Page 15 of 721 FirstFirst ... 51112131415161718192565115515 ... LastLast
Results 351 to 375 of 18010

Thread: Turizam - što se to dešava!?

  1. #351
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,295
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Sopocanac View Post
    joj 2 lezaljke i suncobran 10E kuku meni pa ti ljudi stvarno nisu normalni . Znaci za 10 dana treba dati samo 100E za lezaljke i suncobrane ako ide dvoje a 200E za prosecnu cetvoroclanu porodicu strasno....
    Brale, pijesak je džabe pa se pruži koliko si dugačak i uživaj.
    Ako već želiš ležaljku onda plati koliko traže i ne kukaj!

    Simply as that!

  2. #352
    Join Date
    May 2008
    Posts
    178
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja sam uložio u one koji ulažu u turizam, prodavao sam klima uređaje, televizore, šporete i frižidere za aprtmane i za mene je predsezona bila vrlo uspješna!

    sad se izležavam na polupraznoj plaži jaz i ne sekiraju me krediti prve banke!

  3. #353
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,295
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by bgogy View Post
    ja sam uložio u one koji ulažu u turizam, prodavao sam klima uređaje, televizore, šporete i frižidere za aprtmane i za mene je predsezona bila vrlo uspješna!

    sad se izležavam na polupraznoj plaži jaz i ne sekiraju me krediti prve banke!
    A taman smo se zabrinuli kakva je bila tvoja predsezona

  4. #354
    Join Date
    May 2008
    Posts
    77
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Katunjanin View Post
    Brale, pijesak je džabe pa se pruži koliko si dugačak i uživaj.
    Ako već želiš ležaljku onda plati koliko traže i ne kukaj!

    Simply as that!
    ja sam odabrao varijantu broj 3. da idem tamo gde se takve stvari ne naplacuju

  5. #355
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,588
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Uvjeravam te da nema nikakve potrebe da nam to vec 16. put stavljas do znanja.

  6. #356
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    wherever whores go
    Posts
    3,304
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Evo se jutos vratih iz Budve...
    Cini mi se da nema ni pola onoliko ljudi koliko je bilo prosle godine u ovo doba, gradi se dosta , i dalje je setaliste puno leskovackog rostilja i seljackih kafica... Cijena ima svakakvih , uglavnom je skuplje nego u Podgorici ali ne nesto precerano , mada ima i nerealno visokih . Ali to je i dalje neki period tranzicije i sve se da srediti ... Jedina prava zamjerka sa moje strane je sto se muzika gasi u 1 , i sto nema vise lokala dje se pusta neka druga muzika a ne Ceca , Aca i poneki house truli :burp: (osim Caspera koji je standardno dobar) I pored svega provod je odlican , mada mozda ne toliko dobar ka u Egiptu i Tunisu... :-)
    Eh da ne zaboravim, juce ja u prodavnici i ispred mene na kasi zena vristi na kasirku kako smo mi lopovska drzava i kako kilo kajsija kod nje u Sombor kosta 50 dinara a ovdje je 2 eura . I prosto mi je bilo zao kako nema vise takvih turista i kakvi smo gadovi sto ih ne pustamo da oni natovare svojeg paradajza , kajsija i kuvanih jaja u svoj jugo i dodju na letovanje.
    I da me neko ne svati pogresno nemam ja nista protiv turista iz Srbije , cak naprotiv mnogo su mi milije nego podgoricanke...
    Kreč, kolica i mešalica.

  7. #357
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,192
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_sorrow View Post
    Eh da ne zaboravim, juce ja u prodavnici i ispred mene na kasi zena vristi na kasirku kako smo mi lopovska drzava i kako kilo kajsija kod nje u Sombor kosta 50 dinara a ovdje je 2 eura . I prosto mi je bilo zao kako nema vise takvih turista i kakvi smo gadovi sto ih ne pustamo da oni natovare svojeg paradajza , kajsija i kuvanih jaja u svoj jugo i dodju na letovanje...
    Kako te nije sramota. Sto joj nijesi kupio bar dva kila kajsija ili tri kila dzanjarika

  8. #358
    Join Date
    May 2007
    Posts
    2,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Večeras sam se vratio iz Petrovca.
    Danas je već 12.07.2008.!
    Reći fijasko za ovu sezonu je preblaga riječ.Petrovac kao prošle godine ali na početku juna!!
    Mjesta na plaži ima čak i u ,,Lučicama" što je bilo nezamislivo prošle godine( peškir nijesi mogao staviti u podne).
    Auto se može takođe parkirati bez problema i to u hladu.
    Ujutru kada sam putovao do Petrovca nije bilo gužvi, vraćanje samo malo više...
    Znači definitivno najgora sezona(ako gledamo broj gostiju) u poslednjih 15 godina( čak je i za vrijeme ratnih godina bilo više ljudi)
    Međutim ako je kvantitet zamjenio kvalitet , svaka čast!
    Ako je u Crnoj Gori smanjen broj turista zbog elitnih gostiju to je pun pogodak!
    Meni se čini da elite nema osim ako pod elitom ne podrazumjevamo novopečene biznismene i povremene ,,turiste" iz Italije.
    Možda će navalica i poplava turista uskoro krenuti ali na današnji dan 12.07.2008. u odnosu na isti dan ranijih godina, Crna Gora nikada nije bila ovakva!
    Hoteli i dalje poluprazni,kampovi, privatni smještaj nešto bolji nego prethodnih dana.
    Ipak nije se dešavalo da u Budvi 11.07. možeš naći bez problema privatni smještaj...
    Libertas

  9. #359
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,588
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sinisam View Post
    Ipak nije se dešavalo da u Budvi 11.07. možeš naći bez problema privatni smještaj...
    I po 2-3 parking mjesta da se rasiris... doduse placenih (stavili su sad i parking-satove na one ulicne ;p), ali ni toga nije bilo.

  10. #360
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    23,550
    Thanks Thanks Given 
    9,632
    Thanks Thanks Received 
    5,990
    Thanked in
    2,286 Posts

    Default

    Nekima nikad po volji nece biti... Proshle su kukali shto ima previshe ljudi, ove premalo... Odluchite se vishe shta zhelite...
    #fakenews

  11. #361
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,588
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Meni sigurno ne smeta (naprotiv), sa turizmom veze nemam niti ja niti bilo ko blizak meni, tako da... samo uporedjujem situaciju, neke ljude to ocigledno interesuje.

  12. #362
    Join Date
    May 2007
    Posts
    2,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Nekima nikad po volji nece biti... Proshle su kukali shto ima previshe ljudi, ove premalo... Odluchite se vishe shta zhelite...
    Naprotiv, meni lično ova itekako odgovara, jer ne moram da mislim o parkingu, mjestu na plaži, smještaju...
    A još ako ovo znači početak elitnog turizma kako kaže ministar Nenezić, onda je to super!
    Eto, možda i to može biti novo pitanje za sve, pošto je jasno i pticama na grani da je ove godine posjeta u smislu masovnosti omanula totalno!
    Znači:
    Da li je ovo što se događa na primorju elitni turizam?
    Libertas

  13. #363
    Join Date
    May 2008
    Posts
    178
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa naravno, bolje je imati jednog turistu koji troši 100€ dnevno nego 10 turista koji troše po 10€

    to je čista računica, manje ljudi, manja gužva, manje auta, manje kanalizacije u moru i smeća po ulicama...

    ali još je bolje imati 7 turista koji troše po 100€ dnevno umjesto 10 koji troše po 10€
    e to bi već bilo nešto...
    i da ne dolaze uopšte kolima nego da se samo voze taksijem...
    da uveče idu u klubove, pozorišta i kockarnice a ne na leskovački roštilj...

    svaka čast leskovačkom roštilju ali poslije šetnje po budvi lice mi je kao da sam odžake čistio... mada kažu da je to zdravo za kožu...

    u svakom slučaju, gužve su daleko manje nego prošle godine a na kraju sezone će se cifre sve sabrati pa će se vidjeti jesmo li ove godine zaradili manje, isto ili više nego prošle...

    :devil:

  14. #364
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    zippyland
    Posts
    1,187
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    koliku zaradu je najavio Nenezic ove godine?
    mirisnih mi latica, biti ce very nice!



    DOLJE VLADA!!!!
    VRATITE NAM JAGNJECE BRIGADE!!!!

  15. #365
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Brskut
    Posts
    939
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E evo vam pa ćitajte iz današnjih novina pa ćete viđet koliko ste neupućeni. Vi izgleda ništa ne vidite. To je valjda jer ste se navikli na gužvu pa vam se čini da je nema. A kad nađete parking i mjesto za peškir to samo znači da je CG proširila parking i peškirske kapacitete a nikako da nema turista. Pročitajte linak dolje pa ćete viđet da ih ima više no prošle godine
    https://forum.cdm.me/showpost.php?p=...postcount=2385
    Šlagom ja bih tebe nasapuno
    Onda bih nosom napisao Bruno

  16. #366
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    zippyland
    Posts
    1,187
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BrunoX View Post
    E evo vam pa ćitajte iz današnjih novina pa ćete viđet koliko ste neupućeni. Vi izgleda ništa ne vidite. To je valjda jer ste se navikli na gužvu pa vam se čini da je nema. A kad nađete parking i mjesto za peškir to samo znači da je CG proširila parking i peškirske kapacitete a nikako da nema turista. Pročitajte linak dolje pa ćete viđet da ih ima više no prošle godine
    https://forum.cdm.me/showpost.php?p=...postcount=2385
    moze bit da sam se ja preselila u neku drugu drzavu a da me niko o tome nije obavijestio ili postoje dvije dimenzije CG, ova vidljiva nama i ova vidljiva Ministarstvu za Turizam
    mirisnih mi latica, biti ce very nice!



    DOLJE VLADA!!!!
    VRATITE NAM JAGNJECE BRIGADE!!!!

  17. #367
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,748
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    alo neka, ceste su nam se prosirile ili vozimo uza kola no prosle godine
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  18. #368
    Join Date
    May 2008
    Posts
    178
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BrunoX View Post
    E evo vam pa ćitajte iz današnjih novina pa ćete viđet koliko ste neupućeni. Vi izgleda ništa ne vidite. To je valjda jer ste se navikli na gužvu pa vam se čini da je nema. A kad nađete parking i mjesto za peškir to samo znači da je CG proširila parking i peškirske kapacitete a nikako da nema turista. Pročitajte linak dolje pa ćete viđet da ih ima više no prošle godine
    https://forum.cdm.me/showpost.php?p=...postcount=2385
    da,da,da
    to sam maloprije pročitao
    pa vrh brate, ja sam zadovoljan
    samo još da naučimo goste da štede vodu jerbo to još nijesmo proširili
    uske nam cevke

  19. #369
    Join Date
    May 2007
    Posts
    2,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nakon onog teksta u kojem se kaže da ima više turista nego prošle godine, uplašio sam se kao zec!
    Pa ja ništa ne vidim!
    Ili je ovo sve iluzija...
    Bio sam juče na petrovačkoj plaži, našao bez problema mjesto a sada čujem da ima više gostiju nego lani!
    Očigledno sam ležao na nekog turistu kojeg nijesam vidio i evo mnogo, mnogo se izvinjavam...
    Crna Gora je super zemlja za vlast.
    Mogu da ti saopštavaju što god hoće , mogu da te lažu koliko god hoće a ponovo narod ih obožava...
    Kako se sprdaju sa nama , svaka im čast!
    (Evo ipak da otkrijem jedan restoran u Petrovcu gdje cijene nijesu tako strašne.
    Radi se o ,,Voda u kršu" koji se nalazi nedaleko od plaže.
    Između 11-13 eura dnevni meni( doručak, ručak, večera).
    Hrana super!)
    Libertas

  20. #370
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,748
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sinisa mozda su u sumi
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  21. #371
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,506
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja mislim da bi sjutra sinisa mogao do Novog, da gledas ovaj vaterpolo...
    Kako Vaša bolest ?

  22. #372
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,859
    Thanks Thanks Given 
    2,815
    Thanks Thanks Received 
    3,098
    Thanked in
    1,528 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milicaaaaaaa View Post
    Ja mislim da bi sjutra sinisa mogao do Novog, da gledas ovaj vaterpolo...
    A tome nešto fali? Ja evo u Novi odgledah cijelo prvenstvo Doduše finale ću u Kotor.
    Eto da ne živim 30 godina na 200 metara od plaže, možda bi i povjerovala u ove laži i budalaštine iz ovoga teksta. Sezona 1999 godine, za vrijeme bombardovanja je bila bolja od ove. Sve je tako očigledno ali je pitanje zašto to neko ne vidi.
    Meni je fenomenalno, jer ne zavisim od sezone ama baš nimalo i mogu se kupat dje me je volja, i mogu pit kafu dje oću, ne moram nidje uveče sto da čekam i sl. Ali to se ne gleda tako, jer ova država većim dijelom živi od turizma.

    Još jedna stvar, što se tiče auta i broja gostiju, to bi trebalo biti obrnuto proporcionalno da bismo rekli da napredujemo. Dubrovnik koji je krcat turista, iam mjesta za parking koliko vam volja, nijesu gužve. Turisti stižu avionom i kruzerima

  23. #373
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,506
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    da navija za Srbiju
    Kako Vaša bolest ?

  24. #374
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    zemlja cuda
    Posts
    1,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Cool

    Ocemo elitni turizam ali elitni gosti nece nas, a ove tuirste sto su nam do sad punili dzepove rascerasmo jer nam nisu bili dovoljno elitni...al je meni najvaznije da je gostiju vise nego u isto doba prosle godine ...bice da su svu rozaje posli u onaj novi hotel

    Eh da Prije mjesec dana je bilo otvaranje onog podzemnog kompleksa hotela u Becicima i svi turisti su tamo.. ..Ne brinite ministarstvo turizma je upuceno u to iako je to strogo cuvajna tajna Crne Gore...
    "Toliko je bilo stvari u zivotu kojih smo se bojali a nije trebalo, trebalo je zivjeti"

  25. #375
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica, Budva..
    Posts
    865
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Nekima nikad po volji nece biti... Proshle su kukali shto ima previshe ljudi, ove premalo... Odluchite se vishe shta zhelite...
    Medo, nije sprdnja nidje nikog nema....zivim u bd 5 godina i radim na recepciju tako da znam.Hoteli poluprazni pocevsi od naseg koji je prosle godine bio bukiran 2 mjeseca prije.A inace najeftinija noc u hotelu je 120e

Page 15 of 721 FirstFirst ... 51112131415161718192565115515 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 7 users browsing this thread. (0 members and 7 guests)

Similar Threads

  1. fakultet za turizam?
    By dada_hn in forum Primorski
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-10, 09:40
  2. Crnogorski Turizam??????
    By junackopleme in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-08, 16:09
  3. Fakultet za turizam-Bar
    By palma in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 15-02-06, 17:37
  4. Kami turizam??
    By simm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-06-05, 14:43
  5. Hrvatski turizam
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-04, 00:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •