Vazda se može ušteđet. Neko manje neko više ali vazda se može bez nečega
Isti odgovor. Svako može ušteđetneko manje neko više ali može.
Inače evo "lijepih" vijesti za pušače...
http://www.cdm.me/index.php?group=25&news=204077
ps. sto se tice ove price za tortu ... u sustinu neke stvari stvarno nije isplatljivo praviti kuci, jer poslasticarnice, picerije i sl. kupuju materijal na veliko uz to imaju masu prednosti...
evo primjer, bash prije neku noc reko aj da napravim picu kuci posle sto godina , da ne kupujem/porucujem.
Podjem u supermarket , kupim tri kore za picu, malo sunke, malo trapista, jedan kecap, jedan origano i sve je to bilo ~5.5e , uz to sam pola kuhinje nagrdio, potrosio struje i vode, izgubio vremena rendajuci-rezajuci ... (da napomenem da u tu picu nije bilo pecuraka,pavlake ili neceg treceg sto npr. dodje u capricosu ili neku drugu picu)
a mogao sam poci u Bongorno 1.80e pica (3x1.8e=5.4), ili nazvati Sammy 2.5e(3x2.5=7.5) sa dostavom, em me ispane jeftinije, em mnogo manje truda i vremena
" If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."
Vazda se može ušteđet. Neko manje neko više ali vazda se može bez nečega
Isti odgovor. Svako može ušteđetneko manje neko više ali može.
Inače evo "lijepih" vijesti za pušače...
http://www.cdm.me/index.php?group=25&news=204077
Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.
i onda meni nešto pričaš za palačinke?! ajde ajde...
što se tiče torti, ne koriste orahe, nego zamjenu za orahe. ne koriste šlag nego bjelanca i takođe rade na veliko, makar je tako kod marine kod koje odavno ne uzimam torte...
stvarno je lijepo štedjeti...ja to radim (kad mogu) kad želim da kupim nešto tipa komad namještaja i tako to...kad pogledam, masu stvari sam sama kupila...
Last edited by goozica; 13-10-11 at 09:15.
nothing comes from violence and nothing ever could
zamisli goozice kako se stivi razbachuje, dva psa chak seta ? zamisli tu obijest, bezobrazluk u krizu tolko gladnje djece a on dva psa, jebeNNNtiiiii
Risk , is what makes life worth living
Never a failure, always a lesson!
eee, bravo... stivi, isplati li se pravit granule za njih ili je jeftinije uzet onu vreću od 100kg? :lolblue:
nothing comes from violence and nothing ever could
ima na forum sa dostavom pa da ne trosi gorivo po to ; p
Risk , is what makes life worth living
Never a failure, always a lesson!
hahaha isplatljivije su granule no domaca hrana , mada i ovako je trosak veliki ali merak je merakljubav je to
![]()
" If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi!![]()
Ne čitam s razumevanjem.
Zena i ja primamo sve zajedno oko 550 eura mjesecno. Kako se pokrpimo, pojma nemam. Spasava (?) nas sto smo u kuci sa mojim roditeljima, pa nemamo izdatke za struju, vodu i sl. (a enormni su ti izdaci).
Gorivo, spenza, pretplate za mob. telefone i TV, vrtic, pelene, razne analize kod privatnih ambulanti (jer u DZ stalno neki ljekar koji ocitava rezultate ne radi), zubar... tesko je praviti statistiku gdje sve pare odu.
A nekad sam samo ja primao platu 500 eura, i kad sam sam zivio nisam imao briga oko krpljenja od prvog do prvog. Sad je sve otislo u kurslus.
" Damn the cargo, we'll be on our way tonight "
Sam potrošiš minimum 700~800 E ????????!!!!!!!?
Evo ti recept:
Ne moraš izlaziti svaku noć, kad izlaziš ne pucaj na neka fancy(čitaj skupa) mjesta samo da bi bio viđen i gdje bi pokupio neku sponzorušu
Ne kreši sponzoruše
Ne kupuj novu gardarobu svaki mjesec
Ne moraš provoditi 40 sati mjesečno pričajući preko mobilnog
Ako iznajmljuješ stan ne moraš u šaci jada kao što je Podgorica plaćati stan u centru grada (možeš naći na Starom Aerodromu jednosobni pa čak i dvosobni za ~200 E)
Ne kockaj se i ne drogiraj se
Ja:
živim u svom stanu (ne plaćam kirije)
Zbir Računa (sa mobilnim) mi je ~100E. Rijetko sam u stanu pa mi je struja mala,a fiksni i ne koristim.Wireless internet sam ukrao od komšije
Ne kuvam(znam u teoriji ali iz meni nepoznatog razloga uvjek je gadnog ukusa:concernveć jedem sa strane, a ako i spremam to je neko gotovo jelo(fantastično spremam Podravkine supe:applause
Često i ne jedem (dosadno mi je o tome se zabavljati)
Ne izlazim baš svaki dan
Kada izađem to je na kulturna (ne fancy) mjesta gdje preko dana popijem Dojč + limunadu(zavisnik sam od nje), noću pijem neki sok(ako nema Stele ) a ako je baš kasno(ili rano, zavisi od gledišta) uvjek pijem Johnnie Walker
Pušim Malboro flavor (kutija mi traje malo preko 1 dana)
Ne jedem slatko
Punim gorivo (doduše u pitanju je nova Toyota Auris dizel 1,6 tako da zaboravim kad sam napunio)
Kvalitetno sam obučen
I NE RAČUNAJUĆI S-LEASING TROŠIM 450~600 E MJESEČNO (ovo 600 je kad imam nekih ekstra troškova kao što je npr. gardaroba)
Možda(vjerovatno) je to zato što nemam curu
Last edited by Rakun; 13-10-11 at 12:34.
"Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi
Prvo si rekla da ne racunas kremice i kozmetiku hmmmm odrzavanje domacinstva i sminkanje nije isto. Meni ne treba ni krema za pete ni podloga za sminku da bi ocistila plocice i oprala sudje.
Ispade 25 eura za najosnovnije.
A ne bi ulazila s tobom u dalju raspravu s obzirom da se ne razumijem u matematiku kao ti a kad podjes u Ameriku bices pet puta duplo popularna kao Ekrem
Evo te opet sa pustim racunicama. NAJOBICNIJA TORTA u koju ide kilogram oraha, kilogram secera+ 6 vanilin secera, 20 jaja, preko pola kilograma plazme (dobro je sto ne napisa povrh svega 1kg cokolade). Aha tu su i neke bombice ispale :suspicion: ipak ces ti za 20ak eura napraviti extra kvalitetnu i ukusnu tortu i masu bombica u odnosu na ono sto ces kupiti za istih tih 20 eura gotovo.
Ja pravim ovakvu, u nju ti ide 300 grama oraha i 10ak jaja i 300 grama secera, a sa preostalih 700 grama oraha, 700 grama secera itd. mozes napraviti bombica da ih vojska ne moze pojesti.
Nemam namjeru dalje raspravljati posto eto ja koja zivim sama ne vodim svoje domacistvo nego mi to radi menadzer a kucna pomocnica mi ide u nabavku. Adios :greedy_dollars:
moze li glasanje ko je za jedan domacica fajt ?
Risk , is what makes life worth living
Never a failure, always a lesson!
Za kosu je stara, pa da vidiš kako će da vrišti.
"Čistim ođe, nema tu gospode."
ali ucvrscivac laka za nokte, e to je najnuznija stvar u zivotu, epic................
Risk , is what makes life worth living
Never a failure, always a lesson!
ja ne placam kiriju, brat placa vodu, struju, internet, hranu uglavnom, pa ja opet potrosim 200e, ako znam na sta..
" Saznao sam u koje doba je ovde najlepse. U ono doba godine kad si ti tu.. "
i ako mozete nikad ne uzimajte kredit, ili ako vec morate uzmite neki kratkorocni. postajete robovi bukvalno!
Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!
ne pusim i nemam djevojku, a na momka ne trosim nista vala
uglavnom su to neke sitnice svakodnevne i na kraju kad se izracuna..
" Saznao sam u koje doba je ovde najlepse. U ono doba godine kad si ti tu.. "
i uzmite kredit kod voodooa tek tada ste naebali hehehe brat moj ,
a on topic, sad izadjemo ja i draga oko 1100-1150 zajedno ,otpisi stan i komunalie,telefon,kablovka ,nek bude 400 e sve( nekad vise nekad manje) ostaje nam da ebem li ga nekako taj mjesec da prezivimo ,nismo ni gladni ni nista ,odemo i izadjemo i kupimo ,nikakva bacanja para, za gorivo se da i sl,znaci nema ustede novca da pretekne,ali opet nekako odradi se mjesec, dok sam bio sam 600-650 e plate 500 sam trosio do maximum 15 u mjesecu (plata je 5 u mjesecu ) 100 eura sam poslije znao da razvucem i po 20 dana,nekad i manje, tih prvih 10-ak dana je bilo placanje stana i racuni ,nesto sebi kupim od odjece i ostalih potrepstina ,izadjem 2-3 puta i cao. I da 2000 imam siguran sam da bih opet sa 100 eura prezivljavao 20 dana,sad je drugacije ,kod drage je novcanik :P
Die When You Can Do No More Damage!!!
SUPERJOINT RITUAL
Ne znam, račune odavno ne plaćam (odkad sam na birou), često se dogodi da ljekove ne kupim ali vazda imam za cigarete, ove jeseni smo uzeli 4m drva dako pretekne 2/3 zime, ostalo ni meni nije jasno. Raspoloživa sredstva 34+93 eura sa biroa rada.
Last edited by FORMICA; 13-10-11 at 19:33.
quotovah te da ti kažem ovo što ti reče autodijagnostika
pa sad neću ponavljat
ne može se vazda uštedjet kad nemaš od čega, ljudi su mahom u minusu i to je problem.
hahahahahahaha kako si duhovita moja ti! Ne treba tebi ništa za čišćenje ti si munja, samo vodu koristiš...ajde malo da se uozbiljim
da umiješ da čitaš, kao što ne umiješ, znala bi šta sam rekla...ako ti treba prevodilac tvoj problem...možda da pročitaš još dva tri puta,tri, pa da vidiš da je u mojoj porodici četvoro, da ja trošim duplo od onoga što sam napisala pa sam smanjila na jednu četvrtinu ukupne moje potrošnje? Ako ti je prenaporno za mozak, nemoj, pušti djaola da ne stradaš?
A za najosnovnije...nemam ti što reći...ako nijesi naučila, nećeš nikad
i nemoj...Ekrem? Tvoj idol? Izgleda da se u njega razumiješ
kad to ovo napraviš ja se selim u Ameriku kod tvog dragog druga Ekrema!i prilično sam sigurna da tamo neću poći NIKAD tvojom zaslugom
inače, da umiješ da čitaš , a već smo apsolvirali da to vrlo površno radiš, kao uostalom i sve, uključujući i čišćenje kuće- sudeći po onome što ti je potrebno za tu aktivnost, ja sam napisala, a nije zgorega da ti ponovim da zapamtiš, da je mnogo ukusnije to što se kod kuće napravi, ali TI SI tvrdila da se za 20 eura može mnoooooogo torti napraviti...Ne može, samo jedna, eventualno još neki kolač (hej, otud bombice u mojoj priči), ali ne ulazim u tvoje poslastičarske sposobnosti, moguće da si čarobnjak kao sa ovim poslom koji si ovdje obavila
Adios:star::applouse:
p.s. tri puta si rekla da nemaš namjeru sa mnom u dalju raspravu ulazit, pa da te podsjetim da svoje namjere ostvariš, nemoj protiv sebe![]()
Last edited by zvoncica; 13-10-11 at 23:55.
Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!
Haaa , Sta reci?
Koji komentar ostavit ?
Kome?
Ostavljam komentar onima koji citaju i svidja im se.., saljem komentar onom kome se svidja a ne laj..ammm koji citaju a ne lajkaju a svidja im se,citaju a ne(izvinite ovo morate završit u montaži)
trošim sam mjesečno oko 500-600e, stanujem kod roditelja, tako da ne placam,ni hranu ni komunalije, mogu da trosim i po 200-300e ali necu jer imam 600
.!.
Last edited by kEDOWN; 14-10-11 at 01:18. Reason: MONTAŽA
There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)
Bookmarks