Page 280 of 347 FirstFirst ... 180230270276277278279280281282283284290330 ... LastLast
Results 6,976 to 7,000 of 8652

Thread: [TRŽIŠTE] Cijene | ponuda | potražnja

  1. #6976
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    4,448
    Thanks Thanks Given 
    408
    Thanks Thanks Received 
    1,308
    Thanked in
    885 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Мислим да нема тог домаћег, легално стећеног богатунца, који би био те памети да, на овом примјеру, дâ 350+к за стан од 90 и нeшто квадрата у ПГ. Што знам, можда и таквих има.
    Pojma nemam za PG iskreno, ne poznajem je dovoljno da bih mogao komentarisati a niti imam pojma gdje se tacno nalazi zgrada. Ako je dobra lokacija/gradnja vjerujem da ima ljudi koji bi kupili za nesto nizu cijenu (ne brini, spustiti ce se ovo vjerovatno za 10-15%).

    Ono sto mogu 100% provjereno reci da takvih na primorju ima koliko hoces i ne, ne pricam samo o pomorcima. Imas ih par i na upravo ovom forumu :P (ne, na zalost nisam taj ).
    Vecina gleda i dalje na nekretnine kao neku sigurnu investiciju na dugi rok (20+ godina), sto i u vjerovatno svakako jeste nebitno kolike su trenutne cijene. Dal' postoje bolje opcije za ulaganje? Definitivno da ali ne bas toliko koliko bi imali opcija da je CG u EU, il' da imamo siguran/provjeren pristup USA ETFs.

    Dodaj na to da dosta ljudi iz regiona isto tako kupuje i to ti je to.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to beatnological For This Useful Post:


  3. #6977
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    4,448
    Thanks Thanks Given 
    408
    Thanks Thanks Received 
    1,308
    Thanked in
    885 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Vecina gleda i dalje na nekretnine kao neku sigurnu investiciju na dugi rok (20+ godina), sto i u vjerovatno svakako jeste nebitno kolike su trenutne cijene. Dal' postoje bolje opcije za ulaganje? Definitivno da ali ne bas toliko koliko bi imali opcija da je CG u EU, il' da imamo siguran/provjeren pristup USA ETFs.
    Facepalm za grammar

  4. #6978
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    14,540
    Thanks Thanks Given 
    6,093
    Thanks Thanks Received 
    6,644
    Thanked in
    3,172 Posts

    Default

    Пазите се тих инвестиција. Неки веле само што цијене не почну падат.
    Не бојим се вражјега кота, нека га је ка' на гори листа, но се бојим од зла домаћега!

  5. The Following User Says Thank You to avet For This Useful Post:


  6. #6979
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    4,448
    Thanks Thanks Given 
    408
    Thanks Thanks Received 
    1,308
    Thanked in
    885 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Пазите се тих инвестиција. Неки веле само што цијене не почну падат.
    A neki da nikada vise, pa ni za 15-25 godina nece dostici nivo na kojem su sada (sjetimo se samo 2007-2009, ista prica ).

  7. #6980
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,362
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    363
    Thanked in
    219 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Pojma nemam za PG iskreno, ne poznajem je dovoljno da bih mogao komentarisati a niti imam pojma gdje se tacno nalazi zgrada. Ako je dobra lokacija/gradnja vjerujem da ima ljudi koji bi kupili za nesto nizu cijenu (ne brini, spustiti ce se ovo vjerovatno za 10-15%).

    Ono sto mogu 100% provjereno reci da takvih na primorju ima koliko hoces i ne, ne pricam samo o pomorcima. Imas ih par i na upravo ovom forumu :P (ne, na zalost nisam taj ).
    Vecina gleda i dalje na nekretnine kao neku sigurnu investiciju na dugi rok (20+ godina), sto i u vjerovatno svakako jeste nebitno kolike su trenutne cijene. Dal' postoje bolje opcije za ulaganje? Definitivno da ali ne bas toliko koliko bi imali opcija da je CG u EU, il' da imamo siguran/provjeren pristup USA ETFs.

    Dodaj na to da dosta ljudi iz regiona isto tako kupuje i to ti je to.
    Koje bi bile bolje opcije za ulaganje od nekretnina u ovom momentu, a da to nije ulaganje u nesto sto moze da ispari preko noci (akcije na berzi i sl.)?

  8. #6981
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    <3 JEDNA JE DOMOVINA, JEDNA JE CRNA GORA <3
    Posts
    7,195
    Thanks Thanks Given 
    2,073
    Thanks Thanks Received 
    910
    Thanked in
    481 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Koje bi bile bolje opcije za ulaganje od nekretnina u ovom momentu, a da to nije ulaganje u nesto sto moze da ispari preko noci (akcije na berzi i sl.)?
    Jedino zlato ja bi reka'

    Sent from my SM-S928B using Tapatalk
    So I will come back from the dead and lay claim to what I am owed. - captain Flint

  9. #6982
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,362
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    363
    Thanked in
    219 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shadow'91 View Post
    Jedino zlato ja bi reka'

    Sent from my SM-S928B using Tapatalk
    Da, ali ko prodaje zlato u plocicama, a da je to sve provjereno, da coek dobija fizicko zlato, ne tamo neke sertifikate i zezalice

  10. #6983
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    2,012
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    340 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzi View Post
    Ima pomoraca sa platama od 10-15-20 hiljada eura koji mogu da priušte stan koliko god da je kvadrat.

    Na stranu što se po meni ne isplati davati tolike pare samo radi izdavanja, mislim na ove cifre 3500-4000 m2.
    E ne znam koja je to plata na brod mjesečna od 20 hiljada eura tako mi boga.

  11. #6984
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    28,650
    Thanks Thanks Given 
    3,562
    Thanks Thanks Received 
    5,861
    Thanked in
    2,812 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by iMMERSION~ View Post
    E ne znam koja je to plata na brod mjesečna od 20 hiljada eura tako mi boga.
    Kapetan broda svaki.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  12. #6985
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    783
    Thanks Thanks Given 
    240
    Thanks Thanks Received 
    37
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    https://www.instagram.com/p/DLovfrAtZTC/

    Zna li ko kakav je kvalitet izgradnje kod ovih?

  13. #6986
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,476
    Thanks Thanks Given 
    803
    Thanks Thanks Received 
    617
    Thanked in
    330 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Da, ali ko prodaje zlato u plocicama, a da je to sve provjereno, da coek dobija fizicko zlato, ne tamo neke sertifikate i zezalice
    Trenutno niko ako pricamo o investicionom zlatu u vidu fizickih plocica od 1, 2, 5, 10, 20 grama....
    Bilo je predstavnistvo Insignius Gold u Pg, ali duze vrijeme nemaju plocica u ponudi ako sam dobro čuo. Mogu se naci u po nekoj zlatari ali cijene ga kao nakit pa to nema svrhu.





    Sent from my SM-S928B using Tapatalk

  14. #6987
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    2,053
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    274
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Kapetan broda svaki.
    A bogami takvoga u cg nema, da dodju do 15-16k ih mozes na jednu ruku izbrojat ja mislim i to ih primaju dok su na brod samo, tako da odma tu cifru podjeli na pola

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  15. #6988
    Join Date
    May 2018
    Posts
    4,570
    Thanks Thanks Given 
    497
    Thanks Thanks Received 
    2,027
    Thanked in
    1,150 Posts

    Default

    Pa kolko kapetana broda ima CG?

    Eto da ih ima 50 a cisto sumnjam ko osim njih na legalan nacin ima kesa za trgovinu ovih stanova?

  16. The Following User Says Thank You to JigSaw For This Useful Post:


  17. #6989
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    28,650
    Thanks Thanks Given 
    3,562
    Thanks Thanks Received 
    5,861
    Thanked in
    2,812 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Wolverine View Post
    A bogami takvoga u cg nema, da dodju do 15-16k ih mozes na jednu ruku izbrojat ja mislim i to ih primaju dok su na brod samo, tako da odma tu cifru podjeli na pola

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk
    Ima ih ima. Mnogo vize nego sto mislis. Par ljudi iz CG su svjetski poznata imena u svom poslu.
    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Pa kolko kapetana broda ima CG?

    Eto da ih ima 50 a cisto sumnjam ko osim njih na legalan nacin ima kesa za trgovinu ovih stanova?
    Solidno dosta. Nisu to kadeti koji svercuju drogu i padaju odmah. Nego plove po 20-30 godina.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  18. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  19. #6990
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    <3 JEDNA JE DOMOVINA, JEDNA JE CRNA GORA <3
    Posts
    7,195
    Thanks Thanks Given 
    2,073
    Thanks Thanks Received 
    910
    Thanked in
    481 Posts

    Default

    A i svaki 1vi bi trebao da ima dosta jaku platu, a takvih ima dosta..

    Meni je brat elektricar, nakon 4-5 ugovora popeo se na baaas dobru platu, od 12mjeseci oko 8do10 je na brodu, tako da je to plata cjele godine.

    Sent from my SM-S928B using Tapatalk
    So I will come back from the dead and lay claim to what I am owed. - captain Flint

  20. #6991
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    2,053
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    274
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ima ih ima. Mnogo vize nego sto mislis. Par ljudi iz CG su svjetski poznata imena u svom poslu.

    Solidno dosta. Nisu to kadeti koji svercuju drogu i padaju odmah. Nego plove po 20-30 godina.
    Dosli smo od da svaki kapetan prima 20k do toga da ih ima par. Ja ti mogu iz prve ruke rec da vecina nasih kapetana(i upravitelja) prima mnogo manje od toga.

    A ti sto stoje po 10 mjeseci godisnje na brod, njima nekretnine i ne trebaju, ta 2 mjeseca mogu i u hotel prespavat.

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  21. The Following 4 Users Say Thank You to Wolverine For This Useful Post:


  22. #6992
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    28,650
    Thanks Thanks Given 
    3,562
    Thanks Thanks Received 
    5,861
    Thanked in
    2,812 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Wolverine View Post
    Dosli smo od da svaki kapetan prima 20k do toga da ih ima par. Ja ti mogu iz prve ruke rec da vecina nasih kapetana(i upravitelja) prima mnogo manje od toga.

    A ti sto stoje po 10 mjeseci godisnje na brod, njima nekretnine i ne trebaju, ta 2 mjeseca mogu i u hotel prespavat.

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk
    Nismo dosli da ih ima par nego su par poznata imena. Valja citat malo sto se pise.

    Ja iz PG koji nikakvih dodirnih tacaka sa pomorcima nemam znam 3 koja primaju preko 20. Vjerujem da kolege pomorci znaju mnogo vise njih.

    Jedan mali hint. Ukucaj recimo Dabinović u google.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  23. #6993
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    2,053
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    274
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Evo ja sam kolega pomorac pa ne znam nikoga da prima toliku platu. A sta sa Dabinovicem tacno, da neko tamo ne prima 20k platu?

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  24. #6994
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    2,012
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    340 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Wolverine View Post
    Evo ja sam kolega pomorac pa ne znam nikoga da prima toliku platu. A sta sa Dabinovicem tacno, da neko tamo ne prima 20k platu?

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk
    Meni je najbolji drug pomorac, sad je treći oficir bio je do prošle godine kadeta, te priče da se valja po 50 hiljada mjesečno kao kapetani padaju u vodu tako da znam haha

  25. #6995
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    10,160
    Thanks Thanks Given 
    1,727
    Thanks Thanks Received 
    1,661
    Thanked in
    1,103 Posts

    Default

    Cijene jesu paprene, ali neki ljudi i njih placaju... ja znam barem 4 para koji su u zadnjih godinu investirali po 250k++ u nekretninu
    prostom, zele da se skuce, dojadilo im je da budu podstanari, a znaju da bolje biti nece - sad ocigledno mogu da placaju rate koje idu uz kredit od 250k ili vise i to je to

    znam i ljudi ciji mjesecni budzeti su 5000+ za domacinstvo - vala ako se od toga ne moze placati 1500 rata kredita bolje da nas nije - jesu zla vremena, ali toliko vala jos nijesu

    sto rece kolega - nijesam jedan od njih, ali pogledajte oglase za IT firme pojedine, pocinjale su im plate od 1200-1300 za ljude svjeze iz amfiteatra
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  26. The Following User Says Thank You to LuTheDuck For This Useful Post:


  27. #6996
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    4,448
    Thanks Thanks Given 
    408
    Thanks Thanks Received 
    1,308
    Thanked in
    885 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Koje bi bile bolje opcije za ulaganje od nekretnina u ovom momentu, a da to nije ulaganje u nesto sto moze da ispari preko noci (akcije na berzi i sl.)?
    Postoji razlog sto sam pomenuo da bi bilo drugacije da smo u EU, te da isto tako postoji razlog sto mnogi gledaju na nekretnine kao dobru investicu (sa prvom) na duze rokove od 20+ godina. Da smo u EU ima dosta veoma sigurnih ETF-ova (opet ponavljam, ovo nije za bogacenje preko noci) koji imaju fin godisnji povrat...
    Cak i sa nasim bankama nije nemoguce ugovoriti fin povrat (daleko veci nego ono sto oficijalno reklamiraju) za duzu orocenju stednju.


    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ima ih ima. Mnogo vize nego sto mislis. Par ljudi iz CG su svjetski poznata imena u svom poslu.
    Ljudi to jednostavno ne shvataju i to mi je prosto nevjerovatno. Zasto se misli da svako ko se bavi nekim biznisom radi to na ilegalan nacin? Klasika, nas regionalni mentalitet?

    Ne samo da ima ljudi koji su svjetski poznati u svom poslu, ima firmi za koje mnogi nikad nisu culi a potpuno legalno obrcu milione i milione na godisnjem nivou...

    Nisu cifre od 10-15k ali cisto da ilustrujem... Na ovom forumu imamo minimum dva legalna multi milionera (naravno da necu da imenujem :P - godinama nisu aktivni anyway), u mojoj okolini poznajem desetak developera koji su iz CG, rade iz CG (za stranu firmu) i vec duzi niz godina primaju po 4k+ NET na racun (zadnjih par godina mnogo vise) jer su profesionalci u svom poslu.
    Last edited by beatnological; 10-07-25 at 09:44.

  28. #6997
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    MNE-SRB-NL
    Posts
    4,264
    Thanks Thanks Given 
    237
    Thanks Thanks Received 
    127
    Thanked in
    73 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LuTheDuck View Post

    sto rece kolega - nijesam jedan od njih, ali pogledajte oglase za IT firme pojedine, pocinjale su im plate od 1200-1300 za ljude svjeze iz amfiteatra
    Ovo nije slučaj u Crnoj Gori u 99,99% slučajeva. To vam neko izostavlja neke "detalje".
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  29. #6998
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    15,618
    Thanks Thanks Given 
    6,181
    Thanks Thanks Received 
    5,815
    Thanked in
    3,365 Posts

    Default

    Ja znam jednog stolara sto ima preko milion nije pomorac ))

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  30. #6999
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    10,160
    Thanks Thanks Given 
    1,727
    Thanks Thanks Received 
    1,661
    Thanked in
    1,103 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpellStealer View Post
    Ovo nije slučaj u Crnoj Gori u 99,99% slučajeva. To vam neko izostavlja neke "detalje".
    ne ulazimo u detalje je li sve od toga osigurano (jeste kod vecine) i slicno, iz IT struke sam, vidim koliko konkurencija placa
    znam ljude koji su kod nas u firmu dosli sa faxa i u roku od pola godine svi presli u firme koje masu bolje placaju
    otvorilo se cudo boze stranih firmi, svaki dan cujes za novu, primaju ne pitaju koliko imas iskustva - ljude sa 2-3 godine iskustva vec placaju ~2000
    cak su i banke neke skupljale timove, davali su nerealno visoke plate (za bankarski sektor)

    opet, ne pricamo da ITjevaca ima koliko radnika u prodaji, ali pricamo da nije vise nemoguce da imas par koji prihoduje 4-5000++ mjesecno i da za te prihode ne moraju biti izvrsni direktori ili krasti

    necemo ulaziti u zivote automehanicara, mehatronicara, frizera, kozmeticarki i raznih zanatlija koji redom kupuju stanove i poslovne prostore za kes
    dobro, kod njih bi mogli reci da su krali jer ne placaju drzavi sto treba
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  31. #7000
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    3,655
    Thanks Thanks Given 
    84
    Thanks Thanks Received 
    1,579
    Thanked in
    785 Posts

    Default

    Jel ovo tema zarade u CG ili tržište nekretnina i cijene?

Page 280 of 347 FirstFirst ... 180230270276277278279280281282283284290330 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Similar Threads

  1. Južni Južni Bend ili ...južni južni Rock
    By Predrag zvani Džo in forum Muzika
    Replies: 2
    Last Post: 16-12-09, 17:37
  2. Replies: 5
    Last Post: 11-02-09, 17:52
  3. Švabe vs Žabari
    By Senna in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 72
    Last Post: 27-06-07, 13:34
  4. kad veza postanje nja nja nja
    By touch_of_pink in forum Ljubav
    Replies: 40
    Last Post: 20-03-06, 16:26
  5. Gledanje u ženske grudi produžava život!
    By lik.50 in forum Sex i erotika
    Replies: 29
    Last Post: 26-01-06, 15:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •