To je nekad moglo momci, prije nego sto se sve snimilo, sad bez dozvola prethodno malo teze...
Sent from my SM-S911B using Tapatalk
Cetinjska opstina isti slucaj kad sam pitao 2020. Napravi pa cemo onda to oko legalizacije.
Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.
To je nekad moglo momci, prije nego sto se sve snimilo, sad bez dozvola prethodno malo teze...
Sent from my SM-S911B using Tapatalk
Sad se krivično odgovara za to
Sent from my SM-S948B using Tapatalk
A oce li krivicno odgovarati iz opstine jer prekoracuju rok?
Sent from my SM-A546B using Tapatalk
Nekad se moglo ovako:
Pripremiš svu dokumentaciju što ti treba, pošto znaš kolko su ažurni i kolko se čeka.
Onda kreneš u radove, prvi komšija te prijavi (normalno to svuda tako ide).
I kad dođe inspekcija ti njima papire da imaš sve pripremljeno al da je služba zatajila, i po ubrzanoj proceduri te prime i uvedu.
Nastaviš normalno gradnju i top.
A nekad a sad, ne bi ga lopate u zemlju zabadali da se ceka dozvola opstine, bukvalno.
Last edited by Jovan21; 31-03-26 at 23:09.
Korupcija eto sta je.
Sent from my SM-A525F using Tapatalk
Proslo ljeto podjem da platim porez. Jedan tip je radio, ostali, uglavnom mladji su samo ulazili i izlazili. Idemo da vidimo one kosulje, ajmo na kafu, uh moram za dijete itd. Cak je i ovom bilo neprijatno,pa ono kao kroz salu nema potrebe ja zavrsavam sve.
U Septembar zovem čoeka da mi malteriše za 1 April i upiše me za tad.
Zvah ga prije mjesec da vidim dolazi li, veli a brate ja imam posla, ja bi moga tek za 3 4 mjeseca.
Hvala prijatelju nećeš ga kod mene više radit.
I odustadoh od ručnog malterisanja, a imam pijesak spreman od prošle godine, al valjaće za podlogu.
E sad se razmišljam da radim mašinski malter al cementni (onaj što se stavlja spolja da ide unutra).
3 stana smo radili al sve ručno, nisam do sad radio mašinski.
Povoljnije dosta izađe mašinski i brže se završi.
Za ručno sam plaćao: 12€ m˛ ruke + materijal (pijesak,cement i kreč)
Za mašinski ispada za ruke od 6 do 8€ m˛ sa materijalom 10 do 15€ m˛
Ima li ko iskustva? Preporuke itd
Ako je kuca u gruboj gradnji zavrsena sa jednim spratom vec dvije godine, da li se uopste moze predati ista za legalizaciju ili se mora zavrsit sve pa predat? Ima li dje zvanicne procedure da se pogleda?
Prije neki dan dogovor posao gradnje kuće 180€ m˛ materijal + ruke.
Reče majstor ne rade do Septembra, tek tad bi počeli.
Mislim da je čoek dobio odličnu cijenu obzorom da je 2026 godina...
Da da grubi radovi.
Pošto čovjek već ima postojeći objekat (u osnovi 50m˛ sa limenim krovom) da ga sruši, da stavi, temelje, ozida i da stavi ploču i stepenice na nju.
Sad po gabaritima postojeći objekat ostaje isti, radi se novi i ploča će imat 60m˛ (da bi dobio natkrivenu terasu)
Ja shvatih da se postojeci rusi i u istim gabaritima ide novi s plocom gore umjesto krovom
Sent from my iPhone using Tapatalk
Satelitski resiveri/oprema
Tako je, rusi se stari i radi se novi objekat.
Stari objekat je bio od betonskog bloka sa slabom armaturom i bez ploce.
Novi bi trebao da bude od giter bloka, da se dodaju neki prozori, malo raspored drugaciji unutra i malo veca betonska ploca u odnosu na lim i stepenice za gore.
There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)
Bookmarks