EUR1 ti izdaje spediter u DE, tj agencija koja ti prodaje osiguranje i tablice. Pod uslovom da od proizvodjaca dobiju potvrdu da je vozilo proizvedeno u EU. BMW/VW vise ne izdaju potvrde, pa ne mozes da dobijes EUR1... za vozila preko 6000 placas 5% carine i na sve to 21% PDV.