Veliki je problem što ljudi vrlo malo razumiju svoje neposrijedno okruženje ( da ne pominjem koliko shvataju sebe same). Na samoj Zemlji postoje neljucke ciilizacije koje nam stoje pred nosem pa nijesmo u stanju s njima kontaktirati (čak ni grupe ljudi čak istogovorećih ljudi nijesu u stanju razmijeniti misli jedni drugih nego topuzom po glav bližnjega). Ako zamislimo jednu od zabluda nauke da je ispravna odnosno da se svijest i znanje nalaze u mozgu, a da je čovjek upravo zbog razvijenosti svog mozga (što naravno nije tačno) najrazvijenije stvorenje na Zemlji što tad možemo reći o delfinima čiji je mozak dva puta veći i složenije građeod ljuckog ili možda kitovima čiji je mozak 5-6 pita veći i neizmjerno složenije građe od ljuckog. A mi ih lovimo i jedemo. Kako mi koji čak ne možemo definisati osnovne prirodne pojave u svojim životima kao sam život kao misao ka svijest i slično, možemo uopšte i razmišljati o neshvatljivom mnoštvu pojavnih oblika života na bezbrojnim svjetovima ne samo u dubokom svemiru nego u neposrednoj okolini Zemlje. Naravno da su vanzemaljci posjećivali Zemlju (i ne samo ljude) i da ih i sad ima u svakom zemaljskom budžaku, stim da bi terbali naučiti viđeti ih a za to treba malo više od takozvanih zakona prirode za koje tvrdimo da su nepromjenljivi. O koja gordost koja zapravo više govori o neznanju.





Reply With Quote
Bookmarks