Quote Originally Posted by Caesar View Post
Ne gledah press ali čujem da novinari su zastidje bili sa pitanjima. Vjerovatno i oni su primani na rad sa konca i konopca bez ikakve sposobnosti za kritičko razmišljanje. Ako ćemo pravo nivo svijesti je u CG na nivou jednog 11ogodišnjaka i Lažojkova priča i najave psihijatrijskih pregleda piju vodu. Taj nivo svijesti je dominantno kreirala vladajuća elita prethodnih DPS godina i tako je kako je. Lažojko i DF su samo jedna od metastaza i smrtno bolesnoj državi.

Tolika žalost, prenemaganje, patetika zbog ubistava idu lijepo sa prethodno rečenim. Lakše i često jedino moguće je predati osjećanjima nego sagledati stvarni problem. Ovdje su odredjene kategorije drustva tako zlostavljane od “jačih” da smrt prečesto djeluje kao humana opcija. Oni živi su za žaljenje zapravo.
Trebali su mnogo bolja pitanja da postave. Jedna mala ga je jedino pritiskala 3,4x da odgovori konkretno i bilo je neprijatno. Ali i ona je kuburila sa izrazavanjem i tremom ocigledno. Ostali...
Nikad nisam mogao da prihvatim to za nivo svijesti, cak i pored onakvih partijskih spotova i slogana. Nekako mi ne ide. Prije bih rekao da je narod losim uslovima zivota mrcvaren pa postao anemican i indiferentan, ubijen u pojam.
Ovo posljednje ti je