Page 121 of 1402 FirstFirst ... 21711111171181191201211221231241251311712216211121 ... LastLast
Results 3,001 to 3,025 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #3001
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,668
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Vama je to normalno da ne moze biti normalnije, jer ste iz ex SSSR-a, a ex YU je tu osnovu, kao i 90% svega ostalog preslikala na YU.. NVO iz CG nece pisnut sigurno.. Nasi qqaju sto kao fol moraju imati novca i kartice za ulazak u EU po tot novca dnevno da bi usli u drzave Sengena.. A kamoli da ne mogu lazirati privremenim rezervacijama i slicno..
    SSSR zakoni komunistickog apsolutizma vs EU sloboda.. No, ima ko ce o tome..
    p.s. "Hammurabi code" je jos daleko u buducnosti od CG..

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 27-06-15 at 16:14.

  2. #3002
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,998
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    PS Srbi mi nisu "dezurni krivci". Samo sam komentirao ono jadikovanje one beogradske babe.
    I sve to podveo pod "demonstraciju srpske bahatosti".
    Čuj, "beogradske babe"...Žena s prvom popi.izdela. Rodjena u CG, svi njeni u CG...i sad je ona stranac, a Dragan Džajić nije:blah:

  3. #3003
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,283
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Vama je to normalno da ne moze biti normalnije, jer ste iz ex SSSR-a, a ex YU je tu osnovu, kao i 90% svega ostalog preslikala na YU.. NVO iz CG nece pisnut sigurno.. Nasi qqaju sto kao fol moraju imati novca i kartice za ulazak u EU po tot novca dnevno da bi usli u drzave Sengena.. A kamoli da ne mogu lazirati privremenim rezervacijama i slicno..
    SSSR zakoni komunistickog apsolutizma vs EU sloboda.. No, ima ko ce o tome..
    p.s. "Hammurabi code" je jos daleko u buducnosti od CG..

    Hvala Lepo
    Не ездят в Тулу с самоваром.
    There is no sense in bringing coal to Newcastle.
    Zakokodastvo CG je zakonodavstvo CG. Nitko ne smije ulazit u CG ka u "malu Srbiju".
    TAKE IT OR LEAVE IT.
    PS Jesam iz ex SSSR-a, koji mi je naucio da postovanje zakona je temeljna stvar i da posjedovanje inozemne putovnice nije nikakav dokaz superiornosti njezinog vlastnika.
    Toliko smo bili retardirani u nasem SSSR-u, sto mozes ...
    Last edited by A+A; 27-06-15 at 16:42.

  4. #3004
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,668
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ovo je moja/nasa drzava, i Vi nas/mene necete uciti sta je sta. Ovo je forum o buducnosti CG, a vi da mi izigravate veceg Papu od Pape, sovjetsko komunisticki posebno... Neka'te.
    Za Vas znaci uzmi ili ostavi. Bitna razlika.
    Ucestvujte sa misljenjem stranca i tu ste dobrodosli, ali bez soljenja pameti o CG nama koji smo iz CG.
    Hvala Lepo

  5. #3005
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,283
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Ovo je moja/nasa drzava, i Vi nas/mene necete uciti sta je sta. Ovo je forum o buducnosti CG, a vi da mi izigravate veceg Papu od Pape, sovjetsko komunisticki posebno... Neka'te.
    Za Vas znaci uzmi ili ostavi. Bitna razlika.
    Ucestvujte sa misljenjem stranca i tu ste dobrodosli, ali bez soljenja pameti o CG nama koji smo iz CG.
    Hvala Lepo
    Stav etnickih Crnogoraca i Crnogorkinja iz inozemstva ("onih koji smo iz CG") je dosta zanimljiv ali nije bitan ... barem za mene.
    Heheh, dosta je zanimljivo vidjet kako nestae ono "europljanstvo" forumasa kad im (kako se kaze kod nas u ex-SSSR-u) netko "stopi macki na rep".
    PS Evo "europskog" disklejmera: volim macke i nikad niti jednoj nisan stopio na rep mada imam ih dvojicu.
    Last edited by A+A; 27-06-15 at 17:08.

  6. #3006
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,668
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Stav etnickih Crnogoraca i Crnogorkinja iz inozemstva ("onih koji smo iz CG") je dosta zanimljiv ali nije bitan ... barem za mene.
    To je Vasa stvar sta cete kao observator misliti o nama drzavljanima CG i nasim pravima u nasoj drzavi, a te imperijalisticke sovjetske metode ucenja gradjana drugih drzava ostavite za taj Vas region.
    Ako se tako drsko ponasate kao totalni stranac u CG sa tolikim nepostovanjem i bezobraznim ubacivanjem "buva" prema i izmedju kulturoloski razlicitim njenim gradjanima, onda mi postaje jasnija situacija u CG.
    Sovjetske metode "zavadi pa vladaj" prodajte Rusiji i njenim satelitima. A nase uredjenje, i koji su nam zakoni dobri ili nisu, nasa stvar. Vasa, sovjetska skola me ne zanima, a za CG ni pod razno.

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 27-06-15 at 17:16.

  7. #3007
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,283
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    To je Vasa stvar sta cete kao observator misliti o nama drzavljanima CG i nasim pravima u nasoj drzavi, a te imperijalisticke sovjetske metode ucenja gradjana drugih drzava ostavite za taj Vas region.
    Ako se tako drsko ponasate kao totalni stranac u CG sa tolikim nepostovanjem i bezobraznim ubacivanjem "buva" prema i izmedju kulturoloski razlicitim njenim gradjanima, onda mi postaje jasnija situacija u CG.
    Sovjetske metode "zavadi pa vladaj" prodajte Rusiji i njenim satelitima. A nase uredjenje, i koji su nam zakoni dobri ili nisu, nasa stvar. Vasa, sovjetska skola me ne zanima, a za CG ni pod razno.

    Hvala Lepo
    Daj bre ostavi me na miru s mom sovjetskom skolom, koja te navodno ne zanima. Da ponovim, stav onih koji su otisli trbuhom za kruhom malo me zanima ... bre.

  8. #3008
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,502
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,084
    Thanked in
    1,594 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Maja je za postovanje zakona, ali ne komunistickih.Crnogorski funkcioneri i sluzbe znaju samo za te zakone od prije 50 god, i kako ih je indoktrinirao drug njihov Stalljin - sovjetska platforma, pa drug njihov TitA.. Dalje od toga - ni makac.. ...
    Inace da je tako na zapadu ne bi ni jedan Crnogorac mogao mrdnut' iz CG..
    Sto se tice rominga, ja placah po 4e+ minut u CG, ali vise i ne obracam paznju.. Malo trziste pa kopaju koliko mogu.
    Dobro je vama, super.. jos 50 god tako, pa Jopet.
    Putjovka vama treba bre. Da vam stambiljaju kad iz sela sljegnete u selo.
    Samo cekam da vidim novinare kako provjeravaju one sa brodova kad ce zagazit u CG vode i jesu li i oni platili ulaz-izlaz i "lezarinu"..
    CG i komunisticko limitiranje kretanja i ljudskih sloboda.


    Hvala Lepo
    Pa i UK viza kosta grdilo para i svi je placaju jer nisu potpisnici sengen sporazuma. Pa?
    I juce sam stigao iz Kopenhagena, oces da znas koliko mi je roming kostao, jer nema T-com mreze?
    Kakve veze ima kakvi su zakoni ako su na snazi. Treba ih postovati kakvi su da su. Isto tako i zapadne drzave imaju neke lude zakone pa ih svi postuju. Ogranicenje limita za isplate osiguranja u USA, patriot act, nemogucnost glasanja portorikanaca zbog zakona iz 18 vijeka iako su US drzava sa sve pasosem......
    I opet puna usta demokratije..... Imali smo mi nekad fin izraz. Pokondirena.....

  9. #3009
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,668
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Jako mene zanima sovjetska skola, ali ne idem po njihovim forumima da ih ucim pameti sta ce sa svojim manjinama, da bacam "lokal-patriotske" buve, ko da ima pravo glasa kod njih, ili sta vec.. Samo ih treba pratiti dobro, da ne uzlete previse po CG jer zamute interno o'cas posla. A sta ce na druge bande, nebitno....
    A Vas sistem razmisljanja iz sovjetskog "gulaga", da se trbuhom ide na zapad, a ne za znanjem kao sto je moja generacija i mnoge prije mene - naravno.. Predvidljivo je.
    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 27-06-15 at 17:46.

  10. #3010
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,283
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Zove li se ovaj forum "Majina histerija"?

  11. #3011
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,702
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    moze i histerija,mada bih rekao da joj je neki nas Gorstak ostao u dobrom "sjecanju",pa makar i virtuelni pripadnici po forumima bude stara sjecanja.......mozda bi slike forumasa pomogle......

  12. #3012
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,668
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Da, da nemoc, "brisite"- procitani ste. Pokusali ste da solite pamet "atipicnoj Crnogorki".
    Hehehehehe
    Prijatan boravak u CG, i nadam se da cete biti pod posebnom kontrolom od nasih sluzbi da se ponasate kao gost, bez bacanja buva i raznosenja mrznje medju gradjanima CG zbog njenih kulturoloskih i drugih razlika iz kao fol "dobronamjernog "razloga - Vase sovjetske ljubavi prema CG....


    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 27-06-15 at 17:58.

  13. #3013
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,283
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    I sve to podveo pod "demonstraciju srpske bahatosti".
    Čuj, "beogradske babe"...Žena s prvom popi.izdela. Rodjena u CG, svi njeni u CG...i sad je ona stranac, a Dragan Džajić nije:blah:
    Pojam "rodjena u CG" ne pije vodu, jer ga nama u zakonima Crne Gore.

  14. #3014
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,998
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Pojam "rodjena u CG" ne pije vodu, jer ga nama u zakonima Crne Gore.
    Ima ga...kao i u svakom Zakonu o državljanstvu.

  15. #3015
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,668
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Rekoh ja... hahahahaha.. Sovjeti misle da su svi Crnogorci glupi i neobrazovani, pa salju "dobre" policajce u CG, a "lose "policajce u SR.
    Koja je to naiva, kad im je Sava Vladislavic otac - osnivac "predhodnice".

    Hvala Lepo

  16. #3016
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,702
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    crnogorci su zaista cudo,ostave uvjek trag,niko ne moze to da ponisti za zivota njenog......munje smo u svemu.....a na cemu si to sesto danas?kakav si to koktel sjecanja oduvala,pa adrenalin pumpa li pumpa.:snowman::lolblue::hardrock:

  17. #3017
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,572
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,938
    Thanked in
    784 Posts

    Default

    bravo bre...

    Uzimaj srbima po 500eur na granici, ionako nista ne trose
    One Ring to Rule them all...

  18. #3018
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,998
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Heh...a u stvari ta drama sa prijavom boravka služi samo onim graničnim policajcima kao fora za klepanje turista.
    Naprave "krizu", pa ako prodje...prodje. Za 10 eura, svaki ćete pustiti da produžiš gde ti volja.
    Oni kaznu ne mogu da napišu, već te moraju sprovesti do sudije za prekršaje. A tek tamo treba da se ustanovi, gde si odseo i koliko si bio...i kome uopšte treba prijavu pisati. Tako da se ni njima ne smara s tim.
    Pogotovo, ako dokažeš da si bio u nekom hotelu, pa ti oni nisu izdali onaj kartončić. Malo sutra će pisati prijavu pravnom licu u vlasništvu nekog glavonje.
    Ali zato, ako si bio kod baba Andje u Kolašinu, napraviće strašnu dramu i pretiti hapšenjem i babe i dede i cele rodbine. :mrgreen:

  19. #3019
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,502
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,084
    Thanked in
    1,594 Posts

    Default

    Pa ovaj zakon mi je od starta djelovao " ne znam kako da popisem ilegalne izdavaoce smjestaja, pa ajde da kaznjavamo sa druge strane, pa ce nam turisti reci".
    Kao da je tesko otvoriti booking.com mislim da nema smjestaja u cg koji nije tu izlistan. Bookingovi agenti na terenu su jako azurni, i fala bogu imaju cak i mape kako da dodjes ako je fora "ne znamo mi ko su i dje se nalaze"

  20. #3020
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    9,066
    Thanks Thanks Given 
    1,018
    Thanks Thanks Received 
    4,104
    Thanked in
    2,313 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Podgorica: Isključivaće autobuse i pisati kazne od 530 eura

    Svi međugradski i međumjesni prevoznici koji ne budu poštovali Odluku o regulisanju saobraćaja na teritoriji Glavnog grada od ponedjeljka, 29. juna, biće sankcionisani, saopštio je načelnik Komunalne policije Goran Janković.



    Meanwhile in Slovenia

    I dok Slovenci PRAVE električne autobuse na baterije naša lokalna uprava se bavi budalaštinama dje se ko parkirao i koliku kaznu treba da plati ... što bi rekli " SAMO BAHATO " ...

    Аустријски коњушари, вежи коња ђе ти газда каже, полтрони трулог запада и остала наша самозаваравања...
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  21. #3021
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,844
    Thanks Thanks Given 
    1,905
    Thanks Thanks Received 
    1,869
    Thanked in
    770 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    bravo bre...

    Uzimaj srbima po 500eur na granici, ionako nista ne trose
    Da sam Srbin nikad ne bih dosao u CG na more, bez da imam neku rodbinu ili vikendicu, jer Grcka za iste pare pruza mnogo, mnogo vise u odnosu na nas. Kod nas mozes da zaradis trovanje hranom, batine od neke lokalne ekipe "mangupa", kazne za prekoracenje brzine od 10km/h a putevi ne dozvoljavaju da vozis ni 20 km/h, guzve u saobracaju, bahatost od onog lika sto naplacuje parking i lezaljke, do onih koji rade po hotelima itd. itd.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  22. #3022
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Što se dešava ako odbiješ informativni razgovor? Ili pođeš i ''praviš se mutav...''?

  23. #3023
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,572
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,938
    Thanked in
    784 Posts

    Default

    podji i pravi se mutav. Bices sumnjiv ako ne odes
    One Ring to Rule them all...

  24. #3024
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,652
    Thanks Thanks Given 
    75
    Thanks Thanks Received 
    931
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 11/11/11 View Post
    Što se dešava ako odbiješ informativni razgovor? Ili pođeš i ''praviš se mutav...''?
    odbijat` ga nemoj nikako znaju kolege da budu onda tek zeznute
    podji, odgovori sto ih zanima, ako vidis da je nesto sto ti ne odgovara pravi se mutav i avetan i bole te brige....
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  25. #3025
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,481
    Thanks Thanks Given 
    2,074
    Thanks Thanks Received 
    3,373
    Thanked in
    1,856 Posts

    Default

    To vi momci iz iskustva?
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

Page 121 of 1402 FirstFirst ... 21711111171181191201211221231241251311712216211121 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •