Dok kulturni narod ne počne da lomi auta, mislim da neće biti boljitka nikakvog. Država ne radi ništa, ljudi koje svi mi plaćamo ne rade ništa, nego izigravaju dvorske lude i prave ljude budalama, neko će izgleda morati jer se ovako više ne može, niko više stprljenja nema.
Ja slobodno mogu da kazem da je ovo maloumno govedo sa gornje fotke zasluzilo da pronadje slomljeno auto ili makar sve 4 gume izbusene ujutru.
Pa neka mi se moralisti ljute koliko oce.
Ja srecom bas malo vozim ali i nakon tih kracih i sporadicnih voznji mislim da mi ne fali puno da poludim i pocnem da radim nemile stvari.
--------------------------
Do Not Disturb.
--------------------------
Yes, I'm in need of something
But it's something you ain't got
Ništa, ajmo da kulturno lomimo auta. Predlažem da usput mirno i dostojanstveno razbucamo zgradu skupštine.
Dovoljan broj parking mjesta za sve koji bi to mozda zeljeli jeste vjerovatno problem i u drugim drzavama ali to ne znaci automatski pravo da ako posjedujes vozilo mozes ga parkirati na kolovozu. Ni jedan barem glavni grad u drzavama bivse SFRJ a da ne pricamo o zapadnijem dijelu ne dozvoljava zaustavljanje na kolovozu. U Srbiji i Hrvatskoj te ozbiljno kazne za takvo nesto sto je nama opste prihvaceno, kolone parkiranih vozila u trakama i svugdje gdje se moze popeti auto.
Pa je pitanje za vas, dame i gospodo forumski, da li je u komsijskim glavnim gradovima to postovano jer je tamo kulturniji narod ili je pak vlast rijesila da to ne dozvoljava, i da li je zbog toga Crna Gora istinski nakon raspada socijalizma i postovanja zakona jedina prava drzava najneposrednije demokratije i drzava blagostanja, u kojoj svako ne mora jesti ali moze da priusti vozilo i dovoljno goriva i gdje ga niko nece opterecivati obavezom registracije i postovanja saobracajnih propisa?
Sent from my iPhone using Tapatalk
E ovo je Degenerik godine PL YAMAN
Sent from my iPad using Tapatalk
Mi ne umijemo 50m prec' nego moramo auto ispred prodavnice, pekare, banke, kladionice (dopisi po zelji) da ostavimo, da su ulazna vrata nesto sira, gledali bi kroz njih autom da prodjemo.
Gledam danas... dje kod je neka cvjecara, totalni kolaps. Svi na sva 4 po sred ulice, i sa jedne i sa druge strane... pakao.
Vremenom ce degenerici postat' ultra degenerici a oni koji to (jos) nisu, morace da postanu da se ne bi osjecali kao ovce.
![]()
Last edited by Fidel Castro; 08-03-24 at 19:09.
--------------------------
Do Not Disturb.
--------------------------
Ako ima, pretpostaviću na osnovu rezultata popisa, oko 540 hiljada punoljetnih Crnogoraca i po tekstu https://forbes.vijesti.me/aktuelno/c...iku-u-regionu/
skoro 228 hiljada putničkih vozila
Znači 2,4 čoeka imaju jedan auto, mada sto posto griješim. Broj vozila izgleda još veći zbog neplanskog razvoja Podgorice i CG, uporedimo samo bulevar Sv. Petra ili ul. Kralja Nikole ili Bul. Revolucije sa modernim bulevarima kao što je Zmaj Jovin, Pera Ćetkovića ili bilo koji drugi u naseljenim četvrtima. Ovi stari mogli bi se lagano još proširit, doduše na uštrb pješaka i zelenila.
A domaćinstva u prosjeku imaju 2.9 članova (633158/217441), međutim broj vozila 228000 podijeljen sa brojem domaćinstva 217441 to je 1.05 auta po domaćinstvu. (u SAD je minimum 2 auta po domaćinstvu).
Mislio sam da će ispast neki iznenađujući brojevi ali i nisu nešto ako nisam neđe pogriješio. Uglavnom, dobra stvar je sprečavanje uvoza lamina, a dizel bi trebalo dodatno oporezovat.
Yes, I'm in need of something
But it's something you ain't got
koliko policajaca vozi neregistrovano...
She is only here to annoy herself!
Ali u SAD nije sve doslo da zivi u Washington. I koji god da ima covjek razlog da posjeduje auto nijedan ne podrazumijeva benefit oprastanja prekrsaja. Nemas novca za kaznu, nema veze, ode nesto drugo sto imas i tako dok ne prestanes ili ne ostanes bez resursa.
Ne postoji univerzalno rjesenje ali novac skoro sve rjesava. U Minhenu prije skoro 20 godina komsija je prodao auto jer u podzemnoj garazi zgrade nije bilo slobodnih mjesta (a vec je bio onaj sistem rampe na jednom parking mjestu da se parkiras ispod komsijinog auta) a najblizi javni parking na par kilometara i 350 eur mjesecno. U Becu se investira u besprekoran javni prevoz pa se isti dominantno koristi jer nemas racunicu za gorivo i parkinge i kazne. U Peterburgu nema nikoga na cetiri zmigavca, policajac kaze da bi stalo funkcionisanje grada i to mu je to ravno sa diverzijom, policije i onih raznih sluzbi milijardu na svakom cosku. U Oslu ti kamera snima tablice i kako ulazis sa benzincem dublje u grad cuka tarifa, nelegalno vjerovatno ni ne pokusavaju parkirati.
Ali nase gradske vlasti kako ranije tako i danas jako dobro znaju da ovdasnji stanovnici vise od svega cijene slobodu i ne zele da trpe razna ogranicenja i kazne kao ovi ostali nesrecni narodi , zato su i obezbijedile takav sjajan zivot u istinskoj i izvornoj slobodi bez stega i okova propisa. Kad bi ti stranci iole znali kakav je to divan osjecaj nesputanosti i koliko para bace na te takse i parkinge, svi bi pozeljeli da dodju da zive ovdje. Nigdje se lijepo ne zivi kao ovdje
Sent from my iPhone using Tapatalk
Juce su me dva puta zgradili ispred zgrade, prvog sa upaljena sva 4 sam cekao 10 minuta, svirao par puta (znam kakav je crnjak stanarima kad im neko svira), slikah ga sa raznih strana, zovem pauka, kazu zovi komunalnu, kad izlazi neki cica... A ne mos djonom na starije, izvinio se, rekoh ok i podje.
Drugi opet ispred zgrade, bez sva 4, bez broja telegona i zakljucanim autom, sa klincima cekam 15 minuta, nema ga.
Slikao i ostavio cjeduljicu da cu mu iduci put izdusiti gume.
I prelomih, sacekam malo i ako ne mogu ja da vozim e nece moc ni on/ona kad mu/joj izdusim sve 4 gume, neka pumpa, ima vremena cim ga boli kvarc za ostale.
Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
Have a parachute.
Upravo od jutros ista scena. Žena dolazi staje na ulicu, zagradjuje dva auta i ide u frizerski!!! Znači stala je na ulicu, zagradila dva auta, tik ispred salona iako je 20m dalje bilo normalno parking mjesto. Čovjek oće na posao i ne može izaći od nje. Nakon sviranja on alaganim korakom izlazi kao na pisti da makne auto. I sta da kazes tom prizemnom ljudskom biću kad ionako neće shvatiti.
Posle ce bit, vices na zenu ne postujes zenski rod.
--------------------------
Do Not Disturb.
--------------------------
Pitanje je samo dana, kad će da nastane opasni incident zbog ovakvih stvari. Bukvalno se čeka neki okidač izgleda.
To mi nikad nije bilo jasno ajde sto nepropisno se parkiras ili zaustavis ali oca mu barem sto ne ostavis broj telefona da te covjek zovne.
Cak ima i likova sto ostave otkljucano auto i ja ga samo pomjerim gurnem taj metar i picim dalje![]()
Sve su to ljudski maniri kojih vec ako nema parkinga barem uradi ne budi bezobrazan i drzak
Sent from my SM-A546B using Tapatalk
ako baš baš moram da zagradim nekog ostavim ključ u auto i to je to, jes da ni to nije baš lijepo ali eto bar da me ne traže okolo
She is only here to annoy herself!
Vjerujem da je to mentalitet "a samo 2 minuta, nece niko izac' dok se ja ne vratim" samo sto ta 2 minuta obicno bude i po pola sata.
Ljudi kad cekaju vrijeme precipiraju 2x duze a kad ih neko ceka onda 5x krace.
Zato kad se ovaj vrati nakon po ure kaze "a niste cekali ni 5 minuta" a ovaj mu kaze "jesam druze, sat vremena te cekam"
--------------------------
Do Not Disturb.
--------------------------
Kod visećeg na parkingu žena svaki dan zagradi nekog ako ne nađe mjesto. Mene i još pet auta je jednom zagradila na onom izdvojenom dijelu do bulevara i 25 minuta nije htjela da izađe iz zgrade i pomjeri se. Degenerik je mala riječ.
There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)
Bookmarks