450 na 4500 testiranih je isto što i 100 na 1000 testiranih, prošlog ljeta testiralo se po 300-400 dnevno

procenat je bitan, a isti je kod nas i u Srbiji npr. kao i u zemljama u okruženju pa nema nikakve svrhe zatvarati granice

do oktobra će vjerovatno broj oporavljenih stići broj zaraženih i onda će broj aktivnih slučajeva početi da opada tako da tada neće biti nikakvog smisla uvoditi bilo kakve mjere (osim ako se ne pojavi neki novi zaebani soj pa da nam imunitet više ne važi)