Page 7 of 9 FirstFirst ... 3456789 LastLast
Results 151 to 175 of 201

Thread: Kredibilitet medija i interneta uopste

  1. #151
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    9,220
    Thanks Thanks Given 
    3,383
    Thanks Thanks Received 
    1,717
    Thanked in
    940 Posts

    Default

    Интересантан текст.

    Neće Crna Gora propasti... | Aktuelno
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  2. #152
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    20,267
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    8,656
    Thanked in
    3,825 Posts

    Default

    Kredibilitet medija je postao oksimoron.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  3. The Following User Says Thank You to NHM For This Useful Post:


  4. #153
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,924
    Thanks Thanks Given 
    24,068
    Thanks Thanks Received 
    9,921
    Thanked in
    7,421 Posts

    Default

    Lovci na tiraž bez cenzure.

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk

  5. #154
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,738
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    119
    Thanked in
    69 Posts

    Default

    Kredibilitet informacije je proporcionalan cijeni koju smo za nju spremni da platimo. Moda je čitanja novina za DŽ, taman toliko im se može i vjerovati. To prvo.

    Drugo, poplava individualnim perspektivama razvodnjava povjerenje i u ono što je sasvim tačno, najviše zato jer su te perspektive ili očigledno trule, ili su oblikovane senzacionalističkom potrebom za tiražom. Što je isto u suštini.

    Treće, i najvažnnije, s kojim kredibilitetom zahtijevamo kredibilitet medija, kad završavamo škole preko wikipedije, bez ijednog udžbenika?
    - Ladan ko taština duša -

  6. The Following 5 Users Say Thank You to simm For This Useful Post:


  7. #155
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    9,220
    Thanks Thanks Given 
    3,383
    Thanks Thanks Received 
    1,717
    Thanked in
    940 Posts

    Default

    Какав кикс/превара Вијести :

    Viši sud: Obrušio se dio plafona, nije pala WC šolja u pisarnicu



    "Naime, istina je da se u prostoriji u kojoj se nalazi krivična pisarnica Višeg suda obrušio dio plafona, koja informacija je i saopštena za portal Vijesti. Sanacija nastalog problema i utvrđivanje preciznog uzroka istog je u toku, a navedeno je u nadležnosti Uprave za imovinu. Istovremeno, za portal Vijesti neposredno prije objave ovog teksta iz Višeg suda je saopšteno i da su netačna njihova saznanja o tome da je sa prvog sprata Višeg suda pala WC šolja u navedenu prostoriju, koja informacija je uprkos tome objavljena", navodi se u reagovanju.

    Viši sud: Obrušio se dio plafona, nije pala WC šolja u pisarnicu (vijesti.me)
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  8. #156
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    2,059
    Thanks Thanks Given 
    1,371
    Thanks Thanks Received 
    1,106
    Thanked in
    631 Posts

    Default

    Portal ETV je vijest objavio prije Vijesti

    SKANDALOZNO: WC šolja sa prvog sprata Višeg suda propala u krivičnu pisarnicu

    Jasno mi je da ti, i zbog čega, Vijesti "iduckaju na živac".

  9. #157
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    33,111
    Thanks Thanks Given 
    3,591
    Thanks Thanks Received 
    6,834
    Thanked in
    3,574 Posts

    Default

    ETV sam pominjao vise puta, kao jedan od novijih a najgorih portala u zemlji koji skoro iskljucivo plasiraju neprovjerene informacije a nerijetko i totalne gluposti na nivou susjednog Kurira, Blica i ostalih splacina.

    Svako ko "prepisuje" od tog portala je isto toliko neprofesionalan i za osudu.

    Kako i zasto ovakvi portali cvjetaju kod nas (i jos vise u regionu) je pitanje samog mentaliteta ovaca koji i citaju te portale a zasto se to dozvoljava i ne postoji nikakva odgovornost za plasiranje neistina je vec pitanje za ovu napacenu drzavu i propalo sudstvo/zakonodavstvo.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  10. #158
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    9,220
    Thanks Thanks Given 
    3,383
    Thanks Thanks Received 
    1,717
    Thanked in
    940 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by coldplay View Post
    Portal ETV je vijest objavio prije Vijesti

    SKANDALOZNO: WC šolja sa prvog sprata Višeg suda propala u krivičnu pisarnicu

    Jasno mi je da ti, i zbog čega, Vijesti "iduckaju na živac".
    Далеко од тога да ми иду на живац, као један од најпрофесиналнијих медија ме је ово погодило више него сада када знам да је ЕТВ то првобитно пренијела.
    ЕТВ и остали слични медији од почетка немају кредибилитет па се човјек не може разочарат.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  11. The Following User Says Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  12. #159
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    9,220
    Thanks Thanks Given 
    3,383
    Thanks Thanks Received 
    1,717
    Thanked in
    940 Posts

    Default

    Непотписани текст наравно, (мада је само пренешена изјава из другог медија) а види се и да је мијењано нешто на њему, вјероватно наслов да буде бомастичнији.
    Дало је резултат јер се исти наслов и дио текста (без контекста наравно) већ дијеле на друштвеним мрежама.


    Vulin o Abazoviću: Da smo ga duže držali pod kontrolom povukao bi i priznanje Kosova



    "Sada je spletom okolnosti i naravno nakon što je izdao Srbe u Crnoj Gori Dritan Abazović postao premijer Crne Gore posjetio je Beograd i bijedno, kako samo kukavica može, cvilio da se ukine pojačana kontrola na ulasku u Srbiju crnogorskim poslanicima koji su glasali za rezoluciju o Srebrenici kojom se Srbija proglašava genocidnom."


    On je naveo da je Abazović tada "kukao" da zabrana smeta njegovim saborcima da obilaze imovinu u Srbiji i da ubiraju prihode, te da će on učiniti sve samo da im se omogući da nesmetano ulaze u "genocidnu" Srbiju.


    "Da smo ga još malo držali na režimu pojačane kontrole povukao bi i priznanje Kosova i ispovijedio se da nije Dritan već Dušan. Šibicar ostaje šibicar", naveo je Vulin.

    Vulin o Abazoviću: Da smo ga duže držali pod kontrolom povukao bi i priznanje Kosova
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  13. #160
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    29,211
    Thanks Thanks Given 
    5,039
    Thanks Thanks Received 
    12,404
    Thanked in
    6,711 Posts

    Default

    znači lažni tekst, jel? kako braniš abazovića, al mora se. sve vam je završio.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    „Najveća tragedija u mom životu je smrt Ane Karenjine.“ - Dovlatov

  14. #161
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    12,790
    Thanks Thanks Given 
    26,088
    Thanks Thanks Received 
    8,383
    Thanked in
    4,122 Posts

    Default

    A momentalno bih te banovao da sam moderator.
    Čovjek nije napisao post ko zna od kad i ti momentalno ovako uletiš. Užas

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  15. #162
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,924
    Thanks Thanks Given 
    24,068
    Thanks Thanks Received 
    9,921
    Thanked in
    7,421 Posts

    Default

    A gotovo svi su prešli u taj fazon n.n. klik bejt i što više trzanje u emocije čitaoca tako da gledam da više ne čitam ništa od članaka bilo u CG/SR/ pa i HR nešto što si mogao nekad i hajde.Kao da se utrkuju u pažnji čitalaca na tako nešto što reći.Možda je tako zapravo sve više i globalno vjerovatno što ljudi su prešli na instant sve instant čak mediji ubacuju i Twitter i to što mi je nonsense.



    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk

  16. #163
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    33,111
    Thanks Thanks Given 
    3,591
    Thanks Thanks Received 
    6,834
    Thanked in
    3,574 Posts

    Default

    Antena M je definitivno dno kace kad je "novinarstvo" u CG u pitanju.

    A konkurencija je prilicno jaka, pogotovo od ovih kvazi novinara koje je sramota i incijale da stave.

    Samo da je drzave za dezinformacije i sl. bi direktno odgovarao glavni urednik pa bi se takve stvari manje gledale.

    Al' ovo je banana drzava gdje moze da pise sto ko oce i da ni za sta ne odgovara.

    P.S. Ne pricam ja konkretno za ovaj clanak jer ne pratim nista od toga nego pisem uopsteno a kad vidim Antenu M odma znam o cemu se radi. Mada s' obzirom da goveda koja citaju takve i slicne portale... taman su prikladni naslovi i sadrzaji.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  17. #164
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,509
    Thanks Thanks Given 
    113
    Thanks Thanks Received 
    4,457
    Thanked in
    2,617 Posts

    Default

    A šta je problem sa tekstom ako je istinit tj ako je Vulin to zaista izjavio

    INFOrmer (koji je ispod dna kace)

    https://informer.rs/politika/vesti/1...vic-zvucni-top
    Je objavio vijest u 13:11

    Ostali su prenijeli nakon sat vremena.


    Postoji gomila prepucavanja između Abazovića i Vulina evo jedan prije skoro 3 godine
    https://www.vijesti.me/svijet/balkan...samo-crna-gora

    Poslato sa pisaće mašine S24 x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  18. #165
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,924
    Thanks Thanks Given 
    24,068
    Thanks Thanks Received 
    9,921
    Thanked in
    7,421 Posts

    Default

    AHahaha Vulin će nekome nešto da reče.

    Meni je dragocjeniji onaj intervju uhapšenog Rusa kako ga je u stopu pratila ova horda samo što mu u krevet ušli nisu ta mreža Vulinovih špijuna a onda ga ovi na aerodrom sproveli u tvorza no svi mediji na svijet.



    EDIT:

    A što se novinarstva tiče druže potpiši se kad već praviš članak o nečemu kad vidim ovo redakcija ta i ta ono aj zdravo.
    Last edited by Bluemoon; 23-03-25 at 13:20.

  19. #166
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    9,220
    Thanks Thanks Given 
    3,383
    Thanks Thanks Received 
    1,717
    Thanked in
    940 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    A šta je problem sa tekstom ako je istinit tj ako je Vulin to zaista izjavio

    INFOrmer (koji je ispod dna kace)

    https://informer.rs/politika/vesti/1...vic-zvucni-top
    Je objavio vijest u 13:11

    Ostali su prenijeli nakon sat vremena.


    Postoji gomila prepucavanja između Abazovića i Vulina evo jedan prije skoro 3 godine
    https://www.vijesti.me/svijet/balkan...samo-crna-gora

    Poslato sa pisaće mašine S24 x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    Да ли је наслов сугестиван, тојест да ли је извучен из текста или је дјело Антене М?
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  20. #167
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,509
    Thanks Thanks Given 
    113
    Thanks Thanks Received 
    4,457
    Thanked in
    2,617 Posts

    Default

    Koliko ja vidim INFOrmer je objavio naslov iz teksta podvučen crvenom bojom, a AntenaM onaj zelenom bojom.

    Naslov je iz izjave.

    Poslato sa pisaće mašine S24 x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  21. #168
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    9,220
    Thanks Thanks Given 
    3,383
    Thanks Thanks Received 
    1,717
    Thanked in
    940 Posts

    Default

    Замало да јесте, јер да је тако наслов би био, "Да смо га дуже држали на режиму појачане контроле" а не "Да смо га дуже држали под контролом".
    Наслов број један сугерише да је режим појачане контроле везан за прелазак границе црногорских посланика који су гласали за Резолуцију о Сребреници, а наслов број два, који су смислили у Антени М сугерише да је Вулин контролисао Абазовића, што је наравно био и циљ.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  22. #169
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    34,924
    Thanks Thanks Given 
    24,068
    Thanks Thanks Received 
    9,921
    Thanked in
    7,421 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Замало да јесте, јер да је тако наслов би био, "Да смо га дуже држали на режиму појачане контроле" а не "Да смо га дуже држали под контролом".
    Наслов број један сугерише да је режим појачане контроле везан за прелазак границе црногорских посланика који су гласали за Резолуцију о Сребреници, а наслов број два, који су смислили у Антени М сугерише да је Вулин контролисао Абазовића, што је наравно био и циљ.
    Što si ti toliko opčinjen Antenom M druže svuđe ih reklamiraš u čemu je fora.
    Mislim huu keers about faking Antene M ali očito tebe nešto ista trigeruje.Ono JBT iskuliraj više sa tim medijom ako kako možeš zbog radi sebe.

  23. #170
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    15,649
    Thanks Thanks Given 
    6,198
    Thanks Thanks Received 
    5,822
    Thanked in
    3,372 Posts

    Default

    MORH objavio: „Pilotkinja Doboš nije gasila požare u Crnoj Gori“
    Ona ne leti od 2024. Godine

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  24. #171
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    15,649
    Thanks Thanks Given 
    6,198
    Thanks Thanks Received 
    5,822
    Thanked in
    3,372 Posts

    Default

    Mislim da se posle ovih desavanja kredibilitet medija ugasio kod građana...
    Do sledeceg stana...drzavljanstva...exterea exterea

    ...Pecunia locuta, veritas siluit...

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  25. #172
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    9,220
    Thanks Thanks Given 
    3,383
    Thanks Thanks Received 
    1,717
    Thanked in
    940 Posts

    Default

    Ако је ико имао какву сумњу шта је новинарство у ЦГ сада би требало да им се распршила.
    Мање више свако зна чији је који медиј, то су јавне тајне биле.
    Оно што ове поруке раде јесте да огољавају ту тајну, и радујем се новим.
    Немам сумње да исто то раде и други медији, што ће се кад тад такође потврдити.

    Оно што је најинтересантније у свему овоме, прича о нападу на слободу медија не пролази код оних који до ње највише држе, ЕУ и САД.
    Нико се није обрнуо на апел ових 5-6 (про)дпс медија.
    Можда су овог пута остали без иностране заштите.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  26. The Following User Says Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  27. #173
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    8,708
    Thanks Thanks Given 
    7,387
    Thanks Thanks Received 
    4,781
    Thanked in
    2,448 Posts

    Default

    Opozicioni mediji rade isto što i npr. Vijesti kada nisu bili režimski medij. Objave što im neko dobaci i nisu gadljivi na to ko im je izvor. A izvor je uvijek neko ko ima interes da ode priča.
    Mislite li da im je za Limenku npr podatke davao MUP kad mu se obrate na arhivu i zavedu zahtjev? Ili za KAP, telekom itd...
    Nego ko ti dobaci... Uvijek neki Mijajlović koji je imao neki interes.
    E u međuvremenu su Vijesti postale režimske pa ne moraju da se cimaju već im policija i tužilaštvo proslijede šta da objave i ljepota.
    Tko leti, vrijedi...

  28. #174
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    15,649
    Thanks Thanks Given 
    6,198
    Thanks Thanks Received 
    5,822
    Thanked in
    3,372 Posts

    Default

    Qqqqq kako se sve zataskalo....pored sve buke i afere opet se nesto zataskalo.... hahah

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  29. #175
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    9,220
    Thanks Thanks Given 
    3,383
    Thanks Thanks Received 
    1,717
    Thanked in
    940 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gagarin View Post
    opozicioni mediji rade isto što i npr. Vijesti kada nisu bili režimski medij. Objave što im neko dobaci i nisu gadljivi na to ko im je izvor. A izvor je uvijek neko ko ima interes da ode priča.
    Mislite li da im je za limenku npr podatke davao mup kad mu se obrate na arhivu i zavedu zahtjev? Ili za kap, telekom itd...
    Nego ko ti dobaci... Uvijek neki mijajlović koji je imao neki interes.
    E u međuvremenu su vijesti postale režimske pa ne moraju da se cimaju već im policija i tužilaštvo proslijede šta da objave i ljepota.
    Све ок, и треба да истражују шта ради власт, то им је посао. Али није исто објавити инсајдерску информацију (па чак и тајну) и примати наређења од једног моног бизнисмена, а за све то вријеме бусати се еу груди да си бољи од осталих медија.

    Лименка и КАП мислим да нису биле тајне , већ да се све доста јавно одиграло, продаје тендери, гаранције и слично се морају хтјели не хтјели објављиват.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

Page 7 of 9 FirstFirst ... 3456789 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Usluge Izrada grafita i crtanje uopste
    By Kralj95 in forum Ostali oglasi
    Replies: 34
    Last Post: 13-08-13, 22:51
  2. Kupujem Produzni za USB (ako se uopste tako zove) :)
    By n3rdy_n00b in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 5
    Last Post: 01-07-13, 16:09
  3. Kredibilitet sagovornika
    By simm in forum Religija i filozofija
    Replies: 58
    Last Post: 21-01-08, 14:38
  4. Wireless u Baru i uopste
    By Jedi knight in forum Internet
    Replies: 1
    Last Post: 26-03-07, 19:07
  5. ima li uopste pes4 turnira u pg???
    By BooQy in forum Game Server CG
    Replies: 1
    Last Post: 05-03-05, 22:51

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •