View Poll Results: Na parlamentarnim izborima ću glasati za:

Voters
258. You may not vote on this poll
  • Pozitivna Crna Gora - Darko Pajović

    92 35.66%
  • Hrvatska građanska inicijativa - Ljerka Dragičević

    2 0.78%
  • Koalicija Zajedno - Miloje Šestović

    2 0.78%
  • Koalicija Evropska Crna Gora - Milo Đukanović

    31 12.02%
  • Socijalistička narodna partija – Srđan Milić

    6 2.33%
  • Koalicija Srpski nacionalni savez – Ranko Kadić

    1 0.39%
  • Demokratski front - Miodrag Lekić

    44 17.05%
  • Bošnjačka stranka - Rafet Husović

    7 2.71%
  • Grupa građana „Albanska omladinska alijansa“

    0 0%
  • Srpska sloga - Jovan Markuš

    3 1.16%
  • Koalicija Force i Građanske inicijative - Vaselj Siništaj

    0 0%
  • Politički savez Demokratske partije, Albanske alternative i Demokratskog saveza - Fatmir Đeka

    0 0%
  • Koalicija DUA i Partije demokratskog prosperiteta - Mehmet Zenka

    1 0.39%
  • Još vagam

    19 7.36%
  • Ne izlazim na izbore / neću glasati

    50 19.38%
Page 34 of 64 FirstFirst ... 2430313233343536373844 ... LastLast
Results 826 to 850 of 1579

Thread: Parlamentarni izbori 2012

  1. #826
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,152
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    I ja kažem, Bone, nek je vječna Crna Gora. Ne samo da kažem, nego to stvarno mislim i želim.
    Ali ti mi, kao ni citirani autor, ne odgovoriste na osnovu čega tvrdite da cu Crnogorci većinski narod u Crnoj Gori.
    Poštovani Stradivari,

    AKO NIJE-BIĆE VEĆINSKI!!!

    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  2. #827
    Join Date
    May 2011
    Posts
    482
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    DPS stvarno razocarava sa porukama. Samo o opoziciji pricaju, otvaraju trafostanice, Milo zabavlja narod kao neki klovn... Prvo se smijem, a onda me stid obuzme, kad cujem iz publike horsko "Mi-lo-mi-lo"...

    El Re, taman sam krenuo da ti posle brizljive analize politicke biografije dem-vojvode Mandica, pisem nesto, sto bi moderator sigurno obrisao, a na tragu konstatacije da se tvoja prica, koliko god suvisla i nezavisna izgledala, ipak zavrsi sa jednim neprimjetnim i podsvjesnim bodom vladajucoj garnituri. Da ne ponavljam, svi znamo da je svako svasta izjavljivao, a ti brizljivo izanalizirao samo njega...
    Medjutim, stize novi post u kome ti kazes da je dokaz kolektivne demencije i nesvijesti naseg naroda to sto DPS suverno vlada preko dvije decenije. Mozes li nam objasniti na koji nacin ti vidis izlazak iz takvog stanja? Sta je, po tebi, najbolji mogući scenario?

    Ja mislim da bi pobjeda opozicije, pa sve da vojvoda zavrsi kao potpresjednik vlade, sto ne zelim, bila bolja od nastavka neprikosnovene vlasti rodjacko-poltronske, jalove, neradne, nepostene i neuspjesne ekipe. Prizeljkujem vladu na cijem je celu Pozitivna, uz podrsku i primjereno ucesce ostalih stranaka i manjina. Moratorijum na diskusiju o simbolima do 2014. Plan na odredjen period, kraci od mandata, recimo godinu....I ono sto pise u programu, polako, pa dokle se stigne do, vjerovatno, prijevremenih izbora...

  3. #828
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    25,019
    Thanks Thanks Given 
    4,286
    Thanks Thanks Received 
    8,284
    Thanked in
    3,152 Posts

    Default

    Ovakav narod ne bi smio ni u kojoj drzavi da bude vecinski. Ovoliko glasaca poltrona i kukavica samo dovode ovu drzavu u sve gori i gori polozaj svakog sekunda. Ovo pricam van nacionalne dimenzije, cisto karakterne.

  4. #829
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,929
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    123
    Thanked in
    61 Posts

    Default

    Predstavljanje Mandića kao ideološke velikosrpske stijene jednako mi je smiješno kao pozicioniranje Đukanovića kao jedinog garanta očuvanja crnogorskog identiteta.
    Obojica su prototipovi cg političara, spremnih da zarad interesa žongliraju sa ideologijama. Na našoj sceni sve ima cijenu, a Mandićevo srpstvo je tu, ubijeđen sam, jedan od jeftinijih artikala. Dok je furao oštru, nacionalističku retoriku imao je respektabilnu snagu u biračkom tijelu. U neko doba počinje sa ublažavanjem retorike, mijenjanjem imena stranke, navlačenjem bijesa ortodoksnih Srba na sebe, svjesnim slabljenjem stranke. Zašto bi neki veljesrbin to svjesno radio? Zašto baš nakon posjeta svjetskim adresama? I vi želite reći da je on ustvari trojanski konj velikosrpskih ciljeva? Sa 9 a vjerovatno i manje procenata podrške u biračkom tijelu i sa, ne znam ni da li trećinom snage u DF-u izražene kroz eventualno predstavljanje u parlamentu. Opet sci-fi horori sa logičkim rupetinama u scenariju. Monstrum Mandić i NSD napadaju nezavisnu Crnu Goru. Izvinite, ali meni je to ipak za komediju.
    I ne znam čemu uporno podvaljivanje i pecanje na priču o simbolima. Znaju li svi da se simboli jedino mogu promijeniti referendumom voljom najmanje 3/5 SVIH birača? Znaju li svi šta je potrebno za promjenu ustava? Ne znam kako ljudi zamišljaju te scenarije i na osnovu čega pecaju birače ili šire strah.
    Last edited by Superhik; 03-10-12 at 23:23.

  5. #830
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    90 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    ja baš i nemam visoko mišljenje o svijesti i pamćenju naših građana. Naprotiv!.. Lično mislim da i sitna živina ima bolju memoriju od crnogorskih građana. Uostalom, zar nije 23 godine vladavine DPS-a (koji iz izbora u izbore samo niže još ubjedljivije pobjede) upravo dokaz akutnih oblika demencije koja karakteriše naše sugrađane?
    Ima izreka "Istorija je majka mudrosti". Kad su Crnogorci u istoriji Crne Gore promjenili vlast ?

    Ima jedna zabavna definicija ludila
    "ponavljanje jedne iste radnje očekujući drugi rezultat"



    Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  6. #831
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,158
    Thanks Thanks Given 
    2,541
    Thanks Thanks Received 
    524
    Thanked in
    250 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Poštovani Stradivari,

    AKO NIJE-BIĆE VEĆINSKI!!!

    Pozdrav,
    Možda hoće, ali do tada bi trebalo voditi računa o tome šta se tvrdi i od čega se polazi u diskusiji.

  7. #832
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,744
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    131
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Nerealno kako pokušavaju da nađu mrlju pozitivnoj, samo se to čeka da mašina proradi

    inače, počelo se sa pripremama za asfaltiranje u par ulica, t-com razvlači kablove za fiksne telefone, rade se "lože" za kontenjere... nema to veze sa izborima
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  8. #833
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Ovo je nekorektno i uvredljivo prema Crnoj Gori i Crnogorcima!
    Ma potpuno je u pravu Djukanović i svaka mu je sveta! Makar po sto puta bio opozicija, vjerovaću i boriću se da ova lijepa država pretekne i pobijedi u borbi protiv onih
    koji smatraju da nema Crnogoraca kao većinbskog naroda, JER TO ZNAČI DA NEMA NI CRNE GORE KAO MATICE...TO NEĆE MOĆI BEZ BORBE!


    A ako iko može da tu borbu da konačno i zanavjek dobije-može baš Djukanović!

    A vi iz PCG tješite se da je "bogatstvo ako postoje oni koji smatraju da nisu Crnogorci i u sred Crne Gore se time ponose" i da je patriotizam da im se to "pravo" omogući...hajde molim vas...meni nije to bogatstvo, nego politička neblagodarnost od onih koji od te CG dobijaju plate, penzije, socijalno i zdravstveno, policijsku zaštitu, vojnu zaštitu, pravo da biraju i da budu birani i sva druga evropska prava.. i to ponavljam po deseti put, JER IZGLEDA DA JE POTREBNO!
    Neka je vječna Crna Gora, i ta u parola koja povremeno može izgledati patetična i suvišna od mene će se naglašavati i izvikivati sve dok godj postoje oni koji bi najradije da te Crne Gore nema!

    A posle ćemo uć u NATO i EU i neće biti potrebe da se ponavlja, jer je niko neće ugrožavat time što formira parlamentarnu većinu da pokuša da tu Crnu Goru ukine tom većinom...dotle-BORBA ZA CG, PA MA GDJE ME VODILA!

    Pozdrav,
    Bone, ne znam kome se obraćaš, vjerovatno svim necrnogorcima, ali odmori malo.

    Treba da znaš da u CG postoji veliki broj onih koji se ne izjašnjavaju kao etnički Crnogorci, ali ovu državu vole i poštuju baš ovakvu kakva jeste, NEZAVISNU I GRAĐANSKU... I dobar broj tih ljudi se borio da bi ona postala takva...

    Eto ja nisam nacionalni CGorac, ali je volim, poštujem... Mislim da je himna najboja na svijet... Da nas neko napadne, ratovao bih... Musliman sam, volim zastavu i eto, ne smetaju mi čak ni krstići...

    Slažem se ja da ima i onih koji bi je ugljenisali ovog momenta i pripojili tamo nekom itd, itd... Ali ne možeš tako da pričaš da svi koji nisu etnički CGorci ovu državu bi u dim pretvorili... Meni je tako zvučalo...
    _____________________________

    Da ne bude cio post off... Navešću razlog zašto sam lobirao kod ukućana da glas daju PCG...
    Tu partiju neki ljudi optužuju da je četnička (?!?!?!)... Ne znam, sve je moguće... Ali ako će jedan Pajović - Crnogorac, Jasavićka - Muslimanka, i Abazović - Albanac, raditi u interesu četnika... Onda neka sve ide do đavola... Ne znam, meni to djeluje nemoguće...ali vidjećemo.

  9. #834
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,152
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    I meni su došli pozitivci.
    Cura je bila tako lijepa da sam joj dao broj. Mob. Broj fiksnog i mail.
    Rijetko lijepo stvorenje
    I da nisam htio da ih glasam glasao bi ih

    Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2

    Ma glasaj za njih....svakako od mene imaš puni i to dupli...zašto?
    "Lijepa žena zaslužuje žrtvu od strane muskarca"

    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  10. #835
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,158
    Thanks Thanks Given 
    2,541
    Thanks Thanks Received 
    524
    Thanked in
    250 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chucknorris View Post
    Nerealno kako pokušavaju da nađu mrlju pozitivnoj, samo se to čeka da mašina proradi
    ...
    Nije lako naći "mrlju" stranci koja je, u suštini, tek počela sa radom. Nadam se samo da neće početi sa traženjem mrlja pojedincima (bilo bi zbilja degutantno) jer tu je uvijek moguće ponešto iskopati.

  11. #836
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,152
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 11/11/11 View Post
    Bone, ne znam kome se obraćaš, vjerovatno svim necrnogorcima, ali odmori malo.

    Treba da znaš da u CG postoji veliki broj onih koji se ne izjašnjavaju kao etnički Crnogorci, ali ovu državu vole i poštuju baš ovakvu kakva jeste, NEZAVISNU I GRAĐANSKU... I dobar broj tih ljudi se borio da bi ona postala takva...

    Eto ja nisam nacionalni CGorac, ali je volim, poštujem... Mislim da je himna najboja na svijet... Da nas neko napadne, ratovao bih... Musliman sam, volim zastavu i eto, ne smetaju mi čak ni krstići...

    Slažem se ja da ima i onih koji bi je ugljenisali ovog momenta i pripojili tamo nekom itd, itd... Ali ne možeš tako da pričaš da svi koji nisu etnički CGorci ovu državu bi u dim pretvorili... Meni je tako zvučalo...
    _____________________________

    Da ne bude cio post off... Navešću razlog zašto sam lobirao kod ukućana da glas daju PCG...
    Tu partiju neki ljudi optužuju da je četnička (?!?!?!)... Ne znam, sve je moguće... Ali ako će jedan Pajović - Crnogorac, Jasavićka - Muslimanka, i Abazović - Albanac, raditi u interesu četnika... Onda neka sve ide do đavola... Ne znam, meni to djeluje nemoguće...ali vidjećemo.
    Ne pada mi na pamet da odmorim!
    Zbog čega?
    Da dobiju izbore oni koji će do kraja mandata od 4 godine organizovati novi referendum, pa da se opet nerviram oko opstanka države...JOK JA! Dosta sam se nervirao kad je propala moja jedina i "nikad ne prežaljena" Juga, pa sam u protekloj deceniji dobio satisfakciju kroz proglašenje i veliki uspon Crne Gore -( može da "pretekne" i bez ičije pomoći, imaće za hljeb, imaće čak i po svim parametrimai bolju ekonomiju i perspektivu od svih zemalja posle Hrvatske, pa evo kako je teško stanje)-i ti bi da ja SAD ODMORIM, KAD JE SVE TO PONOVO UGROŽENO, od drugih, a po meni i od PCG indirektno.
    Ipak, PCG je tvoj politički izbor i tvoje pravo, i ja to poštujem.
    Neću ja da odmaram, nego neka odmore neki koji godinama iskazuju animozitet prema toj MNE...neka odmore ZANAVJEK! Neka pušte MNE da napreduje i opstane.

    Shvataš li ti malo mene, koji sluša juče Jasavićku kako priča potpuno kao da je Bosanka po nacionalnosti, a ja od nje očekujem punu lojalnost Crnoj Gori, a ne BH. Pretpostavljam da bi i Abazović naglasio da je Albanac-Crnogorac.

    Pozdrav,
    Last edited by Old Bone; 04-10-12 at 00:11.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  12. #837
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    47,145
    Thanks Thanks Given 
    3,181
    Thanks Thanks Received 
    3,222
    Thanked in
    1,560 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djordje1990 View Post
    Makni sad pozitivnu , pricam o Milicu, Medojevicu, Mandicu ...Ok pozitivna nije, jer danas nisam ni stigao demant njihov da vidim.Ja tebe pitam jel primjecujes kako je ostalim pajtasima opozicije na svim izborima ista prica, prica kojom DPS daju glasove, jer imas masu glasaca kad cuje njihovu pricu , da glasaju za DPS ili ne izadju na izbore,i kazem samo da kad bi malo retoriku i plan svojih govora promjenili , puno bolje prolazili na izbore....
    pusti priču i uzmi im pare kad već hoćeš da ih glasaš, imaju ih dovoljno budi siguran
    She is only here to annoy herself!

  13. #838
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,158
    Thanks Thanks Given 
    2,541
    Thanks Thanks Received 
    524
    Thanked in
    250 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    ...
    Shvataš li ti malo mene, koji sluša juče Jasavićku kako priča potpuno kao da je Bosanka po nacionalnosti, a ja od nje očekujem punu lojalnost Crnoj Gori, a ne BH. Pretpostavljam da bi i Abazović naglasio da je Albanac-Crnogorac...

    Pozdrav,
    Ja mišljah da smo samo mi Srbi opasni po crnogorsku samostalnost, kad evo opasnosti i od Bosanaca, Albanaca...
    Bogami Bone meni se čini da Crnu Goru najviše ugrožavaju Crnogorci ...i to oni najveći, koji znaju sve četiri strofe himne.

  14. #839
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    5,892
    Thanks Thanks Given 
    4,805
    Thanks Thanks Received 
    5,595
    Thanked in
    2,762 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Poštovani Stradivari,

    AKO NIJE-BIĆE VEĆINSKI!!!

    Pozdrav,
    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Možda hoće, ali do tada bi trebalo voditi računa o tome šta se tvrdi i od čega se polazi u diskusiji.
    Ok,
    na ovo sam stvarno mislio da ne odgovaram, ali ne zato što je eto tako, nego zato što je off, i zato što znam đe takva priča ima da povede. No, kako me stari prijatelj dobrog srca Bone odbrani, bolje da progovorim koju, e lijepo vidim da će mi porast uši i više no ove magareće.

    Većinski je zato što je 45 veće od 30, odnosno, što u Državu Crnu Goru nema drugog većeg.
    Koncept 50% + 1 pripada jednoj sasvim drugoj ravni, koja dodira nema sa ovime o čemu pričamo, odnosno, kad izbrkaš narode i građane ne'š dobit ništa, isto ko kad bi pomiješao rakiju i zejtin, pa sve i nadajući se vinu.
    Istina, obim i intenzitet iskorištavanja ovakve shake- miks- logik- konstrukcije, nakalemljene na vatreni rječnik svojstven odbrani srpskih nacionalnih interesa, odavno je prešo mjeru pristojnosti, ali ću se ja ipak ođe predat i neću dalje po ovoj temi.
    Hari, Amni, praštajte, ma je i ovo dio predizborne udbaške kampanje koju moram da odradim, tako da ima veze sa izborima... Jedino što se veza ne vidi :devilish:.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  15. #840
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    90 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Ja mišljah da smo samo mi Srbi opasni po crnogorsku samostalnost, kad evo opasnosti i od Bosanaca, Albanaca...
    To očigledno ne znaš šta je to Malisor.



    Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  16. #841
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    47,145
    Thanks Thanks Given 
    3,181
    Thanks Thanks Received 
    3,222
    Thanked in
    1,560 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Većinski je zato što je 45 veće od 30, odnosno, što u Državu Crnu Goru nema drugog većeg.
    to mu onda dodje najvecinski a sad ozbiljno realno bi to bilo 70+5 da ne bjese dpsovog srbovanja i napustanja istog...dupla promjena ideologije za tako kratko vrijeme je previse za neke tvrde glave
    She is only here to annoy herself!

  17. #842
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    90 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 11/11/11 View Post
    Eto ja nisam nacionalni CGorac, ali je volim, poštujem... Mislim da je himna najboja na svijet... Da nas neko napadne, ratovao bih... Musliman sam, volim zastavu i eto, ne smetaju mi čak ni krstići...
    Vidim Musliman pišeš sa velikim M , jel' to žal' za SFRJ ili sam pogrešno protumačio?


    Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #843
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,760
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Superhik View Post
    I ne znam čemu uporno podvaljivanje i pecanje na priču o simbolima. Znaju li svi da se simboli jedino mogu promijeniti referendumom voljom najmanje 3/5 SVIH birača? Znaju li svi šta je potrebno za promjenu ustava? Ne znam kako ljudi zamišljaju te scenarije i na osnovu čega pecaju birače ili šire strah.
    Dozvoljavas sebi da drzis predavanja, a elementarne lekcije nijesi naucio. Idemo redom:

    Lekcija br. 1, himna. Ustav samo konstatuje da je drzavna himna "Oj, svijetla majska zoro", i nista vise od toga. Medjutim, ono sto definise tu himnu, njena sustina, jeste tekst koji se nalazi u Zakonu o drzavnim simbolima. Taj zakon je, kao i svaki, podlozan izmjenama i dopunama - u skupstini, a na njima inisistira upravo opozicija. Po pravilu, onda kad se priblizi otvaranje nove faze u odnosima sa EU.
    Dakle, da ti nacrtam: u Ustavu moze pisati "Oj, svijetla majska zoro" na svakoj strani i na koricama, ali iz teksta himne u Zakonu o d.s. mogu biti odstranjene dvije strofe - bez 3/5 svih biraca na referendumu, dovoljno je samo da se neko iz vlasti upeca na ucjene, a one su u politickom diskursu u Crnoj Gori definisane su kao "kompromis" ili "pomirenje".

    Umjesto poznatih strofa moze pisati, u zavisnosti od maste predlagaca, i:

    Berem cvece ovog leta,
    da zakitim kralja Petra.
    Kralja Petra i Mariju,
    Tomislava i Andriju.
    OJHA!

    Je li ti sad jasnije?

    Lekcija br. 2, jezik. Manje-vise, ista stvar kao i sa himnom; u Ustavu pise da je sluzbeni jezik crnogorski, ali Zakon o obrazovanju taj jezik ne poznaje, jer ga je opozicija udavila prosle godine, u pokaznoj vjezbi "Sprijecimo kandidaturu - igrale se delije 2011". Ili si i to zaboravio? Sta to znaci u praksi: ni 6 (slovima: sest) godina nakon referenduma, u Crnoj Gori, u kojoj je sluzbeni jezik crnogorski, nije moguce obrazovati se na crnogorskom jeziku - zahvaljujuci opoziciji, odredba iz Ustava je mrtvo slovo na papiru, obesmisljena stvaranjem hibrida ciji ukus komisija-inkvizicija za izradu nastavnog programa jos uvijek nije uspjela odrediti.


    Lekcija br. 3, zastava. Takodje, ista prica. Za razliku od jezika i himne, zastava je preciznije definisana u Ustavu, ali izmjenama pomenutog zakona, prema idejama koje se neprekidno izlivaju iz kanalizacije zvane opozicija, drzavna zastava bi bila, na vrlo perfidan nacin, marginalizovana i obesmisljena uvodjenjem tzv. narodne (+ preśednicke) zastave. Znas ono, narodna je - narodna (a posto u Crnoj Gori zivi samo jedan narod - srpski, logicno je da zastava bude srpska, zar ne?), a drzavna je strano, suvisno tijelo koje ce vremenom biti eliminisano iz kolektivne memorije i odbaceno iz organizma.


    Lekcija br. 4, lekcija za mene: Koji ***** ja sve ovo ponavljam, ko zna koji put, kad cete śutra opet drobit istu pricu...


    ___________
    Last edited by Jal Cargo; 04-10-12 at 04:59.

  19. #844
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    5,892
    Thanks Thanks Given 
    4,805
    Thanks Thanks Received 
    5,595
    Thanked in
    2,762 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jal Cargo View Post
    Dozvoljavas sebi da drzis predavanja, a elementarne lekcije nijesi naucio. Idemo redom:

    Lekcija br. 1, himna. Ustav samo konstatuje da je drzavna himna "Oj, svijetla majska zoro", i nista vise od toga. Medjutim, ono sto definise tu himnu, njena sustina, jeste tekst koji se nalazi u Zakonu o drzavnim simbolima. Taj zakon je, kao i svaki, podlozan izmjenama i dopunama - u skupstini, a na njima inisistira upravo opozicija. Po pravilu, onda kad se priblizi otvaranje nove faze u odnosima sa EU.
    Dakle, da ti nacrtam: u Ustavu moze pisati "Oj, svijetla majska zoro" na svakoj strani i na koricama, ali iz teksta himne u Zakonu o d.s. mogu biti odstranjene dvije strofe - bez 3/5 svih biraca na referendumu, dovoljno je samo da se neko iz vlasti upeca na ucjene, a one su u politickom diskursu u Crnoj Gori definisane su kao "kompromis" ili "pomirenje".

    Umjesto poznatih strofa moze pisati, u zavisnosti od maste predlagaca, i:

    Berem svece ovog leta,
    da zakitim kralja Petra.
    Kralja Petra i Mariju,
    Tomislava i Andriju.
    OJHA!

    Je li ti sad jasnije?

    Lekcija br. 2, jezik. Manje-vise, ista stvar kao i sa himnom; u Ustavu pise da je sluzbeni jezik crnogorski, ali Zakon o obrazovanju taj jezik ne poznaje, jer ga je opozicija udavila prosle godine, u pokaznoj vjezbi "Sprijecimo kandidaturu - igrale se delije 2011". Ili si i to zaboravio? Sta to znaci u praksi: ni 6 (slovima: sest) godina nakon referenduma, u Crnoj Gori, u kojoj je sluzbeni jezik crnogorski, nije moguce obrazovati se na crnogorskom jeziku - zahvaljujuci opoziciji, odredba iz Ustava je mrtvo slovo na papiru, obesmiljena.


    Lekcija br. 3, zastava. Takodje, ista prica. Za razliku od jezika i himne, zastava je preciznije definisana, ali izmjenama pomenutog zakona, prema idejama koje se neprekidno izlivaju iz kanalizacije zvane opozicija, drzavna zastava bi bila, na vrlo perfidan nacin, marginalizovana i obesmisljena uvodjenjem tzv. narodne (+ preśednicke) zastave. Znas ono, narodna je - narodna (a posto u Crnoj Gori zivi samo jedan narod - srpski, logicno je da zastava bude srpska, zar ne?), a drzavna je strano, suvisno tijelo koje ce vremenom biti eliminisano iz kolektivne memorije i odbaceno iz organizma.


    Lekcija br. 4, lekcija za mene: Koji ***** ja sve ovo ponavljam, ko zna koji put, kad cete śutra opet drobit istu pricu...


    ___________
    Aoh, a taman sam mislio da ga totalno izoffujem, te isprozivam vjerovatno do sad izluđele moderatore da me pogrdno izopisuju što pomamljujem ovi narod, i što ne spimo noćas no se ganjamo ovudijer, kad ovakav biser... Svaka čast.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  20. #845
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    5,892
    Thanks Thanks Given 
    4,805
    Thanks Thanks Received 
    5,595
    Thanked in
    2,762 Posts

    Default

    p.s.

    ja evo godinama u ova doba pišem poštu i čitam papire, a naročito od kako sam posta sretnji tata i nemam kad drugo mrčit od pelena i džakova za đubre koje mi famelja puni ko za Ginisa, ali

    There are currently 13 users browsing this thread. (7 members and 6 guests)

    koji je vama đao te ne spite, nije mi jasno. sad već vjerujem da će na ove izbore ić preko 80%.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  21. #846
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    14,551
    Thanks Thanks Given 
    6,094
    Thanks Thanks Received 
    6,648
    Thanked in
    3,173 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    p.s.

    ja evo godinama u ova doba pišem poštu i čitam papire, a naročito od kako sam posta sretnji tata i nemam kad drugo mrčit od pelena i džakova za đubre koje mi famelja puni ko za Ginisa, ali

    There are currently 13 users browsing this thread. (7 members and 6 guests)

    koji je vama đao te ne spite, nije mi jasno. sad već vjerujem da će na ove izbore ić preko 80%.
    ima nas svudje po svijetu....neki već duboko spavaju, neke se spremaju u 'aljine, neki se bude...

    da je mene mrčenome jednom u zivotu glasat na te nase izbore... pa da me zelja mine. da sam tamo za vrijeme predizborne kampanje....i da o$etim tu nervozu u narodu.
    al j*biga, takvi mi je sudbina bila. da citavog zivota ovako sve pratim izdaleka....jos od prvih Monitora ranih devedesetih koji su se zamotano i zguzvano slali preko okeana.

    a vi ni ne znate koliko ste srećni e ste sve to uživo iskusili....i jos pitaš koji nam je đa'o.
    Не бојим се вражјега кота, нека га је ка' на гори листа, но се бојим од зла домаћега!

  22. #847
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    47,145
    Thanks Thanks Given 
    3,181
    Thanks Thanks Received 
    3,222
    Thanked in
    1,560 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    i da o$etim tu nervozu u narodu.
    strašna je nervoza strašna..
    She is only here to annoy herself!

  23. #848
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,587
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Here To Help View Post
    Ja mislim da bi pobjeda opozicije, pa sve da vojvoda zavrsi kao potpresjednik vlade, sto ne zelim, bila bolja od nastavka neprikosnovene vlasti rodjacko-poltronske, jalove, neradne, nepostene i neuspjesne ekipe. Prizeljkujem vladu na cijem je celu Pozitivna, uz podrsku i primjereno ucesce ostalih stranaka i manjina. Moratorijum na diskusiju o simbolima do 2014. Plan na odredjen period, kraci od mandata, recimo godinu....I ono sto pise u programu, polako, pa dokle se stigne do, vjerovatno, prijevremenih izbora...

    Kakva pobjeda opozicije, to bi bilo ravno katastrofi.... Da se vratimo na predlog da CG bude 27-8 izborna jedinica.... Neke stvari se ne mogu tako lako zaboraviti, to moraju svi da znaju... Najbolje rjesenje bi bilo da SDPS hvali 1 mndat koji ce traziti nejde u opoziciji ali ne i u manjinskim strankama.... koalicione vlade su z amene najbolje vlade, ali postizborne koalicije...


    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Nije lako naći "mrlju" stranci koja je, u suštini, tek počela sa radom. Nadam se samo da neće početi sa traženjem mrlja pojedincima (bilo bi zbilja degutantno) jer tu je uvijek moguće ponešto iskopati.
    poja prognoza je da ce poztivna proci vec na sedece izbore kao Medjedovih i karavan
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  24. #849
    Join Date
    May 2011
    Posts
    482
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "Kakva pobjeda opozicije, to bi bilo ravno katastrofi.... Da se vratimo na predlog da CG bude 27-8 izborna jedinica.... Neke stvari se ne mogu tako lako zaboraviti, to moraju svi da znaju..."

    Da, isti sekund bi oni to proglasili, uveli obavezna brade i sajkace, a o jeziku i zastavi...brrrrr, strah me i pomisliti. Nemojmo tako banalizovati stvari... Cudi me da se Milo nije prisjetio 28. izborne jedinice:-)

    Taj scenario je nemoguć i to svi znamo. Vise ce Crna Gora biti ugrozena ako se njena odrzivost bude poistovjecivala sa interesom protuva i lopova, nesposobnih i podobnih parazita, jer ce, ukoliko im pozicija bude ugrozena, prvi oni zrtvovat majku rodjenu, a ne jezik i zastavu....

  25. #850
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,760
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    204
    Thanked in
    153 Posts

    Default

    Najvaznij izbori u ovom vijeku. Odredjuju buducnost Crne Gore. AKo pobijede ovi za koje svi misle da ce pobijediti, njihova koalicija na sledecim izborima ce se zvati Evro-Azijska Crna Gora.
    Kad bi danas protiv ovog Mila, stao Milo iz 90-ih, ta dva bi Mila vodila rat do satiranja.

Page 34 of 64 FirstFirst ... 2430313233343536373844 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Parlamentarni izbori 2012
    By amnesiac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4
    Last Post: 20-09-12, 00:43
  2. prijevremeni parlamentarni izbori
    By bojankov in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 18-07-12, 09:48
  3. Replies: 0
    Last Post: 04-11-11, 22:10
  4. "Parlamentarni izbori 2007"
    By Kris in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 74
    Last Post: 21-05-07, 17:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •