Originally Posted by
Shogun
Kad co'ek dobije borbu protiv borca, koji moze da odradi samo jednu rundu u toj tezinskoj klasi, ne mogu ga postovat zbog toga.Pogotovo ako dobije batine u prvoj rundi od tog co'eka. Koliko je Diaz dobar bokser najbolje moze da pokaze prva runda, kad je ispred sebe imao co'eka sa kracim rukama, full spremnog, ravnog sebi.Tada je dobio batine. Ne moze niko da kaze da je dobar bokser kad je u drugoj i trecoj rundi, ispred sebe imao pokretni dzak. I ja umijem da bijem onako kad mi se protivnik ne brani.Nick Diaz uopste nema koordinaciju ni jacinu udarca, ima samo taj tempo, koji drzi non-stop, i naravno, gvozdenu bradu.
U ovoj borbi je pokazao ono sto smo svi znali, da ima dobar cardio i da moze da dobije manjeg i nespremnijeg borca,ali je isto tako pokazao da jedan lightweight moze da ga pobode na glavu i da moze da mu zatvori oko sa kracim reachom.
Ovo je isto ko da, recimo, Shogun, legenda, dodje u tesku kategoriju,protiv Bret Rogersa.Crnac mu prezivi prvu rundu, i dobije ga na spremu naredne 2-3 runde.
I na kraju bude "Aaaaa, Bret Rogers je borac"...a Shogun legenda za njega. E isto tako je ovo.Dizete co'eka ni zbog cega. Ajde da je pobjedio Koscheka ili nekog slicnog nego ovoga malo prca sto se cijeli zivot bije protiv vecih od sebe (GSP,HUGHES,MACHIDA)