Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
Moj stari od 77 primio juče Sinofarm, nema apsolutno nikakvih reakcija. Za 3 nedelje revakcinacija.

Inače čujem za neke primjere starih (u Srbiji) da su primili i revakcinu ali da su se razboljeli.
Izgleda da je džaba i vakcina, jednostavno imunitet kod starih toliko oslabi da nema mogućnosti stvaranja antitijela.

zato sam mišljenja da bi smo trebali mi mlađi da se najprije vakcinišemo kako bi se spriječila transmisija sa nas mlađih na njih starije.
Pocela vakcinacija i za mladje od 80 godina? Najbolje da se uradi test na antitijela nakon nekog vremena posle revakcinacije, nema drugog nacina da se bude siguran.

Moju babu (80 god) nisu htjeli da vakcinisu zbog alergija na penicilin i andol.