
Originally Posted by
OutLook
Apsolutno netacno, mi danas mozemo posmatrati samo jedan malecki dio. I to iskljucivo nebeska tijela koja posjeduju odredjene osobine (odsjaj, sposobnost elektromagnetne refleksije itd.), ostatak (njegovo postojanje ili nepostojanje) nama je nepoznato. Koliko je ta naucna egocentricnost ogranicena, govori bas matematicka analogija tvog primjera... Dakle, pns (po nasem shvatanju) svemir je prostor beskonacnosti, P = beskonacno m3, a mi vidimo samo jedan dio njegove povrsine, Xm3. Znaci, vidimo (zapazamo, tacnije) Nti dio (Xm3) svemirske beskonacnosti ili X / beskonacno = 0. Zapazamo zero/nula/nista... Malo cudno sobzirom da se u stvari nesto ipak vidi.
Naravno, sve pod pretpostavkom da je svemir beskonacan.
Iako nebitno za moju tvrdnju da (nam) je nauka ogranicena zemaljskim (poznatim) velicinama, teorija relativiteta vrijeme i prostor posmatra kao dvije odvojene velicine.
Bookmarks