Quote Originally Posted by rapsod View Post
Mozda je svemir nesto nalik na grid (one tackice u autocad). Nasa energija moze da postoji samo u tim tackama i da se krece iz jedne tacke u drugu. Zasto? Zato sto materija nemoze skocit krace od rastojanja jedne stranice a mozda nemoze skocit ni duze od jedne stranice tog 3d grida sto znaci da bi grid morao da ima teoriski sve stanice i sve dijagonale jednake duzine. To sve na na kraju znaci da moze postojat beskonacno svjetova koji nebi imali nista zajednicko. Makroskopski gledano moglo bi postojat hiljadu ljudi na jedno mjesto a medjusobno su udaljeni krace od jedne stranice grida. Okle mi samo ovo sr*nj*.
Evo već mijesec dana pokušavam provalit (ali stvarno) ovo što si napisao.

Zvuči mi poznato (naime postoji teorija o minimalnom kvantitetu prostora, a koja zvuči slično tome što si napisao).

Ako možeš malo pojasnit ovu tezu s obzirom da meni baš ne ulazi u ganglije, a ipak nekako zvuči sredjeno.

Ne bilo ti naredjeno.