Ne diktiraju vam uslove rada sezonski radnici iz Srbije nego vaši poslodavci.Očigledno da taj izuzetno prefinjeni i obrazovani ugostiteljski kadar u C.Gori očekuje da konobari i kuvari diktiraju cene rada, ali to je moglo dok su postojali OOUR-ovi i samoupravljanje, a u sadašnjem sistemu poslodavci određuju cenu rada.
Kao što sam već rekao u ranijim postovima, potpuno razumem da vam turisti iz Srbije više nisu ciljna grupa i da želite druge bolje i platežno moćnije turiste.No, nije mi razumljivo toliko pljuvanje po turistima iz Srbije, koje u svojim postovima predstavljaš kao divlju rulju koja lomi rebra i nožne prste,sve prlja, pa još i plaši druge turiste.
Od tih turista ste živeli izvesno vreme, sada je ta faza gotova ali čemu pljuvanje po onima od kojih ste ranije živeli?
Sigurno ste pretrpeli mnoge neprijatnosti od turista iz Srbije(turisti svuda ostavljaju nered iza sebe), ali su i oni trpeli izlivanje fekalija po plažama i nestašice vode i druge vaše "bisere" turističke ponude.
Meni nije jasno da postoji tolika tvoja netrpeljivost prema Srbima.Čak ih otpužuješ da plaše druge turiste kao da su u pitanju neke životinje a ne ljudi.
Ne valjaju ti Srbi ni kao konobari/fizikalci i izvršioci najgorih i najmanje plaćenih poslova.A šta bi bilo da su Srbijanci nekim slučajem rukovodioci ,direktori, šefovi države u C.Gori?Šta bi onda ti i takvi pričali mogu da zamislim, koliku bi netrpeljivost tek tada iskazivali.
Što se tiče moje tzv."netrpeljivosti" prema vašim kadrovima ,to je potpuno normalna stvar da se u svakoj državi pitaju oni čija je dedovina tu a ne neki dođoši koji imaju rezervnu državu i državljanstvo .Kao što u C.Gori Srbijanac može da bude sezonski radnik i to samo onoliko vremena koliko je potrebno poslodavcu, takav tretman treba da imaju stranci iz c.Gore u Srbiji, ni manje ni više od toga.
Dusane ti dodjes sa gotovom pricom pa ti i nije vazno sta je Zippy napisala.
Svak u svemu vidi ono sto hoce da vidi pa i ti netrpeljivost, ali to ne znaci da je ona to pokazala. Rekla je da Srbima smeta usluga, a konobari su vasi sugradjani vecinom, smeta prljavstina a oni takodje ucestvuju u stvaranju takvog ambijenta. Plase u smislu prepadaju, kao kad ti mirno setas, a neko ti petardu baci iza ledja. Opet ti o direktorima i cudima, ali nije ti Zippy kriva sto i u nasem turizmu ma kakav bio treba neka skola. Ni ti da si vlasnik ne bi primio direktora koji jedino moze raditi manje komplikovane poslove.
Ne pretjeruj jer vidis da odje nema netrpeljivosti ili zalosti sto ne dodje neki sheik koji bi moga potrositi par miliona, a ne prema turisti koji pojede par sladoleda i stvori decibela kao da dzambodzet slijece.
A sto se uopste ovdje raspravlja o S.bima i S.rbiji. Neka idu ljudi gdje oce i neka gledaju RIBE.
Divno je što si se ti javio da mi rastumačiš šta je neko drugi napisao, kao da ja ne znam da čitam, i kao da onaj ko je napisao post ne ume da piše.
Nisam ja simislio gotovu priču nego sam precizno citirao post jednog učesnika kako slikovito opisuje srpske turiste
Meni ovo prilično liči na netrpeljivost prema građanima iz Srbije koji se optužuju za sve i svašta, počev od toga da su izazvali nestašicu vode preko plašenja drugih turista pa do snižavanja cene radne snage.
Može Hari da pametuje koliko hoće I da pojašnjava šta je neko drugi mislio, ali ja umem da čitam a ovo nisu neke metafore nego konkretni iskazi koji su vrlo jasni.
Nemoj odgovarati kada tebi nije upućeno pitanje.Svako ko je napisao post koji sam citirao može sam da odgovara, bez drvenih advokata Krišne i Demijana.
Iskreno rečeno, baš me briga da li su vam turisti iz Srbije ciljna grupa ili ne.Vaša stvar ko vam je ciljna grupa.
Izbor turističke destinacije je iracionalna stvar nije sve odnos cena/kvalitet usluge.Ja na primer, neću da idem kod vas, jer ste veliki smarači,razumem kada me olajavate i trabunjate o sličnim stvarima kao ljudi ovde u Srbiji.
Turisti iz Srbije su vam izvesno vreme bili glavni prihod što se tiče turizma, znači vaša turistička privreda je živela od njih.Srpski turisti možda nisu bili platežno moćni u onolikoj meri koliko bi ste vi želeli, ali su jedino oni bili spremni da trpe sve aspekte vaše turističke privrede uključujući i izlivanje fekalija po plažama, nestašice vode i druge sitne stvarčice.Našla vreća zakrpu, jer su ti srpski turisti bili u potpunosti komplementarni vašoj turističkoj ponudi, nisu mnogo trošili ali su trpeli i ono što vaši toliko priželjkivani emiri i šeici ne bi trpeli.
Svakako, žive roditelji i bez sina jedinca koga izgube pa će nekako C.Gora preživeti bez turista bez Srbije, a i turisti iz Srbije će nekako živeti bez letovanja u C.Gori.
C.Gora je malo tržište u odnosu na Srbiju.Srbija izražava svoje cifre u stotinama hiljada radnika a ne hiljadama, a ti sezonci kod vas su marginalna stvar za Srbiju.
Da ne pominjem da u Srbiji boravi 200 000 vaših “turista” koji bi da nije Srbije ,tragali za poslom po C.Gori.
Ovo je već suviše smešno.Srbija ima pozitivan spoljnotrgovinski saldo sa C.Gorom, odnosno veći izvoz nego uvoz.Po toj logici ja bih mogao da tvrdim da Srbija “hrani” Nemačku jer Nemci ovde plasiraju svoju robu pa je mi kupujemo i “hranimo” Nemačku.
Ne “hranite” vi Srbiju nego ste na sličnom nivou razvoja kao i Srbija, pa Srbija ima spoljnotrgovinski suficit sa C.Gorom.
U sustini je tako. Oni koji kupuju proizvode stvaraju profit onima koji ih proizvode i prodaju, i samim tim ih "hrane", zar ne?
Razlika izmedju ta dva primjera je sto (pretpostavljam) srpsko trziste Njemackoj predstavlja mnogo manji procenat spoljnotrgovinskog bilansa nego crnogorsko Srbiji.
Ponavljas se ka pokvareni gramofon, ali dobro je da si citirao onu netrpeljivost da se vidi![]()
Nije mi jasno što ste se okomili toliko na čoveka.Biti ljubitelj podvodne flore i faune nije ništa skaredno niti toliko čudno, a to bi takvi vrsni poznavaoci turističke problematike poput tebe morali da znaju.
Umesto da napadate čoveka koji se opredelio za Egipat morate da parirate egipatskoj ponudi:
-nabavite kamile,nilske konje itd.
-napravite neku piramidu ili ubedite turiste da ima neka potopljena piramida koja se ne vidi ali postoji.
-zabranite turistima i unos odeće i obuće(sem najnužnije za plažu) pa će morati da kupe i odeću kod vas.
-zabranite turistima da dolaze motornim vozilima pa im iznajmljujte bicikle.
-izmislite neko čudovište koje povremeno izranja iz Skadarskog jezera i napada turiste i meštane
-pošto kod vas letuju Subotić i još neki pripadnici kriminalnih klanova iz Srbije, treba to da iskoristite u turističke svrhe.Sem vođe "duvanske" mafije, treba da privučete i druge mafije, "drumsku","stečajnu","univerzitetsku".
Oni imaju dosta para, boraviće preko cele godine i trošiće onoliko koliko im kažete a ne bi bacali papiriće po plažama ako im se pripreti izručenjem.
Vaši turistički radnici bi lako razdvojili ovu elitu od paradajz turista tražeći kao ulaznicu zahtev za sprovođenje istrage/ optužnicu nadležnog suda u Srbiji,(da se među finom gospodom koja se bavi privrednim kriminalitetom i korupcijom ne provuče neki običan krimos koji se bavi ubistvima/silovanjima).
-uskladite vaše plaže sa šerijatskim pravom(posebne plaže za muškarce i žene) jer šeici/emiri neće pristati da se kupaju suprotno šerijatu.
Last edited by dusanp; 08-07-08 at 21:31.
@dusanp
pominjes drvene advokate a sam si u toj ulozi.
savjetuj ti svoje doma, batali ironiju i liječenje frustracija zato što ti je neki šef "poreklom" crnogorac
Krivci za krah turističke sezone nije niko bez mi sami!
Želimo elitni turizam a ubjeđen sam da je većina sadržaja koju mi nudimo za niskoplatežne goste.
Niko , pa ni Kosovari,Bosanci,Makedonci,Srbi ne vole da se pored njih buše trotoari i ulice,da prelaze bulevar preko kratera, da udišu prašinu na svakom koraku, da nemaju vode da se istuširaju, da osjećaju fekalnu kanalizaciju...
Zašto niko nema hrabrosti a posebno Budvani, Kotorani da kažu da su njihovi gradovi katastrofalno poripremljeni za sezonu...
Budva, Bečići trebali bi da ćute kao zaliveni, da ne progovaraju jer su se tako obrukali da ih nijedno more ne može oprati!!!
Pitao bih te Budvane ima li iđe u svijetu da se usred turističke sezone vrše građevinski radovi koji izazivaju opšti haos.
Glavna autocesta od Bečića pa na dalje prema Kamenarima prokopana je , više liči na bojno polje...
Prašina da povratiš, Bageri svugdje oko tebe.
Kamioni sa šutom i pijeskom ...
Ko je kriv što radovi nijesu završeni do 15.06.2008. a obećano je!
Ko vrši građevinske radove na glavnoj saobraćajnici prema Rafailovićima...
Lokalna samouprava!
Ko je izabrao takvu vlast u Budvi.
Pa vi Budvani!!!!!!!!!!
Pa kakvi ste vi turistički poslanici kada dozvoljavate da takvima dajete podršku za , moglo bi se reći bezobzirno poonašanje...
Moj poznanik iz Budve koji izdaje apartmane po 100 eura žali mi se da mu veoma slabo ide.
A kada ga pitam:
Zašto si podigao cijenu za 20 eura!
ON kaže da svi podižu.
Pa Marović im je rekao da Budva postaje elitna destinacija...
Kakva plitkoumnost!
Da bi Budva postala elitna i da bi takvi gosti dolazili u nju treba da isti Budvani budu elitni domaćini na svakom koraku a ne da samo misle kako će staviti 50 centi(namjerno kažem 50 centi) u džep!
Moram priznati da mi je drago što se ovo dešava da bi ljudi koji se bave turizmom shvatili da je to vrlo ozbiljan posao, da je potreban temeljan rad,da cijene pića u vanpasionskoj ponudi ne mogu biti veće nego u Turskoj , Bugarskoj, Egiptu...
Već, mnogo, mnogo manje...
Nema zarade na brzinu.
Pravi gost očekuje više ...
A sve je ovo žalosno jer imamo ogroman potencijal.
Fantastične plaže,predivno zaleđe,jezera, rijeke, planine!
Sve nam je bog dao sem LJUDE!
Ljudi su nam brate ,, moralni patuljci" i to 100%!
Čim neko napada i kritikuje naš turizam i ponudu odmah se javljaju tzv:dični Crnogorci koje naše trdicionalne goste upućuju na druge destinacije ako im se ovdje ne sviđa itd.
Umjesto ljudski i pošteno da se izvinimo za ovako loše stanje i da kažemo da je to sramota i da to ne liči na našu Crnu Goru...
Libertas
Dule, zasto sam ubijedjena da su svi rukovodioci koje si dosada imao Crnogorci? Zasto sam sigurna da te to jako boli? Najgore je sto si izgleda svjestan da ce ti ljudi i dalje ostati tu gdje jesu a ti ne mozes nista da ucinis...
Opusti se, Dule, radi, pokazi da si bolji od jednog Crnogorca i skini ga sa polozaja, nemoj da ti to truje zivot...i to u tvojoj drzavi![]()
Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!
Normalne drzave docekuju otvorenih ruku kadrove iz inostranstva koji su ne samo obrazovani i sposobni, vec i spremni da uzmu i drzavljanstvo, promijene nacionalnost i slicno.
Izgleda da Srbiji smetaju i one situacije dje su na cistom dobitku. Da imaju dovoljno mozga da pametno vode svoju nacionalnu politiku koju su sami odabrali, nudili bi prilicno velike stipendije perspektivnim studentima iz Crne Gore, RS i Kosova recimo, a ne jos da im prijete ukidanjem studiranja na budzetu.
E moj Dusko, kakvi ste vi politicki antitalenti. Nego da vas ne ucim ja. Taman ce se i toga neko u Crnoj Gori prvi sjetiti, pa ce vam onda opet bit frka kad pocnu da vam odlaze i kvalitetni kadrovi i to ni manje ni vise nego u Crnu Goru.![]()
Smisao za humor ti baš i nije jača strana.
Ima li tvoj rodni grad/selo više od 5000 ljudi. Po priči ti se ne bi reklo.
I kad si ti života ti priveo žensku u sobu da te brkata baba gleda. Egzibicionisto.
Po ko zna koji put - nismo ti mi krivi što ti ženske klepaju cgorci. Samo strpljivo, nać ćeš i ti nekog kome ćeš bit dovoljan.
- .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..
potpuno si u pravu ali ja cu se radje izvinuti nekom normalnom celjadetu nego idiotu koji mrzi CGorce ne znam i kojeg razloga....da smo hrvati pa ni do pola crnoga jada,sa njima su makar imali povece probleme.a shta su sa nama imali?krivo im shto smo se odvojili od njih ili shto?...shto srbija nije vishe shto je nekad bila?sad ponashaju kao da smo neka *****....i onda ovima i njima slichnima da se izvinjavam? NIKAD!!!
shefovi drze narod u ruci jer nema narod centa da prezivi...i chim se pomenu pare ljudi slijepo idu ka tome iako nas vec 15god je*u jedno te istom prichom o boljem sjutra....vataju se ljudi za slamke eto shto rade...i eto shto glasaju za njih....
Last edited by DeViLiSh|Je$$uS; 09-07-08 at 08:22.
"There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"
pa krivo im je sto su izgubili izlaz na morekoji btw nikad nisu stvarno ni imali ali su se nadali u crnogorsku glupost ( koja, na zalost, cesto nije izostajala)!
dusane dusane, neces da citas sta ti se napise nikako! to sto ti zelis da mislis da sam ja rekla nikako se poklapa sa onim sto jesam!
ja lijepo napisah "cast pojedincima" i ti si namjerno izostavio taj dio jer ocigledno ne spadas u te pojedince!
ne krivim ja srbijance za nestasicu vode i ostale nedostatke nase turisticke ponude tokom poslednjih 17 godina, ali je cinjenica je da su svojom masovnom prisutnoscu tokom sezone cinili da sve izgleda kao vasar! sto je opet vecim dijelom krivica nasih ljudi jer su bahato ponasanje susjeda dozvoljavali zarad "50 centi" ( lijepo to neko gore rece) vise u dzep!
* Leskovacki rostilj nije crnogorski proizvod a opet se ne moze proc od njega duz nase obale!
* Karleusa barovi nisu crnogorski proizvod a opet se od njih ne moze proc duz nase obale!
netrpeljivost koju ti osjeti u mojim postovima nije prema svim srbijancima, samo prema onima koji ne zele da pokazu postovanje prema drzavi koja postoji duze nego sto oni zele da priznaju, postovanje prema crnogorcima i prirodi koja je nesporno predivna!
e sad, ta netrpeljivost nije nista u odnosu na netrpeljivost koju osjecam prema crnogorcima koji se slicno ponasaju, jer opet, vi ste samo susjedi koji preuvelicavaju svoj znacaj i koji ce prestati to da rade vrlo brzo jer ce shvatiti da od toga nikakve vajde samo sjekiracija, jer vas niko vise ne uzima za ozbiljno![]()
mirisnih mi latica, biti ce very nice!
DOLJE VLADA!!!!
VRATITE NAM JAGNJECE BRIGADE!!!!
Mislim da ostrice povodom leskovackih rostilja,i ostalih ringispilskih aktivnosti treba da uputis na drugu stranu.Recimo u pravcu onih koji su to dozvolili.
Nekako kao da zahtijevas od nekoga da zine da bi mu se posrala u usta,i kad on zine i kaze seri onda si ti kriva jer seres i zagadjujes.
"...Tu je slika Ive Lole Ribara"
ma meni ne smeta da ce cijela srbija da se stushti kod nas i da se nabije na ovo malo drzave shto imamo....smeta mi shto dolaze ovamo pa posle pljuju po nama.....
"There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"
mirisnih mi latica, biti ce very nice!
DOLJE VLADA!!!!
VRATITE NAM JAGNJECE BRIGADE!!!!
Lično smatram da Crna Gora ima sve predispozicije da gradi elitni turizam.
Ali da bi se postigao elitni turizam trebaju nam elitni ljudi.
Ne mogu shvatiti (a to je sitnica )za početak elitnog turizma:
1.Zašto se građevinski radovi nijesu završili kada je rečeno do 15.06.2008.?
2.Zašto je po našim gradovima vašarište?
3.Zašto fekalno-kanalizacione cijevi se provlače kroz kupače na Slovenskoj plaži?
4.Ko omogućava onu ludačku i nenormalnu turbo-folk muziku sa užasnom bukom.
5.Zašto gosti koji dođu u Budvu nemaju mogućnost da se preko informativne turističke agencije koja je na vidljivom mjestu (uz npr:bulevar) raspitaju o svemu što ih interesuje.
6.Ko dozvoljava one sramne parkinge koji nijesu asfaltirani, propisno obilježeni...
7.Ko je odgovoran za (i dalje) neuredno vodosnabdjevanje
8.Da li je u ponudi Crne Gore za ovu godinu pisalo da ih čekaju: bageri, dizalice,krateri, prašina...
I na kraju :
Zavala dobila dozvolu!
Poslije svih priča o Zavali na kraju se dogodilo ono što su i ptice na grani znale:
Građevinska mafija odnijela pobjedu!
Kako su tačne one čuvene riječi Slavka Perovića( čovjeka kojeg Crna Gora nije zasluživala) da sve države na svijetu imaju svoju mafiju a da je Crna Gora jedna od rijetki zemalja gdje mafija ima svoju državu!
Zar se poslije ,,slučaja" Zavala svi ne treba da se osjećamo bijedno i sramotno.
Čemu služi običan građanin u Crnoj Gori...
O čemu odlučuje...
Ima li iđe u svijetu da se počne graditi objekat bez dozvole a da niko i ne pomisli da se isti sruši(a ruše siromasima kuće po Zagoriču) već samo se obustavlja gradnja.
Zatim se ,,lopov" nagrađuje te mu se daje dozvola za ono što na početku nije smio da radi.
Toliko sam pun gorčine nakon ove vijesti ...
Libertas
Odgovorni:
1. Premijer
2. Ministar Turizma
3. Ministar Saobracaja ( ne znam kako mu je tacno funkcija)
4. Ministar za Ekonosmi Razvoj
5. Svetozar Marovic ( nemam pojma sta je on sad)
6. Gradonacelnici svih opstina koje imaju gore navedene probleme
7. Poslednji ali ne najmanje vazni: GRADJANI CRNE GORE KOJI NIKADA OVIH PRVIH 6 NECE POZVATI NA ODGOVORNOST
mirisnih mi latica, biti ce very nice!
DOLJE VLADA!!!!
VRATITE NAM JAGNJECE BRIGADE!!!!
Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.
Prošle godine je svima smetala gužva, nedostatak parkinga, guranje po plažama i šetalištu.
Ove godine svima smeta što toga nema???
![]()
There are currently 10 users browsing this thread. (0 members and 10 guests)
Bookmarks