
Originally Posted by
Mstislav
Не знам како си тако сигуран да је измишљена?
Ово сам већ постављао мислим, јер сам са остојом имао расправу кад је први пут шира јавност у цг чула пјесму, снимљена је касета/плоча 1987 са изворном пјесмама у изведби четворице гуслара.
Види се букет националистичких пјесма типа дапчевићу друже пеко, љубио сам у земану, синоћ сам те сањо мила и слично.
А турци из спужа нису потиснути до 1878 године, било је доста раје у тој околини.
Да баш комбинација пјесама у духу осме седнице и АБ револуције.Потпуно одговара том времену.
Територија од Главе Зете па све са Мартинића је 1796. ослобођена.
Црногорце је одржало црногорско срце.
Bookmarks