Pozitivna Crna Gora - Darko Pajović
Hrvatska građanska inicijativa - Ljerka Dragičević
Koalicija Zajedno - Miloje Šestović
Koalicija Evropska Crna Gora - Milo Đukanović
Socijalistička narodna partija – Srđan Milić
Koalicija Srpski nacionalni savez – Ranko Kadić
Demokratski front - Miodrag Lekić
Bošnjačka stranka - Rafet Husović
Grupa građana „Albanska omladinska alijansa“
Srpska sloga - Jovan Markuš
Koalicija Force i Građanske inicijative - Vaselj Siništaj
Politički savez Demokratske partije, Albanske alternative i Demokratskog saveza - Fatmir Đeka
Koalicija DUA i Partije demokratskog prosperiteta - Mehmet Zenka
Još vagam
Ne izlazim na izbore / neću glasati
Otkad znam za sebe znam za dps i za mila da je na vlasti, vala da mi je dozivjeti dan da vidim da izgubi vlast pa nek je osvoji crni djavo, meni nije lose jer hvala bogu ne zavisim od crnogorske ekonomije iako zivim tu al znam koliko ljudi nema para dovoljno kolko je ostalo bez posla i slicno, dok se oni sve vise bogate sad ce jos malo 25 godina jednih te istih smorova lopovskih pokvarenih lazljivih i nesposobnih.
Sad se oni sami hrane, a vjerovatno kad se ima dosta para to trazi neke nove izazove, aspiracije....
Ti uporno forsiras taj izraz "antiratni profiter" a ocigledno je da uopste ne shvatas sta on znaci, pripisacemo to "mladosti".
Mozda bi dobro bilo da procitas zasto ga Slavko Perovic naziva tako pa ce ti biti jasnije. Usput se sjeti svih onih naslovnih strana u Vijestima koje su pricale o Prvoj banci (opravdanih naravno) dok se istovremeno prikrivalo slicno "lose rukovodjenje" u CKBu (racunam da znas ko je Miskova sestra), zapitaj se i kako je Monitor od medija sa osnivackim jezgrom od 10tina ljudi spao na privatno vlasnistvo iskljucivo naseg dragog Miska, ili si zapitaj dal se ovaj mlađi i manje obrazovani "ratni profiter" samo šalio kad je rekao da je dobar dio osnivačkog kapitala za Vijesti dao iz svog džepa.
(i ne shvati me pogresno, ovo skroz dobronamjerno pricam)
Evo još jedan memory refresh - ovo nije bilo ni 1995, ni 1999, nego 1. maja 2012.
http://www.pobjeda.me/2012/05/01/pro...ogorce-i-srbe/
Last edited by johnny bravo; 01-10-12 at 22:06.
In vino veritas
Citam ovaj tekst i nikako da shvatim poentu
Lekića tada nije bilo i to odgovorno tvrdim, a da li je ovako pisanje pokusaj da se diskredituje kod malo zesćih Srba ili da se prikaze kao toboze turbocrnogorski koji ima misiju..... ne znam.Srpska sloga: Lekić sa Antonijem ložio badnjake na Cetinju 1995. godine
01. oktobar 2012. Share
Koalicija Srpska sloga optužila je danas lidera Demokratskog fronta Miodraga Lekića da je 1995. sa tadašnjim mitropolitom Crnogorske pravoslavne crkve Antonijem Abramovićem ložio badnjake na Cetinju 1995. godine.
- Miodrag Lekić, vidno nervozan, grdno griješi ako misli da je iko iz Srpske sloge njega i njegove koalicione saborce, stare pripadnike fronta za stvaranje tzv. crnogorske pravoslavne crkve, optužio za izdaju srpstva. Umjesto toga neka Lekić objasni Srbima da li je prljava nacionalistička kampanja naše podsjećanje na 1995. godinu kada je Lekić sa raščinjenim Antonijem ložio tzv. crnogorske badnjake na Cetinju, ocijenjeno iz Srpske sloge.
Jedina istina o njegovom "prisustvu" tamo je da se pricalo kako će on doći.... pa je navodno dosao kasnije, pa je to kao sve to posmatrao iz kafane.... ali ga nije nalaga badnjak vise no moja pokojna baba, bog da joj dusu prosti.
Aooooo, sramno. Mislio sam da u Duelu čiji je link postovao El Re Slavko pretjeruje sa optužbama da bih se tek sad uvjerio da je sve što je Slavko slava mi i milost pričao istina
Nek je M.Peroviću ovaj tekst na obraz, šta reći osim
Istorija će mu suditi kad ne mogu ljudi
Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2
"Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi
Hipotetički odlična hipoteza, sasvim saglasan. Kao i sa najvećim dijelom onoga što pišeš.
Jedino bih dopunio da se sam po sebi nameće zaključak, uzimajući u obzir raniju profesorovu izjavu o očuvanju crnogorske državnosti koalicijom DF + PCG ( :listening_headphone ), te poslednji čvrsti (irate: ) kontra- stav lidera PCG-a da neće činiti koalicije ni sa kime od prvih i drugih ( naravno, uz komentar da je ta čuvena Darkova nezavisnost od Tvorca ( :barbershop_quartet_ ) ipak neđe morala da se podupre, pa makar i kroz slične verbalne vratolomije ), da je, u ovom hipotetičkom scenariu đe pada- vlada- vlada- pada, manjinska vlada PCG-a, uz pokojeg nezavisnog eksperta iz ambasadorovog ćimadana, nešto kao već dogovorena stvar.
Isto tako, premisa ovakve hipoteze je da se radi o rezultatu uskom ko amebino dupe, što opet ukazuje na manjinsku PCG vladu, kao jedinu opciju kojom se mogu privući manjinski glasovi u parlamentu. Čak i sezona odstrela pojedinih nepokornih manjinskih kadrova, otpočela ovih dana u Vijestima, govori u tom pravcu.
Pozdrav i poštovanje od evolucionističke udbe sklone benčmarkingu i ostalim drogama.
Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.
BUDI SE CRNA GORA,
NOVA SE SNAGA RADJA,
MICITE TRULE DASKE,
STIGLA JE NOVA GRADJA .
4 vorka i vasa olovka,
budi novu nadu, i nama daleko od domovine, na "privremenomradu".
IM - Old Bone
Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...
samo pozitivno ka milovan
http://nebojsacelebic.b0x.me/
Ova sjajna analiza koju je El Re napravio je nesto na sta bi mogao bez puno razmisljanja da uplatim novac u kladionici kada se na drugom tasu vage ne bi nalazila "SDPS izborna masinerija" . Ne pratim detaljno medije ali kolko vidim zadnjih par nedjelja se masinerija zahuktala i lagano ide ka vrhuncu moci, kako su samo lako stare-nove zeljeznice i Obodi izgurali sa naslovnih strana (pa cak i ovih "opozicionih" medija) onu ogromnu pricu o birackim spiskovima, tako tipicno za nase drustvo i javnost.
Zanimljivo je i to sto je SDPS masinerija bez mnogo promjena u taktici opet udarila snazno po nacionalnoj prici, tom asu iz rukava na kojem jasu vec decenijama, a sa druge strane DF iznenadjujuce "trpi zelju" da uzvrati istom mjerom na istom nivou, te bi se gledajuci kroz tu nacionalnu prizmu moglo reci da je "opozicija" u ovoj kampanji svoje nade bacila na "sazrijevanje" naseg drustva nadajuci se ce po prvi put ekonomske-socijalne teme biti bitnije od "junackih prsa" za birače.
Vjerovatno zato što spadam u ovu "ne-pozitivnu grupu apstinenata" (izbjegavam riječ bojkot jer je nekako vežem za aktivnije djelovanje) - ipak sam skeptičan po pitanju ovog "sazrijevanja" te prognoziram još jedan "pobjeda je crne gore i sveg euroatlantskog" ciklus (vjerovatno ne 4godisnji ali to je vec druga tema).
P.S. (pošto u kladionicama nema mogućnosti da se uplati tiket na izbore možda bi ovdje mogli jedan poll da otvorimo gdje se ne bi izjašnjavali ko za koga navija nego čisto onako kladioničarski da nagađamo rezultate (ali nema da se prepisuju procenti od Halida analitičara Bešlića))
Zezas li nas to, pa rece da si na osnovu teksta u Porazu nesto zakljucio i da te to u nesto uvjerilo? A nemojte da vrijedjamo sebe... Zainteresova me ova nasa prica o Misku, pa malo potrazih..
To sto se njemu zamjera van svake je pameti, pogotovu u kontekstu nasih drustveno-politickih prilika i svakodnevnice nam ispunjene svakakvim protuvama. Covjek koji je zavrsio dva ozbilnja fakulteta, profesor je analize 40 godina, profesor postovan od svojih kolega i studenata, pragmatican racionalist koji odlicno razumije stvarnost oko sebe i bira najbolja moguca resenja u datom trenutku. To sto je, sobom impresionirani Slavko, njegovu pragmaticnost i objektivnu percepciju stvarnosti, htio da shvati i predstavi kao ..opet ne znamsta, to je Slavkov problem, koji ga je i doveo do paranoje i sazaljenja...
U svakom trenutku, Perovicev stav bio je najbolji moguci (ne zato sto je njegov, nisam ja nikakv fan, evo i rekoh da me je tek nedavno zainteresovao taj najopasnij crnogorski krimos:-)). I kad je osnivao Monitor i kada je zacinjao udruzenja crnogorske inteligencije i kad je podrzao DPS i kad je pokusavao da uozbilji Slavka i kad je jedno vrijeme cutao i danas kad kaze da je vrijeme i za pomirenje i za izgradnju zdravijeg drustva bez kriminala.
Ovakvi bi trebali da upravljaju drzavom. Ne premijeri-pripravnici, ni biznismeni-mehanicari, ni tuzioci-revolucionari... Nego ljudi koji su svojim radom u svojoj struci dokazali ko su i sto su. A ovaj Profa je i mnogo vise od toga...
Ajmo sad, vadite dzeferdare...:-)
Last edited by Here To Help; 01-10-12 at 23:23.
Cetvorka je vrlo dobra,
i donosi blagu klimu,
ne ujeda kao kobra,
daje nadu i za zimu,
da ce ljubav da proklija,
svih ideja i nacija.
Da ce boga ostaviti,
da se svako svojim kiti,
i da mrznje medju nama,
vise nikad; nece biti.
IM - Old Bone
Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...
Bez obzira na izvor teksta i katastrofalno pristrasan stil pisanja jasno je da nije u pitanju laž, činjenica da su pozvali 10ak javnih ličnosti (ne manjeg integriteta od Miška Perovića) koji su potvrdili postojanje one deklaracije govori dovoljno, a o sadržaju deklaracije bolje i da ne pričamo.
Ovo je vec stvar tvojih licnih principa i moralnih mjerila. Ako uzmemo Mila i Sveta za nekakvo poredjenje onda je vjerovatno i Vesko Barovic ugledan gradjanin .
Za neke ljude pak, nije bitna razlika između ogromnog krimosa i onog malo manjeg, a Misko za nase prilike ima dovoljno sumnjivo stecene imovine da sigurno ne spada u ovu manju kategoriju.
Ne zamjeri sto sam malo ispremetao tvoj post ali ako je ovo objektivno vrednovanje ja onda ne mogu ni zamislit kako bi zvucalo "fanovsko"![]()
Ako su tačni rezultati istraživanja koji su do mene stigli DPSDPLP ima za 1% manje od DF + SNP + PCG. Naravno, veliko je pitanje da li se ovo troje mogu sabirati.
Na granici cenzusa su Srpska sloga i, koliko se sjećam, Bošnjačka stranka.
Navodno, po svim istraživanjima (Strategic M, Damar, Bešić) DPSDPLP ima od 44 do 46%, DF od 19 do 23, SNP od 13 do 16, PCG 8 do 11.
---
Manje više, ovakve rezultate bi i mi prognozirali bez ikakvih istraživanja.
Već mesec-dva pratim diskusije na ovom forumu i vidim da nije moj suprug jedini zaluđen. Nimalo se ne radujem pobedi ovih koji već godinama vladaju, ali kad bi malo manje bili navijači, kad bi malo manje bili razumni i kad bi malo bolje pogledali kako razmišljaju najsiromašniji slojevi društva jasno bi vam bilo da ćemo 14.10. ponovo slušati vatromet sve se pitajući je li ovaj narod lud.
Apsolutno ignorisem sve ponudjeno na CG pol. sceni na ovim izborima, i podrzavam sve koji su odlucili da se ne mijesaju u ovakvu "zabokrecinu"..
Drago mi je sto se u ovolikom dosadasnjem broju na listi, uvidjelo da je ponuda totalno "ofucana", jako providna, za malu djecu i "kockare" koji vjeruju u maga Merlina ili Deda Mraza.. Od, kako rekoh, prevazidjene price koja nema veze sa sadasnjim vremenom, svjetskim kretanjima, ponizavanja "mase" do imbecilnosti, bajki, rusofilski materijalno potpomognutih "novih" snaga, besplanski uradjenih kampanja, 'krestanja', ulicne vike 'samo mi reci pa cu ti tek ovlas nesto rec' itd... Nista. Niko obrazovan, zdravstveno normalan i nezavistan ne bi glasao za ovo sto je ponudjeno.
Glasaju kupljeni koji su privedeni na razne funkcije koje sa svojom profesionalnom sposobnoscu i kapacitetom ne bi nikad imali u zivotu, zbog beneficija, zbog zaposljavanja njihove djece i supruga.. Glasaju oni koji bi da "zakuce" nesto preko "novih - kakvih takvih" partija i sklepanih koalicija, nesto preko partija manjina (lokalni entuzijazam i lokalni interes) i to je to.
Biti sa takvima u redu za glasanje? Zasto?
Glasati za ovo sto je ponudjeno a zdrav razum bilo kojeg obrazovanog i kulturnog bica ne bi nikad..
Mislim da se tu mi "apstinenti" i oni koji ce da glasaju za ponudjeno razlikujemo drasticno, i po obrazovnim, kulturoloskim i etickim normama.
Srecna vam kocka.
Hvala Lepo
p.s. Ah, da.. pricice i torokanje ovaj ovo ovaj ono, a svi iz istog kazana jeli i jedu, iz iste drzave crpili za sebe i svoje pajtase i familije... tja. Sve oni jedni o drugima znaju, ali nista do kraja ne smiju reci, jer jedni druge drze u kovertama. Rekoh prevazidjena prica onih koji su jedni drugima svaku javnosti poznatu aferu, sverc, sticovanje novca, berze, drzavne i privatne firme, kucerine, hotele, i chudesa, sav posao su legalizovali zakonima i evidencijama, stiteci sebe i sebi slicne za sva vremena i sve sudske tarapane. Corci i bleferisanje za....![]()
Last edited by Maja; 02-10-12 at 00:02.
A zbilja, da li bi neko postavio taj tekst iz vijesti ili monitora dje pozivaju Misko i druzina na potpisivanje tog sporazuma? Ne sumnjam da je istina, ali ipak mi malo cudno sto ne bijah dovoljno vjest da nadjem te clanke vijesti i monitora, na koje se ustvari i poziva pobjeda odje..
- Baba, zašto za nas Zećane vele da govorimo: "Ovizi, onizi"?
- A kojizi to vele, sine??
Milion puta su se ostvarile stvari koje si pisao na CdM-u ali ne želim da vjerujem da bu PCG ušla u koaliciju sa DF(ili podržala). Ali sa druge strane mislim da je Pejović samo lice za javnost jer nema "prošlost" i da srce stranke čine ljudi poput Rakčevića koji ne bi birao sredstva da makne DPS sa vlasti.
Nego reci mi da li je moguća postizborna koalicija PCG+SDP+SNP + eventualno manjinske stranke?
Molim te reci DA jer bi to po meni bila idealna koalicija.
Da li je moguće da "čvrst" stav PCG-a da neće koalicije služi DPS-u ?
Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2
Last edited by Rakun; 01-10-12 at 23:53.
"Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi
Eha, rekoh ja... Sablje isucite...:-)
Brzo ucim, hvala.. ;-) Ne, znao sam je ko je Miodrag, ali to sto sam znao je bilo: dobar profesor, vlasnik Monitora, borac za nezavisnost, ugledan clan drustva... To niko ne spori, nadam se?
E, onda poceste da iznosite neke...nagovjestaje o njegovoj ulozi u ovome ili onome, pa se malo posvetih tome. I posle jedne manje istrage, odgledanog duela sa Slavkom, citanja nekoliko autorskih tekstova iz razlicitih perioda, iznesoh neko misljenje, koje cete vi napadati, nadam se.. jer se ja ne ogranicavam na svoja saznanja sa Googla, vec sam potpuno otvoren da mi vi stariji i iskusniji predocite cinjenice koje su vam poznate, pa da ja mozda i revidiram svoj pristrasni stav o prof.dr M.Perovicu. Ali ako cete mi postavljati linkove za Pobjedu, post Analitiku i sl. - bojim se da cu postati tvrdoglav:-)
Zavladaće totalna nesanica i nervoza ukoliko ti ne revidiras stav, a zbilja će se svi opteretiti sto ti za jedan dan postade eksperAt. Tako brzo je ucio u svoje preo samo sinisa
U slučaju teksta iz Pobjede potpuno je nevažno u kojoj je novini objavljen jer se radi o čistoj informaciji.
Sadržaj umrlice u Vijestima, Pobjedi i Danu je isti jer se ne radi o Autorskom tekstu već o informaciji.
Dotični tekst je mogao biti objavljen i u Politikinom Zabavniku
Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2
"Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi
There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)
Bookmarks