Page 36 of 36 FirstFirst ... 263233343536
Results 876 to 895 of 895

Thread: Gradnja kuće od nule

  1. #876
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    28,655
    Thanks Thanks Given 
    3,564
    Thanks Thanks Received 
    5,862
    Thanked in
    2,813 Posts

    Default

    Cetinjska opstina isti slucaj kad sam pitao 2020. Napravi pa cemo onda to oko legalizacije.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  2. #877
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    2,692
    Thanks Thanks Given 
    1,200
    Thanks Thanks Received 
    327
    Thanked in
    208 Posts

    Default

    To je nekad moglo momci, prije nego sto se sve snimilo, sad bez dozvola prethodno malo teze...

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk

  3. #878
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Space
    Posts
    2,106
    Thanks Thanks Given 
    461
    Thanks Thanks Received 
    608
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Sad se krivično odgovara za to

    Sent from my SM-S948B using Tapatalk

  4. #879
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    15,652
    Thanks Thanks Given 
    6,202
    Thanks Thanks Received 
    5,823
    Thanked in
    3,372 Posts

    Default

    A oce li krivicno odgovarati iz opstine jer prekoracuju rok?


    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  5. #880
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    3,666
    Thanks Thanks Given 
    84
    Thanks Thanks Received 
    1,581
    Thanked in
    787 Posts

    Default

    Nekad se moglo ovako:

    Pripremiš svu dokumentaciju što ti treba, pošto znaš kolko su ažurni i kolko se čeka.
    Onda kreneš u radove, prvi komšija te prijavi (normalno to svuda tako ide).
    I kad dođe inspekcija ti njima papire da imaš sve pripremljeno al da je služba zatajila, i po ubrzanoj proceduri te prime i uvedu.
    Nastaviš normalno gradnju i top.

  6. #881
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    18,622
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    1,658
    Thanked in
    1,038 Posts

    Default

    A nekad a sad, ne bi ga lopate u zemlju zabadali da se ceka dozvola opstine, bukvalno.

  7. #882
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    783
    Thanks Thanks Given 
    240
    Thanks Thanks Received 
    37
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
    A oce li krivicno odgovarati iz opstine jer prekoracuju rok?


    Sent from my SM-A546B using Tapatalk
    Meni nije jasno, koji je to razlog , da ako po zakonu moraju da izdaju dozvolu za 30 dana max(ako je sve u redu), kako imaju obraza da toliko to prolongiraju? Za sta primaju plate? Sta kazu kad se coek raspituje za slucaj?
    Last edited by Jovan21; 31-03-26 at 23:09.

  8. #883
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    6,031
    Thanks Thanks Given 
    1,243
    Thanks Thanks Received 
    689
    Thanked in
    542 Posts

    Default

    Korupcija eto sta je.

    Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  9. #884
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    15,652
    Thanks Thanks Given 
    6,202
    Thanks Thanks Received 
    5,823
    Thanked in
    3,372 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jovan21 View Post
    Meni nije jasno, koji je to razlog , da ako po zakonu moraju da izdaju dozvolu za 30 dana max(ako je sve u redu), kako imaju obraza da toliko to prolongiraju? Za sta primaju plate? Sta kazu kad se coek raspituje za slucaj?
    Kazu da im fali ljudi ... e to su ti odgovori

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  10. #885
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    18,622
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    1,658
    Thanked in
    1,038 Posts

    Default

    Proslo ljeto podjem da platim porez. Jedan tip je radio, ostali, uglavnom mladji su samo ulazili i izlazili. Idemo da vidimo one kosulje, ajmo na kafu, uh moram za dijete itd. Cak je i ovom bilo neprijatno,pa ono kao kroz salu nema potrebe ja zavrsavam sve.

  11. #886
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    3,666
    Thanks Thanks Given 
    84
    Thanks Thanks Received 
    1,581
    Thanked in
    787 Posts

    Default

    U Septembar zovem čoeka da mi malteriše za 1 April i upiše me za tad.
    Zvah ga prije mjesec da vidim dolazi li, veli a brate ja imam posla, ja bi moga tek za 3 4 mjeseca.
    Hvala prijatelju nećeš ga kod mene više radit.
    I odustadoh od ručnog malterisanja, a imam pijesak spreman od prošle godine, al valjaće za podlogu.
    E sad se razmišljam da radim mašinski malter al cementni (onaj što se stavlja spolja da ide unutra).

    3 stana smo radili al sve ručno, nisam do sad radio mašinski.
    Povoljnije dosta izađe mašinski i brže se završi.

    Za ručno sam plaćao: 12€ m˛ ruke + materijal (pijesak,cement i kreč)
    Za mašinski ispada za ruke od 6 do 8€ m˛ sa materijalom 10 do 15€ m˛

    Ima li ko iskustva? Preporuke itd

  12. #887
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    587
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    129 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pauki View Post
    U Septembar zovem čoeka da mi malteriše za 1 April i upiše me za tad.
    Zvah ga prije mjesec da vidim dolazi li, veli a brate ja imam posla, ja bi moga tek za 3 4 mjeseca.
    Hvala prijatelju nećeš ga kod mene više radit.
    I odustadoh od ručnog malterisanja, a imam pijesak spreman od prošle godine, al valjaće za podlogu.
    E sad se razmišljam da radim mašinski malter al cementni (onaj što se stavlja spolja da ide unutra).

    3 stana smo radili al sve ručno, nisam do sad radio mašinski.
    Povoljnije dosta izađe mašinski i brže se završi.

    Za ručno sam plaćao: 12€ m˛ ruke + materijal (pijesak,cement i kreč)
    Za mašinski ispada za ruke od 6 do 8€ m˛ sa materijalom 10 do 15€ m˛

    Ima li ko iskustva? Preporuke itd
    Zasto bi radio rucno pored masinskog?

  13. #888
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    783
    Thanks Thanks Given 
    240
    Thanks Thanks Received 
    37
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
    Kazu da im fali ljudi ... e to su ti odgovori

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk
    A fali ne boj se, kad su 50% na fake bolovanja.
    Mi karmicki zasluzujemo da propanemo kao Grcka..

  14. #889
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    889
    Thanks Thanks Given 
    935
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Ako je kuca u gruboj gradnji zavrsena sa jednim spratom vec dvije godine, da li se uopste moze predati ista za legalizaciju ili se mora zavrsit sve pa predat? Ima li dje zvanicne procedure da se pogleda?

  15. #890
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    3,666
    Thanks Thanks Given 
    84
    Thanks Thanks Received 
    1,581
    Thanked in
    787 Posts

    Default

    Prije neki dan dogovor posao gradnje kuće 180€ m˛ materijal + ruke.
    Reče majstor ne rade do Septembra, tek tad bi počeli.
    Mislim da je čoek dobio odličnu cijenu obzorom da je 2026 godina...

  16. #891
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    18,622
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    1,658
    Thanked in
    1,038 Posts

    Default

    Grubi radovi. Sto ulazi u tu cijenu?

  17. #892
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    3,666
    Thanks Thanks Given 
    84
    Thanks Thanks Received 
    1,581
    Thanked in
    787 Posts

    Default

    Da da grubi radovi.
    Pošto čovjek već ima postojeći objekat (u osnovi 50m˛ sa limenim krovom) da ga sruši, da stavi, temelje, ozida i da stavi ploču i stepenice na nju.
    Sad po gabaritima postojeći objekat ostaje isti, radi se novi i ploča će imat 60m˛ (da bi dobio natkrivenu terasu)

  18. #893
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    18,622
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    1,658
    Thanked in
    1,038 Posts

    Default

    Cekaj, na postojeci objekat ide novi?

  19. #894
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    8,101
    Thanks Thanks Given 
    2,004
    Thanks Thanks Received 
    1,341
    Thanked in
    808 Posts

    Default

    Ja shvatih da se postojeci rusi i u istim gabaritima ide novi s plocom gore umjesto krovom


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  20. #895
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    3,666
    Thanks Thanks Given 
    84
    Thanks Thanks Received 
    1,581
    Thanked in
    787 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by darko cfc View Post
    Ja shvatih da se postojeci rusi i u istim gabaritima ide novi s plocom gore umjesto krovom


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Tako je, rusi se stari i radi se novi objekat.
    Stari objekat je bio od betonskog bloka sa slabom armaturom i bez ploce.
    Novi bi trebao da bude od giter bloka, da se dodaju neki prozori, malo raspored drugaciji unutra i malo veca betonska ploca u odnosu na lim i stepenice za gore.

Page 36 of 36 FirstFirst ... 263233343536

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. [DILEMA] Gradnja kuće ili stan?
    By karamazov in forum Arhitektura, građevina i urbanizam
    Replies: 110
    Last Post: 13-08-21, 09:08
  2. Gradnja kuće sistemom ključ u ruke
    By Grdoba in forum Sve i svašta
    Replies: 1
    Last Post: 19-04-13, 09:48
  3. Razlika izmedju nule i uzemljenje
    By Visi elektriskie in forum Sve i svašta
    Replies: 9
    Last Post: 25-12-10, 12:44
  4. Divlja gradnja u Herceg Novom...
    By super kojot in forum Primorski
    Replies: 4
    Last Post: 29-10-06, 22:49
  5. LSCG ispod nule
    By amaro99 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5
    Last Post: 04-10-04, 20:26

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •