View Poll Results: Na parlamentarnim izborima ću glasati za:

Voters
258. You may not vote on this poll
  • Pozitivna Crna Gora - Darko Pajović

    92 35.66%
  • Hrvatska građanska inicijativa - Ljerka Dragičević

    2 0.78%
  • Koalicija Zajedno - Miloje Šestović

    2 0.78%
  • Koalicija Evropska Crna Gora - Milo Đukanović

    31 12.02%
  • Socijalistička narodna partija – Srđan Milić

    6 2.33%
  • Koalicija Srpski nacionalni savez – Ranko Kadić

    1 0.39%
  • Demokratski front - Miodrag Lekić

    44 17.05%
  • Bošnjačka stranka - Rafet Husović

    7 2.71%
  • Grupa građana „Albanska omladinska alijansa“

    0 0%
  • Srpska sloga - Jovan Markuš

    3 1.16%
  • Koalicija Force i Građanske inicijative - Vaselj Siništaj

    0 0%
  • Politički savez Demokratske partije, Albanske alternative i Demokratskog saveza - Fatmir Đeka

    0 0%
  • Koalicija DUA i Partije demokratskog prosperiteta - Mehmet Zenka

    1 0.39%
  • Još vagam

    19 7.36%
  • Ne izlazim na izbore / neću glasati

    50 19.38%
Page 26 of 64 FirstFirst ... 1622232425262728293036 ... LastLast
Results 626 to 650 of 1579

Thread: Parlamentarni izbori 2012

  1. #626
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    239
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Otkad znam za sebe znam za dps i za mila da je na vlasti, vala da mi je dozivjeti dan da vidim da izgubi vlast pa nek je osvoji crni djavo, meni nije lose jer hvala bogu ne zavisim od crnogorske ekonomije iako zivim tu al znam koliko ljudi nema para dovoljno kolko je ostalo bez posla i slicno, dok se oni sve vise bogate sad ce jos malo 25 godina jednih te istih smorova lopovskih pokvarenih lazljivih i nesposobnih.

  2. #627
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,737
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Misko Perović, Zeljko Ivanovic, Daka Davidovic.... a da ne pricamo za najbogatijeg Crnogorca iz Zete Taksina Šinavatru
    I, zasto bi oni da "mijenjaju" ruku koja ih lebom rani ?
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  3. #628
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,192
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Sad se oni sami hrane, a vjerovatno kad se ima dosta para to trazi neke nove izazove, aspiracije....

  4. #629
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    1,978
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Peko View Post
    Milo stvorio Perovica!?

    Odakle ti to sad? Perovic je kao prvo stariji od Mila, obrazovaniji od Mila. Samo im biografije uporedi i ujest ces sebe za jezik zbog ove izjave. Osim toga, Perovic je bio za Crnu Goru dok je Milo jurisa na Dubrovnik, zbog toga ga je ovaj i prozva "antiratnim profiterom" (biser godine).
    Ti uporno forsiras taj izraz "antiratni profiter" a ocigledno je da uopste ne shvatas sta on znaci, pripisacemo to "mladosti" .

    Mozda bi dobro bilo da procitas zasto ga Slavko Perovic naziva tako pa ce ti biti jasnije. Usput se sjeti svih onih naslovnih strana u Vijestima koje su pricale o Prvoj banci (opravdanih naravno) dok se istovremeno prikrivalo slicno "lose rukovodjenje" u CKBu (racunam da znas ko je Miskova sestra), zapitaj se i kako je Monitor od medija sa osnivackim jezgrom od 10tina ljudi spao na privatno vlasnistvo iskljucivo naseg dragog Miska, ili si zapitaj dal se ovaj mlađi i manje obrazovani "ratni profiter" samo šalio kad je rekao da je dobar dio osnivačkog kapitala za Vijesti dao iz svog džepa.

    (i ne shvati me pogresno, ovo skroz dobronamjerno pricam)
    ..........
    ''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
    https://www.youtube.com/watch?v=tVuSKk_fs1o

  5. #630
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    14,945
    Thanks Thanks Given 
    969
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    982 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tattoo View Post
    I, zasto bi oni da "mijenjaju" ruku koja ih lebom rani ?
    A zasto nemati drzavu sa bogatim biznismenima a ne bogatim mafijasima?
    - Baba, zašto za nas Zećane vele da govorimo: "Ovizi, onizi"?

    - A kojizi to vele, sine??

  6. #631
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,192
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 11/11/11 View Post
    Kako se blamiraju sa otvaranjem ovih pruga, ....
    Nekad i bila guzva
    Click image for larger version. 

Name:	pruga.jpg 
Views:	136 
Size:	11.1 KB 
ID:	96866
    sad ni guzve nema
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	pruga1.jpg 
Views:	92 
Size:	11.6 KB 
ID:	96867  

  7. #632
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,123
    Thanks Thanks Given 
    578
    Thanks Thanks Received 
    774
    Thanked in
    388 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post

    Svaki častan čovjek treba ovo da pogleda (i opet ako je to već činio) pa će mu biti jasnije šta je moguće očekivati u pogledu principijelnosti subjekta kojeg je formirao i kojeg finansira ovaj čovjek.

    http://www.youtube.com/results?searc....1.YqUnxCuaAZ0
    Evo još jedan memory refresh - ovo nije bilo ni 1995, ni 1999, nego 1. maja 2012.

    http://www.pobjeda.me/2012/05/01/pro...ogorce-i-srbe/
    Last edited by johnny bravo; 01-10-12 at 22:06.
    In vino veritas

  8. #633
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,192
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Citam ovaj tekst i nikako da shvatim poentu
    Srpska sloga: Lekić sa Antonijem ložio badnjake na Cetinju 1995. godine
    01. oktobar 2012.
    Share

    Koalicija Srpska sloga optužila je danas lidera Demokratskog fronta Miodraga Lekića da je 1995. sa tadašnjim mitropolitom Crnogorske pravoslavne crkve Antonijem Abramovićem ložio badnjake na Cetinju 1995. godine.

    - Miodrag Lekić, vidno nervozan, grdno griješi ako misli da je iko iz Srpske sloge njega i njegove koalicione saborce, stare pripadnike fronta za stvaranje tzv. crnogorske pravoslavne crkve, optužio za izdaju srpstva. Umjesto toga neka Lekić objasni Srbima da li je prljava nacionalistička kampanja naše podsjećanje na 1995. godinu kada je Lekić sa raščinjenim Antonijem ložio tzv. crnogorske badnjake na Cetinju, ocijenjeno iz Srpske sloge.
    Lekića tada nije bilo i to odgovorno tvrdim, a da li je ovako pisanje pokusaj da se diskredituje kod malo zesćih Srba ili da se prikaze kao toboze turbocrnogorski koji ima misiju..... ne znam.
    Jedina istina o njegovom "prisustvu" tamo je da se pricalo kako će on doći.... pa je navodno dosao kasnije, pa je to kao sve to posmatrao iz kafane.... ali ga nije nalaga badnjak vise no moja pokojna baba, bog da joj dusu prosti.

  9. #634
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    90 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Evo još jedan memory refresh - ovo nije bilo ni 1995, ni 1999, nego 1. maja 2012.

    http://www.pobjeda.me/2012/05/01/pro...ogorce-i-srbe/
    Aooooo, sramno. Mislio sam da u Duelu čiji je link postovao El Re Slavko pretjeruje sa optužbama da bih se tek sad uvjerio da je sve što je Slavko slava mi i milost pričao istina
    Nek je M.Peroviću ovaj tekst na obraz, šta reći osim
    Istorija će mu suditi kad ne mogu ljudi

    Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  10. #635
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    5,892
    Thanks Thanks Given 
    4,805
    Thanks Thanks Received 
    5,595
    Thanked in
    2,762 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Pratim Pajovića pažljivo i moram priznati da, imajući u obzir poziciju s koje djeluje i ciljnu grupu birača na koje računa, sve ovo igra maestralno. Mislim da nije iz njegove glave već da se i taktika i strategija Pozitivne pažljivo priprema i realizuje u najužem krugu rukovodstva i mentora Pozitivne.
    Sve u svemu - zasad je sve bez greške i lično uživam gledajući Pajovića i Pozitivnu, kao prijatno iznenađenje na političkoj sceni. Makar što se tiče političkog diskursa, stila i nastupa.

    Ipak, ta izjava je zapravo "šargarepa" za naivne. Nikakvu dilemu nemam da Pajović zaista govori istinu i da Pozitivna nema namjeru pravit koalicije sa bilo kim. Uostalom - zašto bi?! Pa sva njena snaga leži u forsiranju "politike trećeg puta". Jer samo je "politika trećeg puta" nešto što jeste i može biti "novo". pa je kao takvo jedino i atraktivno. Sve drugo ili već postoji ili je već viđeno u Crnoj Gori...
    Dakle, davati unaprijed prednost (i to pred izbore, i to otvoreno) nekom od političkih konkurenata, bilo bi ravno samoubistvu Pozitivne. Što bi Amerikanci rekli, bio bi to pucanj u vlastito stopalo... Takvu nepromišljenost je Pajović umalo platio kad je na početku ljeta (nezvan od bilo koga) najavio mogućnost da Pozitivna stupi u DF. Imam izuzetno snažan osjećaj da su mu upravo iz DF-a poručili da što prije demantuje sam sebe i relativizuje upravo izjavljeno do besmisla.. A zašto? Pa zato što DF-u Pozitivna jedino može biti od koristi ukoliko se bude stvarao privid kako ova 2 subjekta nemaju ništa unaprijed dogovoreno, niti previše toga što im je zajedničko.

    E sad o koaliciji... Da bi Pozitivna podržala DF uopšte nije potrebno da uđu u koaliciju. To je prosto nonsens i nikakvo formalno udruživanje ne bi koristilo nikom. Međutim, nemam nikakvu dilemu da će Pozitivna podržati DF ukoliko to bude omogućavalo da u zbiru dođu na vlast.
    Taj scenario, kad bi im zbir njihovih mandata omogućio dolazak na vlast, podrazumijeva dvije varijante:

    1. formiranje tehničke/ekspertske/prelazne Vlade koju bi činile nestranačke i stranačke ličnosti (2. ešalona), a čiji bi bio cilj da demontira SDPS-ov sistem i poluge vladanja i da kroz 2. godine raspiše nove izbore koji bi se najavili kao "prvi slobodni i demokratski izbori". U stvarnom životu bili bi to izbori u kojima bi ovi "eksperti" (a posebno stranački prvaci 1. ešaona i mentori "puzajuće revolucije") bili favoriti. Prosto, te izbore ne bi mogli izgubit. Ne samo zato što bi dvije godine pripremali teren za to, već i zato što bi se DPS (lišen poluga vlasti) raspao na 2 ili 3 dijela i tako sam sebe isključio iz trke za najozbiljnijeg pretendenta na vlast.
    Najavu ekspertske tehničke/prelazne Vlade (kao svog viđenja postizborne Crne Gore) već je kao svoj plan i program saopštio DF.

    2. drugi scenario je podrška DF-a manjinskoj Vladi Pozitivne, ali po osnovu postignutog postizbornog sporazuma u kojem bi podrška takvoj Vladi bila uslovljena obavezom Pozitivne da ona demontira poluge SDPS-ovog aparata i pritom ispuni najveći broj zahtjeva DF-a među kojima sve zahtjeve koji se tiču identitetskih pitanja na kojima insistiraju u DF-u. I ova Vlada bi bila oročena na 2- ije godine. Interes bi bio obostran, a računica jasna. Nakon dvije godine te takve Vlade DF bi potpuno maginalizovao SNP i postao najvećim i najvažnijim političkim subjektom. Pozitivna bi, sa druge strane, počela da masovno privlači bivše birače vlasti i to na bazi sljedećih okolnosti:
    - oni koji su SDPS glasali zBog vlasti bez mnogo problema će se prebaciti pod okrilje te nove
    - oni koji su glasali SDPS zBog straha od velikosrpske pošasti i bojazni da se četničke partije ne domognu vlasti, narastanje DF-a gledaće sa zebnjom i sve se više priklanjati Pozitivnoj koju će vidjeti kao (kakvu-takvu) branu tome.
    - u sučaju da DPS siđe s vlasti u istom će se dogoditi rasulo zBog interesnih, ali i frakcionaško-ideoloških razloga. Ovo će dovesti do toga da se njegovo stado u slučaju raskola u toj partiji rasprši na sve strane. Naravno, ovakav scenario posebno bi pogodovao upravo Pozitivnoj koja bi najveći dio tog stada vrlo lako privukla u svoje okrilje.

    Naravno, ne očekujem promjenu vlasti na ovim izborima. No, takođe mislim da samoj vlasti opozicija nikada nije bila bliže nego sada. Bukvalno (ukoliko nešto ne upskaju kakvom nepromišljenom izjavom ili aferom do 14.) nalaze se na dohvat cilja....Kampanju vode savršeno. I Pozitivna i DF. Ima trenutaka kad bih, ponukan potpuno razumnim stavovima Pajovića & Co, zaista punog srca i bez mnogo dvoumljenja glasao Pozitivnu. Na žalost, nemam zaista nikakvu dilemu da je glas za Pozitivnu zapravo glas kojim bih, imajući u vidu šta je cilj ovog projekta dvije partije koji koordinira Miško Perović, zapravo povećao šanse neprijatelju okupljenom u formaciji pod nazivom "Demokratski front" da isti dođu na vlast.
    Ko sumnja u ovo što govorim ili to ne razumije - ne treba da se bavi politikom. Filatelijom, boćanjem i istraživanjem rijetkih biljaka - možda, ali politikom ne...
    Hipotetički odlična hipoteza, sasvim saglasan. Kao i sa najvećim dijelom onoga što pišeš.

    Jedino bih dopunio da se sam po sebi nameće zaključak, uzimajući u obzir raniju profesorovu izjavu o očuvanju crnogorske državnosti koalicijom DF + PCG ( :listening_headphone ), te poslednji čvrsti ( irate: ) kontra- stav lidera PCG-a da neće činiti koalicije ni sa kime od prvih i drugih ( naravno, uz komentar da je ta čuvena Darkova nezavisnost od Tvorca ( :barbershop_quartet_ ) ipak neđe morala da se podupre, pa makar i kroz slične verbalne vratolomije ), da je, u ovom hipotetičkom scenariu đe pada- vlada- vlada- pada, manjinska vlada PCG-a, uz pokojeg nezavisnog eksperta iz ambasadorovog ćimadana, nešto kao već dogovorena stvar.
    Isto tako, premisa ovakve hipoteze je da se radi o rezultatu uskom ko amebino dupe, što opet ukazuje na manjinsku PCG vladu, kao jedinu opciju kojom se mogu privući manjinski glasovi u parlamentu. Čak i sezona odstrela pojedinih nepokornih manjinskih kadrova, otpočela ovih dana u Vijestima, govori u tom pravcu.

    Pozdrav i poštovanje od evolucionističke udbe sklone benčmarkingu i ostalim drogama.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  11. #636
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    10,984
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    BUDI SE CRNA GORA,
    NOVA SE SNAGA RADJA,
    MICITE TRULE DASKE,
    STIGLA JE NOVA GRADJA .
    4 vorka i vasa olovka,
    budi novu nadu, i nama daleko od domovine, na "privremenomradu".
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  12. #637
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    3,340
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    samo pozitivno ka milovan
    http://nebojsacelebic.b0x.me/

  13. #638
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    1,978
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ova sjajna analiza koju je El Re napravio je nesto na sta bi mogao bez puno razmisljanja da uplatim novac u kladionici kada se na drugom tasu vage ne bi nalazila "SDPS izborna masinerija" . Ne pratim detaljno medije ali kolko vidim zadnjih par nedjelja se masinerija zahuktala i lagano ide ka vrhuncu moci, kako su samo lako stare-nove zeljeznice i Obodi izgurali sa naslovnih strana (pa cak i ovih "opozicionih" medija) onu ogromnu pricu o birackim spiskovima, tako tipicno za nase drustvo i javnost.
    Zanimljivo je i to sto je SDPS masinerija bez mnogo promjena u taktici opet udarila snazno po nacionalnoj prici, tom asu iz rukava na kojem jasu vec decenijama, a sa druge strane DF iznenadjujuce "trpi zelju" da uzvrati istom mjerom na istom nivou, te bi se gledajuci kroz tu nacionalnu prizmu moglo reci da je "opozicija" u ovoj kampanji svoje nade bacila na "sazrijevanje" naseg drustva nadajuci se ce po prvi put ekonomske-socijalne teme biti bitnije od "junackih prsa" za birače.
    Vjerovatno zato što spadam u ovu "ne-pozitivnu grupu apstinenata" (izbjegavam riječ bojkot jer je nekako vežem za aktivnije djelovanje) - ipak sam skeptičan po pitanju ovog "sazrijevanja" te prognoziram još jedan "pobjeda je crne gore i sveg euroatlantskog" ciklus (vjerovatno ne 4godisnji ali to je vec druga tema).

    P.S. (pošto u kladionicama nema mogućnosti da se uplati tiket na izbore možda bi ovdje mogli jedan poll da otvorimo gdje se ne bi izjašnjavali ko za koga navija nego čisto onako kladioničarski da nagađamo rezultate (ali nema da se prepisuju procenti od Halida analitičara Bešlića) )
    ..........
    ''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
    https://www.youtube.com/watch?v=tVuSKk_fs1o

  14. #639
    Join Date
    May 2011
    Posts
    482
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Aooooo, sramno. Mislio sam da u Duelu čiji je link postovao El Re Slavko pretjeruje sa optužbama da bih se tek sad uvjerio da je sve što je Slavko slava mi i milost pričao istina
    Nek je M.Peroviću ovaj tekst na obraz, šta reći osim
    Istorija će mu suditi kad ne mogu ljudi

    Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2
    Zezas li nas to, pa rece da si na osnovu teksta u Porazu nesto zakljucio i da te to u nesto uvjerilo? A nemojte da vrijedjamo sebe... Zainteresova me ova nasa prica o Misku, pa malo potrazih..
    To sto se njemu zamjera van svake je pameti, pogotovu u kontekstu nasih drustveno-politickih prilika i svakodnevnice nam ispunjene svakakvim protuvama. Covjek koji je zavrsio dva ozbilnja fakulteta, profesor je analize 40 godina, profesor postovan od svojih kolega i studenata, pragmatican racionalist koji odlicno razumije stvarnost oko sebe i bira najbolja moguca resenja u datom trenutku. To sto je, sobom impresionirani Slavko, njegovu pragmaticnost i objektivnu percepciju stvarnosti, htio da shvati i predstavi kao ..opet ne znamsta, to je Slavkov problem, koji ga je i doveo do paranoje i sazaljenja...
    U svakom trenutku, Perovicev stav bio je najbolji moguci (ne zato sto je njegov, nisam ja nikakv fan, evo i rekoh da me je tek nedavno zainteresovao taj najopasnij crnogorski krimos:-)). I kad je osnivao Monitor i kada je zacinjao udruzenja crnogorske inteligencije i kad je podrzao DPS i kad je pokusavao da uozbilji Slavka i kad je jedno vrijeme cutao i danas kad kaze da je vrijeme i za pomirenje i za izgradnju zdravijeg drustva bez kriminala.

    Ovakvi bi trebali da upravljaju drzavom. Ne premijeri-pripravnici, ni biznismeni-mehanicari, ni tuzioci-revolucionari... Nego ljudi koji su svojim radom u svojoj struci dokazali ko su i sto su. A ovaj Profa je i mnogo vise od toga...

    Ajmo sad, vadite dzeferdare...:-)
    Last edited by Here To Help; 01-10-12 at 23:23.

  15. #640
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    10,984
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Cetvorka je vrlo dobra,
    i donosi blagu klimu,
    ne ujeda kao kobra,
    daje nadu i za zimu,
    da ce ljubav da proklija,
    svih ideja i nacija.
    Da ce boga ostaviti,
    da se svako svojim kiti,
    i da mrznje medju nama,
    vise nikad; nece biti.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  16. #641
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    1,978
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Here To Help View Post
    Zezas li nas to, pa rece da si na osnovu teksta u Porazu nesto zakljucio i da te to u nesto uvjerilo? A nemojte da vrijedjamo sebe...
    Bez obzira na izvor teksta i katastrofalno pristrasan stil pisanja jasno je da nije u pitanju laž, činjenica da su pozvali 10ak javnih ličnosti (ne manjeg integriteta od Miška Perovića) koji su potvrdili postojanje one deklaracije govori dovoljno, a o sadržaju deklaracije bolje i da ne pričamo.

    Quote Originally Posted by Here To Help View Post
    To sto se njemu zamjera van svake je pameti, pogotovu u kontekstu nasih drustveno-politickih prilika i svakodnevnice nam ispunjene svakakvim protuvama.
    Ovo je vec stvar tvojih licnih principa i moralnih mjerila. Ako uzmemo Mila i Sveta za nekakvo poredjenje onda je vjerovatno i Vesko Barovic ugledan gradjanin .
    Za neke ljude pak, nije bitna razlika između ogromnog krimosa i onog malo manjeg, a Misko za nase prilike ima dovoljno sumnjivo stecene imovine da sigurno ne spada u ovu manju kategoriju.

    Quote Originally Posted by Here To Help View Post
    profesor postovaan od svojih kolega i studenata, pragmatican racionalist koji odlicno razumije stvarnost oko sebe i bira najbolja moguca resenja u datom trenutku. u svakom trenutku, Perovicev stav bio je najbolji moguci , Ovakvi bi trebali da upravljaju drzavom.

    ( nisam ja nikakv fan, evo i rekoh da me je tek nedavn zainteresovao taj najopasnij crnogorski krimos:-)).

    .
    Ne zamjeri sto sam malo ispremetao tvoj post ali ako je ovo objektivno vrednovanje ja onda ne mogu ni zamislit kako bi zvucalo "fanovsko"
    ..........
    ''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
    https://www.youtube.com/watch?v=tVuSKk_fs1o

  17. #642
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,158
    Thanks Thanks Given 
    2,541
    Thanks Thanks Received 
    524
    Thanked in
    250 Posts

    Default

    Ako su tačni rezultati istraživanja koji su do mene stigli DPSDPLP ima za 1% manje od DF + SNP + PCG. Naravno, veliko je pitanje da li se ovo troje mogu sabirati.
    Na granici cenzusa su Srpska sloga i, koliko se sjećam, Bošnjačka stranka.
    Navodno, po svim istraživanjima (Strategic M, Damar, Bešić) DPSDPLP ima od 44 do 46%, DF od 19 do 23, SNP od 13 do 16, PCG 8 do 11.
    ---
    Manje više, ovakve rezultate bi i mi prognozirali bez ikakvih istraživanja.

  18. #643
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,192
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ovaj forum je cudo velje jer onaj koji je juce bio neinformisan
    Quote Originally Posted by Here To Help View Post
    Ja sam mozda neinformisan, ali meni bi povezivanje profesora Perovica sa bilo kojom partijom, samo bilo plus toj partiji... ...
    danas sve zna
    Quote Originally Posted by Here To Help View Post
    .... I kad je osnivao Monitor i kada je zacinjao udruzenja crnogorske inteligencije i kad je podrzao DPS i kad je pokusavao da uozbilji Slavka i kad je jedno vrijeme cutao i danas kad kaze da je vrijeme i za pomirenje i za izgradnju zdravijeg drustva bez kriminala. ....
    Kad tako brzo ucis velika je buducnost pred tobom. Sjutra nam izlozi situaciju u Gruziji, pa prekśutra u Americi

  19. #644
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Već mesec-dva pratim diskusije na ovom forumu i vidim da nije moj suprug jedini zaluđen. Nimalo se ne radujem pobedi ovih koji već godinama vladaju, ali kad bi malo manje bili navijači, kad bi malo manje bili razumni i kad bi malo bolje pogledali kako razmišljaju najsiromašniji slojevi društva jasno bi vam bilo da ćemo 14.10. ponovo slušati vatromet sve se pitajući je li ovaj narod lud.

  20. #645
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,668
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Apsolutno ignorisem sve ponudjeno na CG pol. sceni na ovim izborima, i podrzavam sve koji su odlucili da se ne mijesaju u ovakvu "zabokrecinu"..
    Drago mi je sto se u ovolikom dosadasnjem broju na listi, uvidjelo da je ponuda totalno "ofucana", jako providna, za malu djecu i "kockare" koji vjeruju u maga Merlina ili Deda Mraza.. Od, kako rekoh, prevazidjene price koja nema veze sa sadasnjim vremenom, svjetskim kretanjima, ponizavanja "mase" do imbecilnosti, bajki, rusofilski materijalno potpomognutih "novih" snaga, besplanski uradjenih kampanja, 'krestanja', ulicne vike 'samo mi reci pa cu ti tek ovlas nesto rec' itd... Nista. Niko obrazovan, zdravstveno normalan i nezavistan ne bi glasao za ovo sto je ponudjeno.
    Glasaju kupljeni koji su privedeni na razne funkcije koje sa svojom profesionalnom sposobnoscu i kapacitetom ne bi nikad imali u zivotu, zbog beneficija, zbog zaposljavanja njihove djece i supruga.. Glasaju oni koji bi da "zakuce" nesto preko "novih - kakvih takvih" partija i sklepanih koalicija, nesto preko partija manjina (lokalni entuzijazam i lokalni interes) i to je to.
    Biti sa takvima u redu za glasanje? Zasto?
    Glasati za ovo sto je ponudjeno a zdrav razum bilo kojeg obrazovanog i kulturnog bica ne bi nikad..
    Mislim da se tu mi "apstinenti" i oni koji ce da glasaju za ponudjeno razlikujemo drasticno, i po obrazovnim, kulturoloskim i etickim normama.
    Srecna vam kocka.


    Hvala Lepo

    p.s. Ah, da.. pricice i torokanje ovaj ovo ovaj ono, a svi iz istog kazana jeli i jedu, iz iste drzave crpili za sebe i svoje pajtase i familije... tja. Sve oni jedni o drugima znaju, ali nista do kraja ne smiju reci, jer jedni druge drze u kovertama. Rekoh prevazidjena prica onih koji su jedni drugima svaku javnosti poznatu aferu, sverc, sticovanje novca, berze, drzavne i privatne firme, kucerine, hotele, i chudesa, sav posao su legalizovali zakonima i evidencijama, stiteci sebe i sebi slicne za sva vremena i sve sudske tarapane. Corci i bleferisanje za....
    Last edited by Maja; 02-10-12 at 00:02.

  21. #646
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    14,945
    Thanks Thanks Given 
    969
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    982 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by The.Sloth View Post
    Bez obzira na izvor teksta i katastrofalno pristrasan stil pisanja jasno je da nije u pitanju laž
    A zbilja, da li bi neko postavio taj tekst iz vijesti ili monitora dje pozivaju Misko i druzina na potpisivanje tog sporazuma? Ne sumnjam da je istina, ali ipak mi malo cudno sto ne bijah dovoljno vjest da nadjem te clanke vijesti i monitora, na koje se ustvari i poziva pobjeda odje..
    - Baba, zašto za nas Zećane vele da govorimo: "Ovizi, onizi"?

    - A kojizi to vele, sine??

  22. #647
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    90 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Takvu nepromišljenost je Pajović umalo platio kad je na početku ljeta (nezvan od bilo koga) najavio mogućnost da Pozitivna stupi u DF. Imam izuzetno snažan osjećaj da su mu upravo iz DF-a poručili da što prije demantuje sam sebe i relativizuje upravo izjavljeno do besmisla.. A zašto? Pa zato što DF-u Pozitivna jedino može biti od koristi ukoliko se bude stvarao privid kako ova 2 subjekta nemaju ništa unaprijed dogovoreno, niti previše toga što im je zajedničko.

    E sad o koaliciji... Da bi Pozitivna podržala DF uopšte nije potrebno da uđu u koaliciju. To je prosto nonsens i nikakvo formalno udruživanje ne bi koristilo nikom. Međutim, nemam nikakvu dilemu da će Pozitivna podržati DF ukoliko to bude omogućavalo da u zbiru dođu na vlast.
    Milion puta su se ostvarile stvari koje si pisao na CdM-u ali ne želim da vjerujem da bu PCG ušla u koaliciju sa DF(ili podržala). Ali sa druge strane mislim da je Pejović samo lice za javnost jer nema "prošlost" i da srce stranke čine ljudi poput Rakčevića koji ne bi birao sredstva da makne DPS sa vlasti.
    Nego reci mi da li je moguća postizborna koalicija PCG+SDP+SNP + eventualno manjinske stranke?
    Molim te reci DA jer bi to po meni bila idealna koalicija.

    Da li je moguće da "čvrst" stav PCG-a da neće koalicije služi DPS-u ?



    Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2
    Last edited by Rakun; 01-10-12 at 23:53.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  23. #648
    Join Date
    May 2011
    Posts
    482
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Eha, rekoh ja... Sablje isucite...:-)
    Brzo ucim, hvala.. ;-) Ne, znao sam je ko je Miodrag, ali to sto sam znao je bilo: dobar profesor, vlasnik Monitora, borac za nezavisnost, ugledan clan drustva... To niko ne spori, nadam se?
    E, onda poceste da iznosite neke...nagovjestaje o njegovoj ulozi u ovome ili onome, pa se malo posvetih tome. I posle jedne manje istrage, odgledanog duela sa Slavkom, citanja nekoliko autorskih tekstova iz razlicitih perioda, iznesoh neko misljenje, koje cete vi napadati, nadam se.. jer se ja ne ogranicavam na svoja saznanja sa Googla, vec sam potpuno otvoren da mi vi stariji i iskusniji predocite cinjenice koje su vam poznate, pa da ja mozda i revidiram svoj pristrasni stav o prof.dr M.Perovicu. Ali ako cete mi postavljati linkove za Pobjedu, post Analitiku i sl. - bojim se da cu postati tvrdoglav:-)

  24. #649
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,192
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Zavladaće totalna nesanica i nervoza ukoliko ti ne revidiras stav, a zbilja će se svi opteretiti sto ti za jedan dan postade eksperAt. Tako brzo je ucio u svoje preo samo sinisa

  25. #650
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    90 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Here To Help View Post
    Ali ako cete mi postavljati linkove za Pobjedu, post Analitiku i sl. - bojim se da cu postati tvrdoglav:-)
    U slučaju teksta iz Pobjede potpuno je nevažno u kojoj je novini objavljen jer se radi o čistoj informaciji.
    Sadržaj umrlice u Vijestima, Pobjedi i Danu je isti jer se ne radi o Autorskom tekstu već o informaciji.
    Dotični tekst je mogao biti objavljen i u Politikinom Zabavniku


    Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Page 26 of 64 FirstFirst ... 1622232425262728293036 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Parlamentarni izbori 2012
    By amnesiac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4
    Last Post: 20-09-12, 00:43
  2. prijevremeni parlamentarni izbori
    By bojankov in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 18-07-12, 09:48
  3. Replies: 0
    Last Post: 04-11-11, 22:10
  4. "Parlamentarni izbori 2007"
    By Kris in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 74
    Last Post: 21-05-07, 17:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •