View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
127. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

    7 5.51%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

    6 4.72%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

    70 55.12%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

    44 34.65%
Page 246 of 331 FirstFirst ... 146196236242243244245246247248249250256296 ... LastLast
Results 6,126 to 6,150 of 8253

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

  1. #6126
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,481
    Thanks Thanks Given 
    2,074
    Thanks Thanks Received 
    3,373
    Thanked in
    1,856 Posts

    Default

    Opet ako ulazimo u 'zonu sumraka & teorija zavjera', uvijek se zapitam jesu li ti Jevreji (npr) toliko pametniji od nas pa su isforsirali skoro cijelu naciju da se vakciniše? Naravno, rezultati nisu idealni ali bi bilo jedno 5x gore kako god da okreneš, bez obzira na vaše zatvaranje očiju na činjenično stanje.. Mislim ono, ako se koja nacija pazi i drži što ono kažu kao malo vode na dlan, onda su to definitivno Jevreji.. Opet, jesmo li mi ta prepametna nacija na planeti? Ne bih rekao jer opet činjenice govore suprotno..

    Mislim da je apsolvirano da vakcine nisu idealne ali da jesu trenutno rešenje za koliko toliko normalno funkcionisanje ljudi/privrede i da će eventualno voditi ka tome da nam zdravstveni sistem ne doživi kolaps ne zbog ljudi koji imaju virus nego zbog svih ostalih..

    Ps. eno i Ameri uveli obaveznu vakcinaciju za prvi front odbrane.. Ako se oni tako 'igraju' sa kičmom nacije onda ne znam..

    Nadao sam se iskreno da smo toliko pametni koliko pričamo za sebe da jesmo i da makar nećemo na ovoj temi trabunjati u domenu 'trećeg oka & alternative medicine iz srednjeg vijeka' ali avaj..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  2. The Following 4 Users Say Thank You to Zedd For This Useful Post:


  3. #6127
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    47,145
    Thanks Thanks Given 
    3,181
    Thanks Thanks Received 
    3,222
    Thanked in
    1,560 Posts

    Default

    oni imaju mnogo manji broj prirodno preležalih nego mi, pa time i veći razlog da vakcinišu što više ljudi, kod nas je trenutno procenat pozitivnih 9% i to rast usporava u sred najveće gužve, a sistem nam nije pukao(iako je bio blizu) ni u sred zime kad smo imali 50% pozitivnih i mnogo manje preležalih nego sad(i 0 vakcinisanih)
    She is only here to annoy herself!

  4. #6128
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,862
    Thanks Thanks Given 
    1,082
    Thanks Thanks Received 
    1,450
    Thanked in
    725 Posts

    Default

    Treca doza x 19,50 eura, naravno bez poreza. Idemo





    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #6129
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    6,802
    Thanks Thanks Given 
    2,255
    Thanks Thanks Received 
    5,625
    Thanked in
    2,374 Posts

    Default

    E dzabe


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #6130
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    2,155
    Thanks Thanks Given 
    243
    Thanks Thanks Received 
    977
    Thanked in
    577 Posts

    Default

    Daj 5 miliona odma dok je ovako jeftino...ko zna koliko ce kostati u narednim godinama, dok ne napune guzicu parama pa onda kazu ajde da zaustavimo ovo ne mozemo potrosit ove pare ni za 10 pandemija...

  7. #6131
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    30,041
    Thanks Thanks Given 
    12,517
    Thanks Thanks Received 
    2,359
    Thanked in
    1,205 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    da ali nisi primila vakcinu te godine nakon što si ga preležala (inače mislim se i ja da je primim ako počne grip ove zime a vjerovatno oće ako ode korona)
    jesam, ako cemo da banalizujemo posto sam u februaru preležala a u novembru se vakcinisala
    Šalu na stranu, grip se javlja svake godine u zimu, vakcinisemo se na jesen i to nas čuva do marta, aprila, kad grip potpuno nestane do decembra.... A kakvo je stanje sa koronom? Imamo virus koji je sezonski ali sve četiri sezone pokriva u godini...tako da ne vidim drugu razliku...primiš vakcinu, recimo na proljeće, pa ponovo na zimu...ako to znači da ćemo imati koliko-toliko "normalan" život, ja sam za

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    oni imaju mnogo manji broj prirodno preležalih nego mi, pa time i veći razlog da vakcinišu što više ljudi, kod nas je trenutno procenat pozitivnih 9% i to rast usporava u sred najveće gužve, a sistem nam nije pukao(iako je bio blizu) ni u sred zime kad smo imali 50% pozitivnih i mnogo manje preležalih nego sad(i 0 vakcinisanih)
    Znači, oduševljavaju me ovi tvoji "statistički" podaci, koje nedje slutim da sam "izračunavaš" i izvodiš iz podataka koje tu i tamo pročitaš Okle znaš da oni imaju manji broj "prirodno" prelezalih? Dje si taj podatak našao tj na osnovu čega si ga zaključio? Ja recimo ne poznajem mnogo ljudi u Americi, ali to što poznajem, jedno desetak porodica koje zive na razne strane, od NY do SF, od LA i gore do Lake Plasida i svi su bolovali koronu, prije ili poslije...i slabo su se doktoru javljali....skupo...je li to ta evidencija "prirodno" prelezalih? Stvarno mi je interesantan ovaj tvoj način zaključivanja Ne velim da nije validan, nemam pojma, samo mi je interesantan
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  8. #6132
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    47,145
    Thanks Thanks Given 
    3,181
    Thanks Thanks Received 
    3,222
    Thanked in
    1,560 Posts

    Default

    mislio sam na Izrael koji je imao prilično jak lockdown
    She is only here to annoy herself!

  9. #6133
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    24,996
    Thanks Thanks Given 
    4,277
    Thanks Thanks Received 
    8,261
    Thanked in
    3,144 Posts

    Default

    Ovo je vec zabrinjavajuce. Rjesenje je... ? Da ne dodjemo za 10 dana na 400 hospitalizovanih...

    Ministarka rece da mozemo do 800 kreveta da imamo.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  10. #6134
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    57
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Imamo jos lufta, lagano znaci.

    Sent from my SM-A505F using Tapatalk

  11. #6135
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,362
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    363
    Thanked in
    219 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ovo je vec zabrinjavajuce. Rjesenje je... ? Da ne dodjemo za 10 dana na 400 hospitalizovanih...

    Ministarka rece da mozemo do 800 kreveta da imamo.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Jesu li bolesni od virusa ili od trovanja ovim teskim smogom od pozara. Ko je bio napolje cesto u prethodnih nedjelju dana zna da ovakav vazduh nije za upotrebu, i moze i najzdravijeg da dovede na koljena za par dana. Sto o tome ne prica ministar zdravlja, dje su institucije da se ispita odakle odjednom silni pozari, i sa kojim ciljem, nego standardno klape o nebitnim stvarima. Koordinator za bezbjednost se bavi zdravljem gradjana (rekao bih krajnje nespretno, povrsno i amaterski kako isti umije), a ministar-k-a zdravlja je isparila poslije nebuloza sa 'vakcinacijom' djece i trudnica (kakva monstruozna pomisao da ubrizgavas tako ranjivim kategorijama i tako bitnim kategorijama koje su jedan od glavnih stubova drustva eksperimentalne hemikalije). Ja ne znam sto se vrti u glavi takvim osobama, ali ovakve stvari bi se u ozbiljnim zemljama mogle tretirati kao direktan rad protiv nacionalnih interesa.

  12. #6136
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    24,996
    Thanks Thanks Given 
    4,277
    Thanks Thanks Received 
    8,261
    Thanked in
    3,144 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Jesu li bolesni od virusa ili od trovanja ovim teskim smogom od pozara. Ko je bio napolje cesto u prethodnih nedjelju dana zna da ovakav vazduh nije za upotrebu, i moze i najzdravijeg da dovede na koljena za par dana. Sto o tome ne prica ministar zdravlja, dje su institucije da se ispita odakle odjednom silni pozari, i sa kojim ciljem, nego standardno klape o nebitnim stvarima. Koordinator za bezbjednost se bavi zdravljem gradjana (rekao bih krajnje nespretno, povrsno i amaterski kako isti umije), a ministar-k-a zdravlja je isparila poslije nebuloza sa 'vakcinacijom' djece i trudnica (kakva monstruozna pomisao da ubrizgavas tako ranjivim kategorijama i tako bitnim kategorijama koje su jedan od glavnih stubova drustva eksperimentalne hemikalije). Ja ne znam sto se vrti u glavi takvim osobama, ali ovakve stvari bi se u ozbiljnim zemljama mogle tretirati kao direktan rad protiv nacionalnih interesa.
    Ovdje pise kovid pacijent. Ili lazu?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  13. #6137
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,362
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    363
    Thanked in
    219 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ovdje pise kovid pacijent. Ili lazu?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    U zemlji je u prethodnih 30+ god. istina bila i jeste vrlo fleksibilna stvar, koja se podesava na osnovu ciljeva raznoraznih interesnih grupa. To se i dalje nije promijenilo u prethodnih god. tako da ne bih iskljucio nijednu varijantu. Kad smo kod kapaciteta kako to da za evo punih god. dana nijesu sposobni da izgrade novi klinicki centar, da smanje cijene ljekova i vitamina - sto je problem ovdje - za koga radi 'nova vlast' (pod navodima jer bih rekao da nije nova vlast nego prethodna samo zamaskirana), za gradjane ili za dzepove privatnog medicinskog sektora. Znas kako ako neko prica da brine o zdravlju gradjana, a u sustini se sve zavrsava na prici, onda taj ne brine o zdravlju gradjana uopste.
    Last edited by techlinkit; 14-08-21 at 16:45.

  14. #6138
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    4,448
    Thanks Thanks Given 
    408
    Thanks Thanks Received 
    1,308
    Thanked in
    885 Posts

    Default

    Neovisno o tome koliko je vakcinisanih (ili koliko nije, kako kome odgovara) vec pocetkom godine se trebalo poceti spremati za eventualne probleme u periodu jesen-zima 2021/2022. Napominjem, u Izraelu, najvakcinisanijoj populaciji (18+) u svijetu su trenutno takodjer u bolnicama teski slucajevi, sta vise, trenutno su u istom skripcu (mozda cak i gorem) nego sto su bili u martu 2021.

    No nije problem, prosle godine su bili krivi samo neodgovorni gradjani, ove godine ce da budu krivi nevakcinisani, a vrhovni menadzment i dalje, da prostite, ladi onu stvar. Do sad su svi shvatili da ovo nije nesto sto ce tek tako da nestane, vec nesto sa cime cemo morati da zivimo, to sto se kod nas "glavnokomandujuci" nadaju nekom magicnom stapicu i nestanku svega je prosto receno smijesno.

  15. #6139
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    789
    Thanks Thanks Given 
    106
    Thanks Thanks Received 
    161
    Thanked in
    111 Posts

    Default

    Tako je, sad postoji uzrok svakog potencijalnog problema, a to je "neki nisu htjeli da se vakcinišu". Nije problem što se u godinu dana ništa uložilo nije u jačanje kapaciteta, opet će za svako potencijalno usko grlo biti krivi oni koji se nisu vakcinisali, pa cak i mladi (!). Vrlo bitna izjava gospođe (ili gospođice) iz IJZ gdje je već sada otvoreno rečeno da mladi imaju ključ pandemije u svojim rukama ili u prevodu da će biti okrivljeni ako dođe do nekog neželjenog scenarija.

    A da objave recimo basic podatak koliki procenat od trenutno hospitalizovanih su nevakcinisani i vakcinisani, to recimo nije interesantno.
    Kada bi objavili statistiku da recimo, hipotetički, među hospitalizovanima nema vakcinisanih, mislim da bi to više podstaklo ljude na vakcinaciju, nego dojč u klimatizovanom (mada je i to primamljivo).

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  16. #6140
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    11,809
    Thanks Thanks Given 
    2,380
    Thanks Thanks Received 
    2,392
    Thanked in
    1,498 Posts

    Default

    Mašala,450 danas. Oce li kakve mjere donositi? Ne , vala bitno da ekonomija cvjeta. Osoba koje umrla u Baru je bila vaksionisana,toliko znam. Pametnom dosta.

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  17. #6141
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    12,774
    Thanks Thanks Given 
    26,029
    Thanks Thanks Received 
    8,365
    Thanked in
    4,107 Posts

    Default

    Jel ovo znači da ne treba da se vakcinišemo?
    A najbolje da nas opet zatvore. Ma daj. I ovako ovaj narod jedva sastavlja kraj sa krajem.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  18. #6142
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,319
    Thanks Thanks Given 
    5,881
    Thanks Thanks Received 
    7,608
    Thanked in
    3,046 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miovrag View Post
    Mašala,450 danas. Oce li kakve mjere donositi? Ne , vala bitno da ekonomija cvjeta. Osoba koje umrla u Baru je bila vaksionisana,toliko znam. Pametnom dosta.

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
    Ti bi da nas sve zaključaju da ti tašta ne bi mogla svaki dan da se spusti sprat niže na kafu.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  19. The Following 7 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  20. #6143
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    11,809
    Thanks Thanks Given 
    2,380
    Thanks Thanks Received 
    2,392
    Thanked in
    1,498 Posts

    Default

    Ja bi da zatvore granice prvo,a tastu cu ti poslat posto je pominjes i volis vise od mene.

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  21. The Following User Says Thank You to miovrag For This Useful Post:


  22. #6144
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,319
    Thanks Thanks Given 
    5,881
    Thanks Thanks Received 
    7,608
    Thanked in
    3,046 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miovrag View Post
    Ja bi da zatvore granice prvo,a tastu cu ti poslat posto je pominjes i volis vise od mene.

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
    Neka hvala, znam da bi rado, al ne bi da remetim vašu dnevnu rutinu

    Šalu na stranu, a što granice da se zatvaraju?
    Vakcina ima dovoljno, ko hoće može da se pelcuje.

    Prošle godine smo bili zatvoreni, pa smo na jesen imali veći procenat oboljelih od Hrvatske i Albanije koje su bile otvorene, a ekonomija nam je bila na vr' glave zahvaljujući bistrini onih koji su tada donosili odluke.

    Ništa ja ne bih dirao.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  23. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  24. #6145
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    11,809
    Thanks Thanks Given 
    2,380
    Thanks Thanks Received 
    2,392
    Thanked in
    1,498 Posts

    Default

    Slazem se ja sa tobom,al kazem ti da one koji su vakcionisani do sada i oni nisu zasticeni sto mnogo vise nego ovi sto nisu.Svakako sam da svi vakcionisu,meni je brat cerku od 12 god iz Francuske revakcinom vakcio. jer ne moze pocet u skolu inace.
    Ko nije zaradio do 15 avgusta,nece ga ni ovi 15 dana spasiti. Tako mislim da je vrijeme da se malo mjere postre,vidite po klubovima sto se cini.

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  25. #6146
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    24,996
    Thanks Thanks Given 
    4,277
    Thanks Thanks Received 
    8,261
    Thanked in
    3,144 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miovrag View Post
    Slazem se ja sa tobom,al kazem ti da one koji su vakcionisani do sada i oni nisu zasticeni sto mnogo vise nego ovi sto nisu.Svakako sam da svi vakcionisu,meni je brat cerku od 12 god iz Francuske revakcinom vakcio. jer ne moze pocet u skolu inace.
    Ko nije zaradio do 15 avgusta,nece ga ni ovi 15 dana spasiti. Tako mislim da je vrijeme da se malo mjere postre,vidite po klubovima sto se cini.

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
    Ocekuje se full septembar. Tako da narednih 45 dana su krucijalne da se radi i zaradi. Doma neka ostane ko smatra da je ugrozen, ili neka se pelcuje, ne mozemo ljusnut opet i bit najgori u evropi, ne znam ko ce nam dat opet 500+ meleona da se naranimo.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  26. The Following 2 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  27. #6147
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    3,688
    Thanks Thanks Given 
    1,229
    Thanks Thanks Received 
    1,667
    Thanked in
    904 Posts

    Default

    Odakle toliko zarazenih nije mi jasno. Cak sam cuo da su brojke i vece samo se malo steluje zbog sezone.

    Masu ljudi je prelezalo, plus imas dio vakcinisanih. Ja sam stvarno bio ubijedjen da se ovakve brojke nece vracati. Nista nego da se zivi sa ovim bez mjera pa sta bude jer ne vidim nacin da se ovo suzbije.

  28. #6148
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    47,145
    Thanks Thanks Given 
    3,181
    Thanks Thanks Received 
    3,222
    Thanked in
    1,560 Posts

    Default

    450 na 4500 testiranih je isto što i 100 na 1000 testiranih, prošlog ljeta testiralo se po 300-400 dnevno

    procenat je bitan, a isti je kod nas i u Srbiji npr. kao i u zemljama u okruženju pa nema nikakve svrhe zatvarati granice

    do oktobra će vjerovatno broj oporavljenih stići broj zaraženih i onda će broj aktivnih slučajeva početi da opada tako da tada neće biti nikakvog smisla uvoditi bilo kakve mjere (osim ako se ne pojavi neki novi zaebani soj pa da nam imunitet više ne važi)
    She is only here to annoy herself!

  29. #6149
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    24,996
    Thanks Thanks Given 
    4,277
    Thanks Thanks Received 
    8,261
    Thanked in
    3,144 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzi View Post
    Odakle toliko zarazenih nije mi jasno. Cak sam cuo da su brojke i vece samo se malo steluje zbog sezone.

    Masu ljudi je prelezalo, plus imas dio vakcinisanih. Ja sam stvarno bio ubijedjen da se ovakve brojke nece vracati. Nista nego da se zivi sa ovim bez mjera pa sta bude jer ne vidim nacin da se ovo suzbije.
    Testira se 4000+ ljudi dnevno...

    Neka me neko ppdsjeti koliko se proslo ljeto testiralo, mislim da nije bilo preko par stotina ili 1000 max...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  30. #6150
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,647
    Thanks Thanks Given 
    677
    Thanks Thanks Received 
    694
    Thanked in
    456 Posts

    Default

    Totalna dva različita konteksta, odnosno totalno neuporedivo.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

Page 246 of 331 FirstFirst ... 146196236242243244245246247248249250256296 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 21:56
  2. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 11:45
  3. Uh "Situacija"
    By SHORTY in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 02-08-04, 19:39
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 29-05-04, 23:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •