Ja tu Cesku uopste nisam pratio ove kvalifikacije, kakav im je tim? Sto im je najjace oruzije? A sto najslabije ako je ko pratio?
Printable View
Ja tu Cesku uopste nisam pratio ove kvalifikacije, kakav im je tim? Sto im je najjace oruzije? A sto najslabije ako je ko pratio?
Avionska karta je bas skupa , ne nadjoh nidje u okruzenju da bi se moglo niskobudzetnom kompanijom pocj do Praga ..
Jako sam zadovoljan žrijebom. Jedini tim koji bih poželio prije Češke Republike je Republika Irska. Međutim, Platini je nekako morao da se iskupi za onu bruku i sramotu Francuza, te im je ove godine dodijelio klasičnu meč loptu - Estoniju. :)
Takođe sam jako srećan što će naši susjedi (Hrvatska i BiH) imati izvanredne prilike da naplate neke stare dugove. Kad ovo kažem prevashodno mislim na Hrvatsku. I dan danas makar jednom u 10ak dana gledam na youtube-u onu tugu. Gol Klasnića i klasično malerisanje komentatora u stilu ''Ivan Klasnić vodi Hrvatsku u polufinale u Bazel. Turci Švicarsku neće vidjeti.'', te nevjerovatan gol Senturka i utišavanje stadiona. Nadam se da će Hrvati znati ovo da iskoriste, nije moglo slađe. :)
Bosanci su i tada u dvomeču bili bolji tim od Portugala, kakve je promašaje samo imao Edin Džeko. Nadam se da je ove godine ta Bosna zrelija taman za toliko da shvati da ti Portugalci (pa ni Kristijano Ronaldo sa njima, pogotovo kad je u reprezentativnom dresu) nisu nikakvi vanzemaljci. Strpljivom i pametnom igrom imaju (malu, ali postojanu) šansu da naprave iznenađenje i raduju se na kraju. :)
Što se tiče nas... prelijepo. Ljudi, idemo u Prag da navijamo iz petnih žila i pružimo našim momcima maksimalnu podršku kakvu zasigurno i zaslužuju. Grad je prelijep, atmosfera će biti sigurno predobra - samo treba biti oprezan. Ova Češka je znatno lošiji tim od onog čuvenog koji su predvodili Nedved, Šmicer i Poborski, ali ipak predstavljaju jednog dosta ozbiljnog protivnika protiv kojeg nikako ne treba unaprijed upisivati rezultat. Tradicija i istorija su nešto što ih stavlja ispred nas u ovakvim okršajima, ali takav je slučaj bio i sa Englezima. Stvarno bih volio da nas potcijene, pa da im ga krknemo tamo za 0:1 (po mogućnosti Dejan Damjanović) i onda ovdje da ih čekamo od 2 popodne pjevajući po Njegoševoj ulici. :)
Srećno sokolovi, i pamet u glavu! Pošto muda nesumnjivo imamo. :)
Česi igraju toplo-hladno. Uz malo, malo sreće dalje su trebali ići Škoti. Česi su u Škotskoj doslovno u zadnjim trenucima utakmice dali gol iz penala za 2:2. Izgubili su od Litve kući, ali su je rasturili u gostima. Baroš i Rosicki su im glavni igrači. Uglavnom solidna reprezentacija ali ne i bolja od vas. Mislim da je vaša prednost što prvu utakmicu gostujete mada su Česi tijekom kvalifikacija čak bili bolji u gostima nego kući.
Fala na informacijama Braco. Ma bolji su i Englezi bolju gostim pa je bilo 2-2 xexex
Ja sam nešto pratio tu grupu, ali ako znam što bi moga' reć. Pratio sam zbog Škota, te ostrvljane uz ovu bagru sa Balkana ispratim vazda i redovno.
Ta grupa je (sem Španije) tako blijeda i odvratna bila da pojma nemam što mogu da kažem. Španija je dobila svaku, jedino se malo mučila sa Škotskom u Glazgov, ostalo sve glat. Škoti i Česi su trčkarali za to drugo mjesto, Škoti standardno u sve su ušli kao da su već ispali i Češka se promigoljila zbog mentaliteta koji je koliko toliko pozitivniji od Škotskog, mada to nije nikakav uspjeh. :) Izgubili su doma od Litvanije koja je više sastanak Anonimnih Alkoholičara nego reprezentacija i mučili se na strani sa Lihtenštajnom, koji se svima sem Španiji u grupi ispostavio kao tvrd orah.
Tako da oni nisu zasad ništa posebno pokazali, mada igraju u boljoj formi nego ranije. Ako znam, biće to tricky. Sem Kadleca, Rosickog, Baroša i Plašila nemaju ni neke izvikane igrače, jedino što im može ić' na ruku je to što dosta igraju i zajedno u lokalnoj ligi, dosta igrača Plzena je u reprezentaciji. Ova četvorica koju imaju (sem možda Baroša, njega je bilo lagano neutralizovat' i dok je mlađi bio) su prilično zajebani. No, možda su oni slučaj onoga što je Šenkli govorio - 'A football team is like a piano. You need eight men to carry it and three who can play the damn thing.'
Ako im proradi taj kolektivni duh možda nas iznenade i natankaju ali nešto ne vjerujem. Moraće dobro da se oznoje ako misle da prođu, a ni to im možda neće bit' dovoljno.
Prilično sam uvjeren da možemo makar da ih namučimo i to debelo (na pobjedu ođe sam čak spreman da stavim i nešto para u ovom trenutku), samo da nam svi budu lijepi, zdravi i u formi. :)
Ako ima ko kakviJa slika iz Svajcarske..neka postujeee čočeee! :P
Kad ce se znati tacan datum utakmice?
Ja sam gledao par utakmica Ceske, i mogu vam rec' da mi se ucinjelo da su gore igrali no Srbija protiv Slovenije. Imali su srecu da im je raspad grupa. Ne bih da se zalijecem, motiv je velik u barazu za sve repke, ali ja bih nas kao favorite oznacio, s obzirom na formu i elan koji nasa strana ima.
imam ja nekih slika i snimka iz CH, postavicu kasnije ;)
Nije moglo bolje. N I J E !
Kakva sreca ljudi,sve nam se otvara.
Delibašić: Sve nam se otvara, sad ili ko zna kad!
ndrija Delibašić, čovjek koji je golom protiv Engleza odveo Crnu Goru u baraž, zadovoljan je žrijebom u Krakovu. Kaže da je prvo priželjkivao Republiku Irsku, potom Češku, a da je po svaku cijenu želio da izbjegne Portugal ili Hrvatsku.
"Zadovoljan sam, ne zato što je Češka slaba reprezentacija, daleko od toga, već zato što smo smatrali da protiv njih ili protiv Iraca imamo veću šansu nego protiv Portugala ili Engleske. Ja sam lično priželjkivao Republiku Irsku, s kojom smo se već upoznali u prošlim kvalifikacijama, a Češka je bila drugi izbor. Zadovoljan sam, mislim da svim treba da budu zadovoljni, posebno zbog toga što revanš igramo kući", kazao je Delibašić za "Vijesti".
Ističe da je dobro što je Crna Gore eskivirala Portugal.
"Takva utakmica bila bi možda atraktivnija iz nekog navijačkog ugla, kakvi bi sve fudbaleri došli u Podgoricu, ali mi u ovom trenutku moramo da razmišljamo o nekim višim ciljevima, a to je svakako plasman na Evropsko prvenstvo. Mislim da nam se sve otvorilo i da će proći još puno vremena da dočekamo ovakvu šansu", kazao je Delibašić.
Napadač Rajo Valjekana cijeni selekciju Češke.
"Imaju Čeha, jednog od najboljih golmana, na svijetu, tu su još i Rosicki, Baroš... Iako malo u godinama, Baroš je sigurno i dalje sposoban da rješava ovakve utakmice. Moramo dobro da se spremimo i da se koncentrišemo, čekaju nas dva teška duela", zaključio je Delibašić.
http://www.vijesti.me/sport/delibasi...d-clanak-42136
koliko sam ja vidio, igraju se utakmice 14 tog a revansi 18 novembra. to je za bosnu i portugal na site fife valjda se sve igraju isti dan
utakmice su 11.11 ili 12.11 a revans 15.11....
Moramo im dati gol ili dva u prvoj utakmici, moramo, ako mislimo da prođemo. Ako im ne damo gol u Pragu, šanse nam znatno padaju!
Ne smijemo ići u Prag na 0:0.
Tako je Cipure.
tako je ćiki
cipure aleeee
Ja bi bio zadovoljan i sa 0-0 tamo, bitno je ne primit gol...
Imali smo puno sreće u žrijebu. Češka se može proć samo da nam se kockice poklope. Što se mene tiče, ja sam prezadovoljan i ovakvim rezultatom, tj plasmanom u žrijeb. Sve preko toga je podvig.
Bio bih zadovoljniji sa 1-1 u Pragu, bolje no 0-0
ja bi najzadovoljniji bio da ih tresnemo 5-0 u prag :lol:
Dobijamo u Pragu 0-1 gol daje Pekovic! :D mozhe i drugi scenario dobijamo 1:2 golove daju Pekovic i Jovetic/Damjanovic :P
11og je utakmica...sa zvanichnog sajta FIFE...
Attachment 66979
11.11.''11. :)
to mora da je neki pozitivan znak za nas.....AJMO SVI KO JEDAN!!!! :lol:
Tooooooooooooooooooooooo....to je jedini dan koji jedva mogu ugrabit da budem tamo...oleeeeeeeeeeeeeee..Ajmo CRNA GORO! :D
U Pragu moramo odigrati najbolju utakmicu u istoriji Crne Gore. Ne sumnjam da će naši biti jako napaljeni i da će dobro odigrati.
Moramo u Pragu dati gol ili dva, da sa samopozdanjem dočekamo revanš.
Neka se Branko Brnović prisjeti kako je načeo Mađare u gostima, u baražu za SP 1998.
ja cu otkaz dobiti zbog reprezentacije:)
sve malo kombinujem nesto , uzas
Jasno mi je kako u Hrvatskoj izgleda nasa reprezentacija. Nije da vas krivim. Ne vjerujem da ste gledali koju nasu utakmicu a vasi mediji pisu kako smo, citiram, "fudbalske anafalbete" koje je Cico naucio da igraju fudbal. I Boban je svojevremeno izjavio kako od Jovetica nikad nece bit igrac itd...
Moram te uputit kakvo je vidjenje reprezentacije nas koji je gledamo. Cisto da bi se lakse kapirali.
-Jovetic i Vucinic ipak znaju ponesto
-Damjanovic je jedan od najboljih igraca u Aziji i redovno obara rekorde po broju golova. A Azija je ozbiljno veliki kontinent.
-Basa je zvanicno proglasavan za najboljeg odbrambenog igraca francuske lige.
-Vukcevic je od strane trenera proglasavan najboljim igracem portugalske lige. Poceo je da ozbiljnije igra i za reprezentacija. Protiv Engleske je u prvo poluvrijeme driblingom razvalio bar jedne kukove. Drugi go smo dali posto je skoro cijela odbrana Engleske krenula na njega.
-Dzudovic je jedini stranac kapiten tima u ruskoj ligi. Mora da ima neke kvalitete da bi to zasluzio. Runija je isfrustrira dovoljno da ovaj dobije direktni crveni.
-Savic koji je namjestio drugi go protiv Engleske je poceo da daje golove za M. City a i dao je dva Albaniji u prijateljsku. Sve to u zadnje mjesec dana.
-Pavicevic, pretpostavljam, nije mnogo poznat po Evropi pa tako ni u Hrvatskoj. Taj momak igra nevjerovatno za reprezentaciju. Bejl se bukvalno nije vidio pored njega i svi smo se pitali dje je ta zvjer od igraca koga toliko spominju. Protiv bugarske ih je driblingom najbukvalnije lijegao po terenu (a bek je), pogodio je precku i kreirao akciju iz koje je pao go.
-Nisam pratio ali mislim da je Beciraj u vasu ligu otkad je dosao ima ubjedljivo najbolji odnos "dati golovi"/"minuti igranja". Bar njega valjda znate.
-Imamo i neke anonimuse tipa Zverotica koji dade golove Bugarskoj u goste za tri boda i Engleskoj doma.
-Engleska nije primila go jer im nije bilo bitno i jer su imali igraca manje. Oni su patili cijelo drugo poluvrijeme. Hart je na sto jada odbranio Beciraju pa Pekovicu. Onda je jedna Beciraju presla preko noge. Mirko je za malo bio kratak. Damjanovic promasio sa 5 metara. A prije toga smo ukradeni za najmanje jedan penal.
Zamisli mene da komentarisem Hrvatsku o kojoj znam taman koliko vi o nama. Poznat mi je Modric jer se o njemu stalno ne pise ali se ne sjecam da sam ikad vidio da je tako dobar kako ga dizu u nebu. Srna je extra igrac. Pojma nemam ko su ostali ai gubi se od Grcke 2:0 za koju su i Engleska i Svajcarska ipak extra klase.
nama je jednostavno sudjeno da idemo na ovo Evropsko, i niko i nista nam nece to pokvarit. ubijedjen sam u to.
Čitava ova priča može bit' upućena hrvatskoj javnosti lagano.
Sinoć gledam emisiju na HRT-u (čini mi se, mada nisam obraćao pažnju previše) i poveo se razgovor i analize, predviđanja, itd. o baražu u kom učestvuje i Lipa Naša. Priča se o tome kako se došlo do baraža, pominju se malo slabije igre reprezentacije, povede se razgovor o samom žrijebu i tu imadoh što čut'.
Hrvatima je želja bila da im dođemo mi ili Estonija, što mi je bilo okej. Pričali su o Turskoj sa puno respekta, Bosnu su nahvalili ovoga svijeta (tu i tamo s' razlogom, jer bi im se naoštrili Bosanci da su ih izvukli zajedno i ne bi im bilo lagano, a imaju dobar igrački kadar) i ovaj prijatelj dragi analitičar kaže da je i Estonija nezgodna i da mogu da igraju na rezultat. Ja, kao naivan mlad zec očekujem da kaže makar neku lijepu riječ tu za komšiluk a on ni pet ni šest nego: 'Crna Gora je do baraža stigla na motivaciju i želju, ali oni nemaju nikakve šanse.' Estoniju računa u masnu konkurenciju (Estonija je reprezentacija koja je u toku ove godine izgubila ni manje ni više od 6 (i slovima ŠEST) mečeva, uključujući i meč protiv Farskih Ostrva (Ovčjih Otoka) - reprezentacije koja je zadnji put pobijedila u zvaničnim utakmicama u kvalifikacionom ciklusu prije 9 godina Litvaniju, a jedina pobjeda u kvalifikacijama za EP je zabilježena prije debelih 20 godina). Ne vidim da je igrom, zalaganjem i rezultatima Crna Gora zaslužila u proteklom periodu da u bilo čijim, pa makar i laičkim predikcijama bude stavljena ispod jedne (uz dužno poštovanje) Estonije.
Tek tako nas je prijatelj otpisao i ljudi koji ga intervjuišu prećutno se složiše. :) Valjda ćemo za neke ljude vazda bit' južni susjedi koji nisu vrijedni pomena.
Tako valja. ;) Ti o njima lijepo a oni...
Ako se ne varam radi se o Igoru Stimcu, lik slican ko i Zdravko Mamic, ne bas previse popularan.. to je njegovo misljenje, po hrvatskim portalima moglo se zadnjih dana procitati (nakon remija sa Engleskom) mnogo izjava s "respektom" prema crnogorskoj reprezentaciji, ne znam da je iko osim Igora pisao o CG kao o "lakom protivniku....
http://sportske.jutarnji.hr/tursku-n...drijeb/980384/
Veliku većinu posla odradio je Zlatko Kranjčar, a dovršio ga je Branko Brnović. U svom drugom kvalifikacijskom ciklusu Crna Gora je napravila fantastičan uspjeh plasiravši se u dodatne kvalifikacije za Europsko prvenstvo 2012. godine. Za državu sa 625.000 stanovnika, 7.000 registriranih nogometaša i prosječnom plaćom od 475 eura, uistinu fantastičan uspjeh.
Bez obzira na malu bazu igrača Crna Gora u svojim redovima ima nekoliko velikih europskih zvijezda. Momčad predvode dvojica sjajnih napadača talijanskih klubova. Mirko Vučinić je ovoga ljeta dres Rome zamijenio Juventusovim, a 21-godišnjem Stevanu Jovetiću iz Fiorentine svi koji su ga gledali predviđaju fantastičnu karijeru. No, na njima ne staje kvaliteta Crnogoraca. U obrani su 20-godišnji Stefan Savić, kojeg je ovoga ljeta kupio Manchester City, za kojeg nerijetko igra, standardni stoper aktualnog francuskog prvaka Marko Baša, u vezi vrlo dobri Simon Vukčević iz Blackburna, Nikola Drinčić iz Krasnodara...
Iako iza sebe ima samo 38 službenih utakmica, Sokolove se nikako ne smije podcijeniti. Hrvatska nikad nije odigrala utakmicu s Crnom Gorom, pitanje je bi li za nju bilo dobro da se susretnu u studenome.
------------------------------
To su do sad postizali jer su imali Nedveda, Poborskog, Kolera i ostale. Ali njih neće biti u Pragu 11. novembra.
Štimac je tupoglavac. Vjerovatno osim Bećiraja ne zna nijednog igrača Crne Gore, a sigurno nikada nijednu utakmicu Crne Gore nije gledao. Hrvati su u prošlim klvalifikacijama dva puta izgubili protiv Engleske, protiv istog trenera, Engleska dva puta nije uspjela da dobije Crnu Goru u ovim kvalifikacijama.
Samo zbog Stimca bih volio da smo izvukli Hrvatsku. Kako bi progutao one gluposti koje je sinoc napricao. :) Cak velike sanse dajem Turskoj za prolaz u tom dvomecu prije svega zbog Hidinka.
Ja nešto razmišljam: Ako je Slovenija mogla izbacit jednu Rusiju u baražu za Mundijal, možemo vala i mi Češku u baražu za Euro.
Naravno, neće biti nimalo lako. Mene najviše Bonja zabrinjava. Usljed nedostatka utakmica dešavaju se i oni kiksevi. Onaj protiv Švajcaraca je groteksan o čemu je pisao NeTko Iz Mase. I kod drugog gola postavljanje je bilo katastrofa, no prvi gol se rijetko viđa. Ipak, nadam se da je ispucao svoje kikseve i da će u baražu to biti onaj golman koga pamtimo a tu prije prije svega mislim na sigurnost, a onda i na nesumnjiv talenat.