Page 21 of 50 FirstFirst ... 1117181920212223242531 ... LastLast
Results 501 to 525 of 1236

Thread: Crnogorski jezik

  1. #501
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Подгорица
    Posts
    170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    On ga je tako zvao, to naravno nije bio srpski jezik.

    "Viđi vraga su sedam binjišah ..."

    Od 5 prvih riječi u Gorskom Vijencu, 4 ne postoje u srpskom jeziku, u Rječniku srpskog jezika.
    Дивим се твојој храбрости да солиш памет једном Његошу, стварно...
    Last edited by Boxy; 04-05-07 at 14:26.
    Најгоре је - бити између.

    Слава је - бити изнад.

  2. #502
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Boxy View Post
    Дивим се твојој храбрости да солиш памет једном Његошу, стварно...
    he he he

    Ostavi doskočice svetosavske, zašto nema ovih riječi u Rječniku srpskog jezika???
    Što si zanijemio?
    Je li ti đed upotrijebljavao riječi: viđi, vrag, su, binjiš ....?

  3. #503
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    58
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    to se zove kult njegosa! niko nikad u crnoj gori nije smio da ima "hrabrosti" da se kriticki osvrne na njegosa! kao da je njegos bog, a ne izvanredni pjesnik i jedan od neuspijesnijih vladara crnogorskih.

  4. #504
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jujy View Post
    Znaci, nesto sto ne postoji i nije standardizovano po tebi i tvom dubokom uvjerenju bi pricalo 67% gradjana Crne Gore?

    E, Bone, Bone!
    Postovani gospodine Jujy,

    Jezik kojim Crnogorci govore jeste standardizovan. Mozda ste mislili samo na naziv jezika? Jeste li znali da naziv 'srpski jezik' nije postojao (zvanicno) do prije godinu dana u Srbiji (kada su izglasali novi ustav) i do prije par godina u Bosni? U Srbiji se jezik do skora zvao 'srpsko-hrvatski jezik', a u Crnoj Gori se zvao 'srpski jezik ijekavskog govora'.

    Pozdrav,

    P.S. Ugledajuci se na crnogorske kolege mozda bi Makedonci koji misle da su Srbi mogli da nazovu makedonski jezik 'srpski jezik s govorna manata'.

  5. #505
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Boxy View Post
    Поштовани jujy, Ви се питањем језика бавите са научне стране. Од тог аспекта је одустао и највећи заговорник црногорског језика, професор Никчевић, оног тренутка кад је рекао да језик треба да добије име по држави.

    Тог тренутка, прешло се у сферу политике а ту не важи никаква наука.
    Postovani gospodine Boxy,

    Kazite mi jedan primjer u svijetu gdje je davanja naziva jezika bila apoliticna odluka.

    Pozdrav,

    P.S. Naziv jeziku daju politicari (vodje naroda), a jezik normiraju naucnici.

  6. #506
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Boxy View Post
    У доба кад је настао, нити су постојали лингвисти, нити политичари, у данашњем смислу.
    Добио је име по народу, а не држави, као и огромна већина свјетских језика.
    Problem je u tome sto se jos ne zna ko sve spada u srpski nacionalni korpus. Zar ne vidite da se to mijenja svake decenije?

    Nacionalna pitanja nasih naroda su kasno pocela da se rjesavaju i jos nisu rijesena za Bosance/Bosnjake, Hrvate, Crnogorce, Makedonce i Srbe.

  7. #507
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lepi_Cane View Post
    to se zove kult njegosa! niko nikad u crnoj gori nije smio da ima "hrabrosti" da se kriticki osvrne na njegosa! kao da je njegos bog, a ne izvanredni pjesnik i jedan od neuspijesnijih vladara crnogorskih.
    I ja smatram da je bio veliki pjesnik.

    Inace kult Njegosa su stvorili Srbi, jer im je laskao i pljustao im lazne komplimente.
    To sto je on pjevao o srpskim vitezovima i besmislenim stvarima kao "blagorodstvom srpstvo dise" i "gle Srpkinje sada radju", to je cinio iz iskljucivog razloga da bi priblizio Crnogorcima Srbe/sebre/ratare, koje su Crnogorci do Njegosa malo cijenili.
    Zato je lagao o velicini i slavi srpskoj u momentu kad su robovali vec 4 vijeka?!!

    Zbog toga sto im je digao nacionalni ponos Srbi su ga proglasili za velikog pjesnika.
    Da nije srbovao, kod Srba niko ne bi znao za Njegosa, naravno ne bi bio izucavan u skolama kod Srba, jednostavno Srbi ga ne bi ni konstatovali.

  8. #508
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nemojte zaboraviti da je Njegos pisao onim jezikom ili dijalektom kojim bi trebao da se normira crnogorski pravopis, a to je govor sa 5 padeza.

  9. #509
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica-Kolasin
    Posts
    228
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    malo će ko danas pričati kao što su nam preci pričali prije 100 i nešto godina. Zato je najbolje rješenje pzp-a, jedan jezik sa 5-6 imena.
    neka bude borba neprestana...

  10. #510
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    58
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nije bitno ko kako prica svi juznoslovenski jezici su jedan jezik u lingvistickom smislu, bitno je to da su srpski jezik i srpska crkva iskorisceni za asimilaciju djela crnogorskog naroda, i u buducnosti ako ocemo da spasimo ovo malo nacioinalnog osjecanja i identiteta sto nam je ostalo, nesmjemo se igrat i nazivat jezik tudjim imenima! imamo iskustvo iz proslosti.
    zasto srbi ne bi nazvali jezik crnogorskim ? ako vec ocete da nazovete jezik tudjim imenom, zar nam nije slicniji hrvatski jezik zbog ijekavice, ocemo li hrvatski?

  11. #511
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Подгорица
    Posts
    170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lepi_Cane View Post
    zasto srbi ne bi nazvali jezik crnogorskim ? ako vec ocete da nazovete jezik tudjim imenom,...
    Срби хоће свој језик да назову туђим именом, па га зато зову српски???

    Знате ли Ви уопште шта причате?

    И због чега би то Срби назвали језик црногорским, нико ми не нрече нити један једини разлог (ако изузмемо најјачи аргумент који се потенцира овдје, наравно, никад им се не зна...)?

    И зашто сви толико инсистирају да баш Срби свој језик назову црногорски? Зашто не Албанци? Зашто не Бошњаци? Зашто не Хрвати?...

    Или, просто, зашто не само Црногорци који желе да га тако назову? Зашто морате своју вољу да намећете другима? Мислите ли да ћете у томе успјети можда?
    Најгоре је - бити између.

    Слава је - бити изнад.

  12. #512
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Da radi se o istom jeziku južnih Slovena. On je dobro razumljiv svima a kodifikacija je naslijeđena od srpskohrvatskog jezika. I Crnogorci će isto učinjeti i svoj jezik nazvati Crnogorski. To je isti jezik kojem se mijenja ime po ljudskom, političkom i državnom pravu.:yipiiii:

  13. #513
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Подгорица
    Posts
    170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FORMICA View Post
    I Crnogorci će isto učinjeti i svoj jezik nazvati Crnogorski.
    Хвала Богу да се сагласим са неким овдје. :dring:
    Свако нека га зове како хоће и ово питање може да се скида с дневног реда онда, са срећом.
    Најгоре је - бити између.

    Слава је - бити изнад.

  14. #514
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    979
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Boxy View Post
    И зашто сви толико инсистирају да баш Срби свој језик назову црногорски? Зашто не Албанци? Зашто не Бошњаци? Зашто не Хрвати?...
    zar neko insistira na tome? mozda zato sto je zapadno crnogorski ili istocno hercegovacki dijalekat uzet za stvaranje modernog srpskog jezika?

    vaznih pitanja, kako ce ko nazvati svoj jezik :blah: !
    'Atomik, o-o, atomik, ou tunajt'

  15. #515
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da ne bi trebalo braniti nikome da nazove svoj jezik svojim nacionalnim imenom, ali u ustavu mora stojati da je sluzbeni jezik samo crnogorski jezik. Naravno, potrebno je naglasiti da se takvo imenovanje jezika izvelo od naziva drzave, a ne od naziva nacije.

    Dosta je bilo dioba po nacionalnim savovima, red je na drzavu da nas spoji i pomiri. Crna Gora je dom svim njenim gradjanima i niko nema pravo da se stidi crnogorskog imena, zbog toga niko nema prava da mu smeta naziv "crnogorski jezik".

    Mislim da ne treba obracati paznju na one ljude kojima smeta pridjev "crnogorski". Oni su manjina i poslije usvajanja ustava i, naravno, imenovanja sluzbenog jezika zajednickim imenom "crnogorski jezik" ce sve ovo da se zaboravi.

    S postovanjem

  16. #516
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Подгорица
    Posts
    170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nobelovac,

    уколико некоме смета префикс српски, онда ми је разумљиво да му смета и српски језик. Међутим, Ви кажете и сами да свако има право да језик назове како жели и да му то не треба бранити.

    Објасните ми онда, због чега само црногорски да буде званични језик?

    Мени не смета да неко говори црногорски, хрватски, бошњачки, албански, па ми самим тим не би сметало ни да сви ти језици, и уз њих српски, буду званични. Дакле, нема дволичности. Ако Вам не смета српски језик, онда Вам не би требао сметати ни у Уставу, ако се тамо наће и Ваш црногорски, зар не?

    Чему искључивост? Устав ваљда треба да поштује и осликава слику државе, а држава да буде једнако окренута сваком свом грађанину. Зашто онда да се Ваш језик нађе у Уставу, а остали не?


    Заправо, најважније питање је: На који начин Вас или било кога угрожава то што ће се уз црногорски наћи још неки језик у Уставу, па их не треба помињати?
    Најгоре је - бити између.

    Слава је - бити изнад.

  17. #517
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Boxy View Post
    Nobelovac,

    уколико некоме смета префикс српски, онда ми је разумљиво да му смета и српски језик. Међутим, Ви кажете и сами да свако има право да језик назове како жели и да му то не треба бранити.

    Објасните ми онда, због чега само црногорски да буде званични језик?

    Мени не смета да неко говори црногорски, хрватски, бошњачки, албански, па ми самим тим не би сметало ни да сви ти језици, и уз њих српски, буду званични. Дакле, нема дволичности. Ако Вам не смета српски језик, онда Вам не би требао сметати ни у Уставу, ако се тамо наће и Ваш црногорски, зар не?

    Чему искључивост? Устав ваљда треба да поштује и осликава слику државе, а држава да буде једнако окренута сваком свом грађанину. Зашто онда да се Ваш језик нађе у Уставу, а остали не?


    Заправо, најважније питање је: На који начин Вас или било кога угрожава то што ће се уз црногорски наћи још неки језик у Уставу, па их не треба помињати?
    Postovani gospodine Boxy,

    Ja smatram da su hrvatski, bosnjacki, srpski, bosanski i crnogorski razlicita imena za jedan jezik. Vi za razliku od mene to ne smatrate, tako se moze zakljuciti iz ovog vaseg posta.

    Da su to stvarno razliciti jezici ne bih imao nista protiv da svi oni budu sluzbeni. Posto sam ja misljenja da je to jedan jezik onda smatram da jedan jezik u nasoj drzavi treba da nosi jedno ime. Ovo su dvije najrealnije varijante o nazivu jezika:

    1. Naziv jezika po nacijama koje zive u Crnoj Gori i koje ga govore (tu dobijamo 4-5 naziva).
    2. Jedan naziv po drzavi.

    Mislim da nema dileme i da jezik treba da nazovemo po drzavi, gore sam objasnio zasto sam u to uvjeren. Nabrajanje nacija preko naziva jezika nije dobro, jer je Crna Gora drzava njenih gradjana (a ne nacija) i nikome ne smije da smeta prefiks "crnogorski".

    S postovanjem
    Last edited by Nobelovac; 06-05-07 at 18:43.

  18. #518
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Подгорица
    Posts
    170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Поштовани Nobelovac,
    опростите, али мени није нормално да се даје толико имена језику, aкo мислите да је у питању један језик. Чему онда различита имена?...
    Име језика, кад је Балкан у питању, доживљавам као искључиво политичко питање које нема додирних тачака са науком, и у том смислу их апсолутно разликујем као више језика.

    Прије свега, сви ти језици су добили имена по народима (српски а не србијански, бошњачки а не босански). Од тог концепта се одустаје када је у питању црногорски, јер су свима пуна уста грађанске опредијељености. Суштински, он се покушава прогурати на мала врата, правдањем то именом државе. (не)Повољна околност је то што има исти облик, у оба случаја. Ја само кажем – шта је страшно то да се црногорски језик назове по Црногорцима? Зар то није најприроднија ствар?
    Оправдање да се име језику да по држави биће разлог да се ставри поставе тако да је против државе свако ко не жели да тако назове свој језик, што је наопака и логика и политика.

    Друго, Ваша реченица "никоме не смије да смета префикс "црногорски"" је сјајан шлагворт да Вас питам: А који то префикс смије да смета: "српски", "албански", "бошњачки", "хрватски"? И због чега, ако је ово држава свих грађана?...

    И још једно питање: Ако мислите да су српски и црногорски два различита имена истог језика, сматрате ли да су Црногорци и Срби два различита имена истог народа?


    Поздрав
    Најгоре је - бити између.

    Слава је - бити изнад.

  19. #519
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    58
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    normalno da smatramo druze, crnogorci i srbi u crnoj gori su isti narod - crnogorski. ali crnogorci i srbi u srbiji su drugaciji narod. kao sto su srbi iz crne gore i srbi iz srbije razliciti narodi. s toga srbi iz crne gore se non stop moraju dokazivat da su srbi.
    to sto su neki pripadnici crnogorskog naroda iz perifernih plemena shvatili da im je bolje da budu neciji "spartanci" nego da pripadaju svojoj naciji i drzavi, nemoze ih nacinjenti pripadnicima razlicitog naroda kolko god to zeljeli! oni su osudjeni da cijeli zivot dokazuju svoju pripadnost srpstvu pljuvanjem na svoju drzavu i naciju!
    upravo su srpski jezik i srpska crkva iskorisceni za to zavodjenje "labilnog" djela naseg naroda i prevodjenje u "srpstvo". nesmjemo to opet dozvoilit.
    Last edited by Lepi_Cane; 06-05-07 at 19:15.

  20. #520
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Подгорица
    Posts
    170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Lepi_Cane,
    у једном од претходних постова сте ме запањили тврдњом да Срби зову језик туђим именом - српски. Ја поставих питање да ми то мало појасните, али умјесто објашњења, добих нове тврдње које су изван граница елементарне логике, и то као одговор на моју дискусију са Nobelovcem.

    Бити Србин значи бити припадник српског народа. То гдје живите нема никакве везе са тим. Исто важи и за сваки други народ, нпр црногорски. Ви сте Црногорац, исто као неко ко живи у Србији а изјашњава се као Црногорац, као и неко ко живи у САД.
    Ако кажете да Срби (из Црне Горе ) нису исти народ као Срби (негдје друго), то је обична глупост. Ако нису исти народ, онда нису Срби. И ја схватам да бисте Ви вољели да они нису Срби, него Црногорци... Тиме се опет враћамо на причу шта је реалност, а шта Ваша политичко-национална жеља, причу која није баш у оквиру теме...:-?

    Предлажем да се држимо приче о језику, ако је икако могуће са аргументима.
    Најгоре је - бити између.

    Слава је - бити изнад.

  21. #521
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,235
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Boxy View Post
    Прије свега, сви ти језици су добили имена по народима (српски а не србијански, бошњачки а не босански).
    Тако би требало да се каже на српском, рекао је једном приликом проф. Лазаревић из Бања Луке, јер ми на српском за њемачки језик, не кажемо deutsch , тако и бошњачки а не босански ако већ желите да га преименујете. У тој јавној расправи напале су га колеге из Сарајева, који су тражили да и проф Лазаревић зове језик исто онако како га они зову, "без обзира што причају различитим језицима". Назив босански користе Бошњаци и такође је политички покушај да се језик назове по имену државе (баш као и у Црној Гори) и да се наметне у перспективи као службени свим осталим грађанима. И наравно, једно је од ремек дијела етнолингва инжињера из Сарајева
    Можда то и треба направити са именом језика по држави? Кад то направе велики, многољудни, државе са традицијом или једноставно моћни као:
    САД, Бразил, Канада, Мексико, Аргентина, Аустрија итд.

  22. #522
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Подгорица
    Posts
    170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Поштовани konstantin,
    у Црној Гори Бошњаци и њихови представници у Скупштини језик зову бошњачки, а не босански, управо због тога што му дају име по народу, а не по држави Босни. Припадници истог, бошњачког, народа свој језик не називају исто, већ по потреби, искључиво због политике, што је за рубрике вјеровали или не, а не за озбиљне дискусије.

    Мени лично не смета ни да га неко назове кинески, арапски или јапански, па ни марсовски. Нека свако село има свој језик, ако тако народ хоће, али нека нико не намеће своје име као ексклузивно, једино исправно и прихватљиво да буде име званичног језика. Ни српски, ни црногорски, нити било који други не би требао да буде једини званични.

    Поздрав
    Најгоре је - бити између.

    Слава је - бити изнад.

  23. #523
    Join Date
    May 2007
    Posts
    22
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    On ga je tako zvao, to naravno nije bio srpski jezik.

    "Viđi vraga su sedam binjišah ..."

    Od 5 prvih riječi u Gorskom Vijencu, 4 ne postoje u srpskom jeziku, u Rječniku srpskog jezika.

    Da ne preterujemo, sve se razume sem binjiša. Zato sto je binjiš rec turskog porekla i oznacava ogrtac od crvene čoje koje je nosila turska konjica. Uostalom ko danas koristi tu reč, sto je i normalno jel se u danasnje vreme ne nose takvi ogrtaci.
    Preterivanje je koristiti arhaizme i lokalizme kao argument.
    Last edited by Dusan 11; 07-05-07 at 14:33.

  24. #524
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nisam imao živaca sve čitati, ali ću se uklopiti u temu sa rizikom da ponovim neke stavove kojih sam primijetio već ima.

    Vjerujem da se svi slažemo da nam se država zove Crna Gora.
    Vjerujem da su kroz vjekove Crnu Goru stvarali Dukljani, Zećani, Crnogorci.
    Vjerujem Da se slažemo sa ovim: Duklja-Zeta-Crna Gora.
    Što je sporno ako se jezik nazove po imenu države? To je nešto najnormalnije.

    Zašto se Crnogorcima ne da da imaju Crnogorsku crkvu, Crnogorski jezik sve što ima predznak crnogorski. Za to što je Srbija radila prko 150 godina na posrbljavanju Crne Gore, i to ona ista Srbija koja Njegoša proglašava za svog pesnika, a bez rječnika ga ne mogu đaolje razumjeti.Takav ustav bi im uništio bukvalno krvavi rad generacija ********.

    Sad kad sam kod Njegoša da pitam ovo: da li je iko mogao da nađe jednu riječ u cjelokupnom Njegoševom stvaralaštvu o Sv.Savi? NE
    Znate zašto? Kult Save je nastao posle Njegoša. A šta bi se sve pisalo da ga je pomenuo neđe, neću ni da pomislim.
    Da je Njegoš kojim slučajem pisao o Ircima, bili on danas bio Irac? Po nekoj ođe već naslućenoj logici bi.

    Da se vratim na jezik. Pošto Srbi ne priznaju Crnogorski jezik, zašto ga onda ne bi nazvali Hrvatski? Zajednička je ijekavica, i mnogo je sličniji od srpskog.
    A ne, to po njima ne dolazi u obzir, samo srpski.

    Jedino normalno i pravedno rješenje je da se nazove po državi, Crnogorski.
    Kome se ne sviđa može da mu bude samo krivo!

  25. #525
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,278
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Kome se ne svidja, Serbia is that way ->
    rm -rf /

Page 21 of 50 FirstFirst ... 1117181920212223242531 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 49
    Last Post: 27-11-10, 15:19
  2. PROFESOR SA SORBONE PRIZNAO CRNOGORSKI JEZIK !
    By GRAD in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 68
    Last Post: 21-02-05, 02:52
  3. Crnogorski jezik 1857-a godina:
    By Petar Mrvaljevic in forum Istorija
    Replies: 0
    Last Post: 25-01-05, 23:00
  4. MATIJA BECKOVIC O GORI CRNOJ!
    By Vidoje in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 53
    Last Post: 07-11-04, 12:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •