
Originally Posted by
vanjushki
Juče je objavljen post u Ekonomiji koji je vjerovatno uklonio nebitan lik koji ima nick svjetskog revolucionara. Ništa strašno, normalno je ođe da se presuđuje bez razloga, dokaza, dovoljno informacija, zato smo i tu đe smo. Normalno je da jedan isto nebitan lik dobije presudu od države na skoro 300k e, zato što je političar i što mu je drugi nebitan lik omogućio, a sud presudio. E sad o temi posta i komentarima drugih n. likova. Prva stvar, prevara, nema dovoljno informacija, ovo ono... Da li je iko pročitao sa razumijevanjem text i postavio sebi pitanje, može li ovo da bude istina? Da li je moguće da je iz CG napraviti globalni proizvod? Da li je moguće sa 300k e izaći na globalno tržište? Da li mogu da ukapiram o čemu ođe piše? Ili neko slično razmišljanje...ne ne. Vjerovatno je greška bilo staviti da povrat može biti preko 200x u udnosu na troškove, zato to što nije istina. Nije istina, zato što čista zarada može biti u većem množiocu. To zvući nevjerovatno, osim u svijetu startap jednoroga. Šanse da CG ima takav proizvod su jako male, jer ih u svijetu ima ukupno oko 1200. Da bi postao jednorog treba puno ili ne? Vjerovatno ne, jer mi u zakonu izjednačavamo svjetsku sa lokalnom inovacijom. Pa su nam inovativni proizvodi uglavnom za lokal, a neki globalni nikad neće postati jednorog. Kad napišeš post na ovom forumu da bi došao ljudi koji možda znaju kako funkcionuši neke stvari, da bi dobio podršku pa verbalnu ili neku drugu, dobiješ Q. E to je poniženje, ali zalud vam je. Neko da izduši, izbači frustracije, ode u teretanu izmlati džak, ode na utakmicu izvrišti se, neko izbije muža/ženu/dijete, a neko izigrava silu po foruma.
Bookmarks