potpuno, u Izraelu je drastično opao broj zaraženih nakon vakcinacije
    She is only here to annoy herself!

  14. #589
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    926
    Thanks Thanks Given 
    461
    Thanks Thanks Received 
    228
    Thanked in
    128 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Moj stari od 77 primio juče Sinofarm, nema apsolutno nikakvih reakcija. Za 3 nedelje revakcinacija.

    Inače čujem za neke primjere starih (u Srbiji) da su primili i revakcinu ali da su se razboljeli.
    Izgleda da je džaba i vakcina, jednostavno imunitet kod starih toliko oslabi da nema mogućnosti stvaranja antitijela.

    zato sam mišljenja da bi smo trebali mi mlađi da se najprije vakcinišemo kako bi se spriječila transmisija sa nas mlađih na njih starije.
    Pocela vakcinacija i za mladje od 80 godina? Najbolje da se uradi test na antitijela nakon nekog vremena posle revakcinacije, nema drugog nacina da se bude siguran.

    Moju babu (80 god) nisu htjeli da vakcinisu zbog alergija na penicilin i andol.

  15. #590
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    4,448
    Thanks Thanks Given 
    408
    Thanks Thanks Received 
    1,308
    Thanked in
    885 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    Pocela vakcinacija i za mladje od 80 godina? Najbolje da se uradi test na antitijela nakon nekog vremena posle revakcinacije, nema drugog nacina da se bude siguran.
    Jeste, sta vise i u prvom "talasu" su mladji od 80 vakcinisani.

    Suprugina baba je primila Sinofarm prije par dana, za sad nema nikakvih reakcija.

  16. #591
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,263
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    Iz iskustva, nemojte da ih prevari vakcina i pomisao da su sigurni, Sinofarm najsporije stvara antitela.

    Ima indicija da se slabije razvija kod starijih muskaraca, i npr UAE razmisljaju o trecoj dozi.

    Dakle, jaaako oprezno, nemojte ljudi da se opuste i onda kazu u pm sto dobih vakcinu.

    Evo sad poslednje da Sinofarm cak 4 nedelje posle druge doze dostize maksimum, pa vi izraxunajte, od prve vakcine do maximuma je skoro 2 meseca

  17. #592
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    17,946
    Thanks Thanks Given 
    8,687
    Thanks Thanks Received 
    3,844
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Moj stari od 77 primio juče Sinofarm, nema apsolutno nikakvih reakcija. Za 3 nedelje revakcinacija.

    Inače čujem za neke primjere starih (u Srbiji) da su primili i revakcinu ali da su se razboljeli.
    Izgleda da je džaba i vakcina, jednostavno imunitet kod starih toliko oslabi da nema mogućnosti stvaranja antitijela.

    zato sam mišljenja da bi smo trebali mi mlađi da se najprije vakcinišemo kako bi se spriječila transmisija sa nas mlađih na njih starije
    .
    To pitanje postavih josh prije,jer mi je tako izgledalo najlogichnije,ali...ne pitam se ja,no struchnjaci.
    ...

  18. #593
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NokiaPg View Post
    Zašto ljudi pljuju po našem zdravstvu kad smo ispred mnogo zemalja kada je smrtnost od Covida u pitanju.
    Kod nas umire svaki 72 covid pozitivni a na primjer u sloveniji svaki 52 u USA svaki 55 Brazil svaki 41 francuska svaki 45 italija svaki 32.
    Hrvatska svaki 44ti.
    Srbija je bolja svaki 111 covid pozitivni umre.
    Zar to ne govori koliko smo iznad mnogih u svijetu.

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

    Najbitnija računica jeste broj mrtvih u odnosu na broj stanovnika i broj hospitalizovanih, odnosno koliki su zdravstveni kapaciteti i koliki je procenat njihove opterećenosti. Među najgorima smo u svijetu.

  19. #594
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    4,448
    Thanks Thanks Given 
    408
    Thanks Thanks Received 
    1,308
    Thanked in
    885 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    sprečava se ali ne potpuno, u Izraelu je drastično opao broj zaraženih nakon vakcinacije
    U Izraelu je drasticno skocio broj zarazenih i broj preminulih u prvih 5 sedmica nakon pocetka masovne vakcinacije. Tek je skoro nakon dva mjeseca poceo da opada.

  20. #595
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    47,145
    Thanks Thanks Given 
    3,181
    Thanks Thanks Received 
    3,222
    Thanked in
    1,560 Posts

    Default

    zato sto ne djeluje odmah
    She is only here to annoy herself!

  21. #596
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    29,081
    Thanks Thanks Given 
    3,636
    Thanks Thanks Received 
    6,768
    Thanked in
    4,053 Posts

    Default

    Juce u Izrael je bilo 611 zarazenih.
    Prema tome, šta da ti kažem?

  22. #597
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    4,448
    Thanks Thanks Given 
    408
    Thanks Thanks Received 
    1,308
    Thanked in
    885 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    zato sto ne djeluje odmah
    Cista logika, zato i napisah sta sam napisao.

  23. #598
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,955
    Thanks Thanks Given 
    348
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    65 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Zato što se može bolje i zato što nas brazilski zdravstveni sistem ne tangira da bi pljuvali njega.

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Slažem se da se vazda može bolje.
    Baš zato sam naveo zemlje koje su mnogo moćnije od nas a imaju skoro duplo gore rezultate.


    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  24. #599
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,955
    Thanks Thanks Given 
    348
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    65 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Najbitnija računica jeste broj mrtvih u odnosu na broj stanovnika i broj hospitalizovanih, odnosno koliki su zdravstveni kapaciteti i koliki je procenat njihove opterećenosti. Među najgorima smo u svijetu.
    Bitan je broj umrlih u odnosu na broj stanovnika, to se slažem, ali to nema nikakve veze sa zdrastvenim sistemom. To nema veze sa doktorima i medicinskim osobljem. Svadbe, sahrane i izbore ne prave doktori.

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  25. #600
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    4,448
    Thanks Thanks Given 
    408
    Thanks Thanks Received 
    1,308
    Thanked in
    885 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NokiaPg View Post
    Slažem se da se vazda može bolje.
    Baš zato sam naveo zemlje koje su mnogo moćnije od nas a imaju skoro duplo gore rezultate.
    Vecinom si naveo zemlje (cast izuzetcima) koje nemaju gore rezultate. Mijesas babe i zabe - u slucaju preminulih je jedino vazan broj preminulih u odnosnu na totalnu populaciju zemlje jer jedino taj metric pokazuje u kakvom je stanju zdravstveni sistem (ne mislim dal' je los ili dobar, vec dal' je "prebukiran" ili nije).
    Povecamo broj testiranih = veci broj pozitivnih (ovo se kod nas pokazalo veoma, veoma tacnim) = po tvome smo u sve boljoj i boljoj situaciji jer u odnosu na broj pozitivnih imamo manje preminulih.

    Ili da ti uprostim maksimalno... Ne testiraju se svi koji imaju koronu ali velika vecina preminulih su testirani.

    No ajd, vjerovatno statistiku nikad iole ozbiljnije nisi koristio da bi shvatio zasto je to tako. Mi smo medju najgore pozicioniranim zemljama po broju preminulih i to je surova realnost.

Page 24 of 175 FirstFirst ... 142021222324252627283474124 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (1 members and 1 guests)

  1. pauki

Similar Threads

  1. Satovi, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Muški kutak
    Replies: 3470
    Last Post: Today, 12:39
  2. Kosovo i Metohija, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Politika generalno
    Replies: 1960
    Last Post: 20-05-26, 11:23
  3. vakcine
    By Rooney10 in forum Kućni ljubimci
    Replies: 2
    Last Post: 30-03-13, 02:23
  4. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 19:14
  5. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 08:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •