Koliko ispadne troskova za uvoz auta, zakljucno sa registracijom? Npr Njemacka, X-Trail, 2010-2012 godiste, oko 7-8k cijena u Njemackoj? Da ga dovede neko ko se time bavi.
Printable View
Koliko ispadne troskova za uvoz auta, zakljucno sa registracijom? Npr Njemacka, X-Trail, 2010-2012 godiste, oko 7-8k cijena u Njemackoj? Da ga dovede neko ko se time bavi.
150-200 gorivo i putarina
100-200 avio karta i 1-2 noćenja
20-30 voz/bus, mada ovo može i do 100 da izađe, zavisi đe je auto
150-200 tablice i eur1 ako izdaju, + što naplate ako ćeš da ti oni sve to pripreme
30-50 hrana, kava, sok
10e bosancima na granicu
30e špediter na granicu
21% pdv
50ak špediter u grad đe ga cariniš
180 potvrda iz mašinskog (ne znam mora li na sva)
+ registracija ..
Računaj oko 35% na cijenu iz Dojčland...
Sent from Tapatalk
10e bosancima ili slatkisa [emoji23][emoji23][emoji23]
Ako ima coc onda placa 90e a ako nema onda 180e
koja je fora da se ocarini preko obveznica?
Poslato sa kompresora
Ako posjeduješ obveznice možeš njima da platiš pdv... Možeš i da ih kupiš, ako neko ima na prodaju, obično je jedna 30c, a prilikom carinjenja vrijedi 1e... S tim što ako kupuješ ne smiješ ih prebacati na sebe, može da se carini samo na prvog vlasnika obveznica (što znači da moraš auto na njegovo ime uvesti, pa poslije prevod da se radi)...
Sent from Tapatalk
Carinu ne plaćaš ako ti izdaju eur1, ispod 6k vrijednosti je ranije mogla i izjava prodavca na fakturi (ovo može i špediter da ti završi)... Za pdv možeš da se dogovoriš da ti piše manju vrijednost na fakturi, samim tim plaćaš manji pdv, al ako je previše smanji mogu ti cariniti po kataloškoj vrijednosti (koja je obično veća)...
Sent from Tapatalk
Procitah li ja odje nedje da su uslovi za uvoz auta iz Srbije isti kao iz EU ?
EUR1 ti izdaje spediter u DE, tj agencija koja ti prodaje osiguranje i tablice. Pod uslovom da od proizvodjaca dobiju potvrdu da je vozilo proizvedeno u EU. BMW/VW vise ne izdaju potvrde, pa ne mozes da dobijes EUR1... za vozila preko 6000 placas 5% carine i na sve to 21% PDV.
Naravno da je sve isto.. placate pdv, carinu itd...
ne vjerujem da se placa carina ako je auto proizvedeno u eu
Kako ke sa uvozom iz amerike zna li ko?
Sent from my Le X829 using Tapatalk
Ali se valjda moze dobit na drugi nacin potvrda.
Moze ako je do 6000e (pa se na fakturi stavi izjava da je proizvedeno u eu) inace LEGALNO ne moze... ti me ispravi ako grijesim, tj napisi kako moze... kad spediteri koji najvise mute i sve cake znaju kazu da ne moze...
Mutili su nesto iz slovenije pa su popadali....
To iz Slo je zadnje kad sam se raspitivao bilo, nijesam pratio skorije, vidjecu kad budem uvozio nesto ima li koje cake
Ima - platis carinu.
Bas zbog tih retarda koji su nesto muljali zbog 30-40 eur za EUR1 sada svi moramo da placamo carinu.
Sent from my iPhone X using Tapatalk
Prije ce bit da placamo jer su oni tamo prestali da izdaju potvrde, iz kojeg god razloga, pa su nasi nakon toga krenuli da muljaju dok se tome nije stalo na kraj i eto, sad placamo.
Imam info direktno od jednog proizvođača - carine SRB/BIH su ih smarale sa provjerama svih EUR1... Pa su odlučili da više ne izdaju potvrde na osnovu kojih se pravi EUR1.
Sent from my moto g(6) using Tapatalk
Drugo je sto su nasi smarali ali mislim da to nije glavni razlog, isto ima faktora sto im se ne cima sa tim, velika papirologija jer cini mi se da su povecali sa 10 na 20 god da se mora cuvat plus vecina auta se ni ne proizvede u EU, znam za ovo pogotovo da je bilo drame neke u EU. Boli njih ***** za nas :)
Ja sam u aprilu lagano dobio EUR1 za Hondu u D (made in UK). Kod D carine se samo plati papir tj 30centi. Oni su ga izdali na osnovu COC dokumenta.
Sent from my KEYone using Tapatalk
Koliko gosta golf 6 da se uzme u njemacku, holandiju itd...
Poslato sa kompresora
Oko 3000e
Sent from my iPhone using Tapatalk
To nije mala stavka 5%...
Sent from my KEYone using Tapatalk
Ma jes... za 2200 ga napravi, razvoj 0e :D
Ceska nije EU? Slovacka? Poljska?
Promasio si topic i poentu price..
Odje se prica o uvozu i e1 papiru a ne o kvalitetu auta..
Znaci za auto koje se plati do 6000E u inostranstvu ovdje se ne placa carina, jer ti oni tamo izdaju potvrdu da je made in EU ?
Vazi li to i za vozila cija je eksportna(neto) cijena tolika ?
Prije 5 dana lagano dobih EUR-1 u Sloveniji.
110 evrah.
Za koje auto? Za BMW znam da nema trika, od fabrike se dobija taj sertifikat preko ovlašćenih distributera, a fabrika ne izdaje više od kraja '16.
Koliko sam skapirao, nije ćef nego se pojedini djelovi više ne proizvode u EU pa stoga i ne mogu izdati sertifikat.
peugeot
Zaboravih da kazem, cisto da skrenem ljudima paznju da paze.
Znaci u poslednjih 7 dana sam obisao masu auto placeva Njemacka/Austria/Slovenija i generalno najveci utisak na mene je ostavilo to sto auta koja su stara 3-4 godine su presla oko 150k kilometara.
Dakle ovo sto vidjamo po nasim auto placevima ovdje dje je golf/audi...star 9-10 i vise godina a kilometraza mu ispod 200k je prevara. Ljudi na zapadu koji kupe dizel auto, kupe ga da prelaze velike kilometraze.