I kao što ću ja začepiti nos i glasati one koje sam i do sada glasao, tako ćeš, po svoj prilici, uraditi i ti.
Pozitivna Crna Gora - Darko Pajović
Hrvatska građanska inicijativa - Ljerka Dragičević
Koalicija Zajedno - Miloje Šestović
Koalicija Evropska Crna Gora - Milo Đukanović
Socijalistička narodna partija – Srđan Milić
Koalicija Srpski nacionalni savez – Ranko Kadić
Demokratski front - Miodrag Lekić
Bošnjačka stranka - Rafet Husović
Grupa građana „Albanska omladinska alijansa“
Srpska sloga - Jovan Markuš
Koalicija Force i Građanske inicijative - Vaselj Siništaj
Politički savez Demokratske partije, Albanske alternative i Demokratskog saveza - Fatmir Đeka
Koalicija DUA i Partije demokratskog prosperiteta - Mehmet Zenka
Još vagam
Ne izlazim na izbore / neću glasati
Prije nego (neki od nas) odgledaju emisiju Sukovića evo izvjestaj Portala Analitika
rece li ovo budući premijer-Čudo neće biti, ali velika promjena hoće- objasnio je Krivokapić.![]()
I kao što ću ja začepiti nos i glasati one koje sam i do sada glasao, tako ćeš, po svoj prilici, uraditi i ti.
Znam da nijesi rekao, no se nijesmo razumjeli.Ja sam, onako, za sebe, primijetio da su unutrasnje veze lose.
Uspio sam da odgledam yt snimke sa dva promotivna skupa (cini mi se Kotor i Trebinje na moru). Djukanovic je umoran, siluje recenice i ostavlja utisak covjeka kojem je kampanja dosadna i naporna, ali kako je okruzen ljudima za ciju je nesposobnost sam odgovoran, svjestan je da je mora sam iznijeti. Uostalom, radi se o njegovoj guzici (ovo mu dodje kao lekcija-kazna za proslogodisnji, neobjasnjiv, previd, kad je, u vrijeme "jezicke krize", propustio priliku - zicer koji mu je opozicija poklonila - da organizuje prijevremene izbore koje bi dobio drzeci u jednoj ruci barjak, a u drugoj citanku crnogorskog jezika).
________
dijele knjige, paketice hrane... obecavaju puteve, opstine... ratna i vulgarna retorika Djukanovica sa crtanjem meta neprijateljima. Stari mobilizator za "ocuvanje", da li srbije i kosova, jugoslavije, CG - nebitno ...
sve skupa 90-te, a tada je uostalom dps bio najjaci. 1996te M Dj je u kampanji ponavljao da postoje mracne sile koje hoce da preispitaju rezultat referenduma odrzanog par god ranije, referenduma koji je on pobijedio - ZA JUGOSLAVIJU! Znamo sto sad govori...
izborili smo se za drzavu - jesmo. ALI, slusajuci komentare ovog cudovista namece se pitanje da li mi treba bukvalno fizicki da se obracunamo sa ljudima koji su bili protiv nje? Da li je jedina rehabilitacija ljudi koji su bili za Jugoslaviju ta da predju u dps i poljube njegovu ruku? Sto on posle svih ovih godina predlaze, osim sto se zalaze da ostanemo podijeljeni sa njim kao faktorom stabilnosti i garancijom za drzavu ciji se predsjednik gadi himne.
ja poznajem ljude (a vjerujem i jos mnogo vas koji ste glasali za DA) koji su bili stvarno i iskreno za nekakvu zajednicu, a ne da se zovemo Srbija. neki iz nostalgije, neki zbog sporta, neki iz ekonomskih razloga... Naravno, znam i da je veliki broj bio protiv drzave jer je ne priznaje i najradije bio je smjestio u neku srbijansku pokrajinu.
A isto tako znam i da se ne mali dio njih pomirio sa stanjem i priznao realnost, ostalo je nekima da gundjaju o simbolima, jeziku i glupostima, a on je sve te teme ostavio poluotvorenim da bi imao podjele, ono sto najvise voli.
Ocemo li zahvaljujuci ovome coeku zauvjek ostat na 55-45% u korist onih koji priznaju drzavu i onih koji bi je spalili za 24 casa nakon njegovog pada?
Ja sam siguran da bi njegov bolesni i kriminalni um, u nekim po njegovu vlast opasnim okolnostima, mogao napraviti neku DB igranku sa muslimanima i albancima, neki nacionalni nemir kao nekad sa onim magarcem iz Pljevalja, dje bi se on pojavio kao spasilac. Mozda pretjerujem, ako neko zapali CG to ce biti M Dj.
volio bih da grijesim jer nije za z*banciju.
Potpisujem svako slovo... Ispao je i stari vuk prilično iz forme... Sad plaća cijenu činjenice da nasljednika svoje ere ne samo da nije mudro izabrao, već je učinio neviđenu glupost imenujući Igora Nejakog, čija je najveća referenca bila slijepa poslušnost svom mentoru. Posljedice nastale iz tog promašaja Đukanović će biti prinuđen da sanira još godinama.
Vjerujem da je lekciju dobro naučio i da ga je ista mogla koštati glave. Mislim da bi mu poslije izbora bila podjednako velika glupost da odluči da lično preuzme Lukšićevo mjesto (ili bilo koju državnu funkciju) i nakon izbora to zaista ne očekujem. Vjerujem da će (ako mu je ostalo išta od starog instinkta) premijera birati među ljudima od formata i to nekog iz reda ljudi koji nijesu previše bili eksponirani kao dio establišmenta.
Mjesto premijera svakako ne očekujem da će dobiti bilo ko iz SDP-a. Ne vjerujem ni da oni sami (u SDP-u) imaju tih očekivanja, ali ne vjerujem ni da bi im se kad bi ga (kojim SF scenariom dobili) isplatilo. Novi premijer (kad ovog koji je imao talenat samo da nas zadužuje ispratimo) imaće stravično težak zadatak da ovu zemlju pokuša izvlačiti iz totalnog gliba i dužničkog ropstva u koje je počela kliziti.
Od toga kakav bude učinak te buduće Vlade zavisiće i konačan sud istorije o eri i ukupnom djelu M. Đukanovića. Stavljam sve na kartu da je on toga u ovom trenutku savršeno svjestan.
U igri nije samo njegovo ime, već i sva njegova stečevina, stečevina njegove porodice i sa njim povezanih ljudi. Previše da bi iko normalan na njegovom mjestu više bilo šta prepustio slučaju...
Last edited by El Re; 10-10-12 at 23:35.
ORA ET LABORA
http://elre-montenegro.blogspot.com/
Kad već licitirate imenima...
Milica Pejanović bi se mogla pojaviti kao zgodna ideja za budućeg Predsjednika/cu Crne Gore. Na stranu što priprosta čaršija zna umišljati, ona je samom Đukanoviću (podvlačim njemu lično) izrazito odana. Mislim da bi ju glasali i mnogi kojima se DPS iskreno gadi. Osim što je (javno) umjerenijih stavova uz to je i žena. To bi privuklo znatan broj glasova i među "umjerenijima" (šta god to značilo) i među ženama. Pritom bi izgledalo šminkerski jako krasno da mlada evropska demokratija (sa ili bez navodnika) i to na Balkanu, ima ženu za šefa države. Sličnim rezonom vodili su se i na Kosovu. Za međunarodnu zajednicu Pejanovićka bi bila takođe prihvatljiva.
Ne kažem da će se to desiti, no opcija je vrlo vjerovatna.
Za premijera vjerujem da će doći neko kog ni ne slutimo. Biće to sigurno muškarac. Očekujem nekog ko će (uz diskretno navođenje Đukanovića) povesti "rat protiv org. kriminala" (što nije bezazlen, već vrlo ozbiljan posao iako će učinci biti tek toliki koliko je potrebno da se "nahrani" Brisel), te borbu za popravljanje/podizanje standarda stanovništva. Od uspjeha drugog zavisiće ko će i na koji način postati buduća vlast u Crnoj Gori.
ORA ET LABORA
http://elre-montenegro.blogspot.com/
Naravno. Siguran sam da Djukanovic nece biti premijer, to bi bilo stetno za imidz drzave koja je, na neki nacin, miljenik EU, test-primjer koji treba dati Balkanu (zbog cega nam, da se ne lazemo, gledaju kroz prste), a i sumnjam da bi iz "direkcije" dobio kartu za jos jednu predstavu.
Ne znam ko ce biti premijer, ali bojim se da je DPS iscrpio svoje (ljudske) resurse, mislim da jos jedino mogu probati sa onim Hondinim robotom, Asimom (pa da mu tepamo Acim). U svakom slucaju, manje stete moze napraviti od dosadasnjih "kadrova".
:smug:
Kolegu zajebavas? Dao si nam sad neku humanu dimenziju, neko ce steci pogresan utisak da smo mi iz Sluzbe skloni humoru, a ne umoru neprijatelja Partije.
_______
Ima li dje snimka ove izjave ili pisanog traga? Ovo klipova shto sam ja pogleda na YouTube je sasvim suprotno od ovoga sto pricas - umjeren covjek, diplomata, koji prica sve najbolje o Crnoj Gori, njenoj istoriji i narodu. Prije 20 godina je prica ovo cega su danas DPSovcima puna usta...
Čoek je, svojim apsolutno nepogrješivim instinktom, te neprevaziđenim intelektualnim kapacitetom za taktičko prilagođavanje, krenuo u NJU DIL, velikim slovima.
Znači da po definiciji ostaje sam protiv većine, i svojih i tuđih, jer se više nema kuđ- moraće da lete i glave i pare. Iz te perspektive, budući premijer mora biti persona od apsolutnog povjerenja ( merit n1 ).
Film će, u svakom slučaju, biti napet do samog kraja.
p.s. nju dil je odgovor i za par postova NHM-a i NSX-a par strana nazad, imaćemo kad da razglabamo poslije neđelje, a teme ima da se otvaraju brzinom onog novog BMW-a, sve mi se čini.
Oko izbora, obratio bih pažnju na šta ukazuje Miškovo prikupljanje kamate iz DF-a ( PzP ), neobično je da povjerilac kuca na vrata tako odocnjelo.
Isto tako, vrlo rijetka pojava- poletna poslednja neđelja za DPS, SDP, donekle i za SNP.
Kad bi čoek bio Baba Vanga, moglo bi mu past na um da ovo ukazuje da PCG ipak mora da hvata vazduh do 10+%, DF putuje u blizinu 20% sa trendom trt- i - niže, SNP stabilizuje oko 14%, pozicija hvata prolazno vrijeme na 45%.
Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.
Rat protiv kriminala i bolji standard gradjana ne ide ruku pod ruku jer po nekom mom mišljenju mi imamo prosječnu zaradu na nivou države a i minimalnu cijenu rada pa ne vidim kako će se to standard naroda povećat ... priznajem da pojma nemam koliko bi se ambijant promijenio kada bi ovi sa raznih optužnica pošli da malo odleže jer mi to još nismo doživjeli a bogomi teško ćemo taj film gledat jer ti isti ljudi prilično dobro rade naplatu stranih kredita da ni stranci neće ništa da rizikuju po tom pitanju... svako gleda svoj intres samo što očigledno narod nema nikakav intres nego služi izbrabljivanje od obije strane u "sporu"
![]()
deuscroix
![]()
Imaš upravo u u tom intervjuu sa Šukovićem.
Vidi, ja se (sva je prilika zato što sam malo stariji) živo sjećam Lekića još dok je bio Đukanovićev ministar. On je bio prvi "Sito Rakočević" u nekoj od njegovih Vlada. Bio je nespornih prozapadnih kulturoloških sentimenata (ne i prozapadne orjentacije) i kao takav štrčio je (uz pok. Samardžića) među ostalim ministrima Azijatima, no nijednog momenta njegova slijepa poslušnost Đukanoviću nije dovedena u pitanje. Kolika je harmonija vladala među njima najbolji je dokaz to da ni jedan ni drugi ne pominju NIŠTA iz perioda kad su sarađivali. Čovjek bi danas pomislio da jedan drugog poznaju s televizije.
U svemu što je krasilo Đukanovićeve Vlade tokom početka i polovine '90-ih Lekić je uzeo učešće i u istom bio saučesnik. Svaka priča da je on tamo nešto solirao je stupidna.
O njegovoj ulozi tokom intervencije NATO na Miloševićevu soldatesku, suvišna je svaka priča. Kao ambasador (tada nepriznate) SRJ gotovo svakodnevno je tokom iste gostovao na nekoj od talijanskih televizija (zvali su ga upravo zBog odličnog italijanskog, upućenosti i želje da čuju drugu stranu). Svojim očima sam gledao nekoliko emisija u kojima je on branio stavove zvaničnog režima u Beogradu, osporavao i relativizovao zločine. Tu prije svih - Srebrenicu i Račak.
Ko je god gledao famozne Porta a Porta zna ovo podjednako dobro ko El Re. Čovjek je možda imao nekih ličnih ograda u odnosu na sve to, no sve dok je bio u službi režima i Đukanovića i Miloševića) zarađivao je svaku platu jer je iste branio mirno, no izrazito uporno i posvećeno. Upravo zBog njegovog ponašanja tokom NATO intervencije zadobio je naklonost četničkog elementa koji postoji u CG. To traje do danas i zato je i pozvan da postane lider tog srpskog "fronta". Prosto - Srbi mu vjeruju. Ostali? Ne, i većina neće nikad... Njegova poziranja i aristokratsko dizanje brade, mu tu neće puno pomoći...
Last edited by El Re; 10-10-12 at 23:18.
ORA ET LABORA
http://elre-montenegro.blogspot.com/
Los sam prognozer, ali kad si vec pomenuo, da probam (ja cu u mandatima):
E C G _______41-43 /38/
D F ________ 16-18
S N P _______11-13
P C G _________6-8
B S ___________2-3
Alb. __________ 1-2
H G I____________1
Ne vjerujem da razlika izmedju DF i SNP postoji u onoj mjeri koju pokazuju neke ankete, ali mora se uzeti u obzir da se glasovi prevode u formulu koja nagradjuje dvije prvoplasirane partije, i upravo u tom oduzimanju, da bi se dopunio veci lonac, SNP bi mogao pretrpjeti stetu.
Kad je rijec o Pozitivnoj, projekcije koje u nekim istrazivanjima idu do 12%, cine mi se nerealnim, ali kao sto rekoh, ja nijesam dobar prognozer. PCG vidim u zoni izmedju od ~7 do maksimalnih 10%, a iako preovladava misljenje da ce ta partija uzeti suverenisticke glasove iz vrece koalicije na vlasti, mislim da bi njen eventualni uspjeh (a za orijentaciju uzimam one ankete koje ih "favorizuju") uglavnom uticao na rezultat DF (i obrnuto), a na racun PZP ciji su biraci skloni migracijama od izbora do izbora, jer se radi o ideoloski neprofilisanoj populaciji (barem je to moj utisak).
Rezultat DPS bi mogao zavisiti od broja mandata koji ce pripasti manjinama. Na proslim izborima DPS je osvojio, cini mi se, 51 mandat po standardnoj formuli, ali je nakon obracuna mandata albanskih partija, kojima je pripalo ukupno 4, DPS pao na 48 (preostali albanski mandat je dobijen "oduzimanjem" jednog od Nove). Zato sam u zagradi stavio 38, jer racunam da bi se mandati manjina mogli kretati u rasponu od 4-8, i da bi u slucaju maksimuma /8/, DPS podnio pojedinacno najveci teret gubitka mandata.
Ne bih se iznenadio ni ako HGI ne uspije da predje cenzus (od 0.35%).
_________
Last edited by Jal Cargo; 10-10-12 at 23:53.
Iz te perspektive, budući premijer mora biti persona od apsolutnog povjerenja ( merit n1 ).
Crtate li vi to brata Aca?
Jal Cargo,
Zaboravio si dva ili tri poslanička mjesta za Srpsku slogu!
Nemoj da vjeruješ Bešićevim istraživanjima, ne bar kad je NS u pitanju.
@El Re
U vezi sa Lekićem. Intervju nijesam gledao, ali izvještaje sa promotivnih skupova jesam. Uglavnom, jeftina demagogija. Mislio sam da nema većeg demagoga od Milića u opoziciji, ali me Lekić demantovao. Još na samom početku sam vidio samo zamišljenog čovjeka koji pući usne (kako si dobro primijetio) u stilu Brucea Willisa i Aleca Baldwina.
U početku su ti skupovi ličili na nešto, ali onda su se pojavili nevjerovatni kontrasti (koje je Bešić dobro primijetio) da čovjek ne može povezati oko čega su se ti ljudi okupili. Vrhunac se dogodio kad je Radulović „pušten u etar“ (da ne kažem s lanca) i moram priznati da se svaki put kad ga vidim „oderem“ od smijeha. Jal Cargo kaže da možda ne bi trebalo, ali sve dok se vodi kao zdrav ljudski se smijati. Pa onda puste Janka Vučinića sa iskolačenim očima kako viče a ne zna što ni da kaže jer ga masa ne razumije, a on očekuje ovacije. I onda na kraju Lekić potpuni kontrast i nekim aristokratskim držanjem završava promotivni skup, koristeći isprazne floskule. I ostvariće oni dobar rezultat isključivo zahvaljujući ambalaži (Lekiću) na uštrb SNP-a, naravno. O ovom za Srebrenicu što si pomenuo nemam riječi, zaista. Tu prestaje sažaljenje za jednog zbunjenog čovjeka kakav je i počinje samo prezir.
Kad je DPS u pitanju (tj SDPS) nimalo se ne čudim tom prljavom radu na terenu o kom pričaš. Tako oni funkcionišu. Mene je i nasmijao onaj tekst u „Vikend Novinama“ kako prave spiskove za siguran glas pa kad je za pojedine pisalo „prevario“. Prije par godina sam bio kontrolor na izborima u jednom seoskom mjestu koje nema 70 upisanih birača, kad u komisiji 6 predstavnika DPS-a. Svi po jednog a DPS 6. Koji će im matrak 6 predstavnika?
Kad je njihova kampanja (ova javna u pitanju) ne vidim ja tu nekih grešaka. Što oni zapravo mogu reći? Pohvaliti se ne mogu ničim u zadnje četiri godine i jedino mogu udarit jeste na političke konkurente, a u tome Đukanoviću još nema ravna pa i konkurenciju ćera u defanzivu. A tihu kampanju im vodi Vujanović. To mi je fascinantno. Ne ide na njihove skupove da bi se pokazao kao predsjednik svih građana, a ovamo? Pođe u Bukovicu bez valjanog razloga, toboš da provjeri kako se realizuje projekat a sve u cilju pridobijanja bošnjačkih glasova. Pa koristi Dan vojske za dodatnu promociju. Pa gostovanje kod Petra Komnenića đe sa onim njegovim licem punim zabrinutosti i mahanja glavom lijevo desno i pogledom u vis dijagonalno govori o slučaju Marović, pa onda brani Đukanovića čudeći se zašto su ga svi „pojahali“. Pa otvaranje Bazara u Bloku 5. Uglavnom, klasika i vjerujem da će osvojiti mandata baš onoliko koliko su naumili.
Dick Laurent is dead!
There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)
Bookmarks