Evo zena pozitivna, od prekjuce temperatura, malaksalost, kostobolja, kasalj... Danas je bolje... Vidjecemo sjutra...
Moj kinez na testu
Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Imam (ili sam imao) koronu sa simptomima ili bez simptoma ali imam antitijela
Pozitivan sam (ili sam bio) ali bez simptoma i nemam ili ne znam da li imam antitijela
Nisam ili ne znam da li sam (bio) pozitivan
Kakva je situacija sa pfizerom? Jesu li gužve? Samo srijedom koliko sam shvatio?
Sent from my KB2003 using Tapatalk
Evo zena pozitivna, od prekjuce temperatura, malaksalost, kostobolja, kasalj... Danas je bolje... Vidjecemo sjutra...
Moj kinez na testu
Sent from my Mi 9T using Tapatalk
https://www.who.int/elena/titles/com...a_children/en/
A na toj stranici:
1. Vitamin D supplementation for preventing infections in children under five years of age https://www.cochranelibrary.com/cdsr...8824.pub2/full
Zaključak:
2. Vitamin D and Respiratory Tract Infections: A Systematic Review and Meta-Analysis of Randomized Controlled Trials https://journals.plos.org/plosone/ar...l.pone.0065835Evidence from one large trial did not demonstrate benefit of vitamin D supplementation on the incidence of pneumonia or diarrhoea in children under five years. To our knowledge, trials that evaluated supplementation for preventing other infections, including TB and malaria, have not been performed.
Zaključak:3. Vitamin D for prevention of respiratory tract infections: A systematic review and meta-analysis https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3543548/Results indicate that vitamin D has a protective effect against RTI, and dosing once-daily seems most effective. Due to heterogeneity of included studies and possible publication bias in the field, these results should be interpreted with caution.
Zaključak:4. Vitamin D supplementation to prevent acute respiratory tract infections: systematic review and meta-analysis of individual participant data https://www.bmj.com/content/356/bmj.i6583.longVitamin D supplementation decreases the events related to respiratory tract infections. There is need of more well conducted clinical trials to reach to a certain conclusion.
Zaključak:Vitamin D supplementation was safe and it protected against acute respiratory tract infection overall. Patients who were very vitamin D deficient and those not receiving bolus doses experienced the most benefit.
Nauka nije prokljuvila uzroke svega, ergo nauka ne valja... sims ledžit.
Pa nije svima. Koliko sam bio upoznat tolika količina je davana samo sa težim simptomima.
Međutim kad te uhvati infekcija otprilike bude kasno. Preko čitave godine treba pratiti stanje vitamina D i krvi i na osnovu toga uključivati manje ili veće doze.
Dakle, da rezimiram treba raditi na prevenciji deficita a time i boljeg opšteg odgovora organizma, imuniteta.
QUOTE=DzekOfAllTrades;5622523]https://www.who.int/elena/titles/com...a_children/en/
A na toj stranici:
1. Vitamin D supplementation for preventing infections in children under five years of age https://www.cochranelibrary.com/cdsr...8824.pub2/full
Zaključak:
2. Vitamin D and Respiratory Tract Infections: A Systematic Review and Meta-Analysis of Randomized Controlled Trials https://journals.plos.org/plosone/ar...l.pone.0065835
Zaključak:
3. Vitamin D for prevention of respiratory tract infections: A systematic review and meta-analysis https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3543548/
Zaključak:
4. Vitamin D supplementation to prevent acute respiratory tract infections: systematic review and meta-analysis of individual participant data https://www.bmj.com/content/356/bmj.i6583.long
Zaključak:
Nauka nije prokljuvila uzroke svega, ergo nauka ne valja... sims ledžit.[/QUOTE]
Ja sam neko ko je masu na ovom forumu pisao i prenosio pozitivno o vitaminu D. Sve sa naučnih adresa.
Međutim postoje dva naučna tabora, jedan za drugi protiv. Politika tu igra veliku ulogu. Dakle nauka je podijeljena i zato ni mi kao obični ljudi ne moemo biti sigurni ni u šta, bez da vjerujem.
Ja biram da vjerujem u prirodno. Ništa prirodnije nema od vitamina D koji se dobija sunčanjem.
To je nešto poput vode.
Tri su ključne stvari koje nam danas fale.
Manjak fizičke aktivnosti, zdrave hrane i vode i manjak sunca (automatski utiče na vitamin D).
Last edited by autodijagnostika; 15-08-21 at 12:14.
Ko su to "svi" koji su to savjetovali? U jeku pandemije (januar - kraj februara) ljudima je davano MAHOM 1000-2000 jedinica dnevno, hello, 1-2k. Pricam za Herceg Novi naravno.
Evo ja kao neko ko u to vrijeme nije nista citao o tome, niti se raspitivao, nisam imao blage predstave da treba da pijem i po 20 000 ako sam u deficitu. I sad se nadje pemtnjakovic poput tebe da mi kaze "svima je savjetovano", jeste kako da ne ali u limburgu mjesecu... Srecom pa imam mogucnosti da dobijem i drugo misljenje te da se raspitam detaljnije, ali to mnogi gradjani CG nemaju.
I jos jednom da podsjetim da su za lijecenje cinkom, vitaminom D i vitaminom C pojedini doktori bili stavljani na lomachu (pa i na ovom forumu) na samom pocetku pandemije.
savjetovano je u koroni da uopste nije puno 10k, a kako rece jedan imunolog, nas organizam je pun toksina koji ga "jede" tako da ga nikad ne moze biti dovoljno
nothing comes from violence and nothing ever could
Ma samo ova stvar. Kad je došla korona svi se za koje se sumnja moraju testirati. Pa budeš pozitivan ili negativan. Sve se može kad se oće.
Međutim niko od doktora ne traga za deficitom vit D iz krvi. A dokazano je da ljudi koji su u deficitu nagrabuse od infekcije.
Dakle, ne postoji protokol za prevenciju i poboljšanje zdravlja organizma.
Liječe se samo simptomi bolesti ali ne i pravi uzroci.
Ja sam nekoliko puta na forumu pisao, zapravo godinama, da sam bio jako osjetljiv na viruse i gripove. Niko od doktora raznih profila mi nikad nije savjetovao d aprovjerim vitamin D.
Čak i kad su mi ga slučajno provjerili zbog stomačnih tegoba, pokazalo se da sam bio u deficitu al to nije bilo dovoljno da kažu da treba da ga pijem radi imuniteta.
Jer najnovija istraživanja sporo dolaze do naših doktora. Najviše mi je zasmetalo od mlade doktorice imnuloga koja je to trebala da zna.
A meni je kao sve uredno bilo što se tiče tih imunoloških parametara.
Last edited by autodijagnostika; 15-08-21 at 12:23.
I neko koga su pojedinci mahom stavljali u kosh "Teoreticar zavjere". Sjecam se jos par postova prozivanja na tvoj racun.
Interesantno je kako se brzo stvari promijene a i zaborave, prica oko vitamina D je najbolji primjer za to.
Sve to stoji, sada, kada smo prosli najgore. Naveo sam Herceg Novi kao primjer gdje znam sta se tacno desavalo i kako se "pisala terapija" kada smo bili u najgorem periodu, sta vise kako se pise i dan danas (nikome ne daju preko 2k jedinica dnevno).
ne znam, nisam isla da mi pisu terapiju.
nothing comes from violence and nothing ever could
Vidi, ja nisam neko ko se tvrdoglavo drži jednog mišljenja. Mišljenja sam da nikad i u ništa ne treba biti 100% siguran. Ja u sebe nisam siguran. Posao kojim se bavim mi je logikom ukazao po 100 puta da nisam bio u pravu sa nekim početnim mišljenjem.
Ako mi se dokazima ukaže na drugačije onda ću i ja da preispitam svoje dotadašnje mišljenje.
Bilo je vremena kad sam bio mlađi, pod uticajem nekih ljudi, kad sam vjerovao u neke teorije zavjera ali sam vremenom shvatio da mi kao obični ljudi ništa ne možemo da dokažemo.
Bitno je uvjek imati sumnju.
Nauku ne odbacujem, daleko od toga, ona nam samo pokazuje kako je sve u ovom svijetu zapravo smisleno i sa svrhom.
Na ovom forumu je uvjek postojao problem između vjernika i ateista, i to se vazda prelivalo na nauku jer kao ateisti više brane nauku od vjernika. A neće da priznaju i da među naučnicima ima dosta vjernika, bilo ih je i biće ih.
I otud ta vječita borba da li nam nauka daje sve odgovore o nama i životu, univerzumu i Bogu. A nauka zapravo samo otkriva sve ono oko nas, ali još uvjek ne znamo koliko smo toga otkrili a koliko toga još treba da se otrkije.
Problem sa ateistima kod nas je utoliko bio veći što su bili žestoki ljevičari pod uticajem komunizma, a sada su i liberali koji čovjeka stavljaju u centar univerzuma i da čovjeku treba da bude sve slobodno.
Neka im, to je njihovo pravo ali dajmo i i da mi izaberemo drugačiji izbor u svom životu. Da vjerujemo u neku višu silu ili Boga.
Jedan od forumaša sa kojim sam povezan na FB je skoro share-ovao priču oko suprotstavljenih Tesle i Edisona, kada je Edison spržio slona sa 6000V naizmjenične struje da bi kao pokazao da Tesla ne smije biti u pravu sa naizmjeničnom strujom, da je opasna itd.
To su pravi primjeri đe i nauka zapravo (neki ljudi od nauke) griješi, u smislu biranje strane.
Kada smo gurnuti da biramo stranu onda postoji mogućnost da žestoko pogriješimo.
Što se tiče vitamina D, evo više od godinu ipo dana ubijeđen sam da je jedan od osnova za zdravlje čovjeka, imuniteta i drugih stvari u organizmu.
Jesam li 100% ubijeđen, još uvjek nisam, ali jesam 99%.
Last edited by autodijagnostika; 15-08-21 at 13:29.
fajzer se srijedom ili cetvrtkom daje u muzicki centar, moras poci rano ujutru da dobijes broj i onda se ceka nekoliko sati - zavisi kad dobijes broj.
Mislim da se uopste ne daje u Muzickom, nego u Univerzitetskom centru.
Pratim situaciju sa vitaminom D od prvog dana. Nesto nisam vidio nijednu vjerodostojnu studiju o negativnom uticaju vitamina D. Ali zato imamo tonu podataka o pozitivnim efektima vitamina D, podatke o pacijentima sa tezom klinickom slikom koji pripadaju upravo onim grupama koje imaju deficit vitamina D, imamo gomilu studija koje o pozitivnoj vezi izmedju [visokih doza] vitamina D i sprjecavanja infekcije covidom itd.
My stomach was making the rumblies - that only hands would satisfy.
Postoje neke studije koje ajde da ne kažemo negativno gledaju ali umanjuju značaj, recimo tipa da ne sprečava zarazu i sl. Takođe kod teško oboljelih od virusa (sa komorbiditetima) da primjenom velikih doza se ne popravlja stanje i sl.
I to nije sporno, ja ih prihvatam kao takve.
Međutim problem je prije svega u politici koja ne pridaje značaja u smislu da ne uvode masovno testiranje iz krvi, a na osnovu nalaza uvođenje suplementacije kako se ne bi dešavalo da ljudi budu u deficitu.
Dakle da se radi na preventivi. Neka što bi spriječili teške slučajeve u dosta velikoj mjeri, nego bi spriječili dosta drugih oboljenja.
Ali izgleda da to što je jeftin je glavni problem. Manje para za farmaceute.
ps. Evo da javno pohvalim Vanju kao dugogodišnjeg ateistu ali koji ne sluša izričito samo lijevo liberalnu politiku![]()
Last edited by autodijagnostika; 15-08-21 at 19:51.
Ispravka - univerzitetski centar je ispravno, permutovao sam.
Ali da ne bude samo da je vit D glavni faktor oko imuniteta, ko oće da posluša izgleda da je mikrobiom u našim crijevima takođe bitan faktor za dobar imunitet.
My stomach was making the rumblies - that only hands would satisfy.
pa očigledno da ima poliitčku dimenziju ako te EU ne pušta sa kineskom i ruskom vakcinom
She is only here to annoy herself!
Mislim na pro-vax/anti-vax sentiment. Politicka dimenzija te price me ne interesuje. Interesuje ove "slobodne mislioce" kojima je vrhunac slobodne misli udaranje kontre u pokusaju da ispadnu pametni. A to sto istovremeno udaraju kontru cinjenicama i podacima guraju pod tepih. Anti-vaxer mora na neki nacin da odrzi iluziju o svojoj superiornosti.
My stomach was making the rumblies - that only hands would satisfy.
Za mene vakcinacija predstavlja dobar vid masovne prevencije, vakcinisan sam kineskom protiv Covida, čak zagovoravam da je bitnije da se mladi vakcinišu prije nego bolesni i stari.
Međutim na individualnom nivou smatram da vakcina ne pomaže ako je neko sa lošim imunitetom, i drugim bolestima.
Ja napadam onu medicinu koja ne radi na podizanju kvaliteta ''innate'' imuniteta kod svake individue.
There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)
Bookmarks