Page 16 of 18 FirstFirst ... 612131415161718 LastLast
Results 376 to 400 of 438

Thread: Grad Nikšić - opšta tema

  1. #376
    Join Date
    Sep 2021
    Location
    La Nouvelle-Orléans, Monténégro
    Posts
    4,852
    Thanks Thanks Given 
    349
    Thanks Thanks Received 
    1,627
    Thanked in
    1,247 Posts

    Default

    Gradska kuća: Pjesničko veče u čast Alekse Šantića

    Pjesničko veče u čast Alekse Šantića pod nazivom ,,I opet mi duša sve o tebi sanja’’, biće upriličeno večeras u Gradskoj kući, u 19 časova.

    U programu učestvuju Bosiljka Pešut, Biljana Nikolić i Nebojša-Ćićo Vulanović.

    Veče će muzički obojiti Goran Grozdanić, dok je moderator Ivan Lješković.

    Veče organizuju JU Narodna biblioteka ,,Njegoš’’ i NVO Društvo prijatelja Biblioteke ,,Njegoš’’ u okviru martovskog repertoara Nikšićke kulturne scene.
    https://onogost.me/kultura/pjesnicko...gradskoj-kuci/

  2. #377
    Join Date
    Sep 2021
    Location
    La Nouvelle-Orléans, Monténégro
    Posts
    4,852
    Thanks Thanks Given 
    349
    Thanks Thanks Received 
    1,627
    Thanked in
    1,247 Posts

    Default

    Glumica Svetlana Bojković u Nikšiću: U „Imaginarijumu“ o slici i glumi

    Gošća projekta „Imaginarijum“ Javne ustanove „Zahumlje“ u Nikšiću u utorak, 31.marta, biće glumica Svetlana Bojković.

    „Imaginarijum“ će biti održan u koncertnoj sali Muzičke škole „Dara Čokorilo“ sa početkom u 19h.

    Na temu „Slika i gluma“ Bojkovićeva će razgovarati sa istoričarkom umjetnosti i urednicom programa u „Zahumlju“ Kristinom Radović, koja je i autorka projekta „Imaginarijum“.
    https://rtnk.me/kultura/glumica-svet...slici-i-glumi/

  3. #378
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,760
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    204
    Thanked in
    153 Posts

    Default

    Je ли вечерас Народни посланик?
    Kad bi danas protiv ovog Mila, stao Milo iz 90-ih, ta dva bi Mila vodila rat do satiranja.

  4. #379
    Join Date
    Sep 2021
    Location
    La Nouvelle-Orléans, Monténégro
    Posts
    4,852
    Thanks Thanks Given 
    349
    Thanks Thanks Received 
    1,627
    Thanked in
    1,247 Posts

    Default

    Jeste.

    “Narodni poslanik” u Nikšićkom pozorištu


    Povodom Svjetskog dana pozorišta, večera, sa početkom u 20 časova, u Nikšićkom pozorištu biće izvedena predstava “Narodni poslanik“.

    “Ovo poznato djelo Branislava Nušića, koje na duhovit i satiričan način prikazuje društvene i političke prilike, i danas je aktuelno i rado izvođeno na regionalnim scenama”, kazali su iz pozorišta.
    Predstavu je režirao Goran Bulajić, scenografiju, dizajn plakata i fotografija uradila je Anka Gardašević, a kostime Olivera Eraković.

    U glumačkoj podjeli su: Stevan Vuković, Marija Đurić, Maša Božović, Nikola Vasiljević, Anja Drljević, Matija Memedović, Boban Čvorović, Milica Kekić, Pavle Bogojević, Jovan Krivokapić, Velizar Kasalica i Nebojša Vulanović.

    U okviru obilježavanja ovog značajnog datuma, poruku povodom Svjetskog dana pozorišta, čiji je autor američki glumac Vilijem Defo (Willem Dafoe), pročitaće glumica Anja Drljević, najavili su iz pozorišta.

    https://onogost.me/kultura/narodni-p...kom-pozoristu/
    Last edited by Mylene; 27-03-26 at 17:32.

  5. #380
    Join Date
    Sep 2021
    Location
    La Nouvelle-Orléans, Monténégro
    Posts
    4,852
    Thanks Thanks Given 
    349
    Thanks Thanks Received 
    1,627
    Thanked in
    1,247 Posts

    Default

    Nikšić i pozorište: Ljubav ili navika koja nestaje

    Povodom Svjetskog dana pozorišta, koji se obilježava 27. marta, prošetali smo Nikšićem i pitali sugrađane koliko često idu u pozorište i kakav odnos imaju prema ovoj umjetnosti.

    Milica (34) kaže da redovno prati predstave.
    “Volim pozorište jer pruža poseban doživljaj koji film ne može da zamijeni. Trudim se da odem kad god imam priliku”, kazala je Milica.


    Marko (27) priznaje da rijetko ide u pozorište, ali bi želio češće.
    “Iskreno, ne idem često, više zbog obaveza. Ali svaki put kad odem, oduševim se i kažem sebi da ću češće dolaziti”, navodi Marko.


    Ana (19), učenica, kaže da joj je pozorište zanimljivo, ali da mladi nemaju dovoljno prilika.
    “Predstave su super, ali mislim da bi trebalo više sadržaja prilagođenih mladima. Kad ima nešto zanimljivo, rado odem”, ističe Ana.


    Petar (52) smatra da pozorište ima posebnu vrijednost.
    “Pozorište je kultura uživo. To je nešto što se mora njegovati. Nažalost, čini mi se da danas ljudi više biraju televiziju i internet”, kaže Petar.


    Jovana (25) kaže da je tek nedavno počela da odlazi u pozorište.
    “Ranije nisam imala naviku, ali sam u posljednje vrijeme počela da idem i stvarno mi se dopada atmosfera. Poseban je osjećaj biti u sali”, navodi Jovana.


    Radovan (61) sa nostalgijom govori o pozorištu nekad i sad.
    “Ranije su sale bile punije, ljudi su više cijenili pozorište. Danas ga ima, ali kao da nije u fokusu kao nekad”, smatra Radovan.


    I dok jedni redovno posjećuju predstave, drugi tek otkrivaju čari pozorišta ili priželjkuju više sadržaja. Jedno je sigurno – pozorište u Nikšiću i dalje ima svoju publiku, ali i prostor da je dodatno proširi.
    https://mladiniksica.me/niksic-i-poz...-koja-nestaje/

  6. #381
    Join Date
    Sep 2021
    Location
    La Nouvelle-Orléans, Monténégro
    Posts
    4,852
    Thanks Thanks Given 
    349
    Thanks Thanks Received 
    1,627
    Thanked in
    1,247 Posts

    Default

    Smotra tradicionalnih igara za najmlađe u Nikšićkom pozorištu


    Smotra tradicionalnih igara za djecu predškolskog uzrasta “Hajd' poskoči zaigraj, nek' se ori cijeli kraj” biće održana danas u 12 časova, u Nikšićkom pozorištu.

    Smotru organizuje JPU “Dragan Kovačević”, u saradnji sa JU Nikšićko pozorište, a u okviru martovskog repertoara Nikšićke kulturne scene.

    U takmičarskom dijelu učestvuju: JPU ,,Dragan Kovačević“, JPU ,,Sestre Radović“ Kolašin, JPU ,,Ljubica Popović“ Podgorica, JPU ,,Jevrosima Jevra Rabrenović“ Mojkovac, JPU ,,Radmila Nedić“ Berane, PPU ,,Vini – Pu“ Budva, JPU ,,Eko bajka“ Pljevlja, JPU ,,Vukosava Ivanović – Mašanović“ Bar, JPU ,,Irena Radović“ Danilovgrad, JPU ,,Zagorka Ivanović“ Cetinje, JPU ,,Ljubica V. Jovanović Maše“ Budva, JPU ,,Solidarnost“ Ulcinj i JPU ,,Bambi“ Tivat.

    U revijalnom dijelu će učestvovati: Djeca iz folklorne sekcije JPU ,,Dragan Kovačević“, zaposleni JPU ,,Dragan Kovačević“ i zaposleni JPU ,,Eko bajka“ Pljevlja.
    https://onogost.me/drustvo/smotra-tr...kom-pozoristu/

  7. #382
    Join Date
    Sep 2021
    Location
    La Nouvelle-Orléans, Monténégro
    Posts
    4,852
    Thanks Thanks Given 
    349
    Thanks Thanks Received 
    1,627
    Thanked in
    1,247 Posts

    Default

    Nikšić dobija Regionalni centar za upravljanje otpadom

    Odbor izvršnih direktora Svjetske banke, na sastanku održanom u Vašingtonu, 27. marta ove godine, odobrio je Vladi Crne Gore kredit u iznosu od 40 miliona evra sa ciljem jačanja upravljanja čvrstim otpadom i unapređenja kvaliteta života zajednica, uz podršku čistijem i privlačnijem poslovnom okruženju.
    (...)

    https://mladiniksica.me/niksic-dobij...janje-otpadom/

  8. #383
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    15,614
    Thanks Thanks Given 
    6,177
    Thanks Thanks Received 
    5,814
    Thanked in
    3,364 Posts

    Default

    Znaci dolaze milioni u Niksic... e pa lijepo taman da se smire ugrozeni.
    Sto ti je baba Marta

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  9. #384
    Join Date
    Sep 2021
    Location
    La Nouvelle-Orléans, Monténégro
    Posts
    4,852
    Thanks Thanks Given 
    349
    Thanks Thanks Received 
    1,627
    Thanked in
    1,247 Posts

    Default

    Dođi i ti u NK na kaficu
    Kad si bio posljednji put?

  10. #385
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    15,614
    Thanks Thanks Given 
    6,177
    Thanks Thanks Received 
    5,814
    Thanked in
    3,364 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mylene View Post
    Dođi i ti u NK na kaficu
    Kad si bio posljednji put?
    Tacno prije tri mjeseca gospodja birala haljine preko puta doma revolucije , u dom bas dobra teretana i kafic
    E sad ovi niksicani iz podgorice kazu da se tamo svi drogiraju al nesto nisam imao takav utisak... izgleda ne znaju za podgoricane

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  11. #386
    Join Date
    Sep 2021
    Location
    La Nouvelle-Orléans, Monténégro
    Posts
    4,852
    Thanks Thanks Given 
    349
    Thanks Thanks Received 
    1,627
    Thanked in
    1,247 Posts

    Default

    Eto

    I nije ti bilo ništa u četničkoj kasabi. Ni tebi ni hanumi...
    Niko te nije pitao ko si, odakle si, za koga si glasao i sl.

    Grad k'o i svi drugi, sa svojim prednostima i problemima.

  12. The Following User Says Thank You to Mylene For This Useful Post:


  13. #387
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    11,922
    Thanks Thanks Given 
    18,997
    Thanks Thanks Received 
    8,856
    Thanked in
    4,303 Posts

    Default

    Mylene, nije ti to lijepo.

    Sent from my 24090RA29G using Tapatalk

  14. #388
    Join Date
    Sep 2021
    Location
    La Nouvelle-Orléans, Monténégro
    Posts
    4,852
    Thanks Thanks Given 
    349
    Thanks Thanks Received 
    1,627
    Thanked in
    1,247 Posts

  15. The Following User Says Thank You to Mylene For This Useful Post:


  16. #389
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    15,614
    Thanks Thanks Given 
    6,177
    Thanks Thanks Received 
    5,814
    Thanked in
    3,364 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mylene View Post
    Eto

    I nije ti bilo ništa u četničkoj kasabi. Ni tebi ni hanumi...
    Niko te nije pitao ko si, odakle si, za koga si glasao i sl.

    Grad k'o i svi drugi, sa svojim prednostima i problemima.
    A ne nisi razumjela niksicani ce i dalje ostati kakvi jesu ali zaslugom prosrpski orjentisanog gradonacelnika u NK ce se sliti preko 150 miliona kroz razne projekte.
    A to da ima problema ima ka i svaki drugi grad ili gradić. A to četnička kasaba moze jedino da se poveze za iseljavanjem staroniksicana i doseljavanjem savnicko zabljacke vrste

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  17. #390
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    11,922
    Thanks Thanks Given 
    18,997
    Thanks Thanks Received 
    8,856
    Thanked in
    4,303 Posts

    Default

    Izdržala si da ne pitaš:"A što to?"
    Znači, nije ti lijepo što na kafu i posjetu NK zoveš samo one koji ga smatraju čet...piiiiip kasabom.
    A mi ostali? Da se "snalazimo" ka i do sad?

    Sent from my 24090RA29G using Tapatalk

  18. #391
    Join Date
    Sep 2021
    Location
    La Nouvelle-Orléans, Monténégro
    Posts
    4,852
    Thanks Thanks Given 
    349
    Thanks Thanks Received 
    1,627
    Thanked in
    1,247 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
    A ne nisi razumjela niksicani ce i dalje ostati kakvi jesu ali zaslugom prosrpski orjentisanog gradonacelnika u NK ce se sliti preko 150 miliona kroz razne projekte.
    A to da ima problema ima ka i svaki drugi grad ili gradić. A to četnička kasaba moze jedino da se poveze za iseljavanjem staroniksicana i doseljavanjem savnicko zabljacke vrste

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk
    Ostaviću ti ovaj post nekomentarisan ;D
    Quote Originally Posted by joni View Post
    Izdržala si da ne pitaš:"A što to?"
    Znači, nije ti lijepo što na kafu i posjetu NK zoveš samo one koji ga smatraju čet...piiiiip kasabom.
    A mi ostali? Da se "snalazimo" ka i do sad?

    Sent from my 24090RA29G using Tapatalk
    A vi se ne plašite NKćana, čista vam je savjest, pa se snalazite ko i do sada
    Povedi ženče i uživajte u ljepotama NKa A ima ih...

  19. #392
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,802
    Thanks Thanks Given 
    24,025
    Thanks Thanks Received 
    9,890
    Thanked in
    7,398 Posts

    Default

    Mislim da ti ne znaš mjesta đe bi im bio gušt ka ja da ih sprovedem.

    Poslano sa mog M2101K7AG koristeći Tapatalk

  20. #393
    Join Date
    Sep 2021
    Location
    La Nouvelle-Orléans, Monténégro
    Posts
    4,852
    Thanks Thanks Given 
    349
    Thanks Thanks Received 
    1,627
    Thanked in
    1,247 Posts

  21. The Following 2 Users Say Thank You to Mylene For This Useful Post:


  22. #394
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,802
    Thanks Thanks Given 
    24,025
    Thanks Thanks Received 
    9,890
    Thanked in
    7,398 Posts

    Default

    Ne bi ti mogla s njima izaći na kraj ja bi sa obojicom.

    Poslano sa mog M2101K7AG koristeći Tapatalk

  23. #395
    Join Date
    Sep 2021
    Location
    La Nouvelle-Orléans, Monténégro
    Posts
    4,852
    Thanks Thanks Given 
    349
    Thanks Thanks Received 
    1,627
    Thanked in
    1,247 Posts

    Default

    Čini ti se, imam ja tvoje krvi, samo je ne ispoljavam uvijek.

  24. #396
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    11,922
    Thanks Thanks Given 
    18,997
    Thanks Thanks Received 
    8,856
    Thanked in
    4,303 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mylene View Post
    Ostaviću ti ovaj post nekomentarisan ;D

    A vi se ne plašite NKćana, čista vam je savjest, pa se snalazite ko i do sada
    Povedi ženče i uživajte u ljepotama NKa A ima ih...
    Dio moje savjesti je u stvari NK. Imam pofino bliže rodbine i par prijatelja tamo. Nekad nisam moga omašit Montenegro pub, kafane i slastičare na korzo. Od NK i Nkčana udalji me zaobilaznica. Dobro, ostala mi je ona kafana kod "petlje" kod stadiona. Nju ne preskačem(o)....i naravno Kapelu podno Trebjese

    Sent from my 24090RA29G using Tapatalk

  25. #397
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    5,154
    Thanks Thanks Given 
    624
    Thanks Thanks Received 
    1,229
    Thanked in
    900 Posts

    Default

    Nisam upucen o cemu se radi, sigurno nesto politicki ili nacionalno pa se ne bih bavio tim ali ako nekako mogu da pomognem ove elitne zenske odrede ja bih pomogao

    Dovidjenja

  26. The Following User Says Thank You to zubizaretta For This Useful Post:


  27. #398
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,802
    Thanks Thanks Given 
    24,025
    Thanks Thanks Received 
    9,890
    Thanked in
    7,398 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zubizaretta View Post
    Nisam upucen o cemu se radi, sigurno nesto politicki ili nacionalno pa se ne bih bavio tim ali ako nekako mogu da pomognem ove elitne zenske odrede ja bih pomogao

    Dovidjenja
    Ništa oću ovu dvojicu da napijem da ne znaju ni đe su.

    Poslano sa mog M2101K7AG koristeći Tapatalk

  28. #399
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    5,154
    Thanks Thanks Given 
    624
    Thanks Thanks Received 
    1,229
    Thanked in
    900 Posts

    Default

    Ja sam rekao sto sam mislio. Dovidjenja

  29. #400
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,802
    Thanks Thanks Given 
    24,025
    Thanks Thanks Received 
    9,890
    Thanked in
    7,398 Posts

    Default

    Do viđenja koga čega

    Poslano sa mog M2101K7AG koristeći Tapatalk

  30. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


Page 16 of 18 FirstFirst ... 612131415161718 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Tema...
    By Artemis in forum Ljubav
    Replies: 79
    Last Post: 20-11-15, 11:12
  2. Moj Grad "cist" grad..
    By fishman in forum Primorski
    Replies: 10
    Last Post: 21-08-09, 16:49
  3. Montenegro tema za n73
    By dukljanin in forum Nokia
    Replies: 4
    Last Post: 19-05-08, 03:00
  4. Tema
    By Kutuzov in forum Muzika
    Replies: 1
    Last Post: 11-12-07, 09:37
  5. CG TEMA by Undead
    By Undead in forum Nokia
    Replies: 2
    Last Post: 31-12-05, 17:58

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •