Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 53

Thread: Ana Komnina: "Dalmati nijesu Srbi" (i ostala arhaiziranja)

  1. #1
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Exclamation Ana Komnina: "Dalmati nijesu Srbi" (i ostala arhaiziranja)

    Drski svetosavski provokator Slavic ne može da nađe Srbe u Duklji, osim kod par vizantijskih hroničara koji su očiglednom greškom umetnuli Srbe u Duklju. Ostalih 50 vizantijskih izvora, brojni vizantijski i vatikanski hroničari, ne znaju nikakve Srbe u Duklji.
    Od muke, ne znajući kako da izmisli Srbe u Duklji Slavic jednostavno pljuje na savremenike naših predaka Dukljana: Cara Porfitogenita, na Nićifora Vrijenija, na Kekavmena, na Teodora Prodroma, na Anu Komninu, na rimskog Papu, Popa Dukljanina...
    On, mali piončić najprevarantskije evropske istoriografije, jednostavno je na sve njih pljunuo, samim tim i na nas i našu dukljansko / crnogorsku istoriju.
    Napominjem da se Srbi prave evo 150 godina po Balkanu po ova 2 programa - SRBI, SVI I SVUDA ! i Načertanije baš na ovaj način koji Slavic demonstrira! Svakome pljunuti u lice, negirati ga i ponavljati u nadi da se napravi Velika Srbija: "Ti si Srbin, to su sve Srbi"!

    Evo njegovih neprestanih provokacija.

    Quote Originally Posted by Slavic View Post
    Ne. U pitanju je pjesnički naziv za Srbe 11. i 12. vijeka. Korišten je termin "Dalmati", kao i "Dačani" i "Tribali".

    Quote Originally Posted by Slavic View Post

    A sto se tice Dalmata, ako razdvajamo Dukljane i Srbe - Rasane, onda moramo shvatiti da oni pripadaju nekoj grupi poznatoj kao "Dalmati", kojoj pripadaju ekskluzivno i samo Srbi i Sloveni u Duklji.

    Quote Originally Posted by Slavic View Post

    Ne. Poenta je u grčkom jeziku. Pjesničkim stilom, Srbi su zvani Dalmatima i Dačanima.

    Quote Originally Posted by Slavic View Post
    Na primjer jako važnu nesporivu činjenicu da su Dalmati ime za Srbe.

    Quote Originally Posted by Slavic View Post

    "Dukljani, Dalmati i Dačani" se odnosi na Srbe, tako da bi to baš suprotno, moglo biti korišteno kao dokaz da su Dukljani - niko drugi do Srbi.

    Quote Originally Posted by Slavic View Post
    Ali ako ti ne znaš da su Srbi bili zvani Dalmatima, nekad Dačanima,

    Rimska provincija Dalmacija obuhvatala je veliki dio današnjeg Balkana, evo sa najboljeg kartografskog sajta na internetu đe je bila rimska Dalmacija







    Vidimo da je rimska provinscija Dalmacija bila praktično uvijek odvojena od teritorije današnje Srbije. Vizantijski i opstali hroničari mnogo vjekova kasnije, kad ne znaju ko sve živi na nekoj teritoriji, koji etniciteti, oni upotrrjebljavaju arhaične, prastare nazive.
    Tako su DALMATI po njima, 99% možemo biti sigurni, oni ljudi koji žive na nekadašnjoj teritoriji NEKADAŠNJE rimske provincije DALMACIJE.

    Za razliku od ostrašćenih velikosrpskih prevaranata možemo zaključiti da su oni tu najmanje na Srbe mislili, jer su Srbi živjeli isto đe i danas, na teritoriji koja se nije zvala u vrijeme Rimljana DALMACIJA. Praktično pod Dalmatima se mislilo na Hrvate, Dukljane, Arbanase i plemena sa teritorije današnje Bosne.

    Vizantijska princeza i istoričarka Ana Komnina potpuno u skladu sa istorijskim kartama koje sam pokazao, jasno razdvaja Dalmaciju i Srbiju!



    Drski provokator Slavic u nadi da će u istoriji uđenuti Srbe, đe ih nikad nije bilo, i u nadi da će napraviti Veliku Srbiju, jednostavno sve proglašava za Srbe.
    I još se žali na moderatora!
    Provocira, bezočno i drsko laže, naše pretke koji nijesu nosili srpsko ime, drsko posrbljuje i na kraju žali se na moderatora! :mad:
    Last edited by Ćipur; 21-05-08 at 15:19.

  2. #2
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default Radivoj Radić je najveći srpski VIZANTOLOG, ne bavi se Srbima već istorijom VIZANTIJE

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post

    Rimska provincija Dalmacija obuhvatala je veliki dio današnjeg Balkana, evo sa najboljeg kartografskog sajta na internetu, đe je bila rimska Dalmacija!






    • Prof. dr Radivoj Radić komentariše DAI (De Administrando Imperio) koje su sve skupine zivjele na Balkanu u I mileniumu
    I u međunarodnim okvirima vrlo cijenjeni, prof. Radivoj Radić sa beogradskog univerziteta, komentariše DAI, (De administrando Imperio) - >O upravljanju Carstvom<, spis vizantijskog Cara Konstantina VII Porfirogenita, napisan polovinom X vijeka.

    Radivoj Radić nam pojašnjava koje su sve SLOVENSKE plemenske i narodne skupine bile po Balkanu.
    Naravno, znajući sve ovo, Ana Komnina i drugi vizantinski hroničari, ne želeći da se upuštaju koji su sve etniciteti na Balkanu, jednostavno ih zove arhaičnim imenom po nekadašnjim rimskim teritorijalnim odredicama!


    Srbi i Hrvati su samo neka od slovenskih skupina na Balkanu u I mileniumu.
    Evo što kaže Radivoj Radić:

    ====




    [...] Valja naglasiti da je Porfirogenitov Spis o narodima zbog svoje prirode i svojstava sačuvanih podataka najvažniji izvor za ranu istoriju kako evropskih tako i vanevropskih naroda. Reč je o izvanredno dragocenom istočniku koji je, po svoj prilici, najviše proučavan vizantijski izvor. I, što je možda najvažnije, poverenje u njegove vesti u nauci neprestano raste. Ovo naglašavam posebno stoga što se iz pisanja pseudoistoričara može steći sasvim pogrešan utisak da se radi o izvoru kojeg su se svi odrekli, a samo ga uvažava srpska zvanična istoriografija. U stvari, istina je sasvim suprotna: caru-piscu svi veruju, osim srpskih pseudoistoričara i, takođe, hrvatskih pseudoistoričara koji za njega vele da je “car-lažac”.
    Iz perioda 7-11. veka ostalo je sačuvano više od dvadeset imena slovenskih skupina sa velikog prostora od Koruške do Peloponeza i Crnog mora. Idući od zapada ka istoku i jugu, uzimajući samo nesporna imena, susrećemo: Karantance (Horutane), Hrvate, Guduskane, Neretljane, Zahumljane, Srbe, Travunjane, Konavljane, Dukljane, Moravljane, Timočane, Severce, Druguvite, Velegezite, Verzite, Sagudate, Rinhine, Strimonce, Vajunite i na Peloponezu Jezerite i Milinge.
    Dakle, deo Slovena, Jezeriti i Milinzi, nastanio se na Peloponezu 587. godine, a Srbi i Hrvati su došli u vreme cara Iraklija, što će reći, nekoliko decenija kasnije [...]
    =====

    LINK >>> http://www.knjigainfo.com/index.php?...blcid%3D93603@


    Osim slovenskih skupina na Balkanu su živjeli i mnogobrojni etnički Vlasi i Arbanasi.
    Oni su naravno brojno živjeli u nekadašnjoj rimskoj provinciji Dalmaciji.
    Zato Ana Komnina, ne želeći da razaznaje etnicitete po Balkanu, zove ih po nekadašnjoj rimskoj DALMACIJI.

    Dalmati kako ih ona zove su velikom većinom: SLOVENI iz rimske provincije Dalmacije, VLASI I ARBANASI.

    .
    Last edited by Ćipur; 21-05-08 at 16:57.

  3. #3
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default Dalmati sigurno nijesu Srbi, to nam svjedoči Ana Komnina!

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Rimska provincija Dalmacija obuhvatala je veliki dio današnjeg Balkana, evo sa najboljeg kartografskog sajta na internetu, đe je bila rimska Dalmacija






    Vizantijska princeza i istoričarka Ana Komnina: "Bodina i Mihaila, egzarhe Dalmata...." (1081)



    Izvorni tekst je markiran. Komentari su Dr Radoslava Rotkovića



    .

  4. #4
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default Ana Komnina locira koga je predvodio Bodin

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Rimska provincija Dalmacija obuhvatala je veliki dio današnjeg Balkana, evo sa najboljeg kartografskog sajta na internetu, đe je bila rimska Dalmacija





    Vizantijska princeza i istoričarka Ana Komnina: "Narediti da to isto rade Bodin i Dalmati...." (oktobar 1081)


    Izvorni tekst je markiran. Komentari su Dr Radoslava

    http://img233.imageshack.us/img233/1761/borbasanormanimajf5.jpg

  5. #5
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default Zna se đe je bila rimska provincija Dalmacija!

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Rimska provincija Dalmacija obuhvatala je veliki dio današnjeg Balkana, evo sa najboljeg kartografskog sajta na internetu, đe je bila rimska Dalmacija!










    Vizantijska princeza i istoričarka Ana Komnina:
    "... od onijeh koji se zovu Arbanasi i od onijeh iz Dalmacije koje je poslao Bodin..." (1083)
    Izvorni tekst je markiran. Komentari su Dr Radoslava Rotkovića.


    .
    Last edited by Ćipur; 21-05-08 at 16:16.

  6. #6
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    570
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Ne razumijem

    Kakav je naslov ove teme, to nije istina što je napisano.

    Dalmati (kao i Dačani i Tribali) su Srbi. Ako ti imaš bolje objašnjenje - pretvorio sam se u uši i slušam te.

  7. #7
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Slavic View Post
    Dalmati (kao i Dačani i Tribali) su Srbi. Ako ti imaš bolje objašnjenje - pretvorio sam se u uši i slušam te.
    Nemam ja objasnjene nego ima vizantijska princeza i istoričarka Ana Komnina koja je i spominjala Dalmate. Ona je jasna da Dalmati nijesu Srbi.



    Rimska provincija Dalmacija obuhvatala je veliki dio današnjeg Balkana, evo sa najboljeg kartografskog sajta na internetu đe je bila rimska Dalmacija






    A Srbi su samo Srbi i Rašani!
    I ništa drugo nijesu Srbi!
    Evo ovo su Srbi, potekli od socijalnog sloja, od slugu.
    Ovo se uči na fakultetu za istoriju u Beogradu.



    Vizantijski Car Konstantin VII Porfirogenit u spisu DAI (De Administrando Imperio) o Srbima

    Glava trideset i druga
    O SRBIMA I ZEMLJI U KOJOJ SADA STANUJU

    [...] Srbi (Serbloi) su potomci nekrštenih Srba, zvanih također bijeli, koji žive iza Turske na mjestu zvanom Boiki, gdje im je susjedna Franačka, kao i velika Hrvatska, nekrštena, također nazvana bijela, i u tom su mjestu, dakle, ovi Srbi živjeli od početka. Ali kad su dva brata naslijedili na vlasti svoga oca u Srbiji, jedan od njih je uzeo polovinu naroda te je zatražio zaštitu u Heraklije, imperatora Bizantinaca, i taj isti imperator Heraklija primio ga je i dao mu mjesto u pokrajini Soluna (Thessalonikes), da se tamo naseli, naime Srbiji (Serblia), mjesto koje od toga doba nosi taj naziv. »Srbi« na jeziku Bizantinaca je riječ koja označava »robove«, a na tom jeziku obično se riječju »serbula« označava obuću robova, a riječ »tzerboulianous« označava one koji nose jeftinu, siromašku obuću. Srbi su to ime dobili jer su postali robovi imperatora Bizantinaca. Pa, poslije nekog vremena, ti su isti Srbi odlučili poći u svoje vlastite kuće (vratiti se), a imperator ih je pustio. Ali, kad su prešli rijeku Dunav (Danoubin) oni su promijenili svoje mišljenje pa su poslali jednu molbu imperatoru Herakliju, putem vojnog zapovjednika koji je tada bio u Belegradonu, da bi on njima dao drugu zemlju za naseliti se. A budući da ono što je sada Srbija i Paganija i takozvana zemlja Zahloumon i Terbounia i zemlja Kanalita, bilo pod upravom imperatora Bizantinaca, i budući da su te zemlje bile opustošene od Avara (jer su iz tih zemalja oni istjerali one Rimljane koji sada žive u Dalmaciji i Draču), stoga je imperator naselio te iste Srbe u naznačene zemlje i oni su postali podložnici imperatoru Bizantinaca, a imperator je doveo svećenike iz Rima i njih krstio, i naučio ih da pravilno obavljaju pobožnosti, i poučio ih u kršćanskom nauku. [...]

  8. #8
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    86
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa naravno da dalmati nisu "srbi".
    da su bili "srbi" onda nebi bili dalmati.

    koliko podimena imaju ti tzv.srbi.

    malo su rasani pa su onda dalmati,da bi odma poslije toga bili dacani,pa iliri pa servi pa qurci palci.

    izgleda da ti tzv.srbi ni sami neznaju sta su bili i ko su bili.

    a ustvari se vrlo dobro zna etnogeneza tih tzv.srba.tj SERVA(sluga) kako su ih bizantinci zvali.

    grupice slavena koji su bili bez svog etnickog imena i koji su obradjivali zemlju bizantu.
    i koji su dobili po svojoj socijalnoj i sluzavackoj kategoriji(servi-sluge) i svoje kasnije "nacionalno" ime.
    Last edited by max95; 21-05-08 at 21:19.

  9. #9
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    neđe
    Posts
    225
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    slavic ne razumije da "srbi" su samo mala plemena koja je dosla na balkanu (u rasku)

    hrvati, crnogorci, bosanci, makedonci, bugari nikad nijesu pripadali vama NIKAD, ali kasnije zbog "velike srbije" i propoganda srbi su htjeli uzeti bosnu, crnu goru, hrvatsku i sve sto nije vase
    "Kad slučajno zaželiš radit, śedi, pričekaj, viđećeš, proćiće te."

  10. #10
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    570
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Question

    Quote Originally Posted by CGmafiozz View Post
    slavic ne razumije da "srbi" su samo mala plemena koja je dosla na balkanu (u rasku)

    hrvati, crnogorci, bosanci, makedonci, bugari nikad nijesu pripadali vama NIKAD, ali kasnije zbog "velike srbije" i propoganda srbi su htjeli uzeti bosnu, crnu goru, hrvatsku i sve sto nije vase
    Zašto pišeš sa ""?

    Da li hoćeš da Karađorđevići i Nemanjići nikada nijesu postojali?

  11. #11
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Slavic View Post
    Zašto pišeš sa ""?

    Da li hoćeš da Karađorđevići i Nemanjići nikada nijesu postojali?
    Zašto si uporno lagao da su Dalmati Srbi?
    Je li ti sad jasno da Ana Komnina razdvaja Dalmaciju i Srbiju.
    Zašto uporno lažeš?

  12. #12
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    570
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Zašto si uporno lagao da su Dalmati Srbi?
    Je li ti sad jasno da Ana Komnina razdvaja Dalmaciju i Srbiju.
    Zašto uporno lažeš?
    Ja nikada nijesam iznosio svoje mišljenje, već mišljenje nauke, a to bi značilo da istorija, odnosna Ana Komnina, laže.

    Dokazao da su Dalmati Srbi već jesam, ali ako ti treba još citata, rado ću ti pružiti. Je li OK Jovan Kinam?

    Naravno da nije jasno. Ona nije mogla reći "Dalmacija i Dalmacija", i više je nego očigledno zašto baš na tom jednom mjestu samo na tom jednom, spominje Srbiju, kako bi je razlikovala od Dalmacije, jer je Dalmacija Srbija.

  13. #13
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    [quote=Slavic;937989]

    Dokazao da su Dalmati Srbi već jesam,
    Kako si dokazao? Kad si napisao Dalmati su Srbi.
    Lažeš!
    Dalmati su Crnogorci!

    Naravno da nije jasno. Ona nije mogla reći "Dalmacija i Dalmacija", i više je nego očigledno zašto baš na tom jednom mjestu samo na tom jednom, spominje Srbiju, kako bi je razlikovala od Dalmacije, jer je Dalmacija Srbija.
    I Ana Komnina i ove karte lažu? I ovi što su napravili ove karte mrze Srbe?

    Rimska provincija Dalmacija obuhvatala je veliki dio današnjeg Balkana, evo sa najboljeg kartografskog sajta na internetu đe je bila rimska Dalmacija





    Quote Originally Posted by Slavic View Post
    Ja nikada nijesam iznosio svoje mišljenje, već mišljenje nauke, a to bi značilo da istorija, odnosna Ana Komnina, laže.
    Ana Komnina, savremenica Duklje :arrow: http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%90...B8%D0%BD%D0%B0 vizantijska princeza i istoričarka laže, a ostrašćeni šarlatani iz najlaživije evropske istoriografije - srpske istoriografije govore istinu?!! :dring:





    Krekić i Radoš Ljušić Ljuspica govore istinu, a Ana Komnina laže?!!
    Last edited by Ćipur; 22-05-08 at 21:16.

  14. #14
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    570
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    [quote=Ćipur;938001]
    Quote Originally Posted by Slavic View Post



    Kako si dokazao? Kad si napisao Dalmati su Srbi.
    Lažeš!
    Dalmati su Crnogorci!



    I Ana Komnina i ove karte lažu? I ovi što su napravili ove karte mrze Srbe?



    Ana Komnina, savremenica Duklje :arrow: http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%90...B8%D0%BD%D0%B0 vizantijska princeza i istoričarka laže, a ostrašćeni šarlatani iz najlaživije evropske istoriografije - srpske istoriografije govore istinu?!! :dring:





    Krekić i Radoš Ljušić Ljuspica govore istinu, a Ana Komnina laže?!!
    Citirao sam ti kako Ana Komnina Dalmatima naziva i narod Duklje i narod Raške Dalmatima. U suštini, to čine i brojni pisci tog toba, kao i npr. Jovan Kinam, pa i kadkad pjesnik Teodor Prodrom i brojni drugi. To je stil 12. vijeka u pjesničkom duhu, Dalmati su bili naziv za Srbe kao što su Mezijci bili za Bugare, a Peonci za Mađare.

    No hajde, ponovo ću:

    17
    1085—1090.
    JOVAN DUKA VODI BORBU SA SRBIMA I ZAROBLJAVA BODINA

    ..toliko i da povede borbu sa Dalmatima (μετά των Δαλματών). Jer onaj, zvani Bodin (ό γαρ οοτω καλούμενος Βοδινός), budući voevoda ratoboran i pun podlosti, nije htio da ostane unutar sopstvenih granica, nego je svakodnevno napadao Dalmaciji (Δαλματίας) najbliža trgovišta i svojim ih posjedima priključivao. Jovan Duka, pak, tokom svog jedanaestogodišnjeg boravka u Draču, preoteo je mnoge tvrđave koje su bile pod Vukanom, a mnogo je, takođe, zarobljenih Dalmata poslao autokratoru...

    Znači i Bodin i Vukan pripadaju jednom narodu, dalmatskom = srpskom, a njihova zemlja je Dalmacija = Srbija


    1091.
    18
    SRBI NAPADAJU NA VIZANTIJSKE OBLASTI

    ..a s druge strane Bodin i Dalmati (Δαλμάτας)...

    Učinilo mu se, da treba najprije da povede borbu protiv Dalmata,...

    Potrebno je, dakle, da i ti dođeš da nas obavijestiš o prilikama u tvojoj oblasti [bojim se da i sam Vukan neprijateljstvo protiv nas snuje] i usto da nam javiš o prilikama u Dalmaciji (τα κατά την Δαλματίαν)..

    Pošto smo, saznavši da Vukan opet radi protiv nas, pošli iz Vizanta sa namjerom da utvrdimo klance koji leže između naše zemlje i Dalmacije, a istovremeno da se bliže obavijestimo o njemu i o Dalmatima...

    Vukan srpski vladar je u Dalmaciji i vlada nad zemljom Dalmata - Srba. Vizantija se na istoku graniči sa Dalmacijom - Raškom.

    19
    1092.
    CAR ALEKSIJE OBILAYI GRANICU PREMA SRBIMA
    ..i stigao u klance između Dalmacije i naše zemlje

    Govori se o ratu između Raške i Vizantije.

    20
    1093—1094.
    RATOVANJE ALEKSIJA KOMNINA SA VUKANOM I SKLAPANJE MIRA MEĐU NJIMA

    Vukan (Βολκάνος) - čovjek koji je držao svu vlast u Dalmaciji...Lipljan - to je mali gradić na obroncima koji dijeli Dalmaciju od naše zemlje...Zvečan; to je gradić u planinskoj oblasti na granici između romejskih zemalja i Dalmacije.

    ..pođe ravno prema Dalmaciji žureći da ponovo obnovi porušene tvrđave i vrati ih u prijašnje stanje i da izvrši odmazdu za ono što je on (se. Vukan) iz obesti bio učinio..

    ...nego je krenuo ravno u Dalmaciju. Čim je Vukan doznao da je car stigao u Lipljan...mada to bejahu Dalmati, ipak bejahu hrišćani.

    ..Saznavši za poraz Jovana, sevastokratorova sina, koji je bio poslat naprijed protiv Dalmata (κατά των Δαλματών)..

    Drim...ta rijeka protiče granicom Dalmata (των Δαλματών).

    Znači Dalmacija se graniči na Kosovu sa Vizantijom i u njoj žive Dalmati. Ovo nije Duklja, već Raška!

    Hajde za sada još jedan vizantijski istoričar iz istog perioda, sa istom taktikom nazivanja okolnjih naroda. U pitanju je Jovan Kinam:

    1149
    PRVI POHOD CARA MANOJLA PROTIV RAŠKE

    Međutim, saznavši da su Alamani, Dalmati (Δκλμάτοα) i Peonci, obaviješteni o njegovim [se. carevim] pripremama za rat na Siciliji,...onda on [se. car] krenu na Dalmate živo nastojeći da njihovog arhižupana koji je već bio otpočeo da se bori, još sada kazni.

    Crnogorci se pod tim imenom javljaju tek u 15. vijeku, tako da sigurno nije mislila na njih. Dalmati su Srbi, i uvijek se koriste u tom smislu. Kada se spominju Dukljani, tih puta oni su zvani Dalmatima, odnosno Srbima. Ako si mislio da je termin "Dalmat" termin za Dukljane, nema smisla da bi Vizantinci uporno i neprestano sve Srbe u globalu nazivali Srbima - a to sve zajedno je znatno više nego priča o Dukljanima i njihovi spomeni pod dalmatskim imenom. Dakle slušam. I ranije sam te pitao za normalno, mirno i racionalno objašnjenje - pa, ako ga imaš, pruži ga! Pretvorio sam se u uho.

    Kakve veze imaju te moderne karte i Krekić i Ljušić. Ko je uopšte spominjao te ljude? Zbunjuješ me, možda sam ja neđe s uma sišao, ali pomozi mi da shvatim, molim te.

    Pozdrav

  15. #15
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Slavic View Post
    Na 25 mjesta to ne čini, a ti se uhvatio tog jednog gdje to čini.
    Zasto bi to ona radila? Jednom napomene i to je dovoljno. Ona je to pisala za svoje savremenike i za sljedecu generaciju, a ne za III milenium.
    Ona je to samo napomenula, svi su tada to znali, da su Srbija i Dalmacija DVA razlicita pojma.
    Evo sa najboljeg kartografskog sajta na internetu, najbolji istoricari, savremeni, koji imaju na uvid sva dokumenta, rekonstruisali su dje je bila rimska Dallmacija.

    Ko laže? Ovaj sajt sa ovim kartama, Ana Komnina ili ti?

    Rimska provincija Dalmacija obuhvatala je veliki dio današnjeg Balkana, evo sa najboljeg kartografskog sajta na internetu đe je bila rimska Dalmacija





  16. #16
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    570
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Zasto bi to ona radila? Jednom napomene i to je dovoljno. Ona je to pisala za svoje savremenike i za sljedecu generaciju, a ne za III milenium.
    Ona je to samo napomenula, svi su tada to znali, da su Srbija i Dalmacija DVA razlicita pojma.
    Evo sa najboljeg kartografskog sajta na internetu, najbolji istoricari, savremeni, koji imaju na uvid sva dokumenta, rekonstruisali su dje je bila rimska Dallmacija.

    Ko laže? Ovaj sajt sa ovim kartama, Ana Komnina ili ti?
    Svi vizantijski pisci su znali da je Dalmacija Srbija u 12. vijeku, isto kao što su znali da je Mezija Bugarska, a Peonija Ugarska. Zato je i morala naglasiti, kako ne bi došlo do zabune. Sigurno ne bi bilo normalno da napiše kao što bi ti htio, "Dalmacija i Dalmacija" - zar ne?

    Ta karta je rimska Dalmacija, ona nema veze sa Dalmatima / dalmatskim narodom (Srbima). U pitanju su vekovi razlike.

    Ajde onda ti lijepo objasni ko su Dalmati. Hajde, koje objašnjenje imaš? Da su Dukljani i Rašani zajedno činjeli jedan etnicitet - prema Hrvatima i Bugarima, odnosno Dukljani i Srbi? Da je bila ista veza kao i Srba i Crnogoraca danas. Što je u pitanju? I kako se to onda umjesto termina "Dalmati" rađa "Srbi" s vremena na vrijeme? A što je sa Peoncima i Mezijcima?

  17. #17
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    [quote=Slavic;938150]
    Svi vizantijski pisci su znali da je Dalmacija Srbija u 12. vijeku,
    Znači postoji rimska Dalmacija i vizantijska Dalmacija?!! :lolblue:

    Ta karta je rimska Dalmacija, ona nema veze sa Dalmatima / dalmatskim narodom (Srbima). U pitanju su vekovi razlike.
    Znači pored rimske, postojala je i vizantijska teritorija Dalmacija?!!

    A sklavinije koje su imale svoje arhonte, kad su ukinute?
    Vizantijski Car Konstantin VII Porfirogenit navodi u svom djelu "Život Vasilija I", (oko 950. godine):


    Ko je bio arhont vizantijske Dalmacije?


    Ako neki Talijan ili Mađar ili Bugarin sad npr 2008. kaže u vezi nekog događaja: "Neki Jugosloven je to napravio...", zaključićemo da sada, 2008. postoji država Jugoslavija? :ass: :ass: :ass:

  18. #18
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    570
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    [quote=Ćipur;938160]
    Quote Originally Posted by Slavic View Post
    Znači postoji rimska Dalmacija i vizantijska Dalmacija?!! :lolblue:



    Znači pored rimske, postojala je i vizantijska teritorija Dalmacija?!!

    A sklavinije koje su imale svoje arhonte, kad su ukinute?
    Vizantijski Car Konstantin VII Porfirogenit navodi u svom djelu "Život Vasilija I", (oko 950. godine):


    Ko je bio arhont vizantijske Dalmacije?


    Ako neki Talijan ili Mađar ili Bugarin sad npr 2008. kaže u vezi nekog događaja: "Neki Jugosloven je to napravio...", zaključićemo da sada, 2008. postoji država Jugoslavija? :ass: :ass: :ass:
    Naravno da je postojala. Vizantijska Dalmacija je bila samo mali temat obale sa priobalskim gradovima kao Dubrovnikom, Kotorom, Ulcinjom, Barom, Trogirom, Spljetom, itd... i ostrvlju, gornjim dijelom su vrlo često upravljali hrvatski vladari.

    Fora je u tome što u vrijeme rimske Dalmacija nije bio isti narod (Srbi, Hrvati i ostali Sloveni), ali ti možda misliš da smo oduvijek ovdje, po autohtonističkoj teoriji?

    No, u pitanju je poetiči period 12. vijeka, kada Vizantinci skoro nijedan narod ne zovu njihovim imenima, već starim. Srbe zovu Dalmatima, Tribalima, katkad i Dačanima.

    Bugari su Mezijci. A viđu ovo:

    http://en.wikipedia.org/wiki/Image:A...4thcentury.png

    Vidi đe je Mezija. Praktično Karađorđeva Srbija. I? Jesu li Bugari Mezijci? Jesu. Nego, gle, gle, zaboravili smo i na onu gdje je Duklja - Prevalitanu. Znači jesu li trebali pisati "Prevalitanci" umjesto "Dalmati", a pod "Dalmatima" podrazumijevaju Hrvate i Bošnjane, po kojoj su logici Ras u Bosni, a Konstantin Bodin i Stefan Nemanja hrvatske velmože? A bugarski kan Boris u stvari srpski vladar?

  19. #19
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    [quote=Slavic;938177]

    Fora je u tome što u vrijeme rimske Dalmacija nije bio isti narod (Srbi, Hrvati i ostali Sloveni), ali ti možda misliš da smo oduvijek ovdje, po autohtonističkoj teoriji?
    Dakle kad jedan Hercegovac - Vlah Jovan Deretić kaže da je oduvijek ovđe, to je istina, samo je fora u tome što su Deretići ponijeli srpsko ime 1918. godine! :lolblue:
    Njegovi preci jesu oduvijek ovđe, ali ne i Srbi, jer je on posrbljen.

    Naravno da smo oduvijek ovđe, evo 10 000 godina, mi Vlasi - Iliri, ili da kažem, taj dio našeg bića genetike.
    Sloveni su došli naravno u 6., 7. vijeku, razna slovenska plemena, NE istovremeno.

    Ili možda ličimo na Ruse, Poljake, Bjeloruse? :lolblue:
    Last edited by Ćipur; 23-05-08 at 01:45.

  20. #20
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default Dalmati i Tribali su Crnogorci!

    Quote Originally Posted by Slavic View Post

    No, u pitanju je poetiči period 12. vijeka, kada Vizantinci skoro nijedan narod ne zovu njihovim imenima, već starim. Srbe zovu Dalmatima, Tribalima, katkad i Dačanima.
    Ne laži, Dalmati i Tribali smo mi Crnogorci.

    I zašto ih ne zovu Srbima? Zato što Srbi nijesu bili praktično ništa, pa riješili da ih svakako zovu?

  21. #21
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    570
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [quote=Ćipur;938180]
    Quote Originally Posted by Slavic View Post

    Dakle kad jedan Hercegovac - Vlah Jovan Deretić kaže da je oduvijek ovđe, to je istina, samo je fora u tome što su Deretići ponijeli srpsko ime 1918. godine! :lolblue:
    Njegovi preci jesu oduvijek ovđe, ali ne i Srbi, jer je on posrbljen.

    Naravno da smo oduvijek ovđe, evo 10 000 godina, mi Vlasi - Iliri, ili da kažem, taj dio našeg bića genetike.
    Sloveni su došli naravno u 6., 7. vijeku, razna slovenska plemena, NE istovremeno.

    Ili možda ličimo na Ruse, Poljake, Bjeloruse? :lolblue:
    Ne zaboravi i na Tračane.

  22. #22
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    570
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Ne laži, Dalmati i Tribali smo mi Crnogorci.

    I zašto ih ne zovu Srbima? Zato što Srbi nijesu bili praktično ništa, pa riješili da ih svakako zovu?
    Ali zovu, to je i poenta, katkad Srbi, ali i Tribali i Dalmati.

    Da li hoćeš da kažeš da su Rašani Crnogorci, i da je Ras glavni grad Crnoj Gore, i da su svi Nemanjići Crnogorci, ili pak da je Bosna Crna Gora?

    A ko su onda Mezijci? Makedonci?

  23. #23
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    86
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Slavic View Post
    Ali zovu, to je i poenta, katkad Srbi, ali i Tribali i Dalmati.

    Da li hoćeš da kažeš da su Rašani Crnogorci, i da je Ras glavni grad Crnoj Gore, i da su svi Nemanjići Crnogorci, ili pak da je Bosna Crna Gora?

    A ko su onda Mezijci? Makedonci?



    bokte,ovaj svetosavac je totalno odlepeo.

    cuj,"srbi" ma sto to znacilo,su nekad dalmati,nekad tribali malo francuzi,nekad se pravili englezi, preko dana su tunguzijanci a noci obavezno dukljani.

    svetosavska mitomanija nepoznaje
    nikakve granice.

    mashalaaaaa,sto bi pravi izvorni srpski preci znali reci...

  24. #24
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Meni se čini da prije Vojne krajine u Dalmaciji nije bilo Srba. Ono možda je neki i bio baveći se poslom ali da je Dalmacija bila naseljena Srbima to ne vjerujem.

  25. #25
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    570
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FORMICA View Post
    Meni se čini da prije Vojne krajine u Dalmaciji nije bilo Srba. Ono možda je neki i bio baveći se poslom ali da je Dalmacija bila naseljena Srbima to ne vjerujem.
    O kojoj Dalmaciji pričaš? Ako misliš na geografsku Dalmaciju u modernom smislu (to je po onoj, mletačkoj), Vojna krajina se nije prostirala ni na pedalj njezinog teritorija.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. O Crnojevicima
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 4
    Last Post: 16-02-08, 20:53

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •