Page 131 of 1402 FirstFirst ... 31811211271281291301311321331341351411812316311131 ... LastLast
Results 3,251 to 3,275 of 35035

Thread: Iz raznih novina III

  1. #3251
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,248
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Ovaj slucaj mora da je Konjevic licno rasvjetlio...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  2. #3252
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Surovi poslodavci: Test za trudnoću uslov za produženje ugovora

    Upravi za inspekcijske poslove nije stigla nijedna pritužba povodom diskriminacije na poslu zbog roditeljskih obaveza, saopšteno je Pobjedi iz ove ustanove. Udruženje „Roditelji", međutim, nedavno je saopštilo da se njima za pravnu pomoć i savjet zbog ovog problema javilo više od 1.000 majki i očeva.
    "Nije bilo takvih slučajeva", kratko su odgovorili iz Uprave za inspekcijske poslove.
    Iz Udruženja „Roditelji" smatraju da žrtve diskriminacije strahuju da prijave nadležnim nevolje sa kojima se suočavaju na poslu samo zato jer nemaju povjerenja u institucije sistema.
    Udruženju su se mahom javljale žene žaleći se da su odmah po isteku ugovora o radu, a po povratku sa porodiljskog odsustva, dobijale otkaze. Bojana, koja je željela da ostane anonimna, ispričala je Pobjedi kako je ostala bez posla nakon što se vratila sa porodiljskog bolovanja.
    "Poslodavac se nije lijepo ophodio prema nama. Kod njega smo primali dio plate ilegalno ,,na ruke“, a ostatak je bio uplaćivan preko banke. Kada sam pošla na porodiljsko primala sam samo taj dio preko banke. Htjela sam da ga tužim kad sam ostala bez posla, ali sam shvatila da nema svrhe", kazala je Bojana.
    Bila je zaposlena po ugovoru na određeno vrijeme i kada je ugovor istekao poslodavac joj je saopštio da za njenim angažmanom više nema potrebe.
    I Podgoričanka Marija je osjetila diskriminaciju dok je radila na jednoj benzinskoj pumpi. Poslodavac im je, kako je kazala, ugovore produžavao svakih šest mjeseci, ali samo ako bi prošle test za trudnoću.
    "Testove je kupovao on i svaki je bio obilježen posebno kako ga ne bi možda prevarile i predale mu svoj test. Rezultati testa su odlučivali da li će da nas zadrži na poslu ili ne", priča Marija.
    Za razliku od inspekcije, na adresu Unije slobodnih sindikata svakodnevno stižu žalbe porodilja, odnosno trudnica zbog diskriminacije na poslu.
    Koordinatorka sekcije žena pri USS Lidija Pejović kaže da su zabrinjavajući podaci Udruženja ,,Roditelji“ i da bi nadležni trebalo da reaguju.
    Sindikat svakodnevno dobije tri ili četiri prijave zbog navodnog kršenja prava na poslu, ali se one ne odnose samo na trudnice.
    Pejović objašnjava da Unija slobodnih sindikata ženama obezbjeđuje advokata ako žele da zbog diskriminacije protiv poslodavca pokrenu sudski spor.
    "Malo je takvih slučajeva. Naše žene su isprepadane. Prihvataju situaciju kakva jeste. Sudski postupci traju dosta dugo, a rezultati su neizvjesni. Kada se poslije sudske odluke vrati kod istog poslodavca tu nema spasa, jer nakon toga nastupi mobing", kaže Pejović.
    Ona se prisjeća jedne žene koja je imala ugovor na pola godine, ali joj je zbog trudnoće poslije trećeg mjeseca uručen otkaz. Zena je, kako kaže Pejović, dobila spor, ali je po isteku ugovora ostala bez posla.

  3. #3253
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    29
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa,ako bi drzava subvencionisala privatne firme,kao sto finansira svoju administraciju,lokalne samouprave,policiju,prosvetu i sudstvo,onda bi privatnici primali koga god hoce.Evo neka meni drzava uplati 2 miliona,ja cu isplacivati 20 trudnica.Ne moraju nikad dolaziti na posao.

    Sta mislite o tom predlogu?Da drzava zalozi neku zemlju na primorje i da mojoj firmi pokloni 2 miliona eura za plate mojim radnicima.

  4. #3254
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    He... ono "ilegalno" na ruke niko ne tumaci. Jesam zensko ali sto je mnogo, mnogo je... bez 8 odjednom na trudnicko nista... taman skupa obuka prodje, nestanu na nekoliko godina, pa na bolovanja extra, pa na sate, pa opet obuka, pa opet masala na trudnicko.. neke ne gledamo 4-5 godina, pa jopet...U pauzi idu one na odredjeno dok se trudnice ne vrate, uz skupu obuku i dalje.. pa kad i ove dobiju stalni ugovor, opet isto..😆 Grcki efekat je cudo.. ����
    Hvala Lepo

  5. #3255
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Pa sta je rjesenje? Izbor: ili posao ili stvaranje porodice? Pa ko sta vise voli?

    I ja sam tako filozofirala o Grckoj dok nisam dobila dijete.

    http://zaposleni.roditelji.me/2015/0...ima-je-radila/
    Last edited by Kliker17; 08-07-15 at 10:44.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  6. #3256
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,420
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Najbolje zabranit zenama da radjaju.

    A ti Majo, izvini sto zadirem u privatnost iako se ne poznajemo, ako si odlucila da se posvetis karijeri a ne porodici u smislu braka i stvaranja potomstva, nemoj davati sebi za pravo da osudjujes druge sto im je prva stvar u zivotu porodica pa tek onda posao.

    Iskreno, nejasni su mi ovi privatnici koji zenama daju otkaz. Pa zar drzava ne refundira plate za vrijeme porodiljskog odsustva?? Privatniku ni iz dzepa ni u dzep.

  7. #3257
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Ne refundira drzava ovaj sivi dio plate. To je problem.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  8. #3258
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,337
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    544
    Thanked in
    365 Posts

    Default

    A tek potrebno vrijema da se novozapošljeni uhoda u rad, to niko ne uzima u obzir
    Last edited by Markys; 08-07-15 at 10:53.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  9. #3259
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    29
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Najbolje zabranit zenama da radjaju.

    Iskreno, nejasni su mi ovi privatnici koji zenama daju otkaz. Pa zar drzava ne refundira plate za vrijeme porodiljskog odsustva?? Privatniku ni iz dzepa ni u dzep.

    Naravno da su ti nejasni kad si ti nakacen na drzavni budzet,koji ne moze presusiti do zadnjeg prodatog kamena stranim bankama.

    Nije problem isplata porodiljskog vec dugo odsustvo sa posla i cekanje na oporavak.Normalno da ce biti primljen novi radnik. Privatnicima je potreban svaki radnik za stvaranje profita,ako propadnu niko im nece dati nadoknaditi gubitke.Zaplijenit ce im se kuca,auto i jos ponesto.Otici se u zatvor zbog dugova.Djeca ce im gladovati.

  10. #3260
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,564
    Thanks Thanks Given 
    1,112
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    775 Posts

    Default

    nista zene,nemojte planirat djecu prije penzije

  11. #3261
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,337
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    544
    Thanked in
    365 Posts

    Default

    Ako ima jaku pregovaračku moć kod poslodavca onda može da radi što joj je milo, samo da je ne umanji
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  12. #3262
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,420
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by raza1 View Post
    Naravno da su ti nejasni kad si ti nakacen na drzavni budzet,koji ne moze presusiti do zadnjeg prodatog kamena stranim bankama.

    Nije problem isplata porodiljskog vec dugo odsustvo sa posla i cekanje na oporavak.Normalno da ce biti primljen novi radnik. Privatnicima je potreban svaki radnik za stvaranje profita,ako propadnu niko im nece dati nadoknaditi gubitke.Zaplijenit ce im se kuca,auto i jos ponesto.Otici se u zatvor zbog dugova.Djeca ce im gladovati.
    Ne radim u drzavnim organima niti sam korisnik budzeta. Ne znam odakle ti ideja za tako nesto.

    I sta sad treba da placem nad teskom sudbinom privatnika i da podrzavam otpustanje trudnica?

    Ne budi smijesan.

    Imas li zenu ili sestru? Kazes djeca ce gladovati privatnicima (sad kad se na ovu tvoju izjavu osvrnem kapiram da vjerovatno trolujes) a djevojka koja ce da ostane bez posla, jer je zaboga rodila dijete, ima od cega to dijete da prehrani.

    Ne mlatite.

  13. #3263
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    29
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kimmi,nemoj se preko tudjih ledja praviti human i posten.

    Ako zalis trudnice,davaj im ti platu.Evo ja cu ti dati adrese par njih koje su ostale bez posla zbog trudnoce,pa ih finansiraj,humanisto vrli.
    Postoji jos ministarstvo za rad i socijalno stranje,pa neka se trudnice njima obrate za pomoc.Nisu privatne firme socijalne ustanove.


    Nije ti kriva drzava koja samohranim majkama daje nadoknadu 70 eura mjesecno? Vec krivis privatnike.Prosao sam ja davno tu skolu i takve kao ti.
    Last edited by raza1; 08-07-15 at 11:24.

  14. #3264
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Ja radim kod privatnika i žene normalno idu na trudničko koje se refundira i vraćaju se na posao. Ovi sa testovima za trudnoću mora da su neki DPS-ovski biznismeni što maltretiraju radnike jer im može bit.

  15. #3265
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,420
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Ja opet rekoh da drzava refundira platu koja se da teudnicama. I to do kolko ono bi 900 eura?

    Kad ste mogli da prijavljujete trudnice na 5 hiljada platu tokom porodiljskog da bi od drzave uzeli 60 hiljada za godinu, od cega ste trudnicama davali max 20% onda ste bili humani.

    Sad je problem primit zamjenu za tih 12 mjeseci?

    Strasno.

  16. #3266
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,420
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Ja radim kod privatnika i žene normalno idu na trudničko koje se refundira i vraćaju se na posao.
    Isti slucaj i u firmi dje ja radim.

  17. #3267
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,031
    Thanks Thanks Given 
    3,961
    Thanks Thanks Received 
    6,523
    Thanked in
    3,110 Posts

    Default

    ode raza.

    u svim državnim institucijama postoje žene koje 5godina vuku bolovanje i samo produžavaju. pa neka krenu od državnih da bi privatnici mogli da ispostuju trudnice koje to stvarno jesu. i pozdrav za radnu inspekciju koja zna čitavu situaciju, ali... boli ih.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  18. #3268
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Hvala administraciji na brzoj reakciji

    http://www.blic.rs/Vesti/Svet/573719...zvinite-nam-se

    U EU parlamentu kao kod nas Krljaju se posteno


    Quote Originally Posted by goozica View Post
    ode raza.

    u svim državnim institucijama postoje žene koje 5godina vuku bolovanje i samo produžavaju. pa neka krenu od državnih da bi privatnici mogli da ispostuju trudnice koje to stvarno jesu. i pozdrav za radnu inspekciju koja zna čitavu situaciju, ali... boli ih.

    Pazi ovo opstina 4000 stanovnika u opstini radi 200 u ostalim drzavnim firmama jos 200, po 15 ih je u kancelariji. Sa rjesenjima bez rjesenja itd itd. Sve to zna inspekcija rada, zale se kako im je tijesno, ne rade nista itd. - Meni dodju da prave problem kad je krenuo zakon za strance da moram raspisivati konkurs jer mi je zena strani drzavljanin ! ! !

    Komunalna inspekcija/policija - Buka do 3-4 ujutro iz lokala, ilegalni gradjevinski radovi, gradjevinski radovi van sezone, uzurpiranje opstinskog zemljista u centru grada na 8 lokacija, ilegalna gradnja - 2500 objekata na teritoriji opstine i dodju kod mene da mi pisu rjesenje za terasu (privatnu) 20eur mjesecno da placam. I 150eur za reklamni info pano na godisnjem nivou.

    Turisticka inspekcija - lokalna. Od 150 objekata samo na booking.com 50 nema rjesenje 100 nema elektronsku identifikaciju. 80% ne placa centa poreza ili turisticke takse. I sve se zna, i boli ih...
    Last edited by Gandalf_White; 08-07-15 at 12:04.
    One Ring to Rule them all...

  19. #3269
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,248
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Jel' PG (i Ulqin - nisu stavili Ulcinj) mjesto za odrzavanje ovakve 'svecanosti' ? (u pitanju je slika koju je izbacila Americka ambsada u PG)

    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  20. #3270
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,031
    Thanks Thanks Given 
    3,961
    Thanks Thanks Received 
    6,523
    Thanked in
    3,110 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Hvala administraciji na brzoj reakciji

    http://www.blic.rs/Vesti/Svet/573719...zvinite-nam-se

    U EU parlamentu kao kod nas Krljaju se posteno





    Pazi ovo opstina 4000 stanovnika u opstini radi 200 u ostalim drzavnim firmama jos 200, po 15 ih je u kancelariji. Sa rjesenjima bez rjesenja itd itd. Sve to zna inspekcija rada, zale se kako im je tijesno, ne rade nista itd. - Meni dodju da prave problem kad je krenuo zakon za strance da moram raspisivati konkurs jer mi je zena strani drzavljanin ! ! !

    Komunalna inspekcija/policija - Buka do 3-4 ujutro iz lokala, ilegalni gradjevinski radovi, gradjevinski radovi van sezone, uzurpiranje opstinskog zemljista u centru grada na 8 lokacija, ilegalna gradnja - 2500 objekata na teritoriji opstine i dodju kod mene da mi pisu rjesenje za terasu (privatnu) 20eur mjesecno da placam. I 150eur za reklamni info pano na godisnjem nivou.

    Turisticka inspekcija - lokalna. Od 150 objekata samo na booking.com 50 nema rjesenje 100 nema elektronsku identifikaciju. 80% ne placa centa poreza ili turisticke takse. I sve se zna, i boli ih...
    ada to su "stari radnici", to s noge na nogu, dok se pokrenu pa dođu mlađe generacije pa i one s noge na nogu.
    dođe meni inspektor i kuka kako sa sezonom ide na more da radi. ovakva mu je priča: a ne ide mi se, nije to kao nekad, iznesu ti ribu, vino, pa jedeš...
    ja ga gledam...e tako mi starih radnika. treba da ih najedeš, napiješ i još da ti pišu 1000€ da ti ne bi pisali 5 iljada. a mrš.
    a to koliko su sposobni, samo neka su zdravo.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  21. #3271
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,564
    Thanks Thanks Given 
    1,112
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    775 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    ovakva mu je priča: a ne ide mi se, nije to kao nekad, iznesu ti ribu, vino, pa jedeš...
    kakva si ti g00zice,pa ne moze covjek gladan i zedan da radi

    salu na stranu,zalosti kakvih sve ins
    pektora ima,cast izuzecima.ali,moze im ga bit'...

  22. #3272
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,031
    Thanks Thanks Given 
    3,961
    Thanks Thanks Received 
    6,523
    Thanked in
    3,110 Posts

    Default

    gladan i zedan? Em sto imaju platu, em sto od svake kazne imaju 5%, em sto se obuku, obuju i ne znam ni ja sto sve ne. A i narod je stoka.
    Ja pamtim kao dijete dok su ljudi prodavali iznad velike pjace na pod robu, dodju inspektorke svi kupe robu i bjeze, a inspektorke trpaju u torbu ka da nece.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  23. #3273
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    He... ono "ilegalno" na ruke niko ne tumaci. Jesam zensko ali sto je mnogo, mnogo je... bez 8 odjednom na trudnicko nista... taman skupa obuka prodje, nestanu na nekoliko godina, pa na bolovanja extra, pa na sate, pa opet obuka, pa opet masala na trudnicko.. neke ne gledamo 4-5 godina, pa jopet...U pauzi idu one na odredjeno dok se trudnice ne vrate, uz skupu obuku i dalje.. pa kad i ove dobiju stalni ugovor, opet isto.. Grcki efekat je cudo.. ����
    Hvala Lepo
    Majo vi sigurno niste majka ni supruga.
    Valjda se slazete da je jedno od osnovnih ljudskih prava da se udate i dobijete djecu.

  24. #3274
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,217
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Naravno da je to jedno od osnovnih ljudskih prava.
    No mora se priznati da je i pravo poslodavca da bira koga će da zaposli u skladu sa procjenom od koga će firma imati najveću korist.
    Biti majka i supruga ne bi trebalo da bude smetnja predanom i odgovornom radu, no kod nas to često nije slučaj.

  25. #3275
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,943
    Thanks Thanks Given 
    511
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    658 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Naravno da je to jedno od osnovnih ljudskih prava.
    No mora se priznati da je i pravo poslodavca da bira koga će da zaposli u skladu sa procjenom od koga će firma imati najveću korist.
    Biti majka i supruga ne bi trebalo da bude smetnja predanom i odgovornom radu, no kod nas to često nije slučaj.
    Obaveza poslodavca je da postuje Zakon o radu, u kojem sve fino pise kako poslodavac mora da se ophodi prema zaposlenima. Kome se ne dopada Zakon, ne treba da vodi firmu. Krsenje zakona ne moze imati izgovor u ovom slucaju, jer su svi upoznati sa svojim obavezama.

Page 131 of 1402 FirstFirst ... 31811211271281291301311321331341351411812316311131 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 22:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 08:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-06, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •