Page 242 of 745 FirstFirst ... 142192232238239240241242243244245246252292342742 ... LastLast
Results 6,026 to 6,050 of 18622

Thread: Gorivo!

  1. #6026
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    20,910
    Thanks Thanks Given 
    2,892
    Thanks Thanks Received 
    3,497
    Thanked in
    1,568 Posts

    Default

    Zasto to mislis fabia? Dvaput sam mjerio i pokazalo mi je u 5km...
    Tu es mon héro!

  2. #6027
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pa mislim da trosi barem 7 na 100.
    TAKUMI

  3. #6028
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    20,910
    Thanks Thanks Given 
    2,892
    Thanks Thanks Received 
    3,497
    Thanked in
    1,568 Posts

    Default

    Evo ovako ti je kako sam ti rekao, jos klima radila non stop, a voznja kombinovana.
    Tu es mon héro!

  4. #6029
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Najpouzdanije ti je da sipas do cepa, ne do klika nego do cepa, vozis do rezerve i opet do cepa.
    TAKUMI

  5. #6030
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    20,910
    Thanks Thanks Given 
    2,892
    Thanks Thanks Received 
    3,497
    Thanked in
    1,568 Posts

    Default

    ha, jbg, samo sam ga dva ili tri puta do cepa nasuo, obicno 20-30e zveknem, ovo sam sad namjerno htio da izmjerim
    Tu es mon héro!

  6. #6031
    Sparco_CG's Avatar
    Sparco_CG is offline Najpovoljniji diler racunara i opreme u Podgorici
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    8,543
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    58
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Ajmo ovako, Euro Petrol nema SuperPlus 100. Pise tako ali je 98.

    Onda podjoh na Petrol i natankah 56 litara stotke.

    Poenta price: bacih 5 eura bezveze.
    Isto ide, isto vuce, isto radi, ista potrosnja, isti parametri. I sto ce ti bolji tester od Lexusovog motora?


    Samo da eliminisem one price da bolje ide sa 100 oktana i to...kao da to ima veze.
    moj frende iste bi parametre imao da si nasuo i 95 ja to odavno znam i necu da bacam pare, kad mi to kazu isti oni sto rade tamo. isto se gorivo sipa (95) i u 98 i u 100.. e sad neki kao dodavaju aditive neke kao da bude bolje, ali baza im je ista.
    BMW Arsovic
    068-615-321 (viber)
    [email][email protected]


  7. #6032
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ima razlike izmedju 95 i 100oktana,normalno na jaca auta se bolje osjeti razlika u odnosu na auta sa stotinak konja

  8. #6033
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,131
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Gorivo!

    Opet benzin poskupio....

    Kako cu se nekome majke naj*ebat...

    Dje si Milo Djukanivicu posro posrani familiju ti *****





    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Rookie; 09-03-15 at 13:31.

  9. #6034
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,145
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    579
    Thanked in
    338 Posts

    Default

    Boli te uvo kad je dolar moć

  10. #6035
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by John Cena View Post
    Ima razlike izmedju 95 i 100oktana,normalno na jaca auta se bolje osjeti razlika u odnosu na auta sa stotinak konja

    95, 98 i 100 imaju potpuno istu snagu, ali potpuno istu. I ne samo kod nas.
    To u stvari nisu oktani, to je RON broj. Taj broj ti govori brzinu paljenja smjese, sa 95 dolazi prije do knock-a, sa 100 "malo" teze.
    Benzin od 100 RON se sporije pali, tj. ne moze da dodje do paljenja smjese samo od sebe (pritisak u komori prije iskre).
    Moj brat veli da mu IS350 ide bolje na stotku, samo sam htio da mu pokazem parametre i da mu dokazem da nije tako.




    Zakljucak: ako mi neko kaze da mu auto ide bolje na 100 onda...
    TAKUMI

  11. #6036
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Super,aj nam pokazi te parametre da i mi smrtnici to vidimo

  12. #6037
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nemam to ovdje.
    TAKUMI

  13. #6038
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,928
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Samo polako, jos ce da skace


    Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

  14. #6039
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    16,248
    Thanks Thanks Given 
    281
    Thanks Thanks Received 
    568
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post

    U Integru sipas 100?
    Lose sam se izrazio. Sipam "100" kako ga nazivaju na Bonus Petrol pumpi.

  15. #6040
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,627
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NeroAzzurro View Post
    Samo polako, jos ce da skace


    Sent from my iPhone 6 using Tapatalk
    Itekako ce da skace. Kada se nafta na svjetskoj berzi vrati na stari nivo prije pada cijena (110-120 $ za barel) - kod nas ce gorivo preskociti 2€/litar. Nedostaje para drzavi. Maximalno su se aktivirali da kazne svuda gdje mogu. Inspekcije ordiniraju danima po firmama, a po putu PC-CT (koji je sad slijepo crijevo jer ne vodi nigdje) puno je patrola.

  16. #6041
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,495
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    4,451
    Thanked in
    2,613 Posts

    Default

    Ama meni auto stabilnije radi na 100 oktana pa neka Fabia_Elegance priča da je sve to isto...


    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  17. #6042
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Znas li ti uopste koja je razlika izmedju 95 i 100?
    TAKUMI

  18. #6043
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,601
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    fabia oli da uzmes moje auto i da sipas 95 ili 98 oktana..vozi ga dan, dva, tri...
    onda posle uspi STOTKU sa bonus petrola i ako ne osjetis razliku poklanjam ti auto

    mislim i na razliku u potrosnji i u ubrzanju itd
    Quote Originally Posted by my name is ...
    izvini oli mi rec kako da neciji post stavim u signature ?

  19. #6044
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,627
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kvalitet goriva i broj oktana su potpuno razlicite stvari.
    Broj oktana mora biti dovoljan da ne bi dolazilo do samozapaljenja smjese (sto je izmedju ostalog i Fabia objasnio gore).

    KVALITET goriva se razlikuje bukvalno od pumpe do pumpe (neka imaju vise sumpora i ostalih gluposti nego sto je dozvoljeno-zavisi iz koje se zemlje/busotine gorivo uvozi).

    Uostalom - Fabia objasnio:

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Odavno nisam vozio na benzin tako da nisam imao iskustva sa pumpama. Sad vozim i da, docepao sam kad je stigao auto, na Petrol. Auto je radio na 620 rpm, ne 621 ili 619 nego 620. Potrosnja je bila 24.4 mpg. Radio sam servis motora, Amsoil, filteri i to. Potrosio sam taj rezervar i onda sam opet docepao ali na Castellanu. Istu noc sam zamijenio svjecice (mora da se skine usisna grana, milion dzekova). Sjutra dan sam primijetio da nesto nije u redu. Potrosnja je skocila i ler je varirao (580-670). Posto auto ima aktivne stope motora, vibracija nije bilo. Mislio sam da je do mene, da sam ja nesto zajebao prilikom zamjene svecica. Provjerio sam sve, 2-3 sata. Sve je bilo kako treba. Posto imam Lexusov TIS, skenirao sam i nije bilo nikakve greske. Vacuum leak? Nula. Svi senzori bez greske ali catalyst efficiency je bio tik do donje granice. Razlozi? Previse ulja u motoru, previse sumpora u gorivo. Posto sam vjerovao da Castellana ima najbolje gorivo, mislio sam da ima previse ulja. Provjerio sam, bang on. Bez greske.
    Uhvatila me panika ali odlucio sam da vozim pa da skeniram opet. Posle 320 km sam skenirao, sve isto osim catalyst efficiency, bio je za nijansu nizi nego prosli put.
    Potrosnja se popela sa 24.4mpg na 22.6mpg i to je zajebano jer sa Amsoilom mora da trosi manje, barem litar. Juce, opet do cepa. Na Petrol. Potrosnja je pala na 25.3mpg, motor radi na 620 rpm, skenirao sam i catalyst efficiency ide prema gore.
    Znaci, samo Petrol.

  20. #6045
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,495
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    4,451
    Thanked in
    2,613 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Znas li ti uopste koja je razlika izmedju 95 i 100?
    Znam, motor mi bolje radi i auto ljepše ide.

    Ne moram biti pekar da bi znao koji ljeb mi se sviđa...

    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  21. #6046
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,045
    Thanks Thanks Given 
    40
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Sipao sam i 95 i 100 na Petrolu i nikakvu razliku ne osjecam...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  22. #6047
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,601
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    neces ni osjetit na svako auto
    a da se ne lazemo, ima vozaca koji ne mogu provalit kad im auto radi na 3 cilindra a ne da osjete razliku zbog goriva posebno kod atmo motora male zapremine
    Quote Originally Posted by my name is ...
    izvini oli mi rec kako da neciji post stavim u signature ?

  23. #6048
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,131
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Gorivo!

    Quote Originally Posted by aCid_cOokiE View Post
    neces ni osjetit na svako auto
    a da se ne lazemo, ima vozaca koji ne mogu provalit kad im auto radi na 3 cilindra a ne da osjete razliku zbog goriva posebno kod atmo motora male zapremine
    Ne može ga svako osjetit kao ti i fabia




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. #6049
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aCid_cOokiE View Post
    fabia oli da uzmes moje auto i da sipas 95 ili 98 oktana..vozi ga dan, dva, tri...
    onda posle uspi STOTKU sa bonus petrola i ako ne osjetis razliku poklanjam ti auto

    mislim i na razliku u potrosnji i u ubrzanju itd
    Kod tebe da, cipovan, razne dorade, turbo i td. Kod tebe mora stotka inace ces imat knock.



    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Znam, motor mi bolje radi i auto ljepše ide.

    Ne moram biti pekar da bi znao koji ljeb mi se sviđa...

    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    Ż\_(ツ )_/Ż

    Zaboravi.
    TAKUMI

  25. #6050
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Golf 4 gti. Mjerio sam jer sam mislio isto sto i ti a fizika mi je djelovala drugacije pa sa bio zbunjen. Brzi je na stotku i to komad. Mjerio razdaljinu predjenu od tacke A na 80km/h do tacke B. Komad velim ti grabi bolje. Mjerio pet puta na 100 i pet puta na 98. Ja i drug. Ista tezina kola.

    clickprint i stampa se

Page 242 of 745 FirstFirst ... 142192232238239240241242243244245246252292342742 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Gdje kupiti gorivo?
    By Icarus in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 8
    Last Post: 06-01-11, 18:28
  2. I.Kvalitetno gorivo
    By Snowman70 in forum Ostali oglasi
    Replies: 19
    Last Post: 18-08-10, 09:12
  3. Gorivo!
    By brzi_pas in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 115
    Last Post: 28-12-07, 22:28
  4. gorivo
    By E_K_V in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 9
    Last Post: 29-02-04, 14:28
  5. fenomen kazaljke za gorivo
    By E_K_V in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 38
    Last Post: 11-02-04, 23:15

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •