U državne firme imamo sljedeće:
- Minimum 25 dana godišnjeg na to idu dodaci u zavinosti od staža i djece
- Neradan vikend
- Svi mogući praznici se ne rade, božić, uskrs, nova godina, 1. maj, dani nezavisnosti i državnosti, od nedavno i njeguševi dani
- Pravo na slobodan dan za krsnu slavu
- Često nepoštovanje radnog vremena, dolazak kasnije, izlazak ranije...
- Izmišljenaa bolovanja kad zafali (više ih je nego realnog bolovanja)
- Službena odsustva (uglavnom da guzica vidi puta, bez koristi za građane).
- Plaćeni dani preko sindikata, odlazak u banju (ne vodi se kao godišnji)
- Pravo na plaćena odustva raznog tipa isto preko kolektivnog ugovora tipa poziv nevladinih organizacija i slično
Ne znam jesam li što propustio... Ali definitivno je potreban i jedan produženi vikend, da se odmori od svega.





Reply With Quote
Bookmarks