Page 240 of 240 FirstFirst ... 140190230236237238239240
Results 5,976 to 5,998 of 5998

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2026]

  1. #5976
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    11,915
    Thanks Thanks Given 
    18,992
    Thanks Thanks Received 
    8,854
    Thanked in
    4,301 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ja bih za remote work pristao na smanjenje plate.
    Vise posla zavrsis sa 100% manje safre.


    Sent from my SM-A566B using Tapatalk
    Meni drug radi 6-7godina od kuće. Toga pakla veli zadnjih par godina. Đeca mala, žena radi klasično u firmu...pa samo mu je pasulj dva puta zagoreo na poslu, da ne rečemo multitasking, sirupi za temp.+mailovi+komunikacija sa klijentima+ raširi veš+isprati dijete do škole...
    Mislim da nije prećerivao kad je rekao da je počeo da se zaključava u sobu gdje radi a pouzdano znam da je konkurisao za radno mjesto od 8-16h ista djelatnost,troduplo manje para za tih 8h nego što bi privatno zaradio za tih istih 8 sati od kuće ...kad su primili drugog na to radno mjesto bijaše tužan i skrhan

    Sent from my 24090RA29G using Tapatalk

  2. The Following 2 Users Say Thank You to joni For This Useful Post:


  3. #5977
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,923
    Thanks Thanks Given 
    494
    Thanks Thanks Received 
    1,345
    Thanked in
    853 Posts

    Default

    Rjesenje hibridno radno vrijeme kod profesija dje je to moguce. I kad zavrsis cini sto oces, kod poslova dje je to moguce

  4. #5978
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    3,688
    Thanks Thanks Given 
    1,229
    Thanks Thanks Received 
    1,667
    Thanked in
    904 Posts

    Default

    U državne firme imamo sljedeće:

    - Minimum 25 dana godišnjeg na to idu dodaci u zavinosti od staža i djece
    - Neradan vikend
    - Svi mogući praznici se ne rade, božić, uskrs, nova godina, 1. maj, dani nezavisnosti i državnosti, od nedavno i njeguševi dani
    - Pravo na slobodan dan za krsnu slavu
    - Često nepoštovanje radnog vremena, dolazak kasnije, izlazak ranije...
    - Izmišljenaa bolovanja kad zafali (više ih je nego realnog bolovanja)
    - Službena odsustva (uglavnom da guzica vidi puta, bez koristi za građane).
    - Plaćeni dani preko sindikata, odlazak u banju (ne vodi se kao godišnji)
    - Pravo na plaćena odustva raznog tipa isto preko kolektivnog ugovora tipa poziv nevladinih organizacija i slično

    Ne znam jesam li što propustio... Ali definitivno je potreban i jedan produženi vikend, da se odmori od svega.

  5. The Following User Says Thank You to Dzi For This Useful Post:


  6. #5979
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    15,609
    Thanks Thanks Given 
    6,172
    Thanks Thanks Received 
    5,814
    Thanked in
    3,364 Posts

    Default

    Znaci nisu ista prava radnika jel smo to zakljucili

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  7. #5980
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    12,774
    Thanks Thanks Given 
    26,026
    Thanks Thanks Received 
    8,365
    Thanked in
    4,107 Posts

    Default

    Ako izuzmemo trgovinu, ugostiteljstvo i kladionice (što nažalost predstavlja veći procent) mislim da malo privatnika ne poštuje sve ovo što si naveo. Ili skoro sve. A ti koji ne poštuju, mogli bi i radnici malo da se pobune. Opet ću reći, nikad se u Crnoj Gori nije moglo lakše do posla/zarade nego danas. Pa mijenjati poslove.

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  8. The Following User Says Thank You to extravaganca For This Useful Post:


  9. #5981
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    4,448
    Thanks Thanks Given 
    408
    Thanks Thanks Received 
    1,308
    Thanked in
    885 Posts

    Default

    Problem je sto si nabrojao vecinu radnih mjesta u Crnoj Gori sa tim "trgovina, ugostiteljstvo i kladionice".

    ---

    Sto se tice drzavnih/javnih sluzbi. Mozda im treba dati jos 100% vise slobodnih dana i outsource sve nekom random shit AI, ionako bi radio bolje posao od njih koliko su nesposobni...

  10. #5982
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    12,774
    Thanks Thanks Given 
    26,026
    Thanks Thanks Received 
    8,365
    Thanked in
    4,107 Posts

    Default

    Znam, i to jeste poražavajuće, isto kao što je i prevelika javna uprava, koja dosta ladomudi (ne svi naravno) plus koriste i više od ovoga što imaju zagarantovano u odnosu na privatni sektor.

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  11. #5983
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    4,448
    Thanks Thanks Given 
    408
    Thanks Thanks Received 
    1,308
    Thanked in
    885 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Znam, i to jeste poražavajuće, isto kao što je i prevelika javna uprava, koja dosta ladomudi (ne svi naravno) plus koriste i više od ovoga što imaju zagarantovano u odnosu na privatni sektor.
    HN turisticka organizacija je u jednom trenutka imala 40+ zaposlenih. Ne znam dal' je tako i dalje (al' ne bi me iznenadilo), isto tako ne sumnjam da je ista situacija u drugim gradovima.

    Sad zamisli kada se to prenese i na ostale jave organizacije, koliko tu viskova ima. A onda isto tako imamo situacije da tamo gdje treba vise ljudi istih nema...

  12. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


  13. #5984
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    24,996
    Thanks Thanks Given 
    4,277
    Thanks Thanks Received 
    8,258
    Thanked in
    3,144 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzi View Post
    U državne firme imamo sljedeće:

    - Minimum 25 dana godišnjeg na to idu dodaci u zavinosti od staža i djece
    - Neradan vikend
    - Svi mogući praznici se ne rade, božić, uskrs, nova godina, 1. maj, dani nezavisnosti i državnosti, od nedavno i njeguševi dani
    - Pravo na slobodan dan za krsnu slavu
    - Često nepoštovanje radnog vremena, dolazak kasnije, izlazak ranije...
    - Izmišljenaa bolovanja kad zafali (više ih je nego realnog bolovanja)
    - Službena odsustva (uglavnom da guzica vidi puta, bez koristi za građane).
    - Plaćeni dani preko sindikata, odlazak u banju (ne vodi se kao godišnji)
    - Pravo na plaćena odustva raznog tipa isto preko kolektivnog ugovora tipa poziv nevladinih organizacija i slično

    Ne znam jesam li što propustio... Ali definitivno je potreban i jedan produženi vikend, da se odmori od svega.
    I jos bi sindikati da im se povecaju plate 10%.

    Sent from my SM-A566B using Tapatalk

  14. #5985
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    15,966
    Thanks Thanks Given 
    170
    Thanks Thanks Received 
    519
    Thanked in
    390 Posts

    Default

    Ljudi koji ovo predlazu nemaju dana rada u realnom sektoru.. Crna Gora, drzava sa 0% produktivnosti, sa full usluznom ekonomijom, da radi jedan dan manje u mjesecu.. Uklapamo se u stereotip Crnogoraca sve vise i na papiru

  15. The Following User Says Thank You to miha For This Useful Post:


  16. #5986
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    9,066
    Thanks Thanks Given 
    1,018
    Thanks Thanks Received 
    4,104
    Thanked in
    2,313 Posts

    Default

    Као што рекох, закон предложили људи који еура у животу нису зарадили, већ примили.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  17. The Following 3 Users Say Thank You to BAR For This Useful Post:


  18. #5987
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    587
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    129 Posts

    Default

    Samo treba svima i u drzavnom i u privatnom sektoru placati po ucinku, na procenat, pa neka sami vide koliko im treba

  19. #5988
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    CG
    Posts
    929
    Thanks Thanks Given 
    104
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    HN turisticka organizacija je u jednom trenutka imala 40+ zaposlenih. Ne znam dal' je tako i dalje (al' ne bi me iznenadilo), isto tako ne sumnjam da je ista situacija u drugim gradovima.

    Sad zamisli kada se to prenese i na ostale jave organizacije, koliko tu viskova ima. A onda isto tako imamo situacije da tamo gdje treba vise ljudi istih nema...
    KCCG, sluzba zastite na radu imala 1 zaposlenog i to mu je bio drugi referat, sad ih radi 8 od kojih su 2 sefovi. Nabavna sluzba sve radio 1 covjek, sad ih je 15(mozda cak i vise) od toga 3 sefa.

  20. The Following User Says Thank You to suponik For This Useful Post:


  21. #5989
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    13,466
    Thanks Thanks Given 
    6,598
    Thanks Thanks Received 
    6,290
    Thanked in
    2,622 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzi View Post
    U državne firme imamo sljedeće:

    - Minimum 25 dana godišnjeg na to idu dodaci u zavinosti od staža i djece
    - Neradan vikend
    - Svi mogući praznici se ne rade, božić, uskrs, nova godina, 1. maj, dani nezavisnosti i državnosti, od nedavno i njeguševi dani
    - Pravo na slobodan dan za krsnu slavu
    - Često nepoštovanje radnog vremena, dolazak kasnije, izlazak ranije...
    - Izmišljenaa bolovanja kad zafali (više ih je nego realnog bolovanja)
    - Službena odsustva (uglavnom da guzica vidi puta, bez koristi za građane).
    - Plaćeni dani preko sindikata, odlazak u banju (ne vodi se kao godišnji)
    - Pravo na plaćena odustva raznog tipa isto preko kolektivnog ugovora tipa poziv nevladinih organizacija i slično

    Ne znam jesam li što propustio... Ali definitivno je potreban i jedan produženi vikend, da se odmori od svega.
    kao predstavnik javnog sektora sceo sam da ti odgovorim i da te kritikujem na ovu pricu jos juce ali mi je bio produzeni ponedjeljak pa sam zaboravio.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  22. The Following 9 Users Say Thank You to Antares For This Useful Post:


  23. #5990
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    24,996
    Thanks Thanks Given 
    4,277
    Thanks Thanks Received 
    8,258
    Thanked in
    3,144 Posts

    Default

    Za subvencije OSI otišlo dvaput više od plana: Podaci o troškovima Fonda ponovo ukazuju na zloupotrebe
    Za period januar-april umjesto 8,7 potrošeno 17 miliona. Iz Fonda očekuju da će do sredine jula potrošiti sumu planiranu za cijelu godinu od 25,8 miliona

    Vlada ponovo odlaže kontrolne mjere iako nastavlja da se drastično povećava broj osoba koje dobijaju rješenja o invaliditetu
    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...na-zloupotrebe

    Trazim kafe kuvaricu, plata 2700e, napomena: samo invalidi dolaze u obzir.
    Trazim radnika u prodavnicu auto djelova, plata 2700e, napomena: zdrave ne primamo.

    I onda se prica o stednji, a 300+ miliona oslobodioci prosuli na nesudjene invalide.

    Sent from my SM-A566B using Tapatalk

  24. #5991
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    28,645
    Thanks Thanks Given 
    3,562
    Thanks Thanks Received 
    5,860
    Thanked in
    2,811 Posts

    Default

    To je sića za ekonomskog tigra. Mali izdatak za budzet, a veliki dobit glasaca brale!

    Jes da ima dosta kandidata, ali evo za premijera prilika da lepetne Gutića sa pozicije jer jedinu obavezu koju je imao nije zavrsio.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  25. #5992
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    43,034
    Thanks Thanks Given 
    4,954
    Thanks Thanks Received 
    8,908
    Thanked in
    4,300 Posts

    Default

    Najmanji problem je oglas za invalida, veci problem je dijagnoza zdravog covjeka. Ispade dobar procenat stanovnistva invalidi.
    evo se pise godinama, niko da provjeri te dijagnoze. A jedva cekam.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  26. #5993
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    15,609
    Thanks Thanks Given 
    6,172
    Thanks Thanks Received 
    5,814
    Thanked in
    3,364 Posts

    Default

    Aha a sad mi je jasnije zasto su odbili ogroman broj ljudi za tudju njegu i invalidnu razne ljude bez udova..srcane..onkoloske ... .. BS

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  27. #5994
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    6,597
    Thanks Thanks Given 
    1,670
    Thanks Thanks Received 
    2,641
    Thanked in
    1,197 Posts

    Default

    Je li realno ovo da je izjavila ova olos? Od demonkrata me vise nista iznenaditi ne moze...

    Penzionerima tri eura po obroku, a Popović preporuči: Stari ljudi da ne koriste previše tjestenine ni mesa

    https://etv.me/ekonomija/penzionerim...tenine-ni-mesa


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  28. #5995
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    24,996
    Thanks Thanks Given 
    4,277
    Thanks Thanks Received 
    8,258
    Thanked in
    3,144 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by retype_htc View Post
    Je li realno ovo da je izjavila ova olos? Od demonkrata me vise nista iznenaditi ne moze...

    Penzionerima tri eura po obroku, a Popović preporuči: Stari ljudi da ne koriste previše tjestenine ni mesa

    https://etv.me/ekonomija/penzionerim...tenine-ni-mesa


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Zdenku je Čedo opio, jaše ka Veka nekad.
    No ko jaše ka Veka, nisko pada. Zdenka ce na smetliste politicke istorije ubrzo, a i tuzicac bi imao sto da izvidi, ako bude smio.

    Sent from my SM-A566B using Tapatalk

  29. #5996
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    20,259
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    8,654
    Thanked in
    3,824 Posts

    Default

    Dobra računica. Sreća pa penzionerima ne treba odjeća, obuća, poneka zamjena ili servis kućnih aparata, neki vanredni trošak, neki izlazak ili putovanje, ako su fizički sposobni za to, gorivo, registracija i servis, ako voze...

    Sve goli retard do retarda do retarda.

  30. #5997
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,647
    Thanks Thanks Given 
    677
    Thanks Thanks Received 
    694
    Thanked in
    456 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post

    Trazim radnika u prodavnicu auto djelova, plata 2700e, napomena: zdrave ne primamo.


    Sent from my SM-A566B using Tapatalk
    Uh, kako ovo pogrešno zvuči
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  31. #5998
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    587
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    129 Posts

    Default

    E koliko ih znam invalida, a zdravi i pravi, u berane to zavrsavaju svakom, samo ne onima kojima je bas potrebno

Page 240 of 240 FirstFirst ... 140190230236237238239240

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (0 members and 6 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih medija [Edicija 2025]
    By hercules in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13692
    Last Post: 01-01-26, 14:15
  2. Iz raznih medija [Edicija 2024]
    By hercules in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 17031
    Last Post: 01-01-25, 10:50
  3. Iz raznih medija [Edicija 2023]
    By hercules in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11037
    Last Post: 03-01-24, 08:49
  4. Iz raznih medija [Edicija 2022]
    By Kliker17 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 14336
    Last Post: 01-01-23, 10:50
  5. Iz raznih medija [Edicija 2021]
    By Ben Dover in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13556
    Last Post: 03-01-22, 09:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •