Imam (ili sam imao) koronu sa simptomima ili bez simptoma ali imam antitijela
Pozitivan sam (ili sam bio) ali bez simptoma i nemam ili ne znam da li imam antitijela
Nisam ili ne znam da li sam (bio) pozitivan
Juče se revakcinisah fajzerom i jutros pred zoru me probudi groznica. Nakon panadola sam ok, samo treba da noćas odspavam kako treba.![]()
e pa ne znam šta je to u tim vakcinama ili bolje u našim organizmima što čini da ja imam jake simptome, neko nema ama baš ništa a neko onako, tek nešto malo...Moj sin je primio prošle nedelje, 15 dana nakon tebe i imao je onako malo kao bio umoran...i to je to![]()
Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!
Juče isto Fajzer, isto čekanje, isto gužva...?
Poslano sa mog SM-N975F koristeći Tapatalk
Mene je posle 1 fajzer ruka boljela 2 dana, sledeće srijede mi je druga doza
Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
Ne znam samo gdje je doticna osoba u EU mogla primiti trecu dozu Fajzera jer se treca doza jos uvijek ne daje ali je veoma vjerovatno da hoce ubrzo. Da podsjetim samo da su do prije svega par mjeseci vecinom sve zemlje u EU kubirile sa problemom da dobiju dovoljno Pfizer vakcina.
Jedino gdje se oficijalno daje treca doza za sada je USA i Izrael (nesto manje od 1 mil ljudi je vakcinisano trecom dozom u Izraelu npr.).
Ako grijesim neka me neko slobodno ispravi.
Last edited by beatnological; 14-08-21 at 10:26.
Bave se oni doktori i naučnici kojima je stalo do zdravlja čovjeka i koji se ne vode interesom farmacije.
Pa valjda postoje neki protokoli. Koliko ja znam, treća doza još uvijek nije odobrena kod nas, bez obzira na to koliko antitijela razviješ.
Last edited by Viscount; 14-08-21 at 12:30.
Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.
Otpor napretku je normalna pojava, doktora što je u Bečkoj bolnici 1847 god. htio da uvede u obaveznu proceduru pranje ruku proglasiše ludim (tek nekih 30 god. kasnije to uvršteno u proceduru). Eksperiment sa neizvesnim posljedicama bijaše to pranje ruku. Izdvojih u nekom gore postu koja se tri narativa izdvajaju kod protivljenja vakcinaciji. Niti jedan ne pruža alternativu (borbu protiv pandemije) već ide u zonu ,,aktivnog čekanja" (u najboljem slučaju).
Sent from my moto e5 using Tapatalk
Ista priča samo drugi epilog - nekad se rentgen koristio da se precizno izmjeri stopalo prilikom kupovine obuće.
Danas znamo da to i nije bila sjajna ideja.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Shoe...ng_fluoroscope
Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Dje da se raspitam za fajzer? Ili zakazem?
Samo ti...
U mome srcu si...
Jedna jedina, nepobjediva -
Zvezdo ljubavi!
Kapiram da ti ovakvi slučajevi napretka nisu zanimljivi:
After 60 years, scientists uncover how thalidomide produced birth defects
+
Dengvaxia controversy
Rush To Produce, Sell Vaccine Put Kids In Philippines At Risk
The more things change, the more they stay the same.
U Engleskoj je bio zakon da čovjek mora sa crvenom zastavom da ide ispred i upozorava ostale da automobil nailazi. U Francuskoj nisu postojala nikakva ograničenja za tu novotariju te su zato mnoge skraćenice u vezi automobilizma izvedene iz francuskog jezika. Isto tako, običan šiljak je najefikasniji gromobran, a neko je mislio da može da napravi još efikasniji pa su bili oni ,,nuklearni" koji su se poslije Černobilja brže bolje skidali sa zgrada. Itd, itd,... Opet ponavljam, izdvojio sam tri narativa, niti u jednom ne vidim alternativu vakcinaciji. Jedina alternativa je ,,aktivno čekanje" što je daleko od rješenja.
Sent from my moto e5 using Tapatalk
vakcina je samo dopunska mjera ali zašto se zadnjih godinu i po dana nije vodila kampanja za zdrav život i da se ljudima davao besplatni vitamin D (jer mnogi nemaju para da ga kupe), to bi spasilo poprilično života ne samo kad je korona u pitanju nego i druge bolesti
jedan komšija tu alkoholičar tresu mu ruke i ko zna kakve sve probleme ima vakcinisao se veli ja brinem za zdravlje
hoću reći vakcina pomaže ali su prioriteti potpuno pobrkani
She is only here to annoy herself!
Tableta vitamina D je 10c.
Ampula od 500mg (tečna je 29c).
Da skupo je 5e mjesečno. Treba pomoći u tražiti da nam se to kupi.
Ko je htio da pije pio je.
Poslato sa škatulice
da, mnogi će radije kupiti 2 hamburgera nego vitamin D
drugo, ljudi su neinformisani
She is only here to annoy herself!
Ne radi se uopšte o tome da li je vitamin D jeftin ili skup. Radi se o tome što SZO i druge zdravstvene institucije neće da priznaju da postoji pandemija deficita istog kod ljudi, posebno zimi.
Za mnoge druge bolesti postoji opravdana sumnja da nastaju kao posledica deficita vitamina D. Osteoporoza na primjer.
Ali čoče u nauci ne postoji konsenzus oko toga da li bolesti nastaju kao posledica deficita ili je deficit posledica bolesti!?
Zamislite koliko je nauka zapravo napredovala kada ne umije da prokljuvi uzrok?
A evidentna je činjenica da čovjeka sada za razliku od praistorijskih dana sunce mnogo manje gleda.
Nema svijesti o tome koliko je bitan. Ljudi su nesvjesni da su u deficitu a doktori takođe ne pridaju neki značaj, valjda jer ne prate neka novija naučna saznanja ili što li.
Čudno je doista.
Ni u naučnoj sferi ne postoji jasan konsenzus kolika donja granica treba da bude. Kod nekih organizacija to je 50nmol/L a kod drugih 75nmol/L.
Dok neki naučnici tvrde da on mora biti 100-150nmol/L da bi sve bilo u top stanju u organizmu.
Spasioci na plaži redovno imaju put 200nmol/L.
Sada za vrijeme Korone, svima je savjetovano da "krljaju" D vitamin od 5.000 do 10.000 jedinica dnevno.
Nek se primi 10% sasvim je dovoljno.
Poslato sa škatulice
There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)
Bookmarks