Page 9 of 11 FirstFirst ... 567891011 LastLast
Results 201 to 225 of 260

Thread: Razvod(i)..

  1. #201
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    623
    Thanks Thanks Received 
    1,228
    Thanked in
    899 Posts

    Default

    Jedno dijete 200 i dva djeteta 400 je isto. Ako ti sud dodijeli gornju granicu alimentacijw znaci da si dobro placen. Ako si dobro placen 400e za dvoje uopste nije mnogo iliti je reanlo malo ako vec imas neke ok pare...

  2. #202
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    5,224
    Thanks Thanks Given 
    62
    Thanks Thanks Received 
    1,484
    Thanked in
    995 Posts

    Default

    meni da sud odredi placanje alimentacije radio bih na crno ne bih nikad centa platio. :P

  3. #203
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,797
    Thanks Thanks Given 
    24,023
    Thanks Thanks Received 
    9,888
    Thanked in
    7,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zhuangzi View Post
    meni da sud odredi placanje alimentacije radio bih na crno ne bih nikad centa platio. :P
    Pa ne bi moga raditi na crno pošto bi u tvorza otplaćivao.

    A od države bi ima besplatan i smještaj i obroke malo li je.

    Poslano sa mog M2101K7AG koristeći Tapatalk

  4. #204
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    5,224
    Thanks Thanks Given 
    62
    Thanks Thanks Received 
    1,484
    Thanked in
    995 Posts

    Default

    mislis stvorio bi se dug pa bi se pokrenula prinudna naplata pa ne bi imali kako da se naplate pa bi me uhapsili da se naplate...

    a ja ne bih otisao van drzave nego bih tu 10o godisnju proceduru cekao

  5. #205
    Join Date
    Jun 2023
    Posts
    1,855
    Thanks Thanks Given 
    1,096
    Thanks Thanks Received 
    1,435
    Thanked in
    963 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zhuangzi View Post
    meni da sud odredi placanje alimentacije radio bih na crno ne bih nikad centa platio. :P
    Poštedi sebe unaprijed pa s takvim mentalnim sklopom nemoj djecu nikome pravit.



    Sent from my SM-S23 using Tapatalk

  6. #206
    Join Date
    Jun 2023
    Posts
    1,855
    Thanks Thanks Given 
    1,096
    Thanks Thanks Received 
    1,435
    Thanked in
    963 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zubizaretta View Post
    Jedno dijete 200 i dva djeteta 400 je isto. Ako ti sud dodijeli gornju granicu alimentacijw znaci da si dobro placen. Ako si dobro placen 400e za dvoje uopste nije mnogo iliti je reanlo malo ako vec imas neke ok pare...
    Ma ne postoji gornja granica.

    Nek neko ima platu od 4000e, 15% je 600e. To je minimum koji mora. A može i više, ako tako sud odredi.

    A mogu i roditelji sporazumno da se dogovore koji iznos je dovoljan, pod uslovom da su civilizovani.

    Sent from my SM-S23 using Tapatalk

  7. #207
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    623
    Thanks Thanks Received 
    1,228
    Thanked in
    899 Posts

    Default

    Pogresno sam onda protumacio neciji post (quote ovao sam ga iznad) kao da je 200 gornja granica po djetetu.

  8. #208
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    20,259
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    8,654
    Thanked in
    3,824 Posts

    Default

    Bilo nekad.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  9. The Following User Says Thank You to NHM For This Useful Post:


  10. #209
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    8,181
    Thanks Thanks Given 
    1,255
    Thanks Thanks Received 
    2,953
    Thanked in
    1,559 Posts

    Default

    Imamo li jak standard za ove egzibicije, studio?

    https://www.custodyxchange.com/topic...ve%20elsewhere.

  11. #210
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    12,774
    Thanks Thanks Given 
    26,026
    Thanks Thanks Received 
    8,364
    Thanked in
    4,107 Posts

    Default

    Moguće da je i sad. Znam da kum daje 200e. Iako se vodi kao nezaposlen ali se dogovorili...

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  12. #211
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,797
    Thanks Thanks Given 
    24,023
    Thanks Thanks Received 
    9,888
    Thanked in
    7,396 Posts

    Default

    Kako je sve ovo u stvari mizerno Alimentacija zapravo ne bi ni trebala da se određuje nikakvim sudovima pa ni brakovi no su ljudi pokvarena roba.

  13. #212
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    623
    Thanks Thanks Received 
    1,228
    Thanked in
    899 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Imamo li jak standard za ove egzibicije, studio?

    https://www.custodyxchange.com/topic...ve%20elsewhere.
    Nemamo mindset i sve da bude standarda

  14. The Following User Says Thank You to zubizaretta For This Useful Post:


  15. #213
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    15,609
    Thanks Thanks Given 
    6,172
    Thanks Thanks Received 
    5,813
    Thanked in
    3,363 Posts

    Default

    200 jedno dijete 200 drugo i u podstanare zena ili muz 400 eura min saldo 800 eura
    Lijep razvod

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  16. #214
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    5,224
    Thanks Thanks Given 
    62
    Thanks Thanks Received 
    1,484
    Thanked in
    995 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
    200 jedno dijete 200 drugo i u podstanare zena ili muz 400 eura min saldo 800 eura
    Lijep razvod

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk
    ne,

    nego 200 tata
    ali i 200 mama

  17. #215
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    623
    Thanks Thanks Received 
    1,228
    Thanked in
    899 Posts

    Default

    Pa prijatelju pas pojede 4-5e granula dnevno, ne kapiram ti racunicu sto materijalno sto nematerijalno

  18. #216
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,797
    Thanks Thanks Given 
    24,023
    Thanks Thanks Received 
    9,888
    Thanked in
    7,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zhuangzi View Post
    ne,

    nego 200 tata
    ali i 200 mama
    Ma ti bi moga da naučiš da vršiš fotosintezu pa ta buduća mama od koje si se već razveo ne mora ni 200.

  19. #217
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    47,145
    Thanks Thanks Given 
    3,181
    Thanks Thanks Received 
    3,222
    Thanked in
    1,560 Posts

    Default

    a ja mislim da bi mogli preć na PM vas dvoje 90% poruka je vaš međusobni chat
    She is only here to annoy herself!

  20. #218
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,797
    Thanks Thanks Given 
    24,023
    Thanks Thanks Received 
    9,888
    Thanked in
    7,396 Posts

    Default

    OT

    Poruka ženama i budućim majkama.

    Ako tiće ne možete podignut sjutra same ne ulazite u brak.

    Jer muškarci su *****.

    Poslano sa mog SM-A566B koristeći Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 02-02-26 at 20:12.

  21. #219
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    11,915
    Thanks Thanks Given 
    18,992
    Thanks Thanks Received 
    8,854
    Thanked in
    4,301 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zubizaretta View Post
    Premalo. 200e za dijete mjesecno je jednostavno premalo.
    Mislim da može da se dogovori, ako je razvod civilizovan, fiksan iznos po djetetu a može i procenat od zvanične plate. Zakon vjerovatno vodeći i računa o onom koji plaća (da i on mora od nečega živjeti) alimentaciju propisuje od 15-50% od primanja onog supružnika koji je dužan da je plaća. E sad zašto je razvod, gledano samo sa aspekta finansija, štetan za sve članove porodice u odnosu na zajednički život, to je druga strana medalje, jer normalan otac/majka dok su u zajednici "plaćaju" 90-100% "alimentacije", ali sami su to tražili. Bilo jedan od supružnika bilo oboje.


    Sent from my 24090RA29G using Tapatalk

  22. #220
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    5,224
    Thanks Thanks Given 
    62
    Thanks Thanks Received 
    1,484
    Thanked in
    995 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Odvratluk.

    Poslano sa mog M2101K7AG koristeći Tapatalk
    sta se "zgrozavas" placas li alimentaciju bivsem muzu?

  23. #221
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,797
    Thanks Thanks Given 
    24,023
    Thanks Thanks Received 
    9,888
    Thanked in
    7,396 Posts

    Default

    Što ja plaćam ili ne plaćam ti si posljednji stvor na planeti kojem treba da ispostavljam račun. Greote što je ovo, da ti nije od kobaje?

    Isprosipao si na ovu temu teške odvratluke ali neka, lijepo je viđet to. Ti mora da si od onih FACA što misli da ih se žensko plaši, greote?
    Last edited by Bluemoon; 02-02-26 at 20:29.

  24. #222
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    623
    Thanks Thanks Received 
    1,228
    Thanked in
    899 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Mislim da može da se dogovori, ako je razvod civilizovan, fiksan iznos po djetetu a može i procenat od zvanične plate. Zakon vjerovatno vodeći i računa o onom koji plaća (da i on mora od nečega živjeti) alimentaciju propisuje od 15-50% od primanja onog supružnika koji je dužan da je plaća. E sad zašto je razvod, gledano samo sa aspekta finansija, štetan za sve članove porodice u odnosu na zajednički život, to je druga strana medalje, jer normalan otac/majka dok su u zajednici "plaćaju" 90-100% "alimentacije", ali sami su to tražili. Bilo jedan od supružnika bilo oboje.


    Sent from my 24090RA29G using Tapatalk
    Saglasan za sve navedeno. Ako su ljudi normalni moze se sve dogovorit'. E sad fiksno je malo zeznuto jer evo ne znamo koliko sto kosta iz nedelje u nedelju.

  25. #223
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    5,224
    Thanks Thanks Given 
    62
    Thanks Thanks Received 
    1,484
    Thanked in
    995 Posts

    Default

    zene i devojcice, vasi komentari me ne doticu

  26. #224
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,797
    Thanks Thanks Given 
    24,023
    Thanks Thanks Received 
    9,888
    Thanked in
    7,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lapis Lazuli View Post
    Impresivno je koliko je talentovan da iz posta u post bude sve jadniji.

    Sent from my SM-S23 using Tapatalk
    Reci.Još će na kraju da cmizdri.I zove u pomoć.



    Poslano sa mog SM-A566B koristeći Tapatalk

  27. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  28. #225
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    11,915
    Thanks Thanks Given 
    18,992
    Thanks Thanks Received 
    8,854
    Thanked in
    4,301 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zhuangzi View Post
    mislim da bi bilo fer sledece:

    muskarac i zenska se razvedu, djeca kod majke a muz da placa alimentaciju

    OK, ali sve dok zenska ne nadje novog muzijaka

    kad se pojavi novi muzijak, on preuzima alimentaciju od proslog muzijaka
    Nemoj me držati za riječ, ali mislim da je tako nešto i u zakonu propisano. U slučaju da majka, kojoj su pripala djeca, osnuje novu bračnu zajednicu da njen novi supružnik u tom braku ima iste finansijske obaveze(ne alimentaciju, nego npr. da kupuje hranu, plaća račune, školovanje, fiksne proteze, patike, trenerke, tetovaže,bicikla, ajfone...) kao i onaj koji ih je pravio a dok je živio u braku sa majkom im.
    Evo, neko ko bolje poznaje pravo i Zakon, nek napiše jesam li u pravu ili sam pogrešno čuo. Ono što ja znam je da ne poznajem ni jednu majku kojoj je pripalo roditeljsko pravo nad mlađom djecom a da je stupila u novi brak, što ne znači da ih nema. Ovih drugih znam baš dosta.

    Sent from my 24090RA29G using Tapatalk

Page 9 of 11 FirstFirst ... 567891011 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Savet za razvod
    By flyeagle in forum Forumaški život
    Replies: 0
    Last Post: 18-04-23, 07:33
  2. Razlozi za raskid/razvod...
    By karamazov in forum Ljubav
    Replies: 66
    Last Post: 17-09-12, 15:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •