Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 26 to 50 of 83

Thread: Fridrih Grisendorf

  1. #26
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Znaci ova dokumenta na linku su pravili osobe koje pominjes, ovaj americki sajt je radio Pavelic?

    Stracevic, Pavelic i ostali su nagovorili Tesle, Raskovice, Martice, Paspalje ... da se do 1918. izjasnjavaju kao Hrvati?

    Zasto kad si tako hrabar tamo na topicu, na ovom linku nesto ne zucnes, pokusas da osporis dokumenta sa ELLIS ISLAND.

    https://forum.cdm.me/showthread.php?t=14534
    Tebi kao moron-istoričaru nije uopšte jasno da link ka nekoj internet stranici ili neki sajt nije nikakav "dokument".Internet je ogroman i na njemu ima sve što poželiš,ali to nisu nikakvi "dokumenti".Na internetu postoje i "izvori" o postojanju klingonskog jezika,čak i njegova gramatika pa to uopšte nije nikakav "dokument",već obična fikcija.
    Tvoje teze o "nepostojanju Srba u Hrvatskoj","pravoslavnim Hrvatima,"Srbima-servima(slugama i robovima),o Srbima-ratarima i seljacima su identične Pavelićevoj ideologiji,to je sve obrađeno u ustaškim spisima Budaka,Luburića i drugih ustaških koljača i njihovih ideoloških utemeljivača Starčevića i Kvaternika.
    Sada,pošto su tvoje teze i ustaške ideje identične,ostaje da verujemo da si ti sam došao do tih zaključaka,što je malo verovatno ili da si jednostavno prepisao nekoliko ustaško-nacističkih rasnih teorija i ideja kojima si se svakome iole normalnom popeo na glavu.
    Čak i da si svojim svakako genijalnim i "spektakularnim" istraživanjima(na googlu)ii promišljanjima sam nezavisno došao do istih zaključaka do kojih su ustaški ideolozi Luburić,Budak,Pavelić došli još pre 60 ili 70 godina ili poznati antisemita Starčevič još u 19 veku,debelo si zakasnio,oni su se prvi toga setili i to je njihova ideja a ne tvoja.
    Čak i da si sam putem sigurno izuzetno "ozbiljnog" i "kvalifikovanog" istraživanja putem "pouzdane" istoriografske metodologije(pretraga na googlu ili yahoo-u!?),došao do "spektakularnih" dokaza o pravoj suštini Srba,pošto su davno pre tebe do istih "naučnih" rezultata došli ustaško-nacistički prvaci,tvoja pisanija nisu nikakva "otkrića" ili "dokazi",već samo potkrepljivanje davno postavljenih ustaških teorija o Srbima.Takvim Google-"naučnim" podupiranjem ustaško-nacističkih teorija o Srbima,svakako pokušavaš da dokažeš da su ustaške teze o Srbima kao pravoslavnim Hrvatima bile ispravne i istinite,te da su Pavelić i njegova koljačka bratija bili u pravu u pogledu Srba.Pošto opravdavaš ustašku teoriju o Srbima kao pravoslavnim Hrvatima,Srbima-slugama i robovima,i td.,svakako time opravdavaš i ustaško-nacističku praksu prema Srbima u NDH,jer je ustaška praksa bila samo odraz i rezultat teorije ustaških ideologa.Ako si ti u pravu onda je ideologija NDH bila potpuno naučno ispravna i istinita,samo što si ti sa malo većim zakašnjenjem od 60-70 godina uspeo da to potkrepiš,te je kasnije proglašenje ustaške ideologije kao zločinačke bilo neispravno i naučno neutemeljeno,pa su Hrvat-komunista Broz,KPJ,FNRJ,SAD;Engleska i SSSR bili u zabludi,te da su širili "svetosavske bajke".
    Zašto je tzv."Hrvatska Pravoslavna Crkva" 1945 bila zabranjena i osuđena kao fašistička tvorevina ako su teze o "pravoslavnim Hrvatima" bile ispravne?Zašto je tzv."sveštenstvo" ove tzv."crkve" posle 2 sv.rata bilo osuđeno i streljano od strane ne samo srpskih već i od hrvatskih antifašista?
    Ako su vekovima postojali isključivo i samo pravoslavni Hrvati,koji bejahu u zabludi da su nekakvi Srbi,gde se izgubi u "bespućima povijesne zbilje" Hrvatska Pravoslavna Crkva,kako ona baš da bude osnovana u vreme nacističke NDH,i baš da nestane sa ovom nacističkom državom,a vekovima postojaše "pravoslavni Hrvati".

  2. #27
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default Garašanin, Nemanjići, američki sajt, Car Porfirogenit ... sve ustaše!!!

    Quote Originally Posted by dusanp View Post
    Tebi kao moron-istoričaru nije uopšte jasno da link ka nekoj internet stranici ili neki sajt nije nikakav "dokument".Internet je ogroman i na njemu ima sve što poželiš,ali to nisu nikakvi "dokumenti".Na internetu postoje i "izvori" o postojanju klingonskog jezika,čak i njegova gramatika pa to uopšte nije nikakav "dokument",već obična fikcija.
    he he he

    Znaci Dr Ananije Kokoreckovic odstampa knjkigu, to je prava stvar, a ova dokumenta na ovom sajtu su lazna. :yipiiii:

    Amerikanci su falsifikovali milione ovih dokumenata?

    http://www.ellisisland.org/

    Bravo, pazi da ti neko ne povjeruje!


    Tvoje teze o "nepostojanju Srba u Hrvatskoj","pravoslavnim Hrvatima,
    Ooo, Srbi u Hrvatskoj sada postoje, itekako postoje i u Bosni i u Hrvatskoj, ali nijesu postojali do 1918.
    Dokumenta su jasna, nikada nijesi skupio hrabrosti da na ovom topicu ih osporis.
    Znaci do 1918. ovi sadasnji Srbi u Hrvatskoj i Bosni sami sebe nijesu smatrali Srbima.

    "Srbima-servima(slugama i robovima),
    Znaci i vizantijski Car Porfirogenit iz 10. vijeka, koji je rekao da su Srbi = Servusi, tj sluge, i on je bio ustasha? :yipiiii:

    o Srbima-ratarima i seljacima
    Znaci i Nemanjici su bili ******?
    U svim njihovim poveljama govori se o sebrima, zavisnim seljacima, polurobovima, i oni su bili ustashe?

    I sto znaci rijec Srbin, ustvari, po tebi, otkud ta rijec?

    Postoji li iko na svijetu ko Srbinu kaze istinu u lice, a da nije ustasha?
    Da li je istina najveci neprijatelj srpstva?

    Opste je poznato da je Srbe ijekavce izmislio Vuk Karadzic.
    Evo pogledaj, Ilija Garasanin, jedan od najvecih Srba u istoriji nije imao pojma da postoje neki Srbi u Bosni!


    -----
    „...Na istočnog veroispovedanija Bošnjake veći upliv imati neće biti za Srbiju težak zadatak...”
    Ilija Garašanin, Načertanije (1844. g.)
    ------

    Da li je Ilija Garašanin bio ustaša jer pravoslavce u Bosni zove Bosnjacima?
    Last edited by Ćipur; 21-03-07 at 19:12.

  3. #28
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dusanp View Post
    Nijedan Jevrejin u Srbiji ne tvrdi ove gluposti da su Srbi oduševljeno tamanili Jevreje,to je izmislio google-istoričar Ćipur
    Nijesu Srbi to radili, nijesu SVI Srbi, to su radili Ljotićevci i Nedićevci (možda i četnici??).
    Ljpotićevci i Nedićevci dakle, hvatali su Jevreje po Srbiji i tamanili.

    Ono, znamo da je svaki čoek koji se izjasni da je Srbin, po svetosavskim načelima pozitivac, vjerovatno su to i Ljotic i Nedic i po tebi?
    No, svetosavska istorija je napravljena na mitovima i bajkama, a realna istorija je nešto drugo.
    Last edited by Ćipur; 21-03-07 at 21:13.

  4. #29
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    he he he

    Znaci Dr Ananije Kokoreckovic odstampa knjkigu, to je prava stvar, a ova dokumenta na ovom sajtu su lazna. :yipiiii:

    Amerikanci su falsifikovali milione ovih dokumenata?

    http://www.ellisisland.org/

    Bravo, pazi da ti neko ne povjeruje!




    Ooo, Srbi u Hrvatskoj sada postoje, itekako postoje i u Bosni i u Hrvatskoj, ali nijesu postojali do 1918.
    Dokumenta su jasna, nikada nijesi skupio hrabrosti da na ovom topicu ih osporis.
    Znaci do 1918. ovi sadasnji Srbi u Hrvatskoj i Bosni sami sebe nijesu smatrali Srbima.



    Znaci i vizantijski Car Porfirogenit iz 10. vijeka, koji je rekao da su Srbi = Servusi, tj sluge, i on je bio ustasha? :yipiiii:



    Znaci i Nemanjici su bili ******?
    U svim njihovim poveljama govori se o sebrima, zavisnim seljacima, polurobovima, i oni su bili ustashe?

    I sto znaci rijec Srbin, ustvari, po tebi, otkud ta rijec?

    Postoji li iko na svijetu ko Srbinu kaze istinu u lice, a da nije ustasha?
    Da li je istina najveci neprijatelj srpstva?

    Opste je poznato da je Srbe ijekavce izmislio Vuk Karadzic.
    Evo pogledaj, Ilija Garasanin, jedan od najvecih Srba u istoriji nije imao pojma da postoje neki Srbi u Bosni!


    -----
    „...Na istočnog veroispovedanija Bošnjake veći upliv imati neće biti za Srbiju težak zadatak...”
    Ilija Garašanin, Načertanije (1844. g.)
    ------

    Da li je Ilija Garašanin bio ustaša jer pravoslavce u Bosni zove Bosnjacima?
    Posebno mi je drago da uopšte ne negiraš da su tvoji stavovi o Srbima identični sa tezama ustaških ideologa Pavelića,Luburića,Budaka,Starčevića,Kvaternika.I oni su smatrali da su Srbi poreklom robovi,da ne postoje Srbi u Hrvatskoj,već pravoslavni Hrvati,itd.Takođe su se i oni pozivali na neke "izvore" i izvlačili iz konteksta nekih spisa pojedine fragmente koji su im odgovarali.
    Po tebi ideologija NDH i osnova na kojoj je ova nacistička država stvorena(negacija postojanja Srba na tim prostorima)je apsolutno istinita i istorijski opravdana.

    Znači,priznaješ da deliš iste ideje i teze sa ustaškim-nacističkim koljačima.
    Da li si svestan sa kakvog izvora zla crpiš ideje i ovde truješ ljude raznim nacističkim i rasnim teorijama?
    Pošto si došao do istih zaključaka kao i ideolozi NDH o Srbima,da li deliš i njihove stavove i o Jevrejima?

  5. #30
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Nijesu Srbi to radili, nijesu SVI Srbi, to su radili Ljotićevci i Nedićevci (možda i četnici??).
    Po tebi ispade da je preko milion Srba poubijano jer su se Srbi tukli sa Nemcima ko će prvi da poubija više Jevreja.

    Evo ti par citata tvojih postova,gde sve Srbe onako uopšteno i generički bez izuzetka optužuješ da su oduševljeno ubijali Jevreje

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Što ne postaviš tekst kako je Srbija prva u svijetu, već 1942., likvidirala sve svoje Jevreje?


    premda su Srbi zajedno sa Njemcima poubijali 90% Jevreja koji su živjeli u Srbiji?!?!?

    Jevreje u Srbiji su marljivo i radišno likvidirali Srbi,

    Znaci Srbija je prva u svijetu pobila sve svoje Jevreje
    Po tebi je Srbija,koja inače i nije postojala kao bilo kakav državni entitet 1941-1945,čak ni kao kvislinška tvorevina tipa NDH ,već obična okupaciona zona pod direktnom vojnom upravom Vermahta,ipak odgovorna za istrebljenje Jevreja na svojoj teritoriji,iako su to učinili strani okupatori koji su je prethodno nasilno zauzeli.

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Ono, znamo da je svaki čoek koji se izjasni da je Srbin, po svetosavskim načelima pozitivac, vjerovatno su to i Ljotic i Nedic i po tebi?
    No, svetosavska istorija je napravljena na mitovima i bajkama, a realna istorija je nešto drugo.
    Opet lažeš,kao i obično jer to nikada nisam napisao.
    Problem je što ti smatraš da je svako ko se izjasni kao Srbin sledbenik nacizma.

  6. #31
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,061
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Nijesu Srbi to radili, nijesu SVI Srbi, to su radili Ljotićevci i Nedićevci (možda i četnici??).
    Ljpotićevci i Nedićevci dakle, hvatali su Jevreje po Srbiji i tamanili.

    Ono, znamo da je svaki čoek koji se izjasni da je Srbin, po svetosavskim načelima pozitivac, vjerovatno su to i Ljotic i Nedic i po tebi?
    No, svetosavska istorija je napravljena na mitovima i bajkama, a realna istorija je nešto drugo.
    Zna se da je Nedić uvršten u neku listu najznamenitijih Srba, to je kao kad bi Francuzi slavili Petena.

  7. #32
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,061
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dusanp View Post
    ...
    Dušane, ako dozvoliš, mislim da ne treba da se uzbuđuješ previše. Ćipur često preteruje ne bi li naglasio svoju poruku. Ako isčistimo razne nebuloze iz njegovih postova ostaje teza da je vrlo slabo istorijski obrađena i preispitana odgovornost nekih Srba u stradanjima Jevreja, s tim bih se složio. O tome se zaista ne govori previše. 1941-1945 je za Srbe vrlo problematičan i traumatičan period. A što se teme tiče, davno sam negde pročitao ovaj govor nemačkog pastora.
    Last edited by ssin; 21-03-07 at 22:22.

  8. #33
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    Dušane, ako dozvoliš, mislim da ne treba da se uzbuđuješ previše. Ćipur često preteruje ne bi li naglasio svoju poruku. Ako isčistimo razne nebuloze iz njegovih postova
    Mozes slobodno mi ukazati na te nebuloze, ja ti ne branim.


    ostaje teza da je vrlo slabo istorijski obrađena i preispitana odgovornost nekih Srba u stradanjima Jevreja, s tim bih se složio. O tome se zaista ne govori previše. 1941-1945 je za Srbe vrlo problematičan i traumatičan period. A što se teme tiče, davno sam negde pročitao ovaj govor nemačkog pastora.
    Vjeruje li iko ziv da su u Srbiji pobijeni svi Jevreji (90%), vec do 1942., a da u tome zestoko nijesu ucestvovali Nedicevci i Ljoticevci?


    Slabo je obradjena tema, nista strasno sto se tice srpske istorije. To je samo jedna od hiljada ukrivenih tema iz srpske istorije.
    Last edited by Ćipur; 21-03-07 at 23:04.

  9. #34
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dusanp View Post
    Posebno mi je drago da uopšte ne negiraš da su tvoji stavovi o Srbima identični sa tezama ustaških ideologa Pavelića,Luburića,Budaka,Starčevića,Kvaternika.I oni su smatrali da su Srbi poreklom robovi,da ne postoje Srbi u Hrvatskoj,već pravoslavni Hrvati,itd.Takođe su se i oni pozivali na neke "izvore" i izvlačili iz konteksta nekih spisa pojedine fragmente koji su im odgovarali.
    Po tebi ideologija NDH i osnova na kojoj je ova nacistička država stvorena(negacija postojanja Srba na tim prostorima)je apsolutno istinita i istorijski opravdana.

    Znači,priznaješ da deliš iste ideje i teze sa ustaškim-nacističkim koljačima.
    Da li si svestan sa kakvog izvora zla crpiš ideje i ovde truješ ljude raznim nacističkim i rasnim teorijama?
    Pošto si došao do istih zaključaka kao i ideolozi NDH o Srbima,da li deliš i njihove stavove i o Jevrejima?
    Ostavi se šupljih svetosavskih zamjena teza, ja pitam, prećutao si.

    2. put pitam, skupi hrabrosti opravdaj nekako svoj identitet zasnovan na fantazijama, magli i bajkama!

    DA LI JE GARAŠANIN BIO USTAŠA, JER NIJE HTIO I NIJE ZNAO ZA SRBE U BOSNI?

    Ilija Garašanin, jedan od najvecih Srba u istoriji nije imao pojma da postoje neki Srbi u Bosni!

    -----
    „...Na istočnog veroispovedanija Bošnjake veći upliv imati neće biti za Srbiju težak zadatak...”
    Ilija Garašanin, Načertanije (1844. g.)
    ------

    Da li je Ilija Garašanin bio ustaša, jer pravoslavce u Bosni zove BoŠnjacima?



    DA LI SU OVAJ SAJT RADILE USTAŠE?
    Amerikanci su falsifikovali milione ovih dokumenata?
    Ukucaj Tesla, Raskovic, Martic, Paspalj, Desnica ...
    http://www.ellisisland.org/
    DA LI SU TESLE, MARTIĆI, PASPALJI .. BILI USTAŠE JER SU SE IZJAŠNJAVALI KAO HRVATI?



    "Srbima-servima(slugama i robovima),
    Znaci i vizantijski Car Porfirogenit iz 10. vijeka, koji je rekao da su Srbi = Servusi, tj sluge, i on je bio ustasha?
    Last edited by Ćipur; 21-03-07 at 23:14.

  10. #35
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dusanp View Post
    Evo ti par citata tvojih postova,gde sve Srbe onako uopšteno i generički bez izuzetka optužuješ da su oduševljeno ubijali Jevreje
    Nijesu svi Srbi, ali svi Ljotićevci i Nedićevci su bili Srbi, zar ne?

  11. #36
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    Ako isčistimo razne nebuloze iz njegovih postova ostaje teza da je vrlo slabo istorijski obrađena i preispitana odgovornost nekih Srba u stradanjima Jevreja, s tim bih se složio. O tome se zaista ne govori previše. 1941-1945 je za Srbe vrlo problematičan i traumatičan period.
    Nedić i svi ministri iz njegove administracije su ubijeni 1944/1945 od strane partizana,sem onih koji su prebegli na Zapad.Njihovom fizičkom likvidacijom se ugasila bilo kakva potreba za nekim istorijskim preispitivanjem Nedića,jer je to nesporno,on je bio sluga okupatora u najčistijem obliku i niko normalan to ne može negirati.Ono što nije sporno,i ne izaziva neke polemike niti neku pažnju javnosti.
    Nedić nije bio ni poglavnik neke fašističke marionetske države Srbije,već običan činovnik nemačke okupacione zone,nijedan njegov akt nije bio akt Srbije u bilo kakvom smislu,jer Srbija tada nije ni postojala niti je imala kvislinšku vojsku(žandarmerija je bila policijska služba)niti je imala parlament niti sudstvo(sva krivična dela su sudili nemački vojni sudovi,čak i crnoberzijanstvo i krađe) niti bilo koju odliku državnog entiteta.Za razlliku od NDH,koja je bila prava nacistička država sa svojom vojskom,rasnim zakonima i faktičkom vlašću na terenu i svim prerogativima jedne države.

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    A što se teme tiče, davno sam negde pročitao ovaj govor nemačkog pastora.
    Čitava ova priča je započela oko govore nekog lokalnog nemačkog sveštenika,koji je eto nešto pozitivno rekao o Srbima-ratnim zarobljenicima u Nemačkoj,pa jedan osvedočeni Srbomrzac kao što je google-istoričar Ćipur nije mogao da otrpi da se postuje bilo šta pozitivno o bilo kojim Srbima,pa makar bili to i nacistički zatočenici-Srbi u logorima.Pošto je po Ćipuru nedopustvo da iko na ovom svetu može išta reći o Srbima pozitivno,morao je da počne priču o Srbima koji su 1941 eto jedva dočekali da poubijaju sve Jevreje,i da su Srbi ustvari osmislili holokaust.
    Meni nije poznato da su srpski zarobljenici u Nemačkoj počinili neki zločin,pa mislim da je ovaj pastor nije lagao,a možda Ćipur ima neki "izvor" koji će posvedočiti suprotno.To me uopšte ne bi začudilo jer Ćipur sigurno ima "dokumente" i "izvore" da su Srbi uništili Atlantidu(i Lemuriju),spalili Aleksandijsku biblioteku,oštetili Sfingu,istrebili severnoameričke indijance,upucali Mahatmu Gandija i Kenedija i ko zna šta sve još,uostalom saznaćemo sve to na idućem dodeljivanju Nobelove nagrade za istoriju,gde će Ćipur svakako biti prisutan.
    Do nedavno ja sam mislio da su sajtovi obične internet stranice urađene u html-u u zadnjih desetak godina,a Ćipur mi je otvorio oči,i prosvetlio me da su to nepobitno istiniti istorijski "dokumenti" i "izvori",da je sve to postavljeno na servere još u vreme Porfirogenita.

  12. #37
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dusanp View Post
    Čitava ova priča je započela oko govore nekog lokalnog nemačkog sveštenika,koji je eto nešto pozitivno rekao o Srbima-ratnim zarobljenicima u Nemačkoj,pa jedan osvedočeni Srbomrzac kao što je google-istoričar Ćipur nije mogao da otrpi da se postuje bilo šta pozitivno o bilo kojim Srbima
    Poštujem ja sve pozitivno što je u vezi Srba, A K O je istina.
    Međutim čoek je predstavio na pdf Istorija, inetrnet-svetosavsku propagandnu bajku, pitao sam ga za izvor, dokument, link ... NE POSTOJI.
    Pa reko, ako on piskara svetosavske bajke, da ja malo dokumenata izbacim.
    Ne mari.

    Je sam li trebao da prećutim činjenice o tome kako su u Srbiji, prvoj na svijetu, likvidirani Jevreji?
    Jesam to trebao prećutati?
    Last edited by Ćipur; 21-03-07 at 23:53.

  13. #38
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Nijesu svi Srbi, ali svi Ljotićevci i Nedićevci su bili Srbi, zar ne?
    Ljotić i Nedić su bili Srbi,Peten-Francuz,Kvisling-Norvežanin,Horti-Mađar,pa Srbi nisu ništa odgovorniji od ovih naroda za istrebljenje Jevreja na svojoj teritoriji.U svakoj okupiranoj državi je bilo nacističkih saradnika,od Danske i Norveške pa do Ukrajine i Poljske.
    Sekula Drljević i Savić Marković Štedimlija(jedan od tvoraca ustaško-nacističke„Hrvatske pravoslavne crkve“ )Pavelićevi saveznici i saradnici italijanske i nemačke okupacione sile,su bili Crnogorci a osvedočeni nacisti.
    NDH ubi neke Jevreje(neću pominjati Srbe jer to i nije valjda neki greh) a neki Crnogorci su malo sarađivali sa njima,ili je i to neka "svetosavska bajka"?Da nisu možda bili antifašisti ili su pripremali proglašenje Nezavisne Države C.Gore(sestrinske države NDH i po imenu i ideologiji)pod patronatom fašista?
    Ili su možda Musolini i Pavelić bio antifašisti pa samim tim i njihovi crnogorski drugari Sekula Drljević i Savić Marković Štedimlija,a Srbi izmisliše u svojim "svetosavskim" bajkama da je Benito bio fašista?

  14. #39
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dusanp View Post
    Ljotić i Nedić su bili Srbi,Peten-Francuz,Kvisling-Norvežanin,Horti-Mađar,pa Srbi nisu ništa odgovorniji od ovih naroda za istrebljenje Jevreja na svojoj teritoriji
    Pa sve je to OK, samo treba da se zna da su prvo u Srbiji likvidirani Jevreji, da se to desilo prvo u zemlji Srbiji.
    Takođe u Francuskoj Mađarskoj to su potpuno poznate činjenice, u Srbiji se pomno krije da su svi Jevreji likvidirani.
    Srbi vole da ističu Jasenovac a nikada ne pričaju o Sajmištu?!!
    Čak ni obilježje o tom logoru ne postoji!
    Da li se to sve radi, ukriva da se ne kvarile Svetosavske bajke kako su Srbi dobri, plemeniti, humani, vaspitani, fini, blagi ... ????

    Naravno, ne zaboravimo, Jevreje su Srbiji lovili i ubijali Ljotićevci i Nedićevci, Srbi dakle.

  15. #40
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Je sam li trebao da prećutim činjenice o tome kako su u Srbiji, prvoj na svijetu, likvidirani Jevreji?Jesam to trebao prećutati?
    Kakve to veze ima sa govorom pastora u nekom nemačkom gradu?Srbija nije likvidirala Jevreje nego strana okupaciona sila koja je streljala 100 Srba za ubijenog Nemca.Tebi je ova izuzetno sumnjiva informacija samo poslužila da ocrniš Srbe i zbog onoga što su Nemci radili.
    Valjda su u Nemačkoj i Austriji prvo likvidirani Jevreji,od 1933-1942 a ne u Srbiji.
    Pošto si postao istoričar putem postavljanja linkova ka "dokumentima" i "izvorima" što ne počneš malo da studiraš medicinu preko googla,pa da malo lečiš ljude.
    Lepo ti se obrati neki pacijent sa problemom a ti mu pošalješ link ka nekom medicinskom "dokumentu" ili "izvoru"(po mogućstvu iz vremena Porfirogenita)gde će naći lek za svoju boljku.

  16. #41
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Pa sve je to OK, samo treba da se zna da su prvo u Srbiji likvidirani Jevreji, da se to desilo prvo u zemlji Srbiji.
    Takođe u Francuskoj Mađarskoj to su potpuno poznate činjenice, u Srbiji se pomno krije da su svi Jevreji likvidirani.
    Srbi vole da ističu Jasenovac a nikada ne pričaju o Sajmištu?!!
    Čak ni obilježje o tom logoru ne postoji!
    A Sekula Drljević i Savić Marković Štedimlija,šta je bilo sa tim "antifašistima"?Drljević je nešto petljao u vezi Sajmišta gde stradaše mnogi Jevreji,a to nije bio prljavi Srbin,nego čestiti i pošteni Crnogorac?
    U C.Gori uopšte nije bilo Jevreja,ali Drljević ih nađe na Sajmištu,da malo pripomogne svojim gazdama Hitleru i Paveliću.

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Da li se to sve radi, ukriva da se ne kvarile Svetosavske bajke kako su Srbi dobri, plemeniti, humani, vaspitani, fini, blagi ... ????
    A kakvi su to Srbi zaista?Ako su svetosavske bajke da su dobri,plemeniti,humani,vaspitani,fini,blagi kakvi su onda Srbi?Zli,Neplemeniti,nehumani,nevaspitani?

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Naravno, ne zaboravimo, Jevreje su Srbiji lovili i ubijali Ljotićevci i Nedićevci, Srbi dakle.
    Takođe da ne zaboravimo Srbe,Jevreje i Rome su zajedno sa Pavelićem klali sledbenici Sekule Drljevića i Savić Marković Štedimlije,dakle Crnogorci.

  17. #42
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    .
    Srbi vole da ističu Jasenovac
    Ja ti se ponizno izvinjavam zbog bilo kakvog pominjanja Jasenovca od strane bilo kojeg Srbina.
    Ne znam šta to tebe pogađa,ti samo ovde konstantno recikliraš ideje Pavelića o "Srbima-pravoslavnim Hrvatima",što uopšte i ne negiraš,a i čestiti i prepošteni Crnogorac Štedimljija je pripomogao u osnivanju ustaške Hrvatske Pravoslavne Crkve i malo sarađivao sa Pavelićem(ali samo malo i to pod pritiskom VeljeSrbalja koji ga na to prisiliše).Pavelić je bio ustvari neshvaćeni genije i samo je u svojoj ideologiji sledio Porfirogenita i Garašanina,bar ti tako kažeš,a to onda mora biti istina.

    Inače ti nikakve veze nemaš sa ustašama,sem što ovde stalno prezentiraš teorije o Srbima koje su sasvim slučajno identične Pavelićevim.
    Zato pominjanje Jasenovca uopšte ne treba da te toliko cvelja,uostalom u Jasenovcu se i nije ništa desilo Srbima,Jevrejima i Romima,već je to bio radni logor gde su ljudi mirno dočekali kraj rata,naravno živi i zdravi.Naći ćeš već ti neki "izvor" i "dokument" da je Jasenovac "svetosavska" bajka.

  18. #43
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dusanp View Post
    Drljević je nešto petljao u vezi Sajmišta gde stradaše mnogi Jevreji,a to nije bio prljavi Srbin,nego čestiti i pošteni Crnogorac?
    U C.Gori uopšte nije bilo Jevreja,ali Drljević ih nađe na Sajmištu,da malo pripomogne svojim gazdama Hitleru i Paveliću.
    Trt.
    Još jedan svetosavski mit, bezveze.
    Kako to ne saopšti nijedan srpski istoričar do sada već mi to reče dusanp?!! :lolblue:
    Mora da ti srpski istoričari vole Sekulu! :lolblue:


    A kakvi su to Srbi zaista?Ako su svetosavske bajke da su dobri,plemeniti,humani,vaspitani,fini,blagi kakvi su onda Srbi?Zli,Neplemeniti,nehumani,nevaspitani?
    :lolblue:

    U tvom svetosavskom mozgu postoji samo crno / bijela varijanta? Pa da, klasičan mitomanski, svetosavski um, naravno. :blah:


    Takođe da ne zaboravimo Srbe,Jevreje i Rome su zajedno sa Pavelićem klali sledbenici Sekule Drljevića i Savić Marković Štedimlije,dakle Crnogorci.


    :yipiiii:

    I partizani bi Štedimliju osudili na samo nekoliko godina zatvora poslije rata, ne bi ga strijeljali?
    Moša Pijade ga ne bi strijeljao?

    Imaš neki dokument da su Sekula i Štedimlija to radili?
    Jel pisao neki S R P S K I istoričar o tome?

    Misliš, oprobanom svetosavskom taktikom:
    "Hiljade, desetine hiljada Srba su bili nacisti ubice Jevreja, sad ću to da relativizujem nekako ću u tu priču ugurati i par Crnogoraca"!

    :yipiiii:

  19. #44
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default Da li su bili ustashe, 3. put pitam?

    Quote Originally Posted by dusanp View Post
    Ne znam šta to tebe pogađa,ti samo ovde konstantno recikliraš ideje Pavelića o "Srbima-pravoslavnim Hrvatima",što uopšte i ne negiraš,a i čestiti i prepošteni Crnogorac Štedimljija je pripomogao u osnivanju ustaške Hrvatske Pravoslavne Crkve i malo sarađivao sa Pavelićem(ali samo malo i to pod pritiskom VeljeSrbalja koji ga na to prisiliše).Pavelić je bio ustvari neshvaćeni genije i samo je u svojoj ideologiji sledio Porfirogenita i Garašanina,bar ti tako kažeš,a to onda mora biti istina.

    Inače ti nikakve veze nemaš sa ustašama,sem što ovde stalno prezentiraš teorije o Srbima koje su sasvim slučajno identične Pavelićevim.

    Svetosavac,

    3. put, skupi jednom hrabrost, odgovori pojedinačno na svaku temu.


    Da li su Nemanjiće bili ustaše s obzirom da su uvijek odvajali Srbiju i Duklju????


    Da li je vizantijski car Konstantin VII Porgfirogenit iz X vijeka bio ustaša, jer je Srbe nazvao servusima=slugama, on svjedoči da su po tom socijalnom sloju ponijeli ime????


    Da li je beogradska Politika ustaški list, jer navodi da su Srbi ponijeli ime po sebrima, težacima, seljacima???


    Da li je Stefan Nemanja bio ustaša jer je sam sebe SERVUSOM, to jest robom zvao???


    Da li su Nemanjići bili ustaše jer su svoj narod stavili polurobovski položaj, narod im nije imao pravo na zemlju, nioje se smio slobodno kretati ... Da li su Nemanjići bili ustaše?
    Da li su ustaše Jiriček, Đorđević, Sima Ćirković, Stojan Novaković koji svi tvrde da su skoro čitavo stanovništvo srednjevjekovne Srbije sačinjavali SEBRI???




    DA LI JE GARAŠANIN BIO USTAŠA, JER NIJE HTIO I NIJE ZNAO ZA SRBE U BOSNI?
    Ilija Garašanin, jedan od najvecih Srba u istoriji nije imao pojma da postoje neki Srbi u Bosni!
    -----
    „...Na istočnog veroispovedanija Bošnjake veći upliv imati neće biti za Srbiju težak zadatak...”
    Ilija Garašanin, Načertanije (1844. g.)
    ------

    Da li je Ilija Garašanin bio ustaša, jer pravoslavce u Bosni zove Bošnjacima, neće da ih zove Srbima?
    Last edited by Ćipur; 22-03-07 at 01:48.

  20. #45
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Trt.
    I partizani bi Štedimliju osudili na samo nekoliko godina zatvora poslije rata, ne bi ga strijeljali?
    Moša Pijade ga ne bi strijeljao?
    A osudili su ga naravno iako je potpuno bio nevin?Šta bi sa njegovom proustaškom tvorevinom Hrvatskom Pravoslavnom Crkvom?Saradnja Drljevića i Štedimlije sa NDH-nije valjda i to sporno?
    Osuđen je kao fašista zbog saradnje sa nacistima i ustašama a nije bio sam već je imao svoje pristalice-Crnogorce.
    To što mu je neki partizanski komesar poštedeo život već ga osudio na "samo nekoliko godina" robije,ne znači da nije bio kriv već da su imali milosti prema jednom nacisti(iako su ga trebali pravično osuditi na smrt) i da su mu poštedeli život,ali uz višegodišnju robiju ili strogi zatvor kako se to tad zvalo.

  21. #46
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,061
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Mozes slobodno mi ukazati na te nebuloze, ja ti ne branim.
    Pa iznosio sam, recimo o onim tvojim tezama o Vuku Karadžiću, ali sam video da ti uporno teraš po svom pa sam odustao. Pa ono o Teslama, nepostojanju Srba do 1918. a najpoznatiji Tesla te demantuje, da su Srbi kao narod govorili onaj crkvenoslovenski itd. Mnoštvo nebuloza, ali često ubodeš i nešto vredno diskusije, kao ovo o Jevrejima.

  22. #47
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dusanp View Post
    A osudili su ga naravno iako je potpuno bio nevin?Šta bi sa njegovom proustaškom tvorevinom Hrvatskom Pravoslavnom Crkvom?Saradnja Drljevića i Štedimlije sa NDH-nije valjda i to sporno?
    Osuđen je kao fašista zbog saradnje sa nacistima i ustašama a nije bio sam već je imao svoje pristalice-Crnogorce.
    To što mu je neki partizanski komesar poštedeo život već ga osudio na "samo nekoliko godina" robije,ne znači da nije bio kriv već da su imali milosti prema jednom nacisti(iako su ga trebali pravično osuditi na smrt) i da su mu poštedeli život,ali uz višegodišnju robiju ili strogi zatvor kako se to tad zvalo.
    Vidi se što je pravi Svetosavac, vidi se da si Ljotićevac. Odmah čim neko nije Srbin a padne sumnja, hoće da ubija. E ako je Srbin, onda je sigurno po tebi, mora biti, pozitivac?

    Po tom rezonu ti bi pobio stotine miliona Evropljana jer su simaptisali fašizam, iako te stotine miliona kao ni Štedimlija ni Drljević nijesu činjeli nikakve zločine.

    Eto što ostade od priče o srpskoj humanosti sa početka. Potomak tih humanih Srba odmah oće da kolje i ljude koji kao - Štedimlija, nikakve zločine nijesu učinjeli!

  23. #48
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    Pa iznosio sam, recimo o onim tvojim tezama o Vuku Karadžiću, ali sam video da ti uporno teraš po svom pa sam odustao. Pa ono o Teslama, nepostojanju Srba do 1918. a najpoznatiji Tesla te demantuje, da su Srbi kao narod govorili onaj crkvenoslovenski itd. Mnoštvo nebuloza, ali često ubodeš i nešto vredno diskusije, kao ovo o Jevrejima.
    he he he

    Koliko se sjećam, ti si kad sam ti vadio dokumenta sa ELLIS ostrva, zanijemio, nikakav otopr nijesi pružio, pisao si, slagao si se posredno sa mnom, citiram te: "Ljudi su se regionalno izjašnjavali".

    Tesla se izjašnjavao kako se elita izjašnjavala, uostalom meni nije poznato kako se Tesla izjašnjavao do 1918, al jednom ću i to otkriti.
    Do 1918., kada je osovana Država znamenitog, sugestivnog, naredbodavnog, dekretnog naziva: DRŽAVA SRBA, HRVATA I SLOVENACA.
    A obične Tesle, njegovi rođaci, običan puk, svi su bili Hrvati do 1918., bar tako su sebe smatarali, ako se to kod srpskih naučnika broji?

    Ja ti ne branim, na svakoj temi koju sam otvorio da me osporiš, nemoj više ovdje, već tamo, temu po temu, načni, da te malo isjeckam.

  24. #49
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,061
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    he he he

    Koliko se sjećam, ti si kad sam ti vadio dokumenta sa ELLIS ostrva, zanijemio, nikakav otopr nijesi pružio, pisao si, slagao si se posredno sa mnom, citiram te: "Ljudi su se regionalno izjašnjavali".

    Tesla se izjašnjavao kako se elita izjašnjavala, uostalom meni nije poznato kako se Tesla izjašnjavao do 1918, al jednom ću i to otkriti.
    Do 1918., kada je osovana Država znamenitog, sugestivnog, naredbodavnog, dekretnog naziva: DRŽAVA SRBA, HRVATA I SLOVENACA.
    A obične Tesle, njegovi rođaci, običan puk, svi su bili Hrvati do 1918., bar tako su sebe smatarali, ako se to kod srpskih naučnika broji?

    Ja ti ne branim, na svakoj temi koju sam otvorio da me osporiš, nemoj više ovdje, već tamo, temu po temu, načni, da te malo isjeckam.
    Naravno da su se mnogi regionalno izjašnjavali, imaš tamo Dalmatinaca koliko hoćeš, sam si video. Moderne nacije još nisu ni postojale, i normalno je da je nacionalna svest bila razvijena kod elite, ne i kod naroda. Ni Srbija nije postojala, ili je tek udarala svoje temelje što je takođe vrlo bitno.

    BTW, sad ću ti reći nešto što tebi može zvučati kao svetogrđe. Program Ilije Garašanina je program ekspanzije mlade još neutemeljene države Srbije, i nije naročito poseban u odnosu na neke druge programe u Evropi tog vremena.

    Možemo mi misliti šta god hoćemo, ali Načertanije je 100% legitiman politički program, pogotovu za ono vreme. Srbija jeste bila nada za mnoge Slovene na Balkanu. Danas sve izgleda drugačije, sticajem raznih istorijskih okolnosti, posebno politike dinastije Karađorđevića. Ne mogu se događaji iz prošlosti meriti današnjim aršinima.

  25. #50
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,235
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    Naravno da su se mnogi regionalno izjašnjavali, imaš tamo Dalmatinaca koliko hoćeš, sam si video. Moderne nacije još nisu ni postojale, i normalno je da je nacionalna svest bila razvijena kod elite, ne i kod naroda. Ni Srbija nije postojala, ili je tek udarala svoje temelje što je takođe vrlo bitno.

    BTW, sad ću ti reći nešto što tebi može zvučati kao svetogrđe. Program Ilije Garašanina je program ekspanzije mlade još neutemeljene države Srbije, i nije naročito poseban u odnosu na neke druge programe u Evropi tog vremena.

    Možemo mi misliti šta god hoćemo, ali Načertanije je 100% legitiman politički program, pogotovu za ono vreme. Srbija jeste bila nada za mnoge Slovene na Balkanu. Danas sve izgleda drugačije, sticajem raznih istorijskih okolnosti, posebno politike dinastije Karađorđevića. Ne mogu se događaji iz prošlosti meriti današnjim aršinima.
    А тек то фамозно изјашњавање на том острву је права смијурија.
    Замислите само структуру имиграната. Полуписмени или неписмени, углавном сиромашни људи, углавном и без знања страног језика стану пред америчког службеника који узгред о историји Балканаца везе благе нема.
    Па наравно да су им се уписивали било какви подаци који су се могли прочитати на њиховим исправама и регионални и државни и разних грешака неупућених америчких службеника, отуда много Аустријанаца и Мађара са ић, посебно Босанаца, посебно Херцеговаца, Далматинаца, прије сам неког свог земљака Адамовића нашао чак и као Јосвиана!?
    Уосталом најбоље је послати упит људима са дотичног сајта па да они објасне како се то некада одвијало на острви Елис!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •