Page 2466 of 2525 FirstFirst ... 1466196623662416245624622463246424652466246724682469247024762516 ... LastLast
Results 61,626 to 61,650 of 63113

Thread: [AUTOMOBILIZAM] Pitajte...

  1. #61626
    Join Date
    Oct 2025
    Posts
    349
    Thanks Thanks Given 
    193
    Thanks Thanks Received 
    162
    Thanked in
    79 Posts

    Default

    [QUOTE=kanki;6222381]Ovu sajlu kupih prije 1-2 godine... dobro bačenih par jevreja...

    https://a.aliexpress.com/_EJwsZs8


    E sigurno sam ove godine par stotina eura bačio na Temu na hiljadu proizvoda od po 5-10€ koji ili ne valjaju ništa ili ih nikad neću iskoristit.. a što sam ih kupio ni sam ne znam, navlakuša jeftino pa ono valjaće nekad tobože..

  2. #61627
    Join Date
    Dec 2023
    Posts
    310
    Thanks Thanks Given 
    43
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Mjenjao sam ljetos soferku,to je bilo sve ok do prije mjesec dana poceo se cut neki zvuk ko da nesto krcne jednom u tabli,i svakim danom sve jace i jace

    Juce 120-130 vozim i svaka neravnina na putu krcka sve zivo,provalio sam sta

    Izgleda ko da je dobro leglo ali se cujem ima lufta malo kad pritisnem rukom



    Sent from my SM-A556B using Tapatalk

  3. #61628
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    12,780
    Thanks Thanks Given 
    26,048
    Thanks Thanks Received 
    8,368
    Thanked in
    4,110 Posts

    Default

    @TAKUMI trebaju mi stope motora za Infinitija. Ako možda možeš da ih poručiš javi da ti šaljem br šasije

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  4. #61629
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    29,078
    Thanks Thanks Given 
    3,636
    Thanks Thanks Received 
    6,766
    Thanked in
    4,051 Posts

    Default

    Sibni mi broj sasije.
    Prema tome, šta da ti kažem?

  5. The Following 2 Users Say Thank You to TAKUMI For This Useful Post:


  6. #61630
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    11,809
    Thanks Thanks Given 
    2,380
    Thanks Thanks Received 
    2,392
    Thanked in
    1,498 Posts

    Default

    Koliko sada od prilike kosta remont turbine za Seat 2001?

    Sent from my XRN 12 Pro 5G using Tapatalk

  7. #61631
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    203
    Thanks Thanks Received 
    570
    Thanked in
    391 Posts

    Default

    150-250 eu,zavisi kod koga nosiš. Godinu dana garancije.

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk
    Last edited by zrnojed2; 06-11-25 at 07:46.
    James Tiberius Kirk

  8. The Following User Says Thank You to zrnojed2 For This Useful Post:


  9. #61632
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    11,809
    Thanks Thanks Given 
    2,380
    Thanks Thanks Received 
    2,392
    Thanked in
    1,498 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zrnojed2 View Post
    150-250 eu,zavisi kod koga nosiš. Godinu dana garancije.

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk
    Preporuka? Turbo servis uzice?
    Nije skroz otisla,al ne predjes ni 500m baca u safe mode, auto nema snage .
    Majstor rece geometrija turbine

    Sent from my XRN 12 Pro 5G using Tapatalk

  10. #61633
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    203
    Thanks Thanks Received 
    570
    Thanked in
    391 Posts

    Default

    Preporucujem da ne bacas pare na Turbo servis.
    Dzenan u Prijepolje.
    +381 60 5706344
    Dobijes garanciju pisanu godinu dana.
    Sa druge strane,ako je "srce" turbine ispravno,geometrija moze da se očisti.

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk
    James Tiberius Kirk

  11. The Following User Says Thank You to zrnojed2 For This Useful Post:


  12. #61634
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    Montenegro
    Posts
    8,833
    Thanks Thanks Given 
    2,767
    Thanks Thanks Received 
    1,347
    Thanked in
    874 Posts

    Default

    Ja sam radio u Božec, prije par godina
    Auto je često upiran, na stage 1 je bio (pušten boost na limit), radi bez greške. Prešao sam do sad nekih 50-60 000km otprilike nije groma čula, mada uvijek sam sipao najbolje 5W-40 ulje i original filter i mijenjao na 8000-9000km. Isto tako pazim da ga ne forsiram na hladan motor i poslije duže vožnje ili forsiranja ostavim da radi minut-dva.

    Sent from my S24 Ultra using Tapatalk

  13. #61635
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,513
    Thanks Thanks Given 
    814
    Thanks Thanks Received 
    716
    Thanked in
    538 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zrnojed2 View Post
    Preporucujem da ne bacas pare na Turbo servis.
    Dzenan u Prijepolje.
    +381 60 5706344
    Dobijes garanciju pisanu godinu dana.
    Sa druge strane,ako je "srce" turbine ispravno,geometrija moze da se očisti.

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk
    Nije se upristojio da je opere niti da ocisti masnoce i katran iz turba i geometrije ,vec naprska sprej sa iskricama,bolje zaobici

  14. The Following User Says Thank You to injection For This Useful Post:


  15. #61636
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    3,582
    Thanks Thanks Given 
    161
    Thanks Thanks Received 
    1,238
    Thanked in
    740 Posts

    Default

    pa kod koga onda,evo kukamo mejec dana kako niko nema u cg da cisti kako treba

  16. #61637
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    8,158
    Thanks Thanks Given 
    189
    Thanks Thanks Received 
    661
    Thanked in
    354 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miovrag View Post
    Preporuka? Turbo servis uzice?
    Nije skroz otisla,al ne predjes ni 500m baca u safe mode, auto nema snage .
    Majstor rece geometrija turbine

    Sent from my XRN 12 Pro 5G using Tapatalk
    Kod kojeg si nosio majstore?
    Ovo moze biti i maf senzor da prouzrokuje, provjeri kod vise njih cisto zbog tebe da te ne deru ako nije turbina 100%..
    Mome drugu su odradili u UE bas odlicno, covjek prezadovoljan, cista kao suza bila..


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  17. #61638
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    11,809
    Thanks Thanks Given 
    2,380
    Thanks Thanks Received 
    2,392
    Thanked in
    1,498 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Majx View Post
    Kod kojeg si nosio majstore?
    Ovo moze biti i maf senzor da prouzrokuje, provjeri kod vise njih cisto zbog tebe da te ne deru ako nije turbina 100%..
    Mome drugu su odradili u UE bas odlicno, covjek prezadovoljan, cista kao suza bila..


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    Rekli su vise da je geometrije turbine,davno Kalamperovic u pod Konik,moj majstor Kojo i jos jedan majstor sto je batalio da radi zbog zdravlja.

    Sent from my XRN 12 Pro 5G using Tapatalk

  18. #61639
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    10,361
    Thanks Thanks Given 
    1,294
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,260 Posts

    Default

    Ja imam pozitivno iskustvo sa Turbo Centrom Podgorica...Ponio sam turbinu na remont, da mi sastave turbinu sa mojim djelovima.(sto niko drugi nije htio da uradi)
    Imas ono na bmw temu sam pisao, jer sam stavio ono billet cnc pojacano srce turbine.

    Uglavnom, turbinu su uzeli prvo na pregled, razmontirali sve, komplet oprali, sve pregledali(od kucista do aktuatora i ostalog)...I rekli mi sta je bilo neispravno
    Izmedju ostalog, ja sam porucio samo srce turbine, ispostavilo se i geometrija je bila losa, pa su mi zamijenili i geometriju.
    Sve je bilo odlicno uradjeno, ispjeskareno, ocisceno...Dobio sam svaki dio koji je skinut sa moje fabricke turbine nazad, i ujedno i objasnjenje zasto je turbo jezgro bilo lose, zasto je geometrija losa...I savjet sta bi trebalo da provjerim kod motora, da slucajno ne lezi neki zajebaniji problem ispod svega toga...

    (tragovi kuda je ulje curelo u kompresor turbine)



    a evo slike fabricke geometrija koju su potpuno oprali i ocistili...Ali jednostavno ima dosta lufta, u odredjenim polozajima zapinje (jednostavno se pojele te male osovinice od kilometraze), i par lopatica sto usmjeravaju vazduh su nekako iskrivljene








    sve sam dobio profi zapakovano, sredjeno...cekao sam 3-4 dana duze nego inace, i nisam dobio garanciju, sto sam ja i prihvatio, jer kako neko moze da mi da garanciju na djelove turbine koje on prvi put vidi...
    Uglavnom ulazio sam i u postrojenje, i na sto za stelovanje i cuda i djeluje mi da rade korektno...Ne vidim zasto bi lose remontovali turbinu nekome i sa svojim djelovima
    i mislim da rade i to pranje geometrija i cuda, i da mijenjaju i djelove po potrebi, ne mora znacit da je citava turbina za bacit ako je jedan dio neispravan
    Last edited by Laz; 06-11-25 at 18:08.



  19. #61640
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    6,602
    Thanks Thanks Given 
    1,670
    Thanks Thanks Received 
    2,644
    Thanked in
    1,198 Posts

    Default

    I ja sa turbo centrom samo dobro iskustvo imam


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #61641
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    3,582
    Thanks Thanks Given 
    161
    Thanks Thanks Received 
    1,238
    Thanked in
    740 Posts

    Default

    napisao sam i tamo,napisaću i ođe,ne bi žalio para da mi neko odradi sve što si ti odradio,kamoli da sačekam 3-4 dana.

  21. #61642
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    10,361
    Thanks Thanks Given 
    1,294
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,260 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by umart View Post
    napisao sam i tamo,napisaću i ođe,ne bi žalio para da mi neko odradi sve što si ti odradio,kamoli da sačekam 3-4 dana.
    Turbina mi je bila losa, a znajuci sebe, rekoh aj da vidim ima li ko kakav hibrid da pravi, ako vec radim, da stavim nesto malo jace...naravno kod nas te gledaju kao mutavog kad postavis to pitanje...
    Onda sam uzeo istrazivao, nasao oznaku turbine, po tome nasao iz Londona gotovo billet aluminium cnc ojacano i olaksano srce, vec sastavljeno i izbalansirano do 150k rpm...
    Posao fino u Turbo Centar i rekao

    Ljudi ocu da remontujem turbo, nasao sam neko pojacano srce koje se pakuje u fabricko kuciste turbine...Da li mozete vi da rasklopite moj turbo, i to spakujete, ja uredno platim vase usluge(vrijeme, ruke, pjeskarenje, itd), garanciju znam da mi ne mozete dat, ali radije bih da to slozi neko ko stalno radi turbine nego ja i mehanicar da se igramo ludih naucnika...
    I samo su mi rekli ako si siguran da je to taj dio koji odgovara tvojem kucistu turbine, poruci dio, kad stigne donesi i napravicemo...I tako je i bilo


    A onaj ostatak- interkuler i usisna grana sam ja sam radio
    (a realno je da odradis i to kad stavis nov turbo)


    I evo kotrljam se za sad bez problema...Morao sam i mapirati auto, sto sam i ocekivao
    (ovo olaksano srce turbine se brze vrti, pa je bilo potrebno malo dostelovati zahtjev ECU-a vezan za geometriju, jer je auto mislio da i dalje pogoni fabricki turbo)

    Last edited by Laz; 06-11-25 at 18:34.



  22. The Following 3 Users Say Thank You to Laz For This Useful Post:


  23. #61643
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    PG-HN
    Posts
    12,220
    Thanks Thanks Given 
    797
    Thanks Thanks Received 
    131
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Treba mi mala pomoc posto prvi put vozim auto u koji ide adblue.
    Izlazi mi obavjestenje da treba da dopunim i da je trenutna kolicina dovoljna za 2600km.
    Takodje pise min 4.5l, a max 14,5l.

    Sipam li ja kao i u rezervoar za gorivo "do cepa" ili ima neka druga fora? Da li da sipam na pumpi ili da kupujem ona pakovanja od 10-20l i ako kupujem tako koji brend?
    No soy el mejor del mundo, pero creo que no hay nadie mejor que yo.

  24. #61644
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    10,361
    Thanks Thanks Given 
    1,294
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,260 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Orgullo View Post
    Treba mi mala pomoc posto prvi put vozim auto u koji ide adblue.
    Izlazi mi obavjestenje da treba da dopunim i da je trenutna kolicina dovoljna za 2600km.
    Takodje pise min 4.5l, a max 14,5l.

    Sipam li ja kao i u rezervoar za gorivo "do cepa" ili ima neka druga fora? Da li da sipam na pumpi ili da kupujem ona pakovanja od 10-20l i ako kupujem tako koji brend?
    adblue sipas u rezervoar za adblue, nemoj slucajno usut u rezervoar za gorivo...

    kupis na pumpu bidon onaj(ili u auto prodavnicu neku), i sipas do cepa...mislim ne moras sipat do cepa, ali natoci da ti ne javlja upozorenje i to je to...

    ja ne znam koliko su oni bidoni, 10l je valjda 10tak eura, ima i onaj bidon od 20l


    sto se brendova tice, nek ti neko od iskusnijih kolega kaze, ali ja mislim da je sve to manje vise isto
    Last edited by Laz; 06-11-25 at 19:07.



  25. The Following User Says Thank You to Laz For This Useful Post:


  26. #61645
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    PG-HN
    Posts
    12,220
    Thanks Thanks Given 
    797
    Thanks Thanks Received 
    131
    Thanked in
    84 Posts

    Default [AUTOMOBILIZAM] Pitajte...

    A nisam lud toliko da sipam u rezervoar za gorivo ima li neki brend tu da se razlikuje ili je to sve isto?

    Edit: sad vidim ovo sto si dodao za brendove.. ajde oglasice se neko valjda. Hvala!

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Orgullo; 06-11-25 at 19:13.
    No soy el mejor del mundo, pero creo que no hay nadie mejor que yo.

  27. #61646
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    15,060
    Thanks Thanks Given 
    3,554
    Thanks Thanks Received 
    4,680
    Thanked in
    2,084 Posts

    Default

    Kupi kvalitetan Ad Blue, nije svaki isti.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  28. #61647
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    12,780
    Thanks Thanks Given 
    26,048
    Thanks Thanks Received 
    8,368
    Thanked in
    4,110 Posts

    Default

    Laz, pričaš o Turbo centru u Donjoj Gorici? Kod mene u firmi su remontovali na 3 Caddya. Sve odlično odrađeno i posle dosta godina rade bez problema. Znam da sam im jednog vodio baš davno kad su otvorili tek bili.

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  29. #61648
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,476
    Thanks Thanks Given 
    803
    Thanks Thanks Received 
    617
    Thanked in
    330 Posts

    Default

    I ja imam pozitivno iskustvo s Turbo C Podgorica, rijesili su turbo i dostavili sve apoteka. Ne vidim zasto bi se slalo za Uzice i Prijepolje, ali ko sto voli...

  30. The Following User Says Thank You to Tom For This Useful Post:


  31. #61649
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    15,060
    Thanks Thanks Given 
    3,554
    Thanks Thanks Received 
    4,680
    Thanked in
    2,084 Posts

    Default

    E, sto se tice turbine, ja sam moju slao za Uzice...evo 4 godine, sve radi kako treba. Ocistili, napravili...ja zadovoljan.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  32. #61650
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    5,224
    Thanks Thanks Given 
    62
    Thanks Thanks Received 
    1,484
    Thanked in
    995 Posts

    Default

    kako vam crkavaju te turbine toliko, koji su simptomi, ima li check engine lampice...


    pu, pu, ne bih ni volio da znam.

Page 2466 of 2525 FirstFirst ... 1466196623662416245624622463246424652466246724682469247024762516 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 11 users browsing this thread. (0 members and 11 guests)

Similar Threads

  1. Pitajte
    By cvxcomputers in forum Internet
    Replies: 20
    Last Post: 05-05-18, 05:44
  2. Pitajte
    By POBR0 in forum Fudbal
    Replies: 5
    Last Post: 15-09-11, 11:59
  3. Pitajte...
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 7187
    Last Post: 17-03-11, 01:00
  4. Pitajte
    By IndijskaKonoplja in forum Sve i svašta
    Replies: 44
    Last Post: 02-11-10, 19:59

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •